Middeleeuws zwaardvechten is dus niet zozeer een sport, maar meer een zeer intensieve bezigheid.
Anyway, ik zit dus bij de zwaardkring in Tilburg (ik zit er niet echt bij, ivm school en zo, maar ik kom er regelmatig zwaardvechten).
Zijn er meer mensen die aan zwaardvechten doen hier? In andere steden, of in Tilburg natuurlijk?(in dat geval is de kans groot dat ik je volgende week weer zie (donderdag, want ja, ik ben nog maar een beginneling.)) En ben jij een beginneling of een gevorderd zwaardvechter?
quote:Jawel! Ook daar gaat het om punten wanneer de ander niet KO gemept wordt. Was gisteren trouwens een discussie over in het Jongeren Lagerhuis op TV...
Op dinsdag 18 november 2003 14:54 schreef Geluk het volgende:
En boksen is ook geen sport!
Leuk joh, lijkt me wel wat, beetje zwaardvechten... maar nooit gedaan ofzo... plezier ermee
quote:Bloedlink is het niet. Wij (beginners) vechten nog met houten zwaarden inderdaad en krijgen verschillende basis-posities aangeleerd. Elke week komt er weer iets nieuws bij, krijgen we een stukje geschiedenis en voeren we dat alles uit. Bij de gevorderden groep waar ik ook eens ben wezen kijken vechten ze wel veel met metalen zwaarden en dat is wel ontzettend indrukwekkend. Maar de meeste van die zwaarden zijn niet scherp en als ze dat wel zijn komt er beschermende kleding bij kijken. (Natuurlijk wel in stijl, dus maliėnkolders en dergelijken) Ziet er wel ontzettend stoer uit moet ik zeggen..)
Op dinsdag 18 november 2003 14:54 schreef jinxedworld het volgende:
Is dat niet bloedlink???? Of zit je wel onder dikke beschermpakken? Of pak je gewoon houten zwaarden? Wist trouwens niet eens dat daar clubs voor war joh. Maar het klinkt idd wel behoorlijk intensief...
quote:Haha.. ja daar heb ik ook iets van gehoord
Op dinsdag 18 november 2003 14:57 schreef Kaaltie het volgende:
Ja, er schijnt onderzoek te zijn geweest, als je te vaak met een zwaard op je hoofd wordt geslagen, dan sterven er nogal wat hersencellen af... Ze denken er nu aan om het slaan met een zwaard op iemands hoofd te gaan verbieden.Leuk joh, lijkt me wel wat, beetje zwaardvechten... maar nooit gedaan ofzo... plezier ermee
quote:Dat is met Japanse zwaarden toch? Waar ga je dat doen? Want dat lijkt me ook zo ontzettend cool...
Op dinsdag 18 november 2003 15:06 schreef Wh33L het volgende:
niet echt zwaardvechten maar ik ga binnenkort beginnen met iaido.
dat is vrij vertaald "de kunst van het trekken van het zwaard"
maar dus nog een zwaar beginneling.
quote:Zal ik toch eens kijken of ze dat in Tilburg ook geven... Want Beverwijk is niet bepaald in de buurt...
Op dinsdag 18 november 2003 15:14 schreef Wh33L het volgende:
als ik het ga doen (wat ik nog niet helemaal cker weet) in de zelfde sportschool waar ik nu al jiu-jitsu volg in het pitoreske beverwijk
staat een stukje over iaido en links naar een aantal sportscholen
quote:En ja hoor... 1tje in Tilburg.. Thnx!!
Op dinsdag 18 november 2003 16:02 schreef Wh33L het volgende:
kijk anders hier maar eensstaat een stukje over iaido en links naar een aantal sportscholen
quote:Is toch meer een verdedigingssport į la Taekwondo
Op woensdag 19 november 2003 20:27 schreef DeWaasheid het volgende:
aikido... niet echt zwaardvechten maar de vechtsport is er bijna volledig opgebaseerd en af en toe word er ook geoefend met zwaarden. (bokken)
quote:Dat is ook een keer op TV geweest.. Bij een of ander spelprogramma geloof ik.. Zag er wel vrij indrukwekkend uit... Maar dat is toch de Japanse manier van zwaardvechten?
Op donderdag 20 november 2003 08:02 schreef ninja-mod het volgende:
Ik heb pas kennis gemaakt met shinkendo ; iaido maar dan dynamischer zeg maar , is goed bevallen!
Ze geven op 3 plaatsen in NL les , zie de site voor meer info hierover
quote:Het is een verdedigingsport ja, maar niet a la taekwondo.. wat ik iig niet bepaald een verdedigingssport vind.
Op donderdag 20 november 2003 12:20 schreef ReSpawn het volgende:[..]
Is toch meer een verdedigingssport į la Taekwondo
?
quote:Ja... Ik weet dat het niet op Taekwondo lijkt, maar ik doelde meer op het feit dat je niet constant bezig bent met zwaarden... Taekwondo is trouwens wel een verdedigingssport. Je leert je eerst verdedigen en dan, wanneer het niet anders meer kan, moet je de tegenstander uitschakelen...
Op donderdag 20 november 2003 12:32 schreef DeWaasheid het volgende:[..]
Het is een verdedigingsport ja, maar niet a la taekwondo.. wat ik iig niet bepaald een verdedigingssport vind.
maar met aikido leer je wel hoe je slagen met een zwaard moet tegenhouden en counteren.
Ik heb een tijdje krav-maga gedaan...Dat is dan weer meer gericht op zelfverdediging. Kort samengevat is het aangevallen worden en terug-aanvallen.
Ik zou niet weten hoe ik het anders zou moeten neerzetten, maar goed.
Lijkt me wel mega-interessant, dat zwaardvechten. Binnenkort maar even naar ons mooie stadscentrum gaan, en informeren
quote:Je bent met aikido eigelijk bijna constant wel bezig met zwaarden, vrijwel alle combinaties gaan ervan uit dat je een zwaard vasthebt of van worpen waarbij je de tegenstander wegwerpt/stuurt dmv een zwaardslag (maar dan zonder zwaard)
Op donderdag 20 november 2003 12:35 schreef ReSpawn het volgende:[..]
Ja... Ik weet dat het niet op Taekwondo lijkt, maar ik doelde meer op het feit dat je niet constant bezig bent met zwaarden... Taekwondo is trouwens wel een verdedigingssport. Je leert je eerst verdedigen en dan, wanneer het niet anders meer kan, moet je de tegenstander uitschakelen...
En taekwondo noemt zich misschien een verdedigingsport maar dat is heel anders dan aikido. Taekwondo leer je eerst verdedigen omdat je zonder verdediging niks voorstelt, dat is niet zozeer omdat het verdedigend is, meer omdat het vereist is.
Ik vind dat een vechtsport geen verdedigingssport is als je (onder andere) leert hoe je in aanvallend opzicht iemand het beste knock-out kan slaan/schoppen.
Daarnaast vind ik dat je in een verdedigingsport geen toernooien en wedstrijden kan houden, want dan kan het per definitie al niet meer verdedigend zijn: 2 verdedigers tegenover elkaar en er gebeurt niks.
De gedachten bij tai-kwondo is ongeveer: verdedigen door iemand anders neer te slaan
Bij aikido is dit: aanvallen van de ander afweren/werpen/sturen en degene in een houtgreep of soortgelijk krijgen.
quote:Je kunt altijd een keer een gratis proefles meedraaien inderdaad..
Op maandag 1 december 2003 19:59 schreef cealen het volgende:
als het je gaaf lijkt kun je het beste gewoon een keer gaan kijken en dan zelf mee doen daar leer je dan ook gelijk wat van
quote:Je gaat ervan uit dat je een zwaard vasthebt, maar als je nooit een zwaard hebt vastgehad, weet je niet hoe het voelt om de bewegingen te maken met een zwaard in je handen.
Op woensdag 3 december 2003 10:16 schreef DeWaasheid het volgende:[..]
Je bent met aikido eigelijk bijna constant wel bezig met zwaarden, vrijwel alle combinaties gaan ervan uit dat je een zwaard vasthebt of van worpen waarbij je de tegenstander wegwerpt/stuurt dmv een zwaardslag (maar dan zonder zwaard)
Zo leer ik ook om koprollen e.d. te maken zodat je meteen weer in zwaard-houding uitkomt.
Een goed voorbeeld heb ik laatst meegemaakt. Bij zwaardvechtles hebben we nooit genoeg houten zwaarden en dus moeten we vaak met gewone stokken oefenen. Een paar bewegingen met het zwaard kun je met zo'n stok gemakkelijk maken, maar met een echt zwaard wordt het toch al moeilijker en moet de beweging perfect zijn om het goed uit te laten komen. Dit komt mede door de afmeting en het gewicht van een echt stalen zwaard (waar we op het eind van de les even mee mochten oefenen).
Wat Taekwondo betreft heb je gedeeltelijk gelijk. Het is een aanvals/verdedigingssport, maar in het 'echte' leven mag je het alleen gebruiken als verdediging. Toernooien en wedstrijden zijn ervoor om de techniek te laten zien die je hebt geleerd en op basis van punten te winnen. (volgens mij )
Greetz,
M.
quote:eik is het gewoon dikke spam, maar omdat ik middeleeuws zwaardvechten enzo wel cool vind hoor je mij er niet over zeuren!
Op maandag 5 januari 2004 20:53 schreef lupus_cordes het volgende:
Gegroet Jongens en meisjes, Mijn naam is Mishael en ik ben docent middeleeuwse krijgskunsten aan de AMEK (Academie voor middeleeuwse Europese krijgskunsten).
www.zwaardvechten.nl.
Mocht je interesse hebben in het ontdekken van je eigen middeleeuwse krijgskunsten erfgoed dan ben je van harte welkom.Greetz,
M.
quote:Met Aikido oefenen we overigens wel met (houten)zwaarden, stokken en soortgelijken (tanto)
Op woensdag 3 december 2003 12:22 schreef ReSpawn het volgende:[..]
Je gaat ervan uit dat je een zwaard vasthebt, maar als je nooit een zwaard hebt vastgehad, weet je niet hoe het voelt om de bewegingen te maken met een zwaard in je handen.
En trouwens, ik woon ook in Tilburg. Waar kan ik meer info krijgen over deze club???
quote:Beheersing leer je niet bij Iaido...alleen zwaard trekken...en je mag toch echt weer terug naar de basics( taijutsu) als je die beheersing niet hebt
Op donderdag 19 februari 2004 13:36 schreef Knife het volgende:
ik doe nu aikido.
En af en toe dus ook met een bokken, is wel leuk allemaal. Maar ik denk toch dat je de beheersing mist van iemand die Iaido heeft gedaan of nog doet..
Dus het lijkt mij ook wel wat..
maar ja om nou nog meer sporten te gaan doen..
doe nu judo, jiu-jitsu en aikido...dan ga ik het helemaal door elkaar gooien...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |