Eerlijk gezegd vond ik het wel een beetje jammer.
Schooluniformen, mits je ook een broek aan mag als meisje, hebben veel voordelen, onder andere hoef je 's morgens nooit na te denken over wat je draagt. Al die gangsta wannabees met hun nepkettingen doen die rammeldingen dan ook meteen af, want dat staat niet, een ketting bij een net pakje.
Bovendien kun je in Nederland helemaal geen pak aan, ook volwassenen niet, dan krijg je meteen reacties van "wie is er dood" of "ga je solliciteren" - en zelfs de leraren hebben er schijt aan gekregen, hoe ze eruit zien. Met een schooluniform komt het zich goed willen kleden misschien een keer terug.
Want als ik de Nederlanders vergelijk met bijvoorbeeld de Italianen, Fransen, Russen (in de grote steden), Denen, Zweden, vind ik eerlijk gezegd dat de Nederlanders heel slecht gekleed gaan. Altijd een of andere verwassen spijkerbroek met een grijze - ooit zwarte - trui. Dat ziet er gewoon echt niet uit. Een schooluniform zou daar in de toekomst wel wat aan veranderen denk ik, dus ik ben voor.
quote:Waarom staat dit dús niet op zichzelf?
Op zondag 18 januari 2004 15:19 schreef Robert_Jensen het volgende:
De aanslag in Den Haag stond trouwens helemaal niet op zichzelf, een paar jaar geleden is in dezelfde straat, op een aanpalende school, de conrector in zijn rug gestoken om net zon geintje.
www.buitenhoftv.nlquote:Integratie in de grote stad
Verplichte schooluniformen, het schrappen van het woord allochtoon of het weren van kansarmen: de grote steden grossieren in vergaande plannen om de integratie te bevorderen. Wat zal er in de praktijk van alle voornemens terecht komen? Een debat tussen de verantwoordelijke wethouders.
Een gesprek met Buitenhofcolumnist Paul Cliteur, die besloten heeft voortaan gevoelige onderwerpen als integratie en islam uit de weg te gaan.
En de ‘Brezjnev’ van de gezondheidszorg, Rob Scheerder, neemt na ruim tien jaar afscheid als voorzitter van het CTG, het college dat de tarieven in de gezondheidszorg vaststelt en bewaakt.
Presentatie: Rob Trip
Columnist: Ronald Plasterk
Eindredactie: Rob de Lange
Nietes, je draagt je gewone kleding minder na schooluren. Bovendien, tenminste in de Sovietunie, naaide iedereen hun uniform van de stoffen die zij konden betalen.quote:Op zondag 28 maart 2004 15:42 schreef TeRRoRiTe het volgende:
Ben gelijk voor school uniformen. Maar daarbij moet 1 ding wel goed in de gaten worden gehouden: de kosten!
Arme gezinnen zullen op een of andere manier een toelage moeten krijgen om hun kinderen in uniform te krijgen, want gewone kleding slijt na de schooluren nog net zo snel, dus dit is een extra onderdeel in de garderobe.
Ik denk niet dat kleren onder vrijheid van meningsuiting vallen, eerlijk gezegd. Zelfbeschikkingsrecht ook niet.quote:Op zondag 28 maart 2004 16:17 schreef ExtraWaskracht het volgende:
He gadver, schooluniformen. Laat het lekker aan de scholen zelf over of ze dat willen invoeren. Het leidt tot niks. Geen verbetering in schoolprestaties, geen verbetering in persoonlijke ontwikkeling, geen verbetering in mentaliteit.
Daarnaast zou het heel goed wel eens tegen de vrijheid van meningsuiting in kunnen gaan.
Hier sluit ik mij volledig bij aan. Ook met je post voor deze (over het slecht gekleed gaan van de Nederlanders). Ook wat je zei over het dragen van een pak. Als jongere mag je hier kennelijk al helemaal geen pak dragen. Dat was vroeger wel anders. Toen droegen bijvoorbeeld ook 16jarigen regelmatig een pak. Nu moet men allemaal zo nodig, ja zelfs op gelegenheden als bruiloften, in spijkerbroek verschijnen. Dat kan niet vind ik. Een schooluniform kan dus ook naar mijn idee bijdragen aan meer oog voor de kleding.quote:Op zondag 28 maart 2004 15:16 schreef Sessy het volgende:
Ik blijf erbij dat een schooluniform een goed plan is. Mensen leren zichzelf discipline aan, en als het een beetje meezit dan raken we die domme mode voor gestreepte kniekousen kwijt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |