Kans op gladheid in het westen en het noorden tot nu toe.
quote:1978/1979
Op zaterdag 3 januari 2004 23:38 schreef nozem het volgende:
Ik heb foto's uit Friesland gezien, ware sneeuwjacht daar nu, met vorming van sneeuwduintjes zelfs..
quote:Ik ga zo vanuit mijn bed luisteren wat Amsterdam-Amstelland nog te melden heeft. Trusten allen, en pas op op de weg!
Op zaterdag 3 januari 2004 23:40 schreef Oom_Agent het volgende:
Politie Gelderland - Zuid waarschuwt zojuist ook voor gladheid door sneeuw en ijzel.
quote:Volgensmij gaat het sneller dat ze verwacht hadden, of heb ik het nou mis.
Op zaterdag 3 januari 2004 23:40 schreef Oom_Agent het volgende:
Politie Gelderland - Zuid waarschuwt zojuist ook voor gladheid door sneeuw en ijzel.
Almere
quote:Het lijkt bij ons straks al weer droog te worden
Op zaterdag 3 januari 2004 23:58 schreef Oom_Agent het volgende:
[afbeelding]
[Dit bericht is gewijzigd door SpeedyGJ op 04-01-2004 00:02]
Ruim uur geleden:
Mometeel:
quote:Hier nog een hele mooie foto van om 15:29
Vanavond draait de wind naar het zuidwesten. Zachtere lucht komt dan snel richting ons land gestroomd. In het noordwesten wordt rond 21:00 uur de eerste neerslag verwacht. Deze neerslag zal vallen in de vorm van sneeuw. Ook op andere plaatsen in het land wordt nog voor middernacht sneeuw verwacht. Alleen Noord-Brabant en Limburg houden het tot middernacht waarschijnlijk droog.Vannacht valt er in het hele land neerslag. De sneeuw maakt vanuit het westen plaats voor regen. In Overijssel en in het zuidoosten van het land wordt ijzel verwacht, omdat daar de temperaturen nog beneden het vriespunt zullen liggen. In de vroege ochtend is de temperatuur in de westelijke helft van het land al gestegen naar een graad of 2-3.
Morgenochtend valt er overal regen, maar morgenmiddag heeft de meeste regen het land verlaten. Het wordt een graad of 5-6 bij een matige westenwind.
Begin volgende week zet de wisselvallige trend door. Af en toe kan het regenen, er zijn ook zeker droge perioden te verwachten. Van vorst is geen sprake meer en de temperatuur komt zowel 's nachts als overdag weer ruim boven nul uit.
Hier lag bijna geen sneeuw meer.
Op dit moment:
[Dit bericht is gewijzigd door SpeedyGJ op 04-01-2004 02:13]
quote:In Amsterdam is het vanochtend erg rustig, hier geen gladde wegen.
WeeralarmOpgesteld op zondag 4 januari 2004, om 09:33 uur.
Bericht nummer: 6
IJZEL: GLAD OP GROTE SCHAAL
Met uitzondering van de westelijke kustprovincies is
het in het hele land verraderlijk glad door sneeuw en
ijzel.
quote:Ik heb liever droog weer. Dan houdt je tenminste geod schaatsijs, anders ligt er allemaal sneeuw op.
Op zondag 4 januari 2004 12:56 schreef Sonja27 het volgende:
*snik* Ging ik vannacht slapen met buiten een dik pak sneeuw, werd ik vanmorgen wakker...... was het weggespoeld door de regen! Waarom kan het hier nou nooit eens gewoon echt flink sneeuwen zodat we een dik pak sneeuw hebben wat 2 maanden blijft liggen zonder vies en blubberig te worden?
(tilburg)
ik wil meer sneeuw, ik wil kou, ik wil schaatsen
quote:Waar haal je die weisheid vandaan?
Op vrijdag 9 januari 2004 13:16 schreef Blik het volgende:
er is kans dat we over een week weer echt winter krijgen
Hier is het model waar het KNMI zijn verwachtingen op baseerd (naast de kennis van de meteoroloog natuurlijk). Het is duidelijk dat het eind volgende week wat kouder wordt. De vraag blijft echter of het door wil zetten.
Wat een positief teken is, is dat een hogedrukgebied boven Groenland verbinding zoekt met het Azorenhogedrukgebied. Als dat lukt wordt de depressie groei op de oceaan gestopt. Op die manier krijgt hogedruk boven Rusland de mogelijkheid zich te verplaatsen naar Scandinavie en dat levert koud en droog winterweer op.
quote:Ja, dat wil ik ook.
ik wil meer sneeuw, ik wil kou, ik wil schaatsen
quote:Vaak genoeg dat de echte winter pas ergens in februarie begon.. dus niet te vroeg een boek gaan sluiten
Op vrijdag 9 januari 2004 15:51 schreef Steijn het volgende:[..]
Waar haal je die weisheid vandaan?
Zoals het er nu naar uit ziet houdt de sterke stroming vanaf de oceaan nog wel even aan. Veel modellen geven pas een winsterse uitvoer halverwege week 3. Dan is het denk ik er op of er onder. Als het dan niet lukt dan kunnen we het boek voor deze winter beter sluiten.
quote:I know, 1985 en 1986 was het half februari nog goed raak. Toch denk ik dat eind januari de basis toch wel moet zijn gelegd willen we een koude februari krijgen.
Op vrijdag 9 januari 2004 16:52 schreef MissHobje het volgende:[..]
Vaak genoeg dat de echte winter pas ergens in februarie begon.. dus niet te vroeg een boek gaan sluiten
quote:Waarbij in ieder geval 85 ook een zeer koude januari had, 86 weet ik zo snel even niet meer.
Op vrijdag 9 januari 2004 17:17 schreef Steijn het volgende:[..]
I know, 1985 en 1986 was het half februari nog goed raak. Toch denk ik dat eind januari de basis toch wel moet zijn gelegd willen we een koude februari krijgen.
Het is even afwachten of die hogedrukblokkade wil doorzetten, voorlopig is daar eigenlijk nog niets zinnigs over te zeggen, en zitten we met regen
quote:Bron: http://users.pandora.be/donderkop/index.html
[ Samenvatting ]DEZE AVOND EN NACHT KANS OP FELLE BUIEN MET WINDSTOTEN TOT 85KM/H. MORGEN TSS 16-20H STORMACHTIG MET MOGELIJKS RUKWINDEN TOT 110KM/H, MOGELIJKS WAT MEER. DINSDAG EN IN MINDERE MATE WOENSDAG NOG KANS OP STORMACHTIG WEER. EIND DEZE WEEK KOELER MAAR KLEINE KANSEN OP SNEEUW EN ECHT WINTERWEER. DAARNA ONZEKER.
[ Nowcasting (indien niet beschikbaar wordt deze ruimte gebruikt voor algemene informatie) ]
[ Synoptische situatie ]Actieve storingen zijn ons land afgelopen nacht en ochtend voorbijgetrokken. Deze fronten waren verbonden met een depressie boven de Noorse Zee. De depressie (965hpa) werd deels gevoed door een zeer krachtige jetstreak met kernwaarde van tegen de 150kts (270km/h!). Dit wordt bevestigd door zowel ballonoplatingen en satellietanalyse. In vergelijking met gisteren is de straalstroom zelf op de oceaan in kracht toegenomen, en dat zal gevolgen hebben voor het West-Europese weer.
[ Algemene evolutie ]STRAALSTROOM MAAKT ZICH BOOS...
Wisselvallig weer, niks abnormaals in dit stromingsregime met sterk zonale component. Aandachtspunten voor het eerste deel van de komende week zijn mogelijke periodes met veel wind. Voor morgen maandag zijn de modellen naar elkaar toegegroeid en de zekerheid is fors toegenomen. We hebben van een hele boel modellen het traject en diepte van de stormkern uitgezet op een kaart, die je hier kan bekijken (cijfers bij druk geven moment aan 1: 12/1 00z en zo telkens 12h erbij tot 4). Meteen valt op dat er weinig spreiding is. De overgrote meerderheid van de modellen laat het traject lopen via het zuiden van Engeland naar Nederland en zo richting N-Duitsland. De diepte varieert nog van 990 tot 976hpa, op het ogenblik dat de kern boven Engeland ligt. Allen geven ze aan dat de kern wel nog aan het uitdiepen is eens hij langs ons land trekt. Nog aanvullen toch dat de 06z-run van GFS (die ik net binnen heb) de kerndruk van 985hpa heeft verlaagd tot 978hpa en de kern wat meer noordelijk laat trekken. Hiermee komt GFS zeer dicht in de buurt van de UKMO-run.Wat kunnen we hieruit concluderen: dat het sterkste windveld zeer waarschijnlijk voor ons land bestemd is en voor het zuiden van Nederland. Als we wat uitmiddelen en de voorkeur laten gelden van GFS/UKMO dan moeten we rekening houden met het zwaarste weer maandagavond met dan de kern boven het noorden van NL met dan een kerndruk van 980hpa of iets lager. De wind neemt dan toe tot 6-7bf en aan de kust 8-9bf. Rukwinden zijn overal mogelijk tot 110km/h (wind op 900hpa trekt aan tot 65kts met dus een stevige LLJ). Vooral op de Ardense hoogten kan de gemiddelde wind daardoor flink uithalen.
Dinsdag en woensdag kan er opnieuw stormweer inzitten, maar dat is nog onduidelijk en wordt morgen verder geėvalueerd. Tegen het einde van de week trekt de moederdepressie, nu nog nabij IJsland, wat oostwaarts en de wat koudere lucht kan ons dan bereiken. Echter, of daar winterse neerslag in zit is erg onzeker. Ook de afkoeling die vooral ECMWF volgend weekend laat verdergaan is onzeker en we doen daar geen uitspraken over. Het koelt wat af vanaf het midden van deze week tot het weekend, zonder bijzonderheden. Hoe het daarna moet en of dinsdag en woensdag ook storm opleveren lees je hier morgen allemaal wel weer
We besluiten met een woordje over deze namiddag en avond. De koude lucht achter het koufront spoelt nu geleidelijk aan ons land binnen en de koudste lucht (T500 rond -30 bij ons en een -33 boven N-NL) bereikt ons deze nacht. Op dat ogenblik bevinden we ons in de linker uitgang van een sterke jetsreak met waarden tot 72kts! De SRH (storm rel. Helicity) stijgt deze avond tot meer dan 250m²/s² en de wind op 850hpa bereikt 45kts. De kans op windverschijnselen (hoosje,) neemt daardoor toe. Vergelijkbare situaties de afgelopen jaren hebben reeds tot kortdurende hoosjes gezorgd. Bovendien kunnen daarbuiten ook bij buien (die onweer kunnen bevatten) gepaard gaan met rukwinden tot ca. 80km/h.
Deze avond normaalgezien een update over de eventuele storm van morgenavond. Dan wordt ook beslist of het weeralarm wordt ingezet. Dit gebeurt vanaf het moment dat de kans groot is op rukwinden van 110km/h en meer over minstens 30% van het land. Zoals het er nu naar uitziet zal dit het geval zijn!
Zojuist deze foto genomen na het onweer.
quote:hier ook, wat een klote weer zeg
Op zondag 11 januari 2004 17:13 schreef Roellio het volgende:
Hier is het de hele dag al bewolkt en regenachtig. Niets spectaculairs.
quote:vettttt
Op zondag 11 januari 2004 17:25 schreef Oom_Agent het volgende:
Vanuit het westen naderen zwaardere buien. In Engeland is vanmiddag een windhoos waargenomen. De atmosfeer is in rep en roer vanwege de jetstream die vanaf Amerika over de Britse Eilanden, Nederland, Belgie en de rest van Europa binnenstroomt.http://news.bbc.co.uk/1/hi/wales/south_west/3387191.stm
wat is ook alweer een jetstream?
quote:Dat is de straalstroom, inmiddels is de windsnelheid zo'n 320 km per uur en gaat het ook bij ons, door een naderende storm, steeds harder waaien. In Duitsland waarschuwt men voor windstoten van 150 km per uur. De storm komt precies boven het noorden van NL te liggen. Daar zal het, vanwege het ''oog'', minder hard waaien.
Op zondag 11 januari 2004 17:35 schreef hellmondunited het volgende:[..]
vettttt
wat is ook alweer een jetstream?
quote:thnx voor de uitleg
Op zondag 11 januari 2004 17:40 schreef Oom_Agent het volgende:[..]
Dat is de straalstroom, inmiddels is de windsnelheid zo'n 320 km per uur en gaat het ook bij ons, door een naderende storm, steeds harder waaien. In Duitsland waarschuwt men voor windstoten van 150 km per uur. De storm komt precies boven het noorden van NL te liggen. Daar zal het, vanwege het ''oog'', minder hard waaien.
hehe hier waait het ook al aardig.. ben benieuwd wat voor weer het op gaat leveren.. hoop heftig weer
ben wel iemand die van al dat soort weer houd om naar te kijken dan he
quote:
Heute Abend zieht das Frontensystem eines Sturmtiefs, daß über
dem südlichen Nordmeer liegt, über NRW hinwg. Dabei kommt es in
den Niederungen zu Windböen um 65 km/h. Im Bergland werden Böen
um 75 km/h erreicht. Zum Abend und zu Beginn der Nacht sind auf
der Rückseite des Frontensystem örtliche Gewitter zu erwarten.
Eine Windwarnung für heute Abend ist in Kraft.ACHTUNG: AM MONTAG BESTEHT AB DEN MITTAGSSTUNDEN IN DEN
NIEDERUNGEN DIE GEFAHR ORKANARTIGER WINDBÖEN DER STÄRKE
11 ( 110 km/h ), IM BERGLAND SOGAR VON ORKANBÖEN DER
STÄRKE 12 ( 120 km/h ). GENAUERE INFORMATIONEN ERHALTEN SIE IN
DEN NACHFOLGENDEN WARNBERICHTEN ODER IN EINER EVENTUELLEN
UNWETTERWARNUNG.Dies ist ein erster Hinweis auf erwartete Unwetter. Er soll die
rechtzeitige Vorbereitung von Schutzmassnahmen ermöglichen. Die Prognose
wird am Abend konkretisiert. Bitte verfolgen Sie die weiteren
Wettervorhersagen mit besonderer Aufmerksamkeit.
DWD / RZ Essen=
quote:sodeju
Op zondag 11 januari 2004 17:43 schreef Oom_Agent het volgende:
En de waarschuwing die men in Duitsland uitgeeft op het moment.
[..]
waarom krijgen wij dat weer niet
quote:Grrr, ik wordt er hopeloos van. Duitsland, Frankrijk en Engeland gaan er altijd met de stormen vandoor. Wij mogen blij zijn met windkracht 8 tot 9, en die Duitsers hebben gewoon een orkaan. Hopen dat de depressie wat verder uitdiept, en dat het oog wat noordlijker komt te liggen.
Op zondag 11 januari 2004 17:43 schreef Oom_Agent het volgende:
En de waarschuwing die men in Duitsland uitgeeft op het moment.
* Steijn hoopt dat er ooit nog eens een storm als die van 1944 komt.
edit: typo.
[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 11-01-2004 18:47]
quote:beetje tegenstrijdig is het niet?
Op zondag 11 januari 2004 17:56 schreef Steijn het volgende:[..]
Grrr, ik wordt er hopeloos van. Duitsland, Frankrijk en Engeland gaan er altijd met de stormen vandoor. Wij mogen blij zijn met windkracht 8 tot 9, en die Duitsers hebben gewoon een orkaan. Hopen dat de depressie wat verder uitdiept, en dat het oog wat noordlijker komt te liggen.
* Steijn hoopt dat er nooit nog eens een storm als die van 1944 komt.
je hoopt dat er wel een dikke storm komt maar ook weer van niet
quote:Ow,
Op zondag 11 januari 2004 18:43 schreef hellmondunited het volgende:[..]
beetje tegenstrijdig is het niet?
je hoopt dat er wel een dikke storm komt maar ook weer van niet
quote:hehe dacht al zoiets
Op zondag 11 januari 2004 18:46 schreef Steijn het volgende:[..]
Ow,
die n van nooit moet weg. Ik bedoelde ooit.
![]()
quote:Dat was net aan windkracht 11. In 1944 werd er een ruime orkaan gehaald. Dat moet dus echt hard zijn gegaan.
Op zondag 11 januari 2004 18:50 schreef hellmondunited het volgende:
t moet weer zoals vorig jaar worden hier.. windkracht 12was wel vet.. toen zat ik heerlijk op mijn mountainbike en toen was ik maar 4x geschept door de wind
De storm van 27 oktober 2002 had een snelheid van 97 km/u, de storm van 1944 had een snelheid van 122 km/u.
Kunnen we met een noordwesterorkaan eindelijk onze deltawerken testen.
De kaart van 26 januari 1990 toen er veel schade werd aangericht door windstoten van meer dan 140 km/ uur. Toen lagen de isobaren een stuk dichter op elkaar en was de kern van de depressie zo'n 950mb (erg laag), dus meer wind.
Sinds 1910 kwam in ons land in totaal 39 keer een storm voor waarbij minstens een uur lang windkracht 10 of meer woedde, waarvan 9 in de jaren negentig van de 20e eeuw.
Op 25 januari 1990 haalde de wind 108 kilometer per uur (windkracht 11). De storm met de ergste gevolgen was die van 31 januari en 1 februari 1953, de watersnoodramp. Het hoogste uurgemiddelde van de wind was toen 97 kilometer per uur (windkracht 10). De zwaarste storm van de eeuw beleefde Nederland op 7 september 1944 toen een uurgemiddelde wind is gemeten van 122 kilometer per uur (windkracht 12). Daarbij kunnen volgens een schatting in Vlissingen windstoten zijn voorgekomen van 175 kilometer per uur. De hoogste werkelijk gemeten windstoot is 162 kilometer per uur op 6 november 1921 in Hoek van Holland.
Op zondag 27 oktober 2002 trok een stormdepressie van Ierland via de Noordzee en Denemarken naar de Oostzee. De kerndruk was het diepst bij passage noord van ons land met een centrumwaarde van 973 hPa rond 13 uur Nederlandse tijd. De gemiddelde 10-minuten-wind bereikte tussen 10 uur 's morgens en 21 uur 's avonds op uitgebreide schaal maximale waarden van 10 Bft in het westelijke en later de noordelijke provincies van het land, maar werd zelfs tot in de provincie Utrecht geregistreerd. In de eerste middaguren is in de westelijke kustprovincies op diverse meetpunten gemiddeld over 10 minuten windkracht 11, een zeer zware storm, gemeten. Het hoogste uurgemidelde van de wind bedroeg 28 m/sec (101 km/uur) in Vlssingen en in IJmuiden. Daarmee staat deze storm met een uurgemiddelde van windkracht 10 geboekt in de tabel van zware stormen sinds 1910. Op de top 10 van zware stormen vanaf 1970 staat deze storm op de zesde plaats.
quote:Lijkt meer op MC Piet.
Op zondag 11 januari 2004 19:57 schreef greatgonzo het volgende:
[afbeelding]Piet Paulusma zegt: Oant Moarn!
In Frankrijk waait het al flink, morgen is er kans op windstoten van 160 km/u aldaar, als de kern van de storm boven ons land ligt.
[Dit bericht is gewijzigd door Oom_Agent op 11-01-2004 22:09]
quote:Zojuist de eerste flitsen waargenomen in Hoorn, NH!
Op zondag 11 januari 2004 21:44 schreef Oom_Agent het volgende:
Uit het niets beginnen er (onweers)buien te ontstaan.
[edit]
ik meen om ca. 21:30 al een flits gezien te hebben, maar dat was wel vrij ver ten zuiden van hier.
[/edit]
http://www.blikseminslagen.com/vdh/gpg/lex1/mapdisplay_free.jsp
quote:Leuk toch. Hier in Amersfoort heb ik nog niet eens weerlicht gezien (overigens al 2 jaar niet meer
Op zondag 11 januari 2004 22:59 schreef pekel het volgende:
Hier in Emmen het eerste onweer!.
Ik keek eens naar de verwachte luchtdruk voor vrijdag, en zie dit plaatje:
Die depressie zou wel eens voor aardig wat wind kunnen gaan zorgen denk ik?
Iemand die hier wat zinnigers over kan zeggen?
Oom Agent, bent u er?
Trend für die Nordsee:
bis Donnerstag Abend: Westliche Winde um 5, langsam rückdrehend.
für Freitag: Ostteil südöstliche Winde um 5, Westteil vorübergehend umlaufend, später Nordwest um 7.
für Sonnabend: Nordwestliche Winde 6 bis 7.
Noordwest 7 op zee maar, dat valt dus best mee.
quote:Joehoe..... ben er
Op woensdag 14 januari 2004 14:26 schreef Againzender het volgende:
Pompompom....Ik keek eens naar de verwachte luchtdruk voor vrijdag, en zie dit plaatje:
[afbeelding]
Die depressie zou wel eens voor aardig wat wind kunnen gaan zorgen denk ik?Iemand die hier wat zinnigers over kan zeggen?
Oom Agent, bent u er?
Het gaat vrijdag inderdaad flink waaien, vooral in de nacht van donderdag op vrijdag met windstoten van 100 km/u. Tot een echte storm zal het net niet komen.
Op het moment trekt een flink onweer via Zeeland, NW Belgie binnen.
quote:
KNMI:
Om 18 UTC valt in een groot deel van het land regen en
plaatselijk ook natte sneeuw. In de kustgebieden met een kleine
kans op onweer. Vannacht trekt het neerslaggebied verder naar
het oosten en krijgen we vooral in de kustprovincies te maken
met (winterse)buien (ThetaW 850 hPa zakt naar 2 graden en dikte
1000-500 neemt af tot 524dam).
quote:Hier valt het wel mee vind ik.
Op vrijdag 16 januari 2004 11:51 schreef Oom_Agent het volgende:
Over het land vallen diverse zware buien. Tevens zijn er zware windstoten !! Geen weer om buiten te lopen of fietsen.
quote:niet echt nee.. hier in Helmond is het kanaal al helemaal aan het overlopen
Op vrijdag 16 januari 2004 11:51 schreef Oom_Agent het volgende:
Over het land vallen diverse zware buien. Tevens zijn er zware windstoten !! Geen weer om buiten te lopen of fietsen.
quote:Heeft het dus net niet hard genoeg gewaaid.
Op vrijdag 16 januari 2004 15:21 schreef Prowl het volgende:
Ik ben bijna weggewaaid
quote:En waar leidt u dat uit af?
Op zaterdag 17 januari 2004 19:06 schreef Blik het volgende:
het begint er steeds meer op te lijken dat het volgende week winter gaat worden, komende donderdag of vrijdag
De EPS pluim loopt nou niet echt over van enthousiasme wat betreft winterweer.
quote:gister zeiden de kaarten dat het vanaf donderdag winter zou worden, maar de kaarten zijn weer eens omgeslagen en het word weer normaal nederlands winterweer, met lekker veel regen dus
Op zaterdag 17 januari 2004 19:34 schreef Steijn het volgende:[..]
En waar leidt u dat uit af?
De EPS pluim loopt nou niet echt over van enthousiasme wat betreft winterweer.
[afbeelding]
360 rond een heel mooi paarse gloed!!!
denk die kleur gelijk vele malen sterker en de camera staat ook nog naar het noorden en in het oosten en zuiden is het sterker noorden is het zwakst
edit: de kleur zie je niet meer in de lucht maar in het zuiden is die sterke daarom zie je het ng in een weerkaarsing op het gebouw
weer een edit... tis over
[Dit bericht is gewijzigd door drelletje op 18-01-2004 17:38]
maar hier was et mooier
nog een foto, ook minder dan hier in de bilt
[Dit bericht is gewijzigd door drelletje op 18-01-2004 17:48]
quote:mooie fotos
Op zondag 18 januari 2004 17:39 schreef drelletje het volgende:
nouja heb een foto van et internet (van et weer forum)maar hier was et mooier
![]()
nog een foto, ook minder dan hier in de bilt
heb vandaag ook genoten van het heerlijke weer
Ik las dit dus...
Kan iemand mij meschien vertellen wat jullie er van denken (en dan bedoel ik dus die die er wat meer van af weten)
danku
quote:Ik ga met Frank de Groot mee.
Op zondag 18 januari 2004 18:49 schreef drelletje het volgende:
http://forum.weeronline.com/pl/nl/start_nl.pl?read=202319Ik las dit dus...
Kan iemand mij meschien vertellen wat jullie er van denken (en dan bedoel ik dus die die er wat meer van af weten)danku
[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 18-01-2004 20:53]
quote:Ik wil gvd KOU en wel nu!!!
Op zondag 18 januari 2004 20:48 schreef Steijn het volgende:[..]
Ik ga met Frank de Groot mee.
Helaas, koud winterweer zit er gewoon niet in. De kou is er wel maar gaat telkens ten oosten van ons naar de balkan toe.
quote:Ja dat wil ik ook. Keiharde vorst.
Op zondag 18 januari 2004 21:40 schreef drelletje het volgende:[..]
Ik wil gvd KOU en wel nu!!!
Ik wil schaatsen en niet op zo een kunst ding!
Helaas gaat het elke keer net ten oosten van ons langs.
Kan dus nog een glibberig einde van de week worden!
quote:Mag van mij wel weg blijfen dan
Op maandag 19 januari 2004 12:50 schreef Againzender het volgende:
Morgenmiddag gaat de temperatuur dalen waarna het 's nachts (licht) gaat vriezen.
Woensdag en donderdag zitten we dan met maxima net boven nul en 's nachts vorst. Daarna gaat het helaas weer zachter worden, met waarschijnlijk ijzel en/of sneeuw op donderdag of vrijdag.Kan dus nog een glibberig einde van de week worden!
quote:plaatsen met sneeuw met soms 10 cm of meer
Wegen starker Sturmböen und Schneeverwehungen sind die Gebäude auf dem Brocken im Harz sicherheitshalber evakuiert worden. Rund ein Dutzend Menschen mussten das Brocken-Hotel, ein Museum und die Gaststätte verlassen. Sie wurden mit Kleinbussen, die hinter einer Schneefräse herfuhren, in Sicherheit gebracht. Auf dem mit 1.142 Metern höchsten Berg Norddeutschlands harrt nur noch ein Mitarbeiter des Deutschen Wetterdienstes aus. Die Schneeverwehungen auf dem Harzgipfel seien teilweise sieben Meter hoch. Es sei das erste Mal seit 14 Jahren, dass der Brocken wegen Wetter-Kapriolen geräumt werden musste.Kräftige Schneefälle übequeren derzeit Deutschland. Während es am Morgen bereits im Norden Deutschlands kräftig schneite, erreichen die dichten Wolken am Abend auch den Alpenrand. Selbst im Flachland Westdeutschlands bildete sich eine zentimeterdicke Schneedecke und auf den Straßen ging streckenweise nichts mehr. In der Eifel und den Mittelgebirgen gab es Schneeverwehungen. Bei leicht ins Plus steigenden Temperaturen taut der Schnee in Lagen unterhalb von 300 Metern nun wieder. Abends und nachts muss auch im Süden und Südosten mit Verkehrsbehinderungen gerechnet werden. In den Alpen gibt es viel Neuschnee - ohne Schneeketten ist hier kein Vorankommen möglich. Bitte fahren Sie Vorsichtig! Aktuelle Warnungen und Verkehrshinweise unter www.wetterwarnungen.de
quote:jaloers duidelijk
Op maandag 19 januari 2004 23:20 schreef Oom_Agent het volgende:
Op sommige plaatsen in Duitsland ligt de sneeuw tot 7 meter hoog. Dit vanwege de driftsneeuw aldaar.
[..]plaatsen met sneeuw met soms 10 cm of meer
[afbeelding]
quote:* hellmondunited kwijlt weg
Op dinsdag 20 januari 2004 02:08 schreef MissHobje het volgende:
[afbeelding]woei
ik wil ook!!!!!!!!
quote:Gelukkig licht er een flinke rug van hoge druk vanaf de Azoren naar IJsland en Groenland. De depressie opbouw op de oceaan wordt dus tegengehouden. Er komt een noordelijke stroming op gang vanaf de Noordpool. Gevolg zal zijn dat we sneeuw krijgen vanaf maandag.
Op dinsdag 20 januari 2004 19:43 schreef -Carioca- het volgende:
Er is al wel hogedrukopbouw boven de Baltische staten te zien, maar dat trekt later weer over Finland naar Noord-Rusland weg
De EPS-Pluim daalt dan ook behoorlijk vanaf zaterdag, de spreiding is behoorlijk klein..
[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 20-01-2004 20:10]
quote:Hehe, ik had de kaart van de 132 uur prognose nog niet gezien. Dat laat flink wat hogedruk zien op de Atlantische oceaan voor de zondag.
Op dinsdag 20 januari 2004 20:07 schreef Steijn het volgende:[..]
Gelukkig licht er een flinke rug van hoge druk vanaf de Azoren naar IJsland en Groenland. De depressie opbouw op de oceaan wordt dus tegengehouden. Er komt een noordelijke stroming op gang vanaf de Noordpool. Gevolg zal zijn dat we sneeuw krijgen vanaf maandag.
en dan gigantisch op je bek gaan door een scheur Ik ben voor de KOU!
Overgang naar koud weer met 's nachts lichte, plaatselijk matige vorst en middagtemperatuur iets boven nul. Mogelijk een winterse bui.
Bron: www.knmi.nl
quote:Het is maar wat je leuk vind.
Op dinsdag 20 januari 2004 22:43 schreef drelletje het volgende:
en dan gigantisch op je bek gaan door een scheur![]()
quote:Voordeel is ook vaak dat de zon schijnt. Dat is veel fijner dan al stomme sneeuw. Het bederft alleen maar het ijs en het is na een week toch weer grotendeels verdwenen. Helaas lijkt het niet die kant op te gaan. Het gaat maar matig vriezen en er gaat sneeuw vallen, weg ijspret.
Op woensdag 21 januari 2004 00:05 schreef MissHobje het volgende:
woei,........... kou is zwaar okay
zolang het maar niet regent.. vind ik het best
he, je hebt eindelijk die kerstmuts van dat hondje afgehaald.
wil hem wel even terugzetten hoor
quote:is het ook!
Op woensdag 21 januari 2004 01:52 schreef MissHobje het volgende:
woei............. maare sneeuw is te gek gaaf juist vind ik![]()
wil hem wel even terugzetten hoor
![]()
maar dit mooie weer ook
quote:jongen, als het toch maandag gaat sneeuwen en daarna niet meer heeft het toch helemaal geen invloed op het ijs. Maandag ligt er toch nog geen ijs, misschien vanaf volgende week woensdag/donderdag
Op dinsdag 20 januari 2004 19:02 schreef Steijn het volgende:
We hebben nu 2 dagen vrij koud weer. Daarna wordt het weer wat warmer en dan gaan we echt de winter in. Het is vrij waarschijnlijk dat het vanaf maandag begint te sneeuwen (zgn polar low's). Persoonlijk hoop ik toch op meer hogedrukopbouw boven Scandinavie, dat betekent dan geen sneeuw maar wel zeer veel kou in Nederland. En dat komt de ijskwaliteit ten goede.
quote:Ik herinner me dat er vorig jaar sneeuw was gevallen. Het water was al ver genoeg afgekoeld om de sneeuw langzaam te laten smelten. De vorst kwam helaas eerder dan dat de sneeuw gesmolten was. Gevolg de sneeuwdrab in water bevroor, dat schaatst echt enorm bagger.
Op woensdag 21 januari 2004 14:08 schreef Blik het volgende:
jongen, als het toch maandag gaat sneeuwen en daarna niet meer heeft het toch helemaal geen invloed op het ijs. Maandag ligt er toch nog geen ijs, misschien vanaf volgende week woensdag/donderdag
Dit vooral omdat men een depressie verwacht die via Frankrijk naar Italie en de Balkan trekt. Dit brengt ons een vooral N tot O stroming met koude lucht. De buienfabriek (de Noord- en Oostzee) zorgt voor de sneeuw.
quote:Yeah!
Op donderdag 22 januari 2004 23:45 schreef Oom_Agent het volgende:
De weercomputers voorspellen voor volgende week, max temperaturen veelal onder het vriespunt. Veel neerslag, en met die temperaturen (veel) sneeuw. Het zou wel eens flink kunnen gaan winteren.Dit vooral omdat men een depressie verwacht die via Frankrijk naar Italie en de Balkan trekt. Dit brengt ons een vooral N tot O stroming met koude lucht. De buienfabriek (de Noord- en Oostzee) zorgt voor de sneeuw.
maar in ieder geval dinsdag mogelijk een pak sneeuw (zegt Erwin Kroll)
quote:Ik heb vanmorgen de laatste modellen gezien en er gaan steeds meer modelvarianten richting het doorzetten van kwakkelweer. Overdag een graad of 2, 's nachts 2 tot 3 graden vorst.
Op maandag 26 januari 2004 02:26 schreef MissHobje het volgende:
En dna vanaf vrijdag gaat de temperatuur weer omhoog..
Althans dat zeggen ze dan weer zo grappig
quote:Ik zou eerder voor natte sneeuw gaan. Op geen enkele plek in het land vriest het als de sneeuw valt. Als alle sneeuw zou blijven liggen zou het zuiden van Noord-Brabant meer dan 20 cm moeten krijgen, maar alles blijft lang niet liggen dus dat is helaas uitgesloten.
Op maandag 26 januari 2004 00:24 schreef leviathanfd het volgende:
De sneeuw komt idd!!!
Hoeveel is nog de vraag. Maar het wordt koud!
5cm? 10 cm? Of meer!
Ben benieuwd of het heuveleffect met de NW win hier mee gaat spelen. Dan krijg je nl een aaneengepakt gebied van sneeuwbuien... oftewel... langdurige sneeuwval bij temperaturen rond 0.
Maastricht wacht
Misschien dat het op de Vaalserbrg wel blijft liggen, maar dat is dan ook de enige plek in Nederland. De noordwestenwind is helaas net te sterk. We grijpen er weer net naast, bijna heel belgie heeft vorst en heel duitsland ook, de vorstgrens loopt vrijwel precies over onze landsgrenzen.
Morgenochtend trekt de zone met sneeuwbuien over het land. Landinwaarts kan dat enkele centimeters sneeuw opleveren. Vanuit het noordwesten klaart het daarna tijdelijk op en bij een matige, aan zee krachtige westenwind loopt het kwik op naar een graad of 3. Morgenmiddag trekken opnieuw sneeuwbuien het land op. In de middag en avond worden de buien steeds feller. Tot middernacht valt er 2 tot 6 centimeter sneeuw, het meeste ten noorden van de grote rivieren.
Donderdag begint de dag in nagenoeg het hele land met een wit besneeuwd landschap. Ook donderdag overdag moet u rekening houden met sneeuwbuien. Bovendien waait het matig tot krachtig uit het westen tot noordwesten. Het wordt een slechts 1 graad boven nul. Opnieuw kan er een centimeter of 10 aan sneeuw vallen, maar de verschillen over het land zijn waarschijnlijk groot.
Reken maar dat dat forse sneeuwbuien oplevert. Een verschil van meer dan 50 graden met de Noordzee, dat zorgt voor vuurwerk.
Overigens is het voor het verkeer minder fijn morgen laat het KNMI zeer waarschijnlijk een weeralarm uitgaan in verband met sneeuwjachten. Ook treinen hebben hier last van.
quote:ze verwachten hier 10 cm
Op dinsdag 27 januari 2004 16:44 schreef Steijn het volgende:
Morgen en donderdag is het op 5 km boven onze hoofden -45 (misschien is een record mogelijk).Reken maar dat dat forse sneeuwbuien oplevert. Een verschil van meer dan 50 graden met de Noordzee, dat zorgt voor vuurwerk.
Overigens is het voor het verkeer minder fijn morgen laat het KNMI zeer waarschijnlijk een weeralarm uitgaan in verband met sneeuwjachten. Ook treinen hebben hier last van.
quote:Hoeveel graden verschilt dit van normaal?
Morgen en donderdag is het op 5 km boven onze hoofden -45
quote:Ik dacht zo'n 30 graden.
Op dinsdag 27 januari 2004 17:06 schreef B03S het volgende:[..]
Hoeveel graden verschilt dit van normaal?
quote:Je kunt het best zitten in het midden van het land op de Utrechtse Heuvelrug, de Veluwe en in de achterhoek/twente. Daar komt de meeste sneeuw en is de invloed van de zee het kleinst.
Op dinsdag 27 januari 2004 17:00 schreef ID-Tweak het volgende:[..]
ze verwachten hier 10 cm
in Limburg dan
In Limburg is het nog wat kouder maar daar wordt wat minder sneeuw verwacht.
quote:okee ff een irritant vraagje meschien... Ik zit in de bilt dat is bij de utrechtse heuvelrug maar niet er echt op dacht ik. Hoe veel last ga ik dan hebben van de zee? veel meer omdat ik dicht bij de ut. heuvelrug zit of juist veel minder daarom?
Op dinsdag 27 januari 2004 18:33 schreef Steijn het volgende:[..]
Je kunt het best zitten in het midden van het land op de Utrechtse Heuvelrug, de Veluwe en in de achterhoek/twente. Daar komt de meeste sneeuw en is de invloed van de zee het kleinst.
In Limburg is het nog wat kouder maar daar wordt wat minder sneeuw verwacht.
Uitgegeven: 27 januari 2004 16:06
DRIEBERGEN - Sneeuwval en gladheid veroorzaken vanaf woensdagochtend problemen op de wegen. Volgens het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) moeten weggebruikers rekening houden met een langere reistijd in de spits.
Een combinatie van sneeuw en regen zal woensdagochtend vanuit het noordwesten het land binnenkomen. Vooral de noordelijke provincies zullen hier in de ochtendspits hinder van ondervinden. In de avondspits zal heel Nederland last hebben van de sneeuw. Ook voor donderdag en vrijdag verwacht het KLPD dat het verkeer hinder ondervindt van sneeuw en ijzel.
KLPD
De Verkeerspolitie van het KLPD verdubbelt de inzet van surveillance-eenheden tot ongeveer veertig om verkeershinder door ongevallen of andere incidenten zo snel mogelijk op te lossen. De bezetting van de meldkamer wordt eveneens verhoogd. Rijkswaterstaat zal in de komende dagen, waar nodig, preventief de wegen bestrooien met zout. Hiermee wordt voorkomen dat het glad wordt.
bron: KLPD
quote:
WinteronweerIn de koude periode van het jaar, in het bijzonder de maanden oktober tot en met maart, onweert het gemiddeld minder vaak en op kleinere schaal dan in de zomer. In de herfst is de onweersactiviteit in de kustprovincies groter dan in het binnenland. De meeste najaarsbuien ontstaan wanneer koude poollucht over het dan nog relatief warme zeewater wordt aangevoerd. Landinwaarts nemen deze buien boven het koudere aardoppervlak sterk in intensiteit af.
Vooral wanneer het zeewater nog erg warm is en herhaaldelijk koude poollucht naar ons land wordt gevoerd kan het vaak tot onweer komen. Normaal (gemiddeld over het tijdvak 1961-1990) onweert het langs onze kust zowel in oktober als in november op 2 of 3 dagen, maar in sommige jaren kan het aantal onweersdagen daar in die maanden drie keer zo groot zijn. In het binnenland onweert het gemiddeld in oktober en november op ongeveer 1 dag.
In december is de temperatuur van het zeewater zover gedaald dat de zee nog maar weinig invloed heeft op de buien. De verschillen tussen de kust en het binnenland worden dan minder groot en de kans op onweer is ook kleiner. In december, januari, februari en maart bedraagt het aantal onweersdagen zowel aan de kust als in het binnenland gemiddeld over dertig jaar minder dan 1 dag in de maand. Verscheidene wintermaanden gaan dus geheel zonder onweer voorbij.
In de winter is het aantal ontladingen in een onweerswolk en daarmee ook het totale aantal blikseminslagen veel kleiner dan in de zomer. De kans dat een enkele ontlading inslaat is echter groter dan in de zomer. In de koude periode van het jaar vinden de ontladingen op geringere hoogte in de buienwolk plaats, waardoor ze eerder kunnen inslaan. Bovendien is de stroomsterkte van een ontlading in een winterse onweersbui groter dan bij een zomers onweer.
Een ander verschil is het moment van de dag waarop de onweersbuien voorkomen. De buien kunnen op elk moment van de dag plaatsvinden, maar in de zomer ontladen de meeste onweersbuien zich aan het eind van de middag of in de avond, terwijl de winterse onweersbuien een lichte voorkeur hebben voor de nanacht en de ochtend.
(Bron: KNMI http://www.knmi.nl/voorl/nader/winteronweer.htm)
Nu is het even helder buiten, als het even flink afkoelt en dan sneeuwt is het morgen wit! Ik zal maar op tijd opstaan om naar mijn werk te gaan, want eerste sneeuw + verkeer = dikke ellende!
quote:
SNEEUWJACHTWoensdagavond bereikt een actieve depressie het
noorden van het land. Dit gaat gepaard met flinke sneeuwbuien
en aan zee neemt de wind toe tot stormachtig, kracht 8. In een
brede kuststrook kan deze sneeuwjacht tot grote overlast
leiden. Elders in het land waait het minder hard, maar
veroorzaakt de (zware) sneeuwval problemen, met name voor het
wegverkeer.
quote:Idd, wordt erg spannend. Is al weer een tijd geleden dat men waarschuwde voor sneeuwjacht.
Op dinsdag 27 januari 2004 22:53 schreef Steijn het volgende:
Waarschuwing van het KNMI. Morgen waarschijnlijk weeralarm. Oppassen dus.
[..]
quote:Ik heb het nog nooit gezien/gehoord.
Op dinsdag 27 januari 2004 22:56 schreef Oom_Agent het volgende:[..]
Idd, wordt erg spannend. Is al weer een tijd geleden dat men waarschuwde voor sneeuwjacht.
[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 27-01-2004 23:03]
of 5 centimeter, ik verstond het niet goed op het nieuws, maar ik hoop 50 centimeter!
Sneeuwt het al bij iemand?
zie link:
quote:Nu komt de ijs-tijd!
Op dinsdag 27 januari 2004 17:06 schreef B03S het volgende:[..]
Hoeveel graden verschilt dit van normaal?
quote:ff zwaaien , undercover ben
Op dinsdag 27 januari 2004 23:14 schreef Oom_Agent het volgende:
De sneeuwdepressie waar het KNMI voor waarschuwt ligt op het moment nog voor de kust van Noorwegen zijn rondjes te draaien, en is op weg naar ons land.zie link:
http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm
quote:Winters in UK tot -20 degr.
Op dinsdag 27 januari 2004 23:14 schreef Oom_Agent het volgende:
De sneeuwdepressie waar het KNMI voor waarschuwt ligt op het moment nog voor de kust van Noorwegen zijn rondjes te draaien, en is op weg naar ons land.zie link:
http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 23:18 schreef Ymke het volgende:[..]
ff zwaaien , undercover ben
De KNMI heeft een nieuwe guidance uitgegeven. Ziet er best chaotisch uit voor de komende periode
quote:
GUIDANCE WEERBEELD KORTE TERMIJNGuidance Weerbeeld voor Nederland, de Nederlandse kustwateren
en de Noordzee, gebaseerd op de HIRLAM run van 18 UTC en de
overige genoemde modellen en gidsen met bijbehorende runtijd.
Geldig tot donderdag 29 januari 2004, 18 UTC.Opgesteld door het KNMI op dinsdag 27 januari 2004, om 23:06
uur lokale tijd.
Meteoroloog: Henny Vergouw.UITSTAANDE WAARSCHUWINGEN:
Waarschuwing scheepvaart - kustdistricten
Waarschuwing scheepvaart - Noordzee
SYNOPTISCHE ONTWIKKELINGEN:
Met een noordwestelijke stroming wordt boven onze omgeving
polaire lucht aangevoerd. In deze stroming trekken diverse
winterse buien mee. Inmiddels trekt een "hoofdlaag" bij de
Lofoten via de Noordzee, voor de Deense kust langs, naar het
noordwesten van Duitsland. Daar wordt het "polar low"
donderdagochtend verwacht. Het daaraan voorafgaande arctische
front passeert morgenmiddag ons land (Theta-W 850 = 0 C).
Achter het arctische front wordt de lucht dermate koud en
onstabiel dat er stevige (geclusterde) sneeuwbuien met kans op
onweer gaan voorkomen.GRONDWIND EN WINDSTOTEN:
Hirlam oogt boven onze omgeving betrouwbaar. Het betekent een
verdere toename van de wind, met name morgenavond en de daarop
volgende nacht veel wind; aan de kust stormachtig, mogelijk
storm uit het noordwesten (zie verder velden en tijdseries).ZICHT:
Meer dan 10 km. In buien 3-8 km, bij zwaardere sneeuwbuien
1-3 km, vanaf morgenmiddag mogelijk <1000 m.NEERSLAG:
Vannacht enkele buien, aan de kust vnl. regen, landinwaarts ook
met (natte) sneeuw. De kans op significante sneeuw/hagelbuien
neemt vanaf woensdagochtend verder toe: In de westelijke helft
eerst nog met regen/natte sneeuw, landinwaarts meest droge
sneeuw. Vanaf morgenavond trekken in een koude noordwestelijke
stroming geregeld stevige sneeuwbuien over ons land met kans op
onweer.BEWOLKING:
Meest cumuliforme bewolking en in de gelaagde bewolking bij
troglijntjes mogelijk embedded Cb.TEMPERATUUR:
Tn Di op Wo van +1 aan de kust tot -2 landinwaarts. Woensdag
rond +2 graden. In matige of zware sneeuwbuien gaat de
temperatuur naar 0, (Theta-w 850 rond 0 gr). Donderdag nacht
Tmin rond -2 C, maar bij opklaringen boven sneeuwdek
aanzienlijk lager.SPECIALE ITEMS:
De gehele periode is er kans op gladheid door sneeuwval en 's
avonds en 's nachts ook door bevriezing van natte weggedeelten.
Door de toename naar een stormachtige wind kunnen vanaf
morgenavond in een brede kuststrook problemen met sneeuwjachten
optreden. Voorwaarschuwing voor weeralarm is inmiddels
uitgegeven!!!! Landinwaarts waait het weliswaar minder hard
maar (zware) sneeuwval kan het wegverkeer danig parten spelen.
quote:Kan wel eens heftig worden. Zit er over te denken om mijn scanner maar mee te nemen naar het werk.....
Op dinsdag 27 januari 2004 23:38 schreef Oom_Agent het volgende:[..]
![]()
De KNMI heeft een nieuwe guidance uitgegeven. Ziet er best chaotisch uit voor de komende periode
[..]
quote:Als je daar nog kan komen morgen
Op woensdag 28 januari 2004 00:02 schreef Againzender het volgende:[..]
Kan wel eens heftig worden. Zit er over te denken om mijn scanner maar mee te nemen naar het werk.....
Pas maar op dat je niet ingesneeuwd raakt.
quote:
Opgesteld door het KNMI op woensdag 28 januari 2004, om 00:30
uur lokale tijd.
Meteoroloog: Adrie Huiskamp.UITSTAANDE WAARSCHUWINGEN:
Waarschuwing scheepvaart - kustdistricten
Waarschuwing scheepvaart - Noordzee
SYNOPTISCHE ONTWIKKELINGEN:
In een noordwestelijke stroming trekt het sturend (grond- en
500 hPa)laag van de Lofoten via de Vikingbank (wo 12 utc) naar
de Duitse Bocht en Denemarken (do 00 utc) en vervolgens naar de
W-lijke Oostzee. Een trog, om 21 utc van Stavanger naar
Newcastle trekt ZO waarts, bereikt rond 04 utc de westkust en
trekt in enkele uren over het land. Tussen wo 12 en 18 utc
passeert een volgende trog met occlusie-karakter. Als gevolg
van de synoptische ontwikkelingen komt hierachter op de W-lijke
en Z-lijke Noordzee een sterk NW-lijk windveld te staan. Div.
modellen sugerreren ontwikkeling van kleine, actieve
randstoringen ("polar low") die later op wo en in de nacht van
wo op do ZZO en later OZO waarts rondom het sturend laag
trekken. Deze zorgen voor een sterke verhoging van de
buienactiviteit en aan de westflank voor een zeer sterk
windveld.GRONDWIND EN WINDSTOTEN:
Hirlam oogt boven onze omgeving betrouwbaar. Het betekent een
verdere toename van de wind, met name morgenavond en de daarop
volgende nacht veel wind; aan de kust stormachtig, mogelijk
storm uit het noordwesten (zie verder velden en tijdseries).ZICHT:
Meer dan 10 km. In buien 3-8 km, bij zwaardere sneeuwbuien
1-3 km, vanaf morgenmiddag mogelijk <1000 m.NEERSLAG:
Neerslagvelden van beide modellen lijken wat patroon op elkaar
(door de langste fetch meeste neerslag in het zuidwesten), UKRM
geeft wel wat minder neerslag. Aangezien het om (geclusterde)
convectieve neerslag gaat zijn kwantitatieve uitspraken over
verwachte hoeveelheden moeilijk te geven. Van tijd tot tijd
buien, ook in de kuststrook in toemenende mate met korrelhagel
en sneeuw en vanaf wo middag ook met onweer. Theta-w 850 gaat
wo avond naar 0 tot -1 gr, bij voldoende neerslagintensiteit
betekent dat "droge" sneeuw. In het geval van geclusterde
buien of buienstraten is vorming van 5-10 cm sneeuwdek in
enkele uren tijd lokaal mogelijk.BEWOLKING:
Meest cumuliforme bewolking en in de gelaagde bewolking bij
troglijntjes mogelijk embedded Cb.TEMPERATUUR:
Tn Di op Wo van +1 aan de kust tot -2 landinwaarts. Woensdag
rond +2 graden. In matige of zware sneeuwbuien gaat de
temperatuur naar 0, (Theta-w 850 rond 0 gr). Donderdag nacht
Tmin rond -2 C, maar bij opklaringen boven sneeuwdek
aanzienlijk lager.SPECIALE ITEMS:
De gehele periode is er kans op gladheid door sneeuwval en 's
avonds en 's nachts ook door bevriezing van natte weggedeelten.
Door de toename naar een stormachtige wind kunnen vanaf
morgenavond in een brede kuststrook problemen met sneeuwjachten
optreden. Voorwaarschuwing voor weeralarm is inmiddels
uitgegeven!!!! Landinwaarts waait het weliswaar minder hard
maar (zware) sneeuwval kan het wegverkeer danig parten spelen.
Nog niet sneeuw in drentheland niet
quote:
Op woensdag 28 januari 2004 00:52 schreef ondeugend het volgende:![]()
Nog niet sneeuw in drentheland niet
Morgenochtend rond 5 a 6 uur zal het daar gaan sneeuwen.
quote:Hey diender !!!
Op woensdag 28 januari 2004 00:54 schreef Oom_Agent het volgende:[..]
Heee ondeugend
Morgenochtend rond 5 a 6 uur zal het daar gaan sneeuwen.
Beloofd ?
quote:Die Adrie toch
Op woensdag 28 januari 2004 00:45 schreef Oom_Agent het volgende:
Update, 5 tot 10 cm sneeuw in enkele uren mogelijk.
quote:Skieen
Op woensdag 28 januari 2004 01:12 schreef Steve-O het volgende:
lekker weertje morgen
quote:Jawel bij WO en WW.
Op woensdag 28 januari 2004 01:04 schreef Steijn het volgende:[..]
Die Adrie toch
Of zit je niet bij weeroline Oom_Agent. ?
quote:
Op woensdag 28 januari 2004 00:54 schreef Oom_Agent het volgende:
Morgenochtend rond 5 a 6 uur zal het daar gaan sneeuwen.
In de loop van de middag bereikt een gebied met
verhoogde buienactiviteit het westen van het land. Het gebied
trekt van west naar oost over het land. Bij deze buien is
enkele uren matige tot zware buiige sneeuw mogelijk waarbij
lokaal significante hoeveelheden (5 cm of meer) kunnen vallen.
Aangezien deze sneeuwval deels met de avondspits samenvalt
kunnen hierbij verkeersproblemen optreden door gladheid en
zichtvermindering. Ook na dit buiengebied kunnen naast
geisoleerde sneeuwbuien van tijd tot tijd lijnen met
samengeklonterde sneeuw- en hagelbuien voorkomen waardoor ook
donderdagochtend het verkeer lokaal grote overlast kan
ondervinden.
quote:Tja, dat is voor Nederlandse begrippen nou eenmaal zwaar.
Op woensdag 28 januari 2004 06:35 schreef DaOverclocker het volgende:
Weeralarm2:
ZWARE SNEEUW
In de loop van de middag bereikt een gebied met
verhoogde buienactiviteit het westen van het land. Het gebied
trekt van west naar oost over het land. Bij deze buien is
enkele uren matige tot zware buiige sneeuw mogelijk waarbij
lokaal significante hoeveelheden (5 cm of meer) kunnen vallen.
Aangezien deze sneeuwval deels met de avondspits samenvalt
kunnen hierbij verkeersproblemen optreden door gladheid en
zichtvermindering. Ook na dit buiengebied kunnen naast
geisoleerde sneeuwbuien van tijd tot tijd lijnen met
samengeklonterde sneeuw- en hagelbuien voorkomen waardoor ook
donderdagochtend het verkeer lokaal grote overlast kan
ondervinden.
* Taurus hoopt dat er vrijdag nog een laagje sneeuw ligt
Het beste is om vanmiddag, vanavond en vannacht, helemaal niet meer de weg op te gaan. Het is onmogelijk om nog veilig te rijden.
quote:
Weeralarm
Opgesteld op woensdag 28 januari 2004, om 10:50 uur.
ZWARE SNEEUW: GROTE OVERLAST
Een gebied met sneeuwbuien boven ons land trekt de komende uren naar Duitsland weg. Boven de Noordzee ligt een volgend en nog actiever sneeuwgebied. Deze actieve winterse buien bereiken de eerste helft van de middag het noordwesten en trekken zuidoostwaarts. Rond de avondspits ligt de lijn met actiefste buien naar verwachting van West-Brabant in de richting van Nijmegen. De rest van het land volgt vanavond. Achter het sneeuwgebied trekken vervolgens nieuwe winterse buien van de Noordzee het land binnen. Plaatselijk valt er meer dan 5 cm sneeuw. Met name de weggebruikers kunnen ernstig gevaar ondervinden van de sneeuwval.
Tenminste als ik Pietje Paulusma mag geloven
quote:Op Ameland is het al wit
Op woensdag 28 januari 2004 10:55 schreef KonnieKipke het volgende:
wanneer komt die depressie van de noordelijke noordzee aan in NL?
quote:he leuk, nog meer sneeuw, vanmiddag is ff parkeerplaatsje opzoeken
Op woensdag 28 januari 2004 11:00 schreef Oom_Agent het volgende:
Zie onderstaande link, goed te zien waar de depressie nu ligt. (Beste is om Stadte te drukken, dan vallen de steden weg, mooier overzicht.)http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm
Het komt wel mooi precies over de Noordzee aanwaaien... dan kan het wel lekker activeren voordat de buien aan land kruipen.
-edit-
Inmiddels is de strooiwagen langs geweest, maar ondanks het zout blijft het nu gewoon liggen En de sneeuwvlokken komen nog harder en groter naar benee
[Dit bericht is gewijzigd door Afwezig op 28-01-2004 11:47]
quote:Wacht maar af, de voorspellingen zijn voor later.
Op woensdag 28 januari 2004 11:52 schreef petervandamned het volgende:
Dordrecht 10 voor 12 zon schijnt een pit in je reetvaag dit hoor allemaal
Deze actieve winterse
buien bereiken de eerste helft van de middag het noordwesten en
trekken zuidoostwaarts. Rond de avondspits ligt de lijn met
actiefste buien naar verwachting van West-Brabant in de
richting van Nijmegen. De rest van het land volgt vanavond.
quote:Als het hard genoeg sneeuwt dus wel.. de temperatuur zakt dan heel snel in die buien,.. dus de blijf liggen kans wordt erg groot!
Op woensdag 28 januari 2004 11:56 schreef KonnieKipke het volgende:
maar als de temp > 0 is, blijft he toch niet liggen.. dus je hebt er niets aan
quote:Vanavond niet meer, dan komen we in bovenluchten van -45 graden. Het zal dan wel onder 0 zijn.
Op woensdag 28 januari 2004 11:56 schreef KonnieKipke het volgende:
maar als de temp > 0 is, blijft he toch niet liggen.. dus je hebt er niets aan
quote:Ik denk dat het wel in een vaart zal lopen, het KNMI geeft niet zomaar een weeralarm uit. Dan worden er een instanties aan het werk gezet dus ze zullen het niet voor de lol doen.
Op woensdag 28 januari 2004 11:51 schreef KonnieKipke het volgende:
Zal wel niet zo'n vaart gaan lopen. Bovendien is de temperatuur ver boven nul.
De zon schijnt!
Vanmorgen lag er een flinterdun laagje sneeuw...
Nu flinke blauwe lucht met zon..
En nog steeds zie ik op die radar die buien groeien, maar zodra ze boven land komen verdwijnen ze allemaal..
En aangezien ik een heel stuk het land in woon zul je zien dat het hier haast niet gaat sneeuwen:(
Stadskanaal, 12:03
Laat maar komen.
Oja: Groningen.
quote:Hier ook,(Rotterdam-zuid) zonnetje schijnt. Strakblauwe lucht...
Op woensdag 28 januari 2004 12:26 schreef FRaGMaN het volgende:
prachtig blauwe lucht nog steeds. Ik ga de tuinstoelen uitklappen.
Vaag
Als ik dan lees dat er "verkeersontwrichtende" sneeuwbuien komen en als ik dan nu naar buiten kijk, heb ik daar zo nog m'n twijfels bij
We shall see
quote:Kijk vanavond maar eens. Het vriest dan en er zal zo'n 10 tot 15 cm sneeuw bijkomen in een paar uur. Dit was slechts een voorproefje. Het zal sneeuwen zoals het dat nog nooit gedaan heeft.
Op woensdag 28 januari 2004 12:28 schreef XcUZ_Me het volgende:
Als ik dan lees dat er "verkeersontwrichtende" sneeuwbuien komen en als ik dan nu naar buiten kijk, heb ik daar zo nog m'n twijfels bijWe shall see
[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 28-01-2004 12:34]
quote:Ik wacht vol spanning af
Op woensdag 28 januari 2004 12:34 schreef Steijn het volgende:[..]
Kijk vanavond maar eens. Het vriest dan en er zal zo'n 10 tot 15 cm sneeuw bijkomen in een paar uur. Dit was slechts een voorproefje. Het zal sneeuwen zoals het dat nog nooit gedaan heeft.
![]()
quote:Ik moet het nog eerst zien gebeuren....
Op woensdag 28 januari 2004 12:34 schreef Steijn het volgende:[..]
Kijk vanavond maar eens. Het vriest dan en er zal zo'n 10 tot 15 cm sneeuw bijkomen in een paar uur. Dit was slechts een voorproefje. Het zal sneeuwen zoals het dat nog nooit gedaan heeft.
![]()
Ik zit trouwens in de drechtsteden onder Rotterdam..
quote:Ze hebben het wel over hoeveelheden van 5cm, maar zoals ze zich uitdrukken lijkt het te gaan over 5cm 'per bui', so to speak.
Op woensdag 28 januari 2004 12:34 schreef Steijn het volgende:
Kijk vanavond maar eens. Het vriest dan en er zal zo'n 10 tot 15 cm sneeuw bijkomen in een paar uur. Dit was slechts een voorproefje. Het zal sneeuwen zoals het dat nog nooit gedaan heeft.![]()
quote:En dan een lekkere buiencluster op je dak krijgen... kunnen we lekker gaan langlaufen
Op woensdag 28 januari 2004 12:47 schreef Lithion het volgende:[..]
Ze hebben het wel over hoeveelheden van 5cm, maar zoals ze zich uitdrukken lijkt het te gaan over 5cm 'per bui', so to speak.
quote:Dat is een flinke band bewolking op de Noordzee! Die 12:00 uur is denk ik UTC, dus fotootje van drie kwartier terug?
Op woensdag 28 januari 2004 13:22 schreef Oom_Agent het volgende:
Er komt nog heel veel aan, zoals je kunt zien
quote:OOh.. hier ineens van 2,7 naar bijna 6
Op woensdag 28 januari 2004 13:21 schreef Mindlight het volgende:
De wind trekt hier (Oud-Beijerland, ZH) hard aan, maar de enige neerslag die ik tot nu toe heb gespot is regen helaas. De temperatuur vliegt wel redelijk snel naar beneden.
Schiet op zo met dat dikke pak
quote:Kan ze niet zien hoor..
Op woensdag 28 januari 2004 14:30 schreef DaOverclocker het volgende:
[url=
http://www.jcstadskanaal.nl/JcLedensite/oldies/sneeuw4.jpg
][afbeelding][/url]
[url=
http://www.jcstadskanaal.nl/JcLedensite/oldies/sneeuw3.jpg
][afbeelding][/url]
Check vooral de overgang in richting tussen 12.00 en 13.00 uur.
quote:Het zuiden en zuidwesten krijgt inderdaad een minder dan de rest van het land. De meeste sneeuw valt boven de rivieren.
Op woensdag 28 januari 2004 14:43 schreef diesel_boy het volgende:
Op de radarbeelden is te zien dat de buien het laatste zich toch echt meer oostwaarts verplaatsen nu en niet meer zo zeer zuidoostwaarts......Dit is voor het zuidwesten denk ik niet zo'n gunstige ontwikkeling, of heb ik het mis?
Overigens heb ik net kaarten gezien waarbij de temp op 5 km hoogte -55 (nieuw record) bedroeg. Als dat zo blijft kan het nog gaan meevallen in het zuiden/zuidwesten.
quote:Maar het lijkt erop alsof het ook wel 'mee zal vallen' in de Randstad, wat uiteraard alleen maar beter is voor alle forensen daar op de A12, A4, A20, A2, enz......
Op woensdag 28 januari 2004 14:49 schreef Steijn het volgende:[..]
Het zuiden en zuidwesten krijgt inderdaad een minder dan de rest van het land. De meeste sneeuw valt boven de rivieren.
Overigens heb ik net kaarten gezien waarbij de temp op 5 km hoogte -55 (nieuw record) bedroeg. Als dat zo blijft kan het nog gaan meevallen in het zuiden/zuidwesten.
ps. nieuwe lokatie plaatjes:
http://www.jcstadskanaal.nl/images/sneeuw4.jpg
http://www.jcstadskanaal.nl/images/sneeuw3.jpg
[Dit bericht is gewijzigd door DaOverclocker op 28-01-2004 15:01]
* Againzender kijkt vol verwachting naar buiten
Hm, zon
quote:Er wordt gevraagd om een username en password, als je die even hier neerzet kunnen we het ook zien
Op woensdag 28 januari 2004 14:58 schreef DaOverclocker het volgende:
Sjonge als je hier op kijkt, http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm
dan zie je echt dikke zooi boven de noordzee, dat gaat echt gigantische sneeuw geven :dps. ik kan wel gewoon mijn plaatjes zien..verder niemand?
quote:Zon in Dordt.
Op woensdag 28 januari 2004 15:00 schreef Lithion het volgende:
Regen in Eindhoven.
quote:Die nu overgaat in sneeuw.
Op woensdag 28 januari 2004 15:00 schreef Lithion het volgende:
Regen in Eindhoven.
quote:ik denk dat hij met meevallen in dit geval iets anders bedoelt..
Op woensdag 28 januari 2004 14:54 schreef diesel_boy het volgende:[..]
Maar het lijkt erop alsof het ook wel 'mee zal vallen' in de Randstad, wat uiteraard alleen maar beter is voor alle forensen daar op de A12, A4, A20, A2, enz......
http://www.jcstadskanaal.nl/images/sneeuw4.jpg
http://www.jcstadskanaal.nl/images/sneeuw3.jpg
[Dit bericht is gewijzigd door DaOverclocker op 28-01-2004 15:04]
quote:En weer regen.
Op woensdag 28 januari 2004 15:03 schreef Lithion het volgende:
Die nu overgaat in sneeuw.
quote:Nee, bummer
Op woensdag 28 januari 2004 15:05 schreef KonnieKipke het volgende:
jongens, in nederland valt geen dik pak
quote:1979, 1985, 1986, 1991, 1999 zomaar wat winters met meer dan 10 cm sneeuw. Vorig jaar trouwens ook, in Zeeland had men een aantal dagen een pak van 20 cm.
Op woensdag 28 januari 2004 15:05 schreef KonnieKipke het volgende:
jongens, in nederland valt geen dik pak
quote:Wacht maar af.
Op woensdag 28 januari 2004 15:13 schreef XcUZ_Me het volgende:
R'dam zuid nog steeds zonnig en amper bewolkt.
Het is moelijk voor te stellen dat er voor vandaag een weer alarm is afgegeven.
quote:Dat alarm is afgegeven voor de sneeuwbuien die nu gaan naderen. Vanavond zal het poolfront passeren, daar horen zeer fikse buien bij. Waarschijnlijk gaan deze ook clusteren zodat er enorme neerslaggebieden ontstaan. ik heb getallen gehoord van plaatselijk 20 mm neerslag. Dat is, als alles vanaf het begin blijft liggen 20 cm sneeuw.
Op woensdag 28 januari 2004 15:17 schreef ChillyWilly het volgende:
Het lijkt wel zomer hier (Delft). De zon schijnt, teletubbiewolkjes aan de hemel... Mooier winterweer kan ik me haast niet voorstellen...Het is moelijk voor te stellen dat er voor vandaag een weer alarm is afgegeven.
[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 28-01-2004 15:20]
quote:Dikke vadsige harige paarse wolken met een beeldbuis in het midden?
Op woensdag 28 januari 2004 15:17 schreef ChillyWilly het volgende:
teletubbiewolkjes
Maak een foto, lul!
quote:Nee, je hebt gelijk, ik bedoelde het inderdaad anders......maar we zullen het zien! Ik heb m'n ontwerp voor m'n pop al klaar liggen
Op woensdag 28 januari 2004 15:03 schreef DaOverclocker het volgende:[..]
ik denk dat hij met meevallen in dit geval iets anders bedoelt..
-55 graden betekend meer kans op sneeuw, dus meer kan voor het zuiden op sneeuw, of zie ik het nou weer verkeerd?http://www.jcstadskanaal.nl/images/sneeuw4.jpg
http://www.jcstadskanaal.nl/images/sneeuw3.jpg
quote:
Op woensdag 28 januari 2004 15:20 schreef Lithion het volgende:[..]
Dikke vadsige harige paarse wolken met een beeldbuis in het midden?
Maak een foto, lul!
quote:Dat is juist het verradelijke nu. Als ik nu naar de lucht kijk denk ik ook: mwoah, valt wel mee, straks rustig naar huis fietsen. Maar net ten noorden van de waddeneilanden ligt een zeer nare band met buien.
Op woensdag 28 januari 2004 15:17 schreef ChillyWilly het volgende:
Het lijkt wel zomer hier (Delft). De zon schijnt, teletubbiewolkjes aan de hemel... Mooier winterweer kan ik me haast niet voorstellen...Het is moelijk voor te stellen dat er voor vandaag een weer alarm is afgegeven.
quote:
Op woensdag 28 januari 2004 15:20 schreef Lithion het volgende:[..]
Dikke vadsige harige paarse wolken met een beeldbuis in het midden?
Maak een foto, lul!
zonnige, mooie winterdag nog steeds hier
quote:Naar? Sneeuw is leuk.
Op woensdag 28 januari 2004 15:23 schreef Againzender het volgende:Dat is juist het verradelijke nu. Als ik nu naar de lucht kijk denk ik ook: mwoah, valt wel mee, straks rustig naar huis fietsen. Maar net ten noorden van de waddeneilanden ligt een zeer nare band met buien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |