groetjes drumdude
quote:wat is daar nou erg aan, k vind et wel lache om aan pc's te knutselen alleen zou k er ook eens geld voor moeten vragen
Op woensdag 17 december 2003 13:15 schreef _The_General_ het volgende:
Tip,nooit aan de omgeving laten merken dat je er iets van weet!
quote:
Op woensdag 17 december 2003 13:15 schreef _The_General_ het volgende:
Tip,nooit aan de omgeving laten merken dat je er iets van weet!
quote:true,
Op woensdag 17 december 2003 13:15 schreef _The_General_ het volgende:
Tip,nooit aan de omgeving laten merken dat je er iets van weet!
kijk als je ff adaware moet installeren om van die dailups af tekomen..
vraag ik daar niets voor..
ben je de hele dag bezig omdat het systeem gecrashed en een volledige herinstall nodig heeft, is dan is 50 euro voor de tijd wel aardig
let wel: als je,in mijn geval, gewoon andere inkomsten heb uit bijv gewoon je baan,vindt ik mensen helpen belangrijker dan geldt vragen
daarbij is de vraag of je voor je familie ook dit soort bedragen moet vragen
quote:omdat je dan op een gegeven moment elke avond bij kennissen van kennissen thuis zit om een 1 of andere pc te repareren die vernageld is omdat iemand hem wel opschonen en vond de bestandjes die in de root stonden wel heeeeeeeeeeeeeeeeel vervelend.........
Op woensdag 17 december 2003 13:16 schreef Demon-X het volgende:[..]
wat is daar nou erg aan, k vind et wel lache om aan pc's te knutselen alleen zou k er ook eens geld voor moeten vragen
1 x in de maand is het geen ramp...... maar het wordt van kwaad tot erger....
[Dit bericht is gewijzigd door Tim_G op 17-12-2003 13:20]
quote:1 keer is leuk, 2 keer ook nog, 3 keer gaat ook nog wel......
Op woensdag 17 december 2003 13:16 schreef Demon-X het volgende:[..]
wat is daar nou erg aan, k vind et wel lache om aan pc's te knutselen alleen zou k er ook eens geld voor moeten vragen
Maar als voor de 10e keer dezelfde persoon je belt, dat er weer een probleem met zijn pc is en of je ff komt kijken........ Dan is het echt niet leuk meer....
Tis over het algemeen nl. nooit zo dat je aan nieuwe pc's mag klooien, maar altijd aan oude P2 350.....
quote:Amen.
Op woensdag 17 december 2003 13:15 schreef _The_General_ het volgende:
Tip,nooit aan de omgeving laten merken dat je er iets van weet!
Zoals al werd gezegd, laat maar zo min mogelijk mensen weten dat je er wat vanaf weet, ze weten je dan om het minste of geringste weer te vinden. Is op zich geen wereldramp, alleen het kan soms verschrikkelijk slecht uitkomen om naar iemand toe te moeten (nouja.. moeten.. )
Daarin tegen. Heb ik een buurman waarbij ik bij zijn nieuwe aankoop, XP pro heb opgezet. Als hij telkens problemen heeft dan komt ie weer langs. kan soms zo irri zijn hoor. Dus ik ga bij hem voortaan geld vragen.
Zo heb ik ooit eens 25 euro gekregen voor 10 minuten werk: "Ja, maar we vinden het zo goed dat je ons zo snel helpt en zo kunnen we je de volgende keer nog eens bellen".
Maar andersom gebeurt ook wel: dan heb je urenlang gewerkt voor een fatsoenlijk snel en virusvrij systeem en dan vragen ze: "wil je tien euro of vijftien?" Voor die mensen loop ik de volgende keer natuurlijk wat minder hard.
En het is ook niet de bedoeling dat mensen het vanzelfsprekend gaan vinden, dat je voor nop komt opdraven. Ik vind een vergoeding van de benzinekosten niet meer dan normaal.
Dat is dus voor vreemden. Voor familie, vrienden en bekenden doe ik het meestal voor niets. Zolang het niet te gek wordt en ik daar avond aan avond moet zitten.
Het is ook altijd wel een beetje lachen (maar toch ook enigszins frustrerend) om een systeem dat je 'strak' hebt afgeleverd (en dat kan ik verrekte goed) een maand later terug te krijgen: ontzettend traag, sex.exe, dialers, spyware, spellen die in de root geīnstalleerd zijn, tig user-accounts --- brrrrrr).
Ik houd van lean en mean: zo weinig mogelijk op de desktop, geen screensaver, zo min mogelijk services, geen XP-kleuterinterface.
[Dit bericht is gewijzigd door Eye_of_god op 17-12-2003 16:15]
Meestal komen de personen voor wie ik het gerepareerd heb gewoon naar me toe en geven me iets waarvan zij denken dat een goed bedrag is.
Zo zijn we beide blij
quote:ja precies
Op woensdag 17 december 2003 16:13 schreef TheGHunter het volgende:
Uit principe vraag ik niks.Meestal komen de personen voor wie ik het gerepareerd heb gewoon naar me toe en geven me iets waarvan zij denken dat een goed bedrag is.
Zo zijn we beide blij
soms vragen als t genoeg is , dan zeg iets van jahoor de 1 heeft nou ook 1 maal meer te bestede dan de andere
quote:haha daar heb je een puntje, maar aan de andere kant, je maakt mensen blij die je bewijs van spreken nooit zouden zien staan en het is helemaal leuk als die mensen nog positieveverhaaltjes over je rond gaan bazuinen.
Op woensdag 17 december 2003 13:15 schreef _The_General_ het volgende:
Tip,nooit aan de omgeving laten merken dat je er iets van weet!
ik doe het eigenlijk nog zelden, of bij vrienden, dan vraag ik er zowieso niks voor, maar laatst was ik bij een rijke kerel en betaalde me zoveel dat ik geld wilde terug geven, ik kreeg geloof ik 150 euro, cd branderje bouwen en windows98 op ze pc zetten.
Haha wel apart dat hij nog zo`n oude computer had, alle luxe maar een goede computer had ie niet, zal wel met de leeftijd te maken hebben, als mensen een briefje kunnen typen en een beetje wat kunnen opzoeken en kunnen mailen zijn ze tevreden.
En mensen die de hele tijd over je schouder meekijken vind ik irritant, of als je mensen een goed technische advies hebt gegeven, dat ze het dan nagaantrekken op de technische dienst van hun oude bedrijf en vervolgens je stralend komen vertellen dat je toch gelijk hebt.
Of als er geheime documenten op de pc`s staan die defect zijn, dan kan je ze niet mee naar huis mee nemen ook zwaar irritant.
[Dit bericht is gewijzigd door JohnDope op 17-12-2003 16:28]
Tip 1: Laat niet snel blijken dat je er verstand van hebt.
Tip 2: Als ze het toch weten doe het dan zoals ik. De buurman van mijn schoonouders zit in de verzekeringen. Ik zorg ervoor dat zijn pc goed draait, hij zorgt ervoor dat ik lagere premies heb.
De buurman van een vriend van me (hoi jan ) die is aannemer... Vorig jaar ben ik verhuisd en mijn badkamer moest verbouwd worden. Dus 2 installaties windows 98 en een paar peripherals inbouwen en mijn badkamer werd verbouwd.
Tip 3: Zodra je geld vraagt verwachten mensen dat je altijd voor ze klaar staat. Ik heb het in het begin ook gedaan en ik werd op een gegeven moment midden op de dag op mijn werk gebeld of ik gelijk ff langs kon komen want het netwerkje werkte niet....
Moraal van dit verhaal:
Vraag geen geld maar een wederdienst... werkt
quote:Dat heb ik dus ook een keer gehad. Een hele middag bezig om Windows XP opnieuw te installeren op zo'n kut Medion pc.. En wat kreeg ik als beloning
Op woensdag 17 december 2003 16:12 schreef Eye_of_god het volgende:
Doorgaans zeg ik "geef maar wat het je waard is".
Als ik weet dat men het niet breed heeft, zeg ik "het is wel goed zo".Zo heb ik ooit eens 25 euro gekregen voor 10 minuten werk: "Ja, maar we vinden het zo goed dat je ons zo snel helpt en zo kunnen we je de volgende keer nog eens bellen".
Maar andersom gebeurt ook wel: dan heb je urenlang gewerkt voor een fatsoenlijk snel en virusvrij systeem en dan vragen ze: "wil je tien euro of vijftien?" Voor die mensen loop ik de volgende keer natuurlijk wat minder hard.
EEN HEEL PAKJE SHAG!!!!!! Met nog de verkeerde vloei ook godverdegodver
Aan vrienden en familie vraag ik niets.. als ze het toch aanbieden zeg ik wat ik kost en dat ze het zelf moeten bedenken wat ik ze waard ben..
voor de rest is het
Ik vraag er trouwens niks voor, meestal ga ik uit van hun fatsoen/respectuit om me er wat voor te geven.
(hier moet ik wel bij melden dat ik nog altijd wat gekregen heb, zelfs bedragen die ik zelf niet had durven vragen , owh en een fles smirnov (neej niet smirnov ice
)
quote:Hier heb ik verder niets aan toe te voegen, precies wat ik dacht toen ik de topictitle las
Op woensdag 17 december 2003 13:19 schreef DamagedBrain het volgende:[..]
1 keer is leuk, 2 keer ook nog, 3 keer gaat ook nog wel......
Maar als voor de 10e keer dezelfde persoon je belt, dat er weer een probleem met zijn pc is en of je ff komt kijken........ Dan is het echt niet leuk meer....
Tis over het algemeen nl. nooit zo dat je aan nieuwe pc's mag klooien, maar altijd aan oude P2 350.....
-edit- oeps anders kick ik ff een topic omhoog ofzo
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |