en wil je toch een topic plaatsen, gebruik de search goed!
maar ben benieuwd of Jos Verstappen nog een nieuw team zal vinden
toch maar in dit topic gezet --> [F1] Silly Season -> Rijders 2004 Deel 2
quote:Als die Saubers een goed chassis in elkaar kunnen draaien met hun nieuwe windtunnel, kan 't nog wel wat worden. Maar 't zal ook veel van de banden afhangen, of Bridgestone weer een beetje de aansluiting met Michelin kan vinden...
Sauber in 2004 met dezelfde motor als FerrariSauber-Petronas zal voor het eerst dezelfde motor gebruiken als het team van Ferrari in 2004. Dit komt mede door de invoering van de regel dat de motor een geheel Grand Prix-weekend mee moet kunnen.
Het samenwerkingsverband tussen Sauber en Ferrari begon in 1996. Dit kwam tot stand omdat Ford zich uit Sauber terugtrok en ging werken met het toen nieuwe Stewart Grand Prix team (het latere Jaguar).
Sinds 1996 heeft Sauber altijd geraced met de motor waarmee Ferrari in het voorgaande seizoen actief was, terwijl Ferrari het nieuwste van het nieuwste kreeg aangeleverd. De verhouding tussen de beide teams is echter zo gegroeid dat Sauber nu hetzelfde type motor als Ferrari achterin de auto krijgt.
Wat de motor betreft, is het simpel, aldus een woordvoerdster van Sauber. Voor de eerste keer zal Sauber hetzelfde type motor als Ferrari gebruiken- en niet die van vorig jaar.
Dus zal Sauber, die vorige week ook al een nieuwe windtunnel in Zwitserland in gebruik hebben genomen, het nieuwe seizoen beginnen met een krachtige en geavanceerde Ferrari-motor.
bron = f1racing.nl
bron: Algemeen Dagblad
quote:Ja waarom niet? Als ze veel geld meebrengen kunnen ze het wel eisen.
Op dinsdag 23 december 2003 07:19 schreef JaJoah het volgende:
En de sponsoren van Verstappen eissen dat hij 1e rijder wordt bij Jordanbron: Algemeen Dagblad
Zouden ze bij mclaren de speciale sneeuwbanden al klaar hebben staan, want het sneeuwt wel hard op dat filmpje.
quote:Hartverwarmend
Op dinsdag 23 december 2003 20:07 schreef -Hans- het volgende:
Niet echt een nieuwtje maar wel een geinig filmpje van onze grote gabber Kimi The Iceman.
Hij wenst ons een fijne kerst en dat doet hij op een hele overtuigende manier.![]()
quote:Mja ik heb ook geen idee of het wat is, volgens mij is het wel te doen als je maar niet teveel let op zijn quizmaster houding want dat is af en toe wel irritant. (hij komt dan erg gemaakt over)
Op dinsdag 30 december 2003 14:02 schreef Sjonnie_Santos het volgende:
edward van cuilenborg neemt de tv presentatie opzich in de studio..
nahjah of het heel veel zal zijn weet ik nie, maar alles beter dan ruud..
Naja, we zien het wel.
quote:Hij is verdomme net een wassenbeeld.
Op dinsdag 30 december 2003 15:50 schreef -Hans- het volgende:[..]
Mja ik heb ook geen idee of het wat is, volgens mij is het wel te doen als je maar niet teveel let op zijn quizmaster houding want dat is af en toe wel irritant. (hij komt dan erg gemaakt over)
quote:Zeker, Ruud was :up:
Op woensdag 31 december 2003 13:55 schreef Shibber het volgende:
Ik vond Ruud wel goed
Mgoed, eens zien wat Edward kan.. weinig vertouwen in, maar we gaan zien
quote:Pluspunt van Ruud was wel dat hij iets van historische Formule 1 kennis had, en ik moet maar zien of dat aanwezig is bij Edward. Volgens mij komt hij niet verder dan het opnoemen van de huidige Formule 1 coureurs, maar goed misschien weet hij er toch meer vanaf dan wij hier denken.
Op woensdag 31 december 2003 13:55 schreef Shibber het volgende:
Ik vond Ruud wel goed
SBS6 redactie: denken jullie aan J. Lammers? dank u.
-------
op het eerste gezicht is die neus erg apart
ik hoop dat juan er snel mee kan gaan.:Y
quote:www.verstappen.nl.
Abramovich koopt Jordan?!(05 januari 2004) Met het bericht dat de Russische miljardair Roman Abramovich van plan is het Jordan Grand Team te kopen is de geruchtenmolen in dit nieuwe jaar weer in volle gang.
Abramovich zou nog niet geheel voldaan zijn, nadat hij de Engelse voetbalclub Chelsea overnam en schijnt zijn zinnen gezet te hebben op het team van Eddie Jordan. Volgens recente berichten in de Engelse media heeft hij Eddie Jordan een bod van Ŗ 150 miljoen gedaan tijdens een aantal geheime bijeenkomsten van de twee. Abramovich wil van Jordan een topteam maken wat om de grote prijzen gaat strijden en is bereid daar zijn knip voor te trekken. Zelfs als dat zou betekenen dat hij daarvoor 6-voudig wereldkampioen Michael Schumacher moet losweken bij Ferrari.Formule 1 schijnt Abramovich´s grootste passie te zijn en hij is vastbesloten van het team een succes te maken, met de beste coureurs, technisch personeel en auto´s.
Verstappen, teken NU dat contract bij Jordan!!!!
quote:Maak je niet druk, Verstappen wilt wel
Op maandag 5 januari 2004 14:12 schreef twi het volgende:[..]
Verstappen, teken NU dat contract bij Jordan!!!!
PS. Die Williams..sja, die neus is wel apart, maar echt mooi niet. Verder is er weinigs intressants aan te zien. Vreemd dat Ferrari/McLaren niet achterna gaan met het 'verkleinen' van de wagens
quote:Daarom, NU tekenen
Op maandag 5 januari 2004 14:50 schreef Eyeopener het volgende:[..]
Maak je niet druk, Verstappen wilt wel
. Tis alleen de vraag of Jordan zijn geld nodig heeft. Als dit doorgaat niet dus
.
PS. Die Williams..sja, die neus is wel apart, maar echt mooi niet. Verder is er weinigs intressants aan te zien. Vreemd dat Ferrari/McLaren niet achterna gaan met het 'verkleinen' van de wagens
Ik dek dat dit jaar ook bekend gaat worden dat Jos Verstappen gewoon een ontzettende LUL is. Ik denk dat dat vanavond al bekend wordt nadat Kamphuis Maakt Vrienden is uitgezonden. Ik zag er een voorstukje van, jemig, wat een l#l zeg... Ben benieuwd.
Dat had meer iets voor Tyrrell geweest. Wellicht heeft Williams één van de krankzinnige ontwerpers van Tyrrell aangetrokken. Ik blik even terug op de dubbel sturende vooras en de 'Tyrrell-Towers'. Het is overigens wel weer eens leuk om een gedurfd ontwerp te zien binnen de F1. Mooi vind ik het niet echt maar je hoort me us ook zeker niet klagen.
De Tyrrells
't Belangrijkste is echter dat ie snel is. De auto is (mede) ontworpen door de voormalig Ferrari-designer Antonia Terzi, qua aerodynamica zal 't dus wel snor zitten onder die neus.
Williams is wel vaker in 't verleden erg innovatief bezig geweest, het zou wel leuk zijn om te zien dat deze neus door andere teams wordt gekopieerd op de 2005 auto's.
Wie gaat er nou eten op de plek van Montoya
nasˇsen (onov.ww.)
1 [inf.] eten, m.n. lekker eten
p.s. Titel van bericht zelf is: "Gené aast op Montoya" Iets zegt me dat met het accentje iets niet helemaal goed gaat
Aparte hoge neus inderdaad maar ik vind het niet mooi als ik eerlijk ben, de neus van de nieuwe Mclaren vind ik mooier. Maar het zal ongetwijfeld effectief zijn, waar ik vooral benieuwd naar ben is of BMW ' weer ' problemen krijgt met de nieuwe wagen zoals het geval was bij de FW25.
[Dit bericht is gewijzigd door -Hans- op 05-01-2004 21:26]
Maar hopen dat 'ie wel snel is, zodat Schumi niet nog 'ns wereldkampioen wordt.
Tis een keer wat nieuws...ben benieuwd of de resultaten beter zijn.
[Dit bericht is gewijzigd door Boy_Snakeye op 06-01-2004 10:24]
En lang leve de BANDEN OORLOG !! k denk dat Michelin het dit jaar wel zal halen
En maar hopen op een niuewe wereldkampioen en niet weer die Duitser
Vooral als je de auto van de zijkant ziet...
Ik hoop niet dat we nog meer van die neuzen gaan zien...
Als de wagen wint dan is het prachtig, of het nu mooi of niet mooi is.
Ik weet wel dat je eigenlijk nooit naar de tijden moet kijken bij het testen, omdat het natuurlijk ook een groot psychologisch spelletje met de andere teams/publiek is, maar ik was toch onder de indruk toen ik de tijden van gisteren uit Spanje zag.
Testijden Jerez, woensdag 7 januari:
1 Juan Pablo Montoya Williams-BMW M 1:16.847 46 ronden*
2 Ricardo Zonta Toyota M 1:17.984 72 ronden
3 Jarno Trulli Renault M 1:18.092 99 ronden
4 Marc Gene Williams-BMW M 1:18.099 41 ronden
5 Franck Montagny Renault M 1:18.24s 90 ronden
6 Felipe Massa Ferrari B 1:19.002 60 ronden
7 Luca Badoer Ferrari B 1:19.207 60 ronden
8 Olivier Panis Toyota M 1:19.377 47 ronden
quote:Denk dat ze wel snel zijn , maar niet zo snel. Ze zeggen dat deze motor minder snel is dan die van vorig jaar om zo de betrouwbaarheid omhoog te halen zodat de motor het hele weekend meegaat.
Op donderdag 8 januari 2004 10:01 schreef nodisch18 het volgende:
De tijden van de nieuwe BMW zijn ook overweldigend!!Ik weet wel dat je eigenlijk nooit naar de tijden moet kijken bij het testen, omdat het natuurlijk ook een groot psychologisch spelletje met de andere teams/publiek is, maar ik was toch onder de indruk toen ik de tijden van gisteren uit Spanje zag.
Testijden Jerez, woensdag 7 januari:
1 Juan Pablo Montoya Williams-BMW M 1:16.847 46 ronden*
2 Ricardo Zonta Toyota M 1:17.984 72 ronden
3 Jarno Trulli Renault M 1:18.092 99 ronden
4 Marc Gene Williams-BMW M 1:18.099 41 ronden
5 Franck Montagny Renault M 1:18.24s 90 ronden
6 Felipe Massa Ferrari B 1:19.002 60 ronden
7 Luca Badoer Ferrari B 1:19.207 60 ronden
8 Olivier Panis Toyota M 1:19.377 47 ronden
quote:Tires an issue?
Plooij volgt Mol naar SBS 6(08 januari 2004) Naar het zich laat aanzien zal Formule 1-minnend Nederland ook de komende 3 seizoenen tijdens de race-weekenden kunnen rekenen op de commentaren en interviews van pitreporter Jack Plooij.
Zoals algemeen werd verwacht volgt Plooij zijn collega Olav Mol naar SBS 6, de Nederlandse zender die met ingang van 2004 de rechten bezit op uitzending van de Formule 1 in Nederland. Vanmiddag spraken we een contente Jack Plooij, die aangaf dat de onderhandelingen over het contract nagenoeg afgewikkeld zijn.
Ik heb er even geduld voor moeten hebben, vertelt Plooij want tot vlak voor de kerstdagen had ik nog geen contacten met SBS 6 gehad. Op maandag de 23e echter, belde men mij en werd in de daaropvolgende gesprekken met programma directeur Eric van Stade duidelijk dat SBS 6 een goed contract voor 3 jaar voor mij had klaarliggen. Afgelopen maandag zijn we er zo goed als uitgekomen, dus noteer maar dat jullie het volgend jaar weer met mij moeten doen ėn en rond de pits.Hadden we het goed begrepen dat het één van Olav Mols voorwaarden was aan SBS 6, dat hij kon werken met nagenoeg dezelfde crew als bij RTL 5? Klopt, antwoordt Plooij, toen het contact met SBS 6 dus in eerste instantie uitbleef, voelde ik me daar dan ook niet lekker bij. Olav riep telkens Komt goed!, maar dat hoor ik de laatste tijd wel erg vaak . Ik ben daarom nu best opgelucht en bijzonder blij met het vooruitzicht op 3 nieuwe seizoenen F1 van heel dichtbij!.
How's the track?
Ja, dat wordt weer genieten met Jack.
En Edward van Cuilemborg gaat het presenteren toch? Daar kunnen we ook een hoop onzinnge vragen van verwachten ben ik bang.
quote:Ben benieuwd wat dat gaat worden, we kunnen i.i.g. weer
Op vrijdag 9 januari 2004 09:35 schreef Elevation het volgende:[..]
Tires an issue?
How's the track?
Ja, dat wordt weer genieten met Jack.
En Edward van Cuilemborg gaat het presenteren toch? Daar kunnen we ook een hoop onzinnge vragen van verwachten ben ik bang.
de nieuwe neus van de williams: heel erg strak, ziet er cool uit!
en ik m'n tickets voor Melbourne 4-7 maart liggen klaar in Australie... woohoo kom maar op met dat nieuwe seizoen...
en jos moet nog ff een stoeltje regelen
quote:wat een mazzel heb jij weer
Op zaterdag 10 januari 2004 00:15 schreef goflow het volgende:
mja, die cuilemborg is echt een eikel, die kan nog geeneens de eerste divisie half redelijk aan elkaar knopende nieuwe neus van de williams: heel erg strak, ziet er cool uit!
en ik m'n tickets voor Melbourne 4-7 maart liggen klaar in Australie... woohoo kom maar op met dat nieuwe seizoen...
en jos moet nog ff een stoeltje regelen
maar als het ff kan ga ik naar meerdere GP's toe dit jaar
quote:
Maandag 12 januari vindt de presentatie van de nieuwe Sauber plaats
quote:
Mark Webber zou de hele shakedown voor zich nemen. De wagen zal officieel aan de pers worden voorgesteld op 18 januari en zal dan meteen deelnemen aan een testsessie in Barcelona.
quote:
Ferrari will unveil its new car for the 2004 Formula One season here on January 26, the Italian team has confirmed.
quote:
De nieuwe BAR006 wordt op 1 februari voorgesteld en moet het team dus in staat stellen nog beter te doen dan hun 5de plaats vorig jaar.
quote:De launch dagen van Toyota, Renault en Minardi zijn volgens mij nog niet bekend
De nieuwe Formule 1-bolide van Jordan zal hoogstwaarschijnlijk op 4 of 5 februari haar eerste kilometers maken.
[Dit bericht is gewijzigd door -Hans- op 11-01-2004 12:45]
http://www.sauber.ch/en/home.php .. live op internet
[Dit bericht is gewijzigd door TimoBasso op 12-01-2004 19:19]
Toch wel een vette bak zeg. wel veel Ferrari invloeden maar dat is ook niet zo gek.
Sowieso wel lekker voor de Sauber gasten dat ze het mogen doen met een Ferrari 2004 motor.
[Dit bericht is gewijzigd door -Hans- op 12-01-2004 19:48]
quote:zijn er toch nog behoorlijk wat
Op maandag 12 januari 2004 22:01 schreef -Hans- het volgende:
[afbeelding]omg zoek de verschillen.
quote:ze zijn er wel, maar heel veel? mwa.
Op maandag 12 januari 2004 22:03 schreef insaniac_2oo1 het volgende:[..]
zijn er toch nog behoorlijk wat
Zwaar heftige vorm....! (van de side pods)
[Dit bericht is gewijzigd door Boy_Snakeye op 15-01-2004 11:12]
Waarom heeft Ferrari hier zolang mee gewacht?
quote:Barrichello was boos, omdat 'ie maar 1 jaar extra mocht blijven. Nu is Ferrari dus alsnog ingestemd met een verlenging van 2 jaar (2005 en 2006).
Op donderdag 15 januari 2004 20:01 schreef Elevation het volgende:
Barrichello heeft ook eindelijk een nieuw contract bij Ferrari, tot 2006.Waarom heeft Ferrari hier zolang mee gewacht?
Go Da Matta!
quote:Hij is wel geinig
Op zaterdag 17 januari 2004 12:57 schreef JPM01 het volgende:
mag ik u voorstellen de Toyota TF104
En de Jaguar zal wel weer mooi worden
quote:Dat betekent dus geen zinloze drive throughs meer tijdens een race waardoor iemand gelijk geelimineerd is.. Als er echt iets fout gedaan is zal er na de race wel alsnog een sanctie worden opgelegd. Goed initiatief!
Tenslotte besloten de teambazen dat er vanaf dit seizoen geen drive through en stop-and-go penalties meer uitgedeeld zullen worden tijdens races. De algemene indruk is dat deze straffen, mits ten onrechte uitgedeeld, een te grote ongewenste invloed op de uitslag van een race of een kampioenschap kunnen hebben. Vanaf nu zullen incidenten na afloop van een race onderzocht worden, waarna eventueel alsnog een straf kan worden opgelegd. Als een coureur drie maal in een seizoen een dergelijke straf krijgt dan zal serieus de mogelijkheid van een uitsluiting voor één race in overweging worden genomen
quote:Slecht initiatief. Slechte zaak dat je als je naar een race zit te kijken aan het einde nog de officiele uitslag niet weet, maar dat pas de woensdag na elke race bevestigd wordt ofzo. Ik heb trouwens nog nauwelijks onterechte drive-through penalties gezien. Ik vond de drive-through juist wel leuk. Je verliest een seconde of tien, vijftien, omdat je een fout maakt of een gevaarlijke situatie creeert. Nu krijg je straks allemaal van die situaties als in Brazilie, dat je soms niet weet wie nou de echte winnaar is
Op zaterdag 17 januari 2004 23:25 schreef Atreidez het volgende:
Buiten het feits dat de franse GP doorgaat las ik net het volgende!
[..]Dat betekent dus geen zinloze drive throughs meer tijdens een race waardoor iemand gelijk geelimineerd is.. Als er echt iets fout gedaan is zal er na de race wel alsnog een sanctie worden opgelegd. Goed initiatief!
quote:ja, daar ben ik het mee eens!
Op zaterdag 17 januari 2004 23:36 schreef twi het volgende:[..]
Slecht initiatief. Slechte zaak dat je als je naar een race zit te kijken aan het einde nog de officiele uitslag niet weet, maar dat pas de woensdag na elke race bevestigd wordt ofzo. Ik heb trouwens nog nauwelijks onterechte drive-through penalties gezien. Ik vond de drive-through juist wel leuk. Je verliest een seconde of tien, vijftien, omdat je een fout maakt of een gevaarlijke situatie creeert. Nu krijg je straks allemaal van die situaties als in Brazilie, dat je soms niet weet wie nou de echte winnaar is
quote:je bent montoya vs barrichello vergeten zeker, dat was een onterechte straf.
Op zaterdag 17 januari 2004 23:36 schreef twi het volgende:[..]
Slecht initiatief. Slechte zaak dat je als je naar een race zit te kijken aan het einde nog de officiele uitslag niet weet, maar dat pas de woensdag na elke race bevestigd wordt ofzo. Ik heb trouwens nog nauwelijks onterechte drive-through penalties gezien. Ik vond de drive-through juist wel leuk. Je verliest een seconde of tien, vijftien, omdat je een fout maakt of een gevaarlijke situatie creeert. Nu krijg je straks allemaal van die situaties als in Brazilie, dat je soms niet weet wie nou de echte winnaar is
wat ik schumi zag doen naar Alonso op silverstone vond ik toch veel erger.
Voor meer pics moet je ff op de Jaguar homepage kijken.
quote:Ik vind deze mooier als de Sauber, die Sauber heeft zo'n ranzige neus
Op zondag 18 januari 2004 12:04 schreef SimtekF1 het volgende:
En hier is de nieuwe jaguar.
Ik vind dit tot nu toe samen met de Sauber toch wel de mooiste.Voor meer pics moet je ff op de Jaguar homepage kijken.
En die drive trough penalty's afschaffen is slechte zaak. Als er een werd uitgedeeld kwam er tenminste een beetje actie Nu kun je gewoon de helft van het veld elimineren zodat je teamgenoot vrolijk kan doorrijden.... Je word toch niet tijdens de race bestraft..
die HSBC logo op de sidepod.. wat lelijk zeg
Kan me nauwlijks voorstellen dat Verstappen dankzij Red bull niet bij Jaguar rijdt. Hoe klein hadden die Trust logos wel niet zijn geweest ?
quote:zo'n groot aandeel had redbull echt niet hoor .. Klien kan echt wel rijden hoor
Op zondag 18 januari 2004 13:07 schreef zoom het volgende:
Wat mij opvalt zijn de kleine Red Bull Logos. Of eigenlijk niet...Kan me nauwlijks voorstellen dat Verstappen dankzij Red bull niet bij Jaguar rijdt. Hoe klein hadden die Trust logos wel niet zijn geweest ?
quote:Bedoelde ook niet dat Klien slecht is. Hij verdient zeker een kans. Wint niet voor niets de Masters
Op zondag 18 januari 2004 13:10 schreef TimoBasso het volgende:[..]
Klien kan echt wel rijden hoor
Van mij hoeft het niet, ik vind zonder sponsors veel mooier
quote:Waarom denk je dat ze voor Red Bull hebben gekozen? Omdat Trust de sitepods in wilden nemen voor hetzelfde bedrag. Red Bull zou zelfs niet op de auto komen, had men gezegd een kleine twee maanden terug. En zie daar, naast een coureur met een door Red Bull verkrachtte helm krijgen we toch de nodige Red Bull stickertjes op de auto.
Op zondag 18 januari 2004 13:07 schreef zoom het volgende:
Wat mij opvalt zijn de kleine Red Bull Logos. Of eigenlijk niet...Kan me nauwlijks voorstellen dat Verstappen dankzij Red bull niet bij Jaguar rijdt. Hoe klein hadden die Trust logos wel niet zijn geweest ?
Overigens lijkt de auto wel vol te zitten, maar een echte titelsponsor hebben ze nog steeds niet, gezien de zijkant nog gewoon voorzien is van een groot Jaguar logo.
quote:Nopes morgen of dinsdag praten Eddy Jordan en Jos en zijn managers nog een keer over een contract.
Op zondag 18 januari 2004 16:14 schreef Bastard het volgende:
Ist al zeker met Verstappen/ Jordan trouwens?
quote:Duimen voor een Nederlander in de F1 dus.
Op zondag 18 januari 2004 16:18 schreef Remzz het volgende:[..]
Nopes morgen of dinsdag praten Eddy Jordan en Jos en zijn managers nog een keer over een contract.
quote:Ik vind de wagen er wel mooi uitzien, behalve dan de rode vlakken op o.a. de achtervleugel en de side pots.
De nieuwe R5 maakte geen geslaagd debuut op het testcircuit van Barcelona. De nieuwe auto moest al na enkele rondjes terug naar de pits worden gebracht nadat Webber met technische problemen kreeg af te rekenen. (Fotos)Wat precies het probleem was met de nieuwe R5 kon het team nog niet meedelen. Toch hadden ze gehoopt dat de R5 bij zijn eerste publieke test langer op de baan zou blijven. Eerder deze week toonde de wagen zich namelijk wel betrouwbaar op het testciruit van Ford in Lommel.
http://www.f1racing.nl/photo/upload2/XNsBtAKXVnRfb.jpg
quote:Bron: f1manager.fok.nl
Teambazen dreigen met boycot
De teambazen dreigen met een boycot van wedstrijden in Italië, België en Engeland.Er is beroering ontstaan in de Formule 1 wereld naar aanleiding van nieuwe Europese wetgeving met betrekking tot aansprakelijkheid van teambazen en coureurs. Onder de nieuwe Europese wetgeving kunnen mensen verantwoordelijk worden gehouden voor dodelijke ongelukken die op een circuit plaatsvinden. In Italië, België en Engeland zijn de nieuwe regels al in de wetgeving toegepast en daarom komt het dreigement nu richting die landen. Andere Europese landen zullen waarschijnlijk ook voor maart hun wetgeving moeten aanpassen.
De teambazen eisen de toezegging dat zij niet onder de nieuwe wetgeving zullen vallen. FIA president Max Mosley verklaarde: "Het is een serieuze zaak. Wij zullen echter besprekingen blijven houden met verschillende Europese regeringen en met de Europese Commissie om te proberen tot een oplossing te komen." De teambazen willen niet in een onzekere situatie terecht komen, zoals dat is gebeurd met technisch directeur Patrick Head van Williams na de dood van Ayrton Senna. Al bijna 10 jaar worden er in Italië rechtzaken tegen Patrick Head gevoerd hierover.
Beetje een McLaren-achtig neusje.
quote:
Op dinsdag 20 januari 2004 11:28 schreef Spooky4u het volgende:
en hier de verwachte neus van ferrari.
[afbeelding]
quote:Poeh, nou hij ziet er anders uit dan de F2003-GA neus maar om nou te zeggen dat ik verstomd sta te kijken van de nieuwe Ferrari neus.. niet bepaald.
De nieuwe Ferrari, die 655 zal heten, zal heel wat F1-fans verstomd doen staan beweert teambaas Jean Todt. Vooral de nieuwe voorvleugel zou voor heel wat verbazing kunnen zorgen
quote:het heeft een leuk poortje gekregen he.
Op dinsdag 20 januari 2004 15:11 schreef -Hans- het volgende:[..]
[..]Poeh, nou hij ziet er anders uit dan de F2003-GA neus maar om nou te zeggen dat ik verstomd sta te kijken van de nieuwe Ferrari neus.. niet bepaald.
quote:Mja en de neus is wat smaller maar dat is het dan ook wel, maar goed misschien komt de neus er wel heel anders uit te zien dan wat het plaatje laat zien.
Op dinsdag 20 januari 2004 15:17 schreef Spooky4u het volgende:[..]
het heeft een leuk poortje gekregen he.
Nieuwe Renault ziet er trouwens vet uit.
Ik vind de nieuwe Renault ook wel erg fraai, alleen die neus vind ik niet echt super, maar hij is wel mooier dan de Williams neus.
Edit: Webber is trouwens vandaag ook gecrashed met z'n nieuwe auto.
quote:Webber ook al? want ik lees net wel dit bericht.
Op dinsdag 20 januari 2004 15:39 schreef SimtekF1 het volgende:
Edit: Webber is trouwens vandaag ook gecrashed met z'n nieuwe auto.
quote:
Timo Glock is zojuist hard gecrasht in de bandenstapels voor start-finish. Rond 14.30 gleed Glock achteruit de bandenstapels in waarbij de gehele achterkant van de Jordan is afgeschreven. Voor Glock betekent dit het einde van zijn dag en voor Jordan een drama.
Op deze foto is niet te zien dat het de Jag van Webber is maar dat stond wel op een andere website vermeld.
En dan dit nog:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |