FOK!forum / Politiek / Welk IQ mogen politici maximaal hebben
pberendsmaandag 12 januari 2004 @ 08:52
Stelling: welk IQ mogen politici maximaal hebben?

Ik ben van mening dat er teveel mensen in de politiek zitten die een te hoge IQ hebben. Deze mensen zijn zo slim dat ze teveel rekening houden met elk mens, en door hun IQ teveel regels en teveel bureaucratische onzin bedenken. Een te hoge IQ voor politici schept geen duidelijkheid voor de bevolking en mensen met een hoog IQ staan over het algemeen niet dicht bij de kiezer (kunnen zich bijvoorbeeld niet inleven in een Rotterdammer in een achterstandswijk). Een hoog IQ staat eerder garant voor onduidelijke en niet-daadkrachtige politiek en bestuur dan een laag of vooral middelmatig IQ.

Bioslockmaandag 12 januari 2004 @ 08:52
, , .
BobRooneymaandag 12 januari 2004 @ 08:57
120 ?
ShaoliNmaandag 12 januari 2004 @ 08:58
quote:
Op maandag 12 januari 2004 08:57 schreef BobRooney het volgende:
120 ?
Zo hoog?
Plankjemaandag 12 januari 2004 @ 09:00
Hmz als ik dit zo lees heb jij niet echt bepaald maatschappelijk inzicht . Uiteindelijk zijn het toch de kiezers die kiezen voor de mensen met een hoog IQ in de regering. Wat jij voorstelt komt eignelijk min of meer neer op een soort van Hitler-nazi achtig beleid.
Maar om je toch een eerlijke kans te geven: dan stem jij toch lekker op mensen met een laag IQ met de volgende verkiezingen. Kijken wat voor een zooi Nederland dan wordt
Bep_van_Mokummaandag 12 januari 2004 @ 09:00


BobRooneymaandag 12 januari 2004 @ 09:01
quote:
Op maandag 12 januari 2004 08:58 schreef ShaoliN het volgende:

[..]

Zo hoog?


120 is precies goed
stukovichmaandag 12 januari 2004 @ 09:03
Volgens mij wil de TS de politiek in, maar is zijn IQ een beetje aan de lage kant
CosmoKramermaandag 12 januari 2004 @ 09:04
Wat een bespottelijke onzin.

DrWolffensteinmaandag 12 januari 2004 @ 09:05
quote:
Op maandag 12 januari 2004 09:01 schreef BobRooney het volgende:

[..]

120 is precies goed


Als je 100 als gemiddeld neemt kan dat wel. Dan schoppen we meteen de zogenaamde 'interlectuelen' uit het parlement.
HarryPmaandag 12 januari 2004 @ 09:05
Mensen met een hoog IQ kunnen zich beter te kunnen inleven in andere mensen dan mensen met een laag IQ.
Enne het kan niet hoog genoeg zijn.
Overigens wordt het land eigenlijk bestuurd door de ambtenaren die onder de ministers werken.
pberendsmaandag 12 januari 2004 @ 09:11
quote:
Op maandag 12 januari 2004 09:00 schreef Plankje het volgende:
Wat jij voorstelt komt eignelijk min of meer neer op een soort van Hitler-nazi achtig beleid.
Dat topic van een minimum IQ vind ik eerder op nazi-achtige praktijken lijken.
pberendsmaandag 12 januari 2004 @ 09:14
Iedereen vat dit op alsof ik mensen met een IQ van 50 in de politiek wil zien.

Ik bedoel voornamelijk gemiddeld IQ: dus tussen de 90 en de 110 IQ.

Flierpmaandag 12 januari 2004 @ 09:15
jezuz. . de TS is echt ziek . .
pberendsmaandag 12 januari 2004 @ 09:17
quote:
Op maandag 12 januari 2004 09:15 schreef Flierp het volgende:
jezuz. . de TS is echt ziek . .
Ik heb anders meer beargumentatie dan jij zo te zien.
Crogamaandag 12 januari 2004 @ 09:19
Ik zou zeggen: Alleen nog mensen met een IQ van exact 108 in de politiek. Dat is, voor zover ik weet, het gemiddelde van Nederland, dus laten we het daar maar op houden. Alleen gemiddelde mensen in de politiek dus.

Om te zorgen dat het een nog exactere afspiegeling is van de maatschappij mogen er dan ook alleen mensen met 2,3 kinderen in de politiek, die in Almere op een patioflat wonen, met terracotta tegels tegen de muur en een Opel Astra Stationwagon rijden.

Ofwel: Laten we alsjeblieft eens kijken naar prestaties van de politici in plaats van naar gemiddeld IQ of iets dergelijks......
- inlevingsvermogen is geen functie van IQ, dus geen argument
- Duidelijkheid voor de bevolking kan een regel alleen maar slechter maken. Liever betere regels dan meer duidelijkheid.

Kozzmicmaandag 12 januari 2004 @ 09:21
Minimaal, maximaal, alle ideeën hierover kunnen met beargumentatie prima in één topic. Welk IQ zouden politici minimaal moeten hebben dus, want deze sluit ik.