Zo ja ben ik wel geinteresseerd over wat jij dan denkt dat zeg maar de essentie van dit boek is en in hoeverre ome George de dingen duidelijk zag.
Zelf ben ik nl. van mening dat het boek zo actueel is als maar kan en dat het met de jaren nog meer actueel zal worden.
quote:Nee dat niet... maar het is gewoon een boek waar een hoop in te herkennen valt.
Op woensdag 5 november 2003 23:59 schreef Lexie het volgende:
Volgens mij moet iemand hier een spreekbeurt houden.
quote:op dit moment ben ik op bladzijde 198
Op woensdag 5 november 2003 23:49 schreef Pappie_Culo het volgende:
Iemand hier dit boek gelezen?Zo ja ben ik wel geinteresseerd over wat jij dan denkt dat zeg maar de essentie van dit boek is en in hoeverre ome George de dingen duidelijk zag.
Zelf ben ik nl. van mening dat het boek zo actueel is als maar kan en dat het met de jaren nog meer actueel zal worden.
et lijkt mij dat een goeie schrijver zwaar paranoia is geworde
lijkt me wel lache als et ooit werkelijkheid zou worde en dat die personen et idee uit dat boek hebben gehaald
et idee van de 3 supermachten word idd steeds actueler maar et is niet alsof hij de enigste is die dit voorspelde bijbel bijvoorbeeld...
quote:oh nee een christenfundamentalist! schop hem!
bijbel bijvoorbeeld...
maar zonder dollen waarschijnlijk heeft 80% van de nederlandse bevolking dit boek gelezen ofzo want het staat op alle engelse literatuurlijsten van bijvoorbeeld scholen, tis erg spannend en geeft ook bijzonder wereldvisioen waar altijd wel iets van te herkennen valt.
ik denk wel dat we moeten uitkijken want de privacy en mensenrechten worden niet alleen in amerika en andere verre landen steeds minder gerespecteert maar ook ons kabinet balkenende heeft er een handje van :S
quote:k lees et niet voor school, et scheen gewoon een goed boek te zijn en dat is et dus ook
Op donderdag 6 november 2003 00:15 schreef EnderOnline het volgende:[..]
oh nee een christenfundamentalist! schop hem!
maar zonder dollen waarschijnlijk heeft 80% van de nederlandse bevolking dit boek gelezen ofzo want het staat op alle engelse literatuurlijsten van bijvoorbeeld scholen, tis erg spannend en geeft ook bijzonder wereldvisioen waar altijd wel iets van te herkennen valt.
ik denk wel dat we moeten uitkijken want de privacy en mensenrechten worden niet alleen in amerika en andere verre landen steeds minder gerespecteert maar ook ons kabinet balkenende heeft er een handje van :S
quote:niet 3 rijken maar wel et een worden van landen etc en als je "de bijbel" een ongeldige referentieboek voor oude filosofie vind dan moet je dat zelf maar weten, et is echt niet alsof k dat boek 100x gelezen heb en elk woord wat er in staat op de hoek van de straat sta te predikken
Op donderdag 6 november 2003 00:40 schreef EnderOnline het volgende:
jaja iemand die niet in de bijbel gelooft maar wel aan komt zetten mee dat de bijbel ook zo'n toekomstvisie geeft omdat er ergens in een of ander loos versje iets staat over 3 rijken... kuchchristenkuchfundamentalistkuch
En vanwege dit plan haal je dit topic uit de TTK-kelder????quote:Op dinsdag 7 maart 2006 18:26 schreef Urquhart het volgende:
Het lijkt mij een interessant boek, ik ben van plan het binnenkort ook eens te gaan lezen
quote:Op woensdag 9 juli 2008 12:56 schreef mane het volgende:
Wat betreft het kunnen nagaan van de handel en wandel van iedere burger is het inderdaad wel actueel. De vraag wat met deze gegevens wordt gedaan, is wat mij betreft echter veel interessanter dan de vraag of en hoe het gebeurt. In de jaren '50, toen de middelen veel beperkter waren, werden veel meer mensen systematisch gevolgd dan in de laatste decennia van de 20e eeuw. En in die jaren werden de gegevens ook vaker gebruikt om mensen op te pakken en te vervolgen. Denk alleen al aan al die archieven van de Stasi, maar ook aan de spionage werkzaamheden van de BVD in ons eigen land, de heksenjacht op communisten in de VS en natuurlijk de vervolging van dissidenten in de Sovjet-Unie.
Het enge is natuurlijk vooral dat je nooit precies weet wat ze met al die gegevens doen. Het feit dat ze nu over zoveel gegevens kunnen beschikken, vind ik ook wel weer een geruststelling: er is nu zo'n overweldigende hoeveelheid informatie beschikbaar dat overheden door de bomen ook het bos niet meer zien. Ze hebben abslouut niet de mensen of de middelen om ook veel met die gegevens te doen. Als je bedenkt hoe beperkt de mankracht van een AIVD is bijvoorbeeld dan stel ik me daar niet al teveel bij voor.
Als het gaat om totalitaire regimes, dan denk ik dat de opkomst van dergelijke politieke systemen gekoppeld aan een ideologie waarbij één leider (Big Brother) als een God vereerd wordt, wel echt hoorde bij het begin van de twintigste eeuw. De waarschuwing die Orwell tegen dit soort regimes wilde afgeven, en de ware aard die hij genadeloos liet zien, is door de geschiedenis alleen maar bevestigd. Niet zoveel mensen zullen nog kunnen geloven in de heilsleer die door dit soort regimes/ideologieën wordt verkondigd.
Nee, wellicht niet met de huidige stand van zaken.quote:Op woensdag 9 juli 2008 12:56 schreef mane het volgende:
Niet zoveel mensen zullen nog kunnen geloven in de heilsleer die door dit soort regimes/ideologieën wordt verkondigd.
De mens blijft inderdaad uiterst gevoelig van manipulatie en indoctrinatie, waar die totalitaire regimes het van moesten hebben. Het zal dus nog wel voorkomen, maar ik geloof niet dat de geschiedenis zich op die manier herhaalt. Het herhaalt zich, maar dan in andere vormen. Zo zie ik dat tenminste. In die zin is 1984 aan de ene kant tijdloos, maar aan de andere kant ook juist een typisch product van een periode in de geschiedenis.quote:Op woensdag 9 juli 2008 13:03 schreef Pappie_Culo het volgende:
Hele legers aan psychologen zijn het niet met je eens denk ik. Bovendien heb je maar een klein deel van de mensen nodig om de rest naar je hand te zetten (goed- of kwaadschiks) en kun je met een pak geld de mening van miljoenen mensen kopen.
Ja, daar had ik niet bij stilgestaan nog, die kwaadwillende derden. Ik ben ook wat te naïef en ontwetend om echt in te kunnen schatten waar dat allemaal toe kan leiden.quote:Mijn angst zit hem er meer in dat die systemen niet te beveiligen zijn tegen kwaadwillenden. Hetzij van onze overheid, hetzij een andere. Met toegang tot deze informatie kun je een hoop ellende aanrichten, vooral door met gegevens te knoeien.
Als je ziet hoe mensen nu al in ellende kunnen komen door fraude met ID's en credit cards.... En je telt daarbij op de uiterst secure handelwijze van onze overheden met allerhande gevoelige informatie... Dan zou dat m.i. genoeg moeten zijn om te kunnen raden dat we heel hard de verkeerde kant opgaan.
Volgens mij klopt hier geen hout van: had Hitler veel aanhang onder werklozen?quote:Dat hebben we ook in de jaren dertig gezien met de verkiezing van Adolf Hitler: Als mensen in een hele extreme situatie zitten, dan willen ze extreme personen aan de macht hebben. Ze willen iemand die het meteen oplost. Oók die mensen die heel rationeel zijn en momenteel niet in zouden kunnen denken dat ze ooit daartoe bereid zijn.
Hij beloofde de mensen werk. Dat kregen ze ook bij bijvoorbeeld metaalfabrieken waar oorlogstuig van werd gemaakt.quote:Op woensdag 16 juli 2008 19:35 schreef Apropos het volgende:
[..]
Volgens mij klopt hier geen hout van: had Hitler veel aanhang onder werklozen?
Klaarblijkelijk wel. Niet dat ze direct wisten dat het voor oorlogstuig was, maar wel dat hij werk zou verschaffen.quote:
Ik zal het uitleggen.quote:Op woensdag 16 juli 2008 19:36 schreef Apropos het volgende:.
Waarom 1984 wereldroem geniet, terwijl de meeste Nederlands Bordewijk's Blokken niet eens kennen, is mij een raadsel.
Heb je een tabel waarin vermeld staat waarom mensen op Hitler stemden?quote:
Ja, ik bedoelde dat ik het onbegrijpelijk vond, omdat Bordewijk stilistisch minstens even goed is als Orwell.quote:Ik zal het uitleggen.
Het boek van Orwell werd allereerst in het Engels gepubliceerd. Daardoor bereikte het een groter publiek, aangezien veel mensen Engels meester zijn. Toen het een succes bleek is het boek ook naar andere talen vertaald. Hierdoor geniet het boek inclusief de auteur wereldfaam.
Voor Bordewijk geldt dit niet.
Nee, maar toen ik op google zocht op 'hitler beloofde werk' was de eerste hit een verslag van scholieren.com.quote:Op woensdag 16 juli 2008 19:47 schreef Apropos het volgende:
[..]
Heb je een tabel waarin vermeld staat waarom mensen op Hitler stemden?
Zou kunnen, maar dat is de reden waarom Orwell's boek bekender is, positieve feedback.quote:[..]
[..]
Ja, ik bedoelde dat ik het onbegrijpelijk vond, omdat Bordewijk stilistisch minstens even goed is als Orwell.
Ik vrees van niet.quote:Op woensdag 16 juli 2008 19:50 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Nee, maar toen ik op google zocht op 'hitler beloofde werk' was de eerste hit een verslag van scholieren.com.
Er wordt ook steeds meer gemonitord, daar kan je niet omheen. Wat ermee gaat gebeuren laten de meesten in het midden Het gaat dan ook meer om wat ermee kán gebeuren, b.v. door toekomstige regeringen, en wáárom ze überhaupt deze gegevens willen hebben over hun burgers (nergens goede argumentatie), en de angst dat dergelijke gegevens weer eens verloren gaan door één of andere ambtenaar die een USB-stick liet slingeren, etc. etc.quote:Op woensdag 16 juli 2008 20:20 schreef Gellius het volgende:
maar kennelijk heeft een diepgeworteld idee postgevat dat toeval niet meer bestaat, dat àlles gemonitord wordt
Verrek, daar dacht ik ook aan. Maar de verstandhouding tussen Rome en Carthago is natuurlijk een nog pregnanter voorbeeld.quote:
Toen de NS met het nieuws kwam dat ze 10 minuten vertraging gingen veranderen in de trein komt aan in 10 minuten moest ik ook wel even aan 1984 denken. Nu is het inmiddels alweer verandert in de trein vertrekt over 10 minutenquote:Op donderdag 17 juli 2008 13:04 schreef Weltschmerz het volgende:
-Het gebruiken van taal om gedachten te sturen.
Nou ben ik wel een beetje jaloers.quote:Op woensdag 16 juli 2008 22:59 schreef Rewimo het volgende:
Ik denk dat ik één van de weinigen hier ben, die 1984 heeft gelezen vóór 1984
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |