abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_16631142
quote:
Morgen en donderdag is het op 5 km boven onze hoofden -45
Hoeveel graden verschilt dit van normaal?
pi_16633453
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 17:06 schreef B03S het volgende:

[..]

Hoeveel graden verschilt dit van normaal?


Ik dacht zo'n 30 graden.
pi_16633531
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 17:00 schreef ID-Tweak het volgende:

[..]

ze verwachten hier 10 cm in Limburg dan


Je kunt het best zitten in het midden van het land op de Utrechtse Heuvelrug, de Veluwe en in de achterhoek/twente. Daar komt de meeste sneeuw en is de invloed van de zee het kleinst.

In Limburg is het nog wat kouder maar daar wordt wat minder sneeuw verwacht.

  dinsdag 27 januari 2004 @ 19:06:30 #129
38963 drelletje
BRITISH SEA POWER!!!
pi_16634518
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 18:33 schreef Steijn het volgende:

[..]

Je kunt het best zitten in het midden van het land op de Utrechtse Heuvelrug, de Veluwe en in de achterhoek/twente. Daar komt de meeste sneeuw en is de invloed van de zee het kleinst.

In Limburg is het nog wat kouder maar daar wordt wat minder sneeuw verwacht.


okee ff een irritant vraagje meschien... Ik zit in de bilt dat is bij de utrechtse heuvelrug maar niet er echt op dacht ik. Hoe veel last ga ik dan hebben van de zee? veel meer omdat ik dicht bij de ut. heuvelrug zit of juist veel minder daarom?
Powered by Garmin Etrex Legend
  dinsdag 27 januari 2004 @ 19:18:02 #130
12646 Oom_Agent
 Heee.......stop es ff......!!
pi_16634878
Waarschuwing van de KLPD

Uitgegeven: 27 januari 2004 16:06

DRIEBERGEN - Sneeuwval en gladheid veroorzaken vanaf woensdagochtend problemen op de wegen. Volgens het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) moeten weggebruikers rekening houden met een langere reistijd in de spits.

Een combinatie van sneeuw en regen zal woensdagochtend vanuit het noordwesten het land binnenkomen. Vooral de noordelijke provincies zullen hier in de ochtendspits hinder van ondervinden. In de avondspits zal heel Nederland last hebben van de sneeuw. Ook voor donderdag en vrijdag verwacht het KLPD dat het verkeer hinder ondervindt van sneeuw en ijzel.

KLPD

De Verkeerspolitie van het KLPD verdubbelt de inzet van surveillance-eenheden tot ongeveer veertig om verkeershinder door ongevallen of andere incidenten zo snel mogelijk op te lossen. De bezetting van de meldkamer wordt eveneens verhoogd. Rijkswaterstaat zal in de komende dagen, waar nodig, preventief de wegen bestrooien met zout. Hiermee wordt voorkomen dat het glad wordt.

bron: KLPD

Wat zijn we aan het doen ???
  dinsdag 27 januari 2004 @ 19:21:58 #131
12646 Oom_Agent
 Heee.......stop es ff......!!
pi_16634983
Inderdaad, mogelijk bovenluchten tot -50 graden. Dat zorgt inderdaad voor onweersbuien. Winteronweer is gevaarlijker dan zomeronweer. Zie hieronder een uitleg:
quote:
Winteronweer

In de koude periode van het jaar, in het bijzonder de maanden oktober tot en met maart, onweert het gemiddeld minder vaak en op kleinere schaal dan in de zomer. In de herfst is de onweersactiviteit in de kustprovincies groter dan in het binnenland. De meeste najaarsbuien ontstaan wanneer koude poollucht over het dan nog relatief warme zeewater wordt aangevoerd. Landinwaarts nemen deze buien boven het koudere aardoppervlak sterk in intensiteit af.

Vooral wanneer het zeewater nog erg warm is en herhaaldelijk koude poollucht naar ons land wordt gevoerd kan het vaak tot onweer komen. Normaal (gemiddeld over het tijdvak 1961-1990) onweert het langs onze kust zowel in oktober als in november op 2 of 3 dagen, maar in sommige jaren kan het aantal onweersdagen daar in die maanden drie keer zo groot zijn. In het binnenland onweert het gemiddeld in oktober en november op ongeveer 1 dag.

In december is de temperatuur van het zeewater zover gedaald dat de zee nog maar weinig invloed heeft op de buien. De verschillen tussen de kust en het binnenland worden dan minder groot en de kans op onweer is ook kleiner. In december, januari, februari en maart bedraagt het aantal onweersdagen zowel aan de kust als in het binnenland gemiddeld over dertig jaar minder dan 1 dag in de maand. Verscheidene wintermaanden gaan dus geheel zonder onweer voorbij.

In de winter is het aantal ontladingen in een onweerswolk en daarmee ook het totale aantal blikseminslagen veel kleiner dan in de zomer. De kans dat een enkele ontlading inslaat is echter groter dan in de zomer. In de koude periode van het jaar vinden de ontladingen op geringere hoogte in de buienwolk plaats, waardoor ze eerder kunnen inslaan. Bovendien is de stroomsterkte van een ontlading in een winterse onweersbui groter dan bij een zomers onweer.

Een ander verschil is het moment van de dag waarop de onweersbuien voorkomen. De buien kunnen op elk moment van de dag plaatsvinden, maar in de zomer ontladen de meeste onweersbuien zich aan het eind van de middag of in de avond, terwijl de winterse onweersbuien een lichte voorkeur hebben voor de nanacht en de ochtend.

(Bron: KNMI http://www.knmi.nl/voorl/nader/winteronweer.htm)


Wat zijn we aan het doen ???
pi_16635771
Oeh wat spannend. De batterijen zitten alvast in de oplader, fotoooo's!!!!
  dinsdag 27 januari 2004 @ 20:39:48 #133
35446 NT-T.BartMan
voorgoed vertrokken
pi_16637418
Vandaag om ca 17:00 in Alkmaar een behoorlijke sneeuwbui met dikke vlokken. Helaas bleef het niet liggen...

Nu is het even helder buiten, als het even flink afkoelt en dan sneeuwt is het morgen wit! Ik zal maar op tijd opstaan om naar mijn werk te gaan, want eerste sneeuw + verkeer = dikke ellende!

pi_16640128
Goed dat je het zegt, ik moet met het openbaar vervoer naar mijn werk en dat zal ook wel weer een lekkere puinhoop worden...
pi_16642145
Waarschuwing van het KNMI. Morgen waarschijnlijk weeralarm. Oppassen dus.
quote:
SNEEUWJACHT

Woensdagavond bereikt een actieve depressie het
noorden van het land. Dit gaat gepaard met flinke sneeuwbuien
en aan zee neemt de wind toe tot stormachtig, kracht 8. In een
brede kuststrook kan deze sneeuwjacht tot grote overlast
leiden. Elders in het land waait het minder hard, maar
veroorzaakt de (zware) sneeuwval problemen, met name voor het
wegverkeer.


  dinsdag 27 januari 2004 @ 22:56:45 #136
12646 Oom_Agent
 Heee.......stop es ff......!!
pi_16642282
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 22:53 schreef Steijn het volgende:
Waarschuwing van het KNMI. Morgen waarschijnlijk weeralarm. Oppassen dus.
[..]
Idd, wordt erg spannend. Is al weer een tijd geleden dat men waarschuwde voor sneeuwjacht.
Wat zijn we aan het doen ???
pi_16642425
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 22:56 schreef Oom_Agent het volgende:

[..]

Idd, wordt erg spannend. Is al weer een tijd geleden dat men waarschuwde voor sneeuwjacht.


Ik heb het nog nooit gezien/gehoord. Maar waarom geeft men geen waarschuwing voor een sneeuwstorm? Er valt sneeuw en het is een stormachtige wind.

[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 27-01-2004 23:03]

pi_16642484
Morgen 50 centimeter sneeuw!

of 5 centimeter, ik verstond het niet goed op het nieuws, maar ik hoop 50 centimeter!

Sneeuwt het al bij iemand?

De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
  Admin dinsdag 27 januari 2004 @ 23:06:58 #139
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_16642605
Sneeuw
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  dinsdag 27 januari 2004 @ 23:14:14 #140
12646 Oom_Agent
 Heee.......stop es ff......!!
pi_16642841
De sneeuwdepressie waar het KNMI voor waarschuwt ligt op het moment nog voor de kust van Noorwegen zijn rondjes te draaien, en is op weg naar ons land.

zie link:

http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm

Wat zijn we aan het doen ???
pi_16642945
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 17:06 schreef B03S het volgende:

[..]

Hoeveel graden verschilt dit van normaal?


Nu komt de ijs-tijd!
  dinsdag 27 januari 2004 @ 23:18:49 #142
79550 Ymke
your ghost
pi_16642998
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 23:14 schreef Oom_Agent het volgende:
De sneeuwdepressie waar het KNMI voor waarschuwt ligt op het moment nog voor de kust van Noorwegen zijn rondjes te draaien, en is op weg naar ons land.

zie link:

http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm


ff zwaaien , undercover ben
How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
pi_16643040
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 23:14 schreef Oom_Agent het volgende:
De sneeuwdepressie waar het KNMI voor waarschuwt ligt op het moment nog voor de kust van Noorwegen zijn rondjes te draaien, en is op weg naar ons land.

zie link:

http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm


Winters in UK tot -20 degr.
Drie to hooguitt 5 graad verschil wat ik begrepen had,...
Schijnt behoorlijk wat inpackt te hebben....
  dinsdag 27 januari 2004 @ 23:38:54 #144
12646 Oom_Agent
 Heee.......stop es ff......!!
pi_16643797
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 23:18 schreef Ymke het volgende:

[..]

ff zwaaien , undercover ben


De KNMI heeft een nieuwe guidance uitgegeven. Ziet er best chaotisch uit voor de komende periode

quote:
GUIDANCE WEERBEELD KORTE TERMIJN

Guidance Weerbeeld voor Nederland, de Nederlandse kustwateren
en de Noordzee, gebaseerd op de HIRLAM run van 18 UTC en de
overige genoemde modellen en gidsen met bijbehorende runtijd.
Geldig tot donderdag 29 januari 2004, 18 UTC.

Opgesteld door het KNMI op dinsdag 27 januari 2004, om 23:06
uur lokale tijd.
Meteoroloog: Henny Vergouw.

UITSTAANDE WAARSCHUWINGEN:
Waarschuwing scheepvaart - kustdistricten
Waarschuwing scheepvaart - Noordzee


SYNOPTISCHE ONTWIKKELINGEN:
Met een noordwestelijke stroming wordt boven onze omgeving
polaire lucht aangevoerd. In deze stroming trekken diverse
winterse buien mee. Inmiddels trekt een "hoofdlaag" bij de
Lofoten via de Noordzee, voor de Deense kust langs, naar het
noordwesten van Duitsland. Daar wordt het "polar low"
donderdagochtend verwacht. Het daaraan voorafgaande arctische
front passeert morgenmiddag ons land (Theta-W 850 = 0 C).
Achter het arctische front wordt de lucht dermate koud en
onstabiel dat er stevige (geclusterde) sneeuwbuien met kans op
onweer gaan voorkomen.

GRONDWIND EN WINDSTOTEN:
Hirlam oogt boven onze omgeving betrouwbaar. Het betekent een
verdere toename van de wind, met name morgenavond en de daarop
volgende nacht veel wind; aan de kust stormachtig, mogelijk
storm uit het noordwesten (zie verder velden en tijdseries).

ZICHT:
Meer dan 10 km. In buien 3-8 km, bij zwaardere sneeuwbuien
1-3 km, vanaf morgenmiddag mogelijk <1000 m.

NEERSLAG:
Vannacht enkele buien, aan de kust vnl. regen, landinwaarts ook
met (natte) sneeuw. De kans op significante sneeuw/hagelbuien
neemt vanaf woensdagochtend verder toe: In de westelijke helft
eerst nog met regen/natte sneeuw, landinwaarts meest droge
sneeuw. Vanaf morgenavond trekken in een koude noordwestelijke
stroming geregeld stevige sneeuwbuien over ons land met kans op
onweer.

BEWOLKING:
Meest cumuliforme bewolking en in de gelaagde bewolking bij
troglijntjes mogelijk embedded Cb.

TEMPERATUUR:
Tn Di op Wo van +1 aan de kust tot -2 landinwaarts. Woensdag
rond +2 graden. In matige of zware sneeuwbuien gaat de
temperatuur naar 0, (Theta-w 850 rond 0 gr). Donderdag nacht
Tmin rond -2 C, maar bij opklaringen boven sneeuwdek
aanzienlijk lager.

SPECIALE ITEMS:
De gehele periode is er kans op gladheid door sneeuwval en 's
avonds en 's nachts ook door bevriezing van natte weggedeelten.
Door de toename naar een stormachtige wind kunnen vanaf
morgenavond in een brede kuststrook problemen met sneeuwjachten
optreden. Voorwaarschuwing voor weeralarm is inmiddels
uitgegeven!!!! Landinwaarts waait het weliswaar minder hard
maar (zware) sneeuwval kan het wegverkeer danig parten spelen.


Wat zijn we aan het doen ???
  woensdag 28 januari 2004 @ 00:02:09 #145
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_16644581
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 23:38 schreef Oom_Agent het volgende:

[..]

De KNMI heeft een nieuwe guidance uitgegeven. Ziet er best chaotisch uit voor de komende periode
[..]


Kan wel eens heftig worden. Zit er over te denken om mijn scanner maar mee te nemen naar het werk.....
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  woensdag 28 januari 2004 @ 00:07:55 #146
38963 drelletje
BRITISH SEA POWER!!!
pi_16644769
YES dit gaat leuk worden!!!!!! woohoo.
Dit is pas weer.
Powered by Garmin Etrex Legend
pi_16644880
Hoi, hoi, een sneeuwstorm, donderend onweer enz enz
Wordt spannend.
pi_16644908
quote:
Op woensdag 28 januari 2004 00:02 schreef Againzender het volgende:

[..]

Kan wel eens heftig worden. Zit er over te denken om mijn scanner maar mee te nemen naar het werk.....


Als je daar nog kan komen morgen

Pas maar op dat je niet ingesneeuwd raakt.

  woensdag 28 januari 2004 @ 00:45:57 #149
12646 Oom_Agent
 Heee.......stop es ff......!!
pi_16645672
Update, 5 tot 10 cm sneeuw in enkele uren mogelijk.
quote:
Opgesteld door het KNMI op woensdag 28 januari 2004, om 00:30
uur lokale tijd.
Meteoroloog: Adrie Huiskamp.

UITSTAANDE WAARSCHUWINGEN:
Waarschuwing scheepvaart - kustdistricten
Waarschuwing scheepvaart - Noordzee


SYNOPTISCHE ONTWIKKELINGEN:
In een noordwestelijke stroming trekt het sturend (grond- en
500 hPa)laag van de Lofoten via de Vikingbank (wo 12 utc) naar
de Duitse Bocht en Denemarken (do 00 utc) en vervolgens naar de
W-lijke Oostzee. Een trog, om 21 utc van Stavanger naar
Newcastle trekt ZO waarts, bereikt rond 04 utc de westkust en
trekt in enkele uren over het land. Tussen wo 12 en 18 utc
passeert een volgende trog met occlusie-karakter. Als gevolg
van de synoptische ontwikkelingen komt hierachter op de W-lijke
en Z-lijke Noordzee een sterk NW-lijk windveld te staan. Div.
modellen sugerreren ontwikkeling van kleine, actieve
randstoringen ("polar low") die later op wo en in de nacht van
wo op do ZZO en later OZO waarts rondom het sturend laag
trekken. Deze zorgen voor een sterke verhoging van de
buienactiviteit en aan de westflank voor een zeer sterk
windveld.

GRONDWIND EN WINDSTOTEN:
Hirlam oogt boven onze omgeving betrouwbaar. Het betekent een
verdere toename van de wind, met name morgenavond en de daarop
volgende nacht veel wind; aan de kust stormachtig, mogelijk
storm uit het noordwesten (zie verder velden en tijdseries).

ZICHT:
Meer dan 10 km. In buien 3-8 km, bij zwaardere sneeuwbuien
1-3 km, vanaf morgenmiddag mogelijk <1000 m.

NEERSLAG:
Neerslagvelden van beide modellen lijken wat patroon op elkaar
(door de langste fetch meeste neerslag in het zuidwesten), UKRM
geeft wel wat minder neerslag. Aangezien het om (geclusterde)
convectieve neerslag gaat zijn kwantitatieve uitspraken over
verwachte hoeveelheden moeilijk te geven. Van tijd tot tijd
buien, ook in de kuststrook in toemenende mate met korrelhagel
en sneeuw en vanaf wo middag ook met onweer. Theta-w 850 gaat
wo avond naar 0 tot -1 gr, bij voldoende neerslagintensiteit
betekent dat "droge" sneeuw. In het geval van geclusterde
buien of buienstraten is vorming van 5-10 cm sneeuwdek in
enkele uren tijd lokaal mogelijk.

BEWOLKING:
Meest cumuliforme bewolking en in de gelaagde bewolking bij
troglijntjes mogelijk embedded Cb.

TEMPERATUUR:
Tn Di op Wo van +1 aan de kust tot -2 landinwaarts. Woensdag
rond +2 graden. In matige of zware sneeuwbuien gaat de
temperatuur naar 0, (Theta-w 850 rond 0 gr). Donderdag nacht
Tmin rond -2 C, maar bij opklaringen boven sneeuwdek
aanzienlijk lager.

SPECIALE ITEMS:
De gehele periode is er kans op gladheid door sneeuwval en 's
avonds en 's nachts ook door bevriezing van natte weggedeelten.
Door de toename naar een stormachtige wind kunnen vanaf
morgenavond in een brede kuststrook problemen met sneeuwjachten
optreden. Voorwaarschuwing voor weeralarm is inmiddels
uitgegeven!!!! Landinwaarts waait het weliswaar minder hard
maar (zware) sneeuwval kan het wegverkeer danig parten spelen.


Wat zijn we aan het doen ???
  woensdag 28 januari 2004 @ 00:52:02 #150
53708 ondeugend
Lost in Sound
pi_16645803

Nog niet sneeuw in drentheland niet

And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')