quote:Dat is wel opmerkelijk Jane. Ik ben nog nooit een genummerde White Album vinyluitgave tegengekomen. Heb m in de 80's ook nieuw gekocht zonder nummer (wel met The Beatles in relief erop).
Op dinsdag 28 oktober 2003 21:14 schreef Jane het volgende:
Volgens mij is The White Album trouwens altijd genummerd. Mijn exemplaar tenminste wel en die is gewoon in de jaren 80 in de winkel gekocht, dus geen originele 60's uitgave of zo. (natuurlijk wél met foto's en poster)
Maar het zou kunnen dat op die latere versies altijd hetzelfde nummer staat of zo. Nooit gecheckt en het zal me ook een worst wezen.
http://www.toshiba-emi.co.jp/international/release/200311/tocp67300-01.htm
DISC 2 BONUS DISC
Sun King
Don't Let Me Down
One After 909
Because I Know You Love Me So
Don't Pass Me By
Taking A Trip To Carolina
John's Piano Piece
Child Of Nature
Back In The USSR
Every Little Thing
Don't Let Me Down
All Things Must Pass
She Came In Through The Bathroom Window
Paul's Piano Piece
Get Back
Two Of Us
Maggie Mae
Fancy My Chances With You
Can You Dig It?
Get Back
Ik hoop dat het waar is en dat deze editie met bonusdisc ook hier te verkrijgen is.
Heeft iemand hier trouwens al de Ed Sullivan shows DVD's aangeschaft?
Het is wel duidelijk dat Sinterklaas en kerst er weer aankomen met al deze releases.
[Dit bericht is gewijzigd door Enotris op 29-10-2003 08:54]
quote:Nou, ter 'bewijs' dan hierbij een scan van het stukje hoes met het beruchte nummer. Ik heb een beetje met de kleuren zitten klooien om het leesbaar te maken, maar ik ben bang dat het nog steeds niet goed te zien is. Rechtsonder staat iig 'No 696928'.
Op woensdag 29 oktober 2003 08:20 schreef Enotris het volgende:[..]
Dat is wel opmerkelijk Jane. Ik ben nog nooit een genummerde White Album vinyluitgave tegengekomen. Heb m in de 80's ook nieuw gekocht zonder nummer (wel met The Beatles in relief erop).
het zal er toch niet door 'De Gouden Groef' zelf ingestanst zijn he?
[Dit bericht is gewijzigd door Jane op 29-10-2003 22:26]
quote:hehehe
Op woensdag 29 oktober 2003 21:24 schreef Jane het volgende:
het zal er toch niet door 'De Gouden Groef' zelf ingestanst zijn he?![]()
m'n cd-versie is trouwens ook genummerd: 0399976
quote:Ik twijfelde er niet aan dat je m had. Ben er wel verbaasd over, had nog nooit gehoord van latere persingen met volgnummer. Misschien is het wel een originele 68 persing.
Op woensdag 29 oktober 2003 21:24 schreef Jane het volgende:[..]
Nou, ter 'bewijs' dan hierbij een scan van het stukje hoes met het beruchte nummer. Ik heb een beetje met de kleuren zitten klooien om het leesbaar te maken, maar ik ben bang dat het nog steeds niet goed te zien is. Rechtsonder staat iig 'No 696928'.
De eerste oplage van de CD had ook een volgnummer (en de 30th anniversary edition ook weer).
quote:
In het kort, voor degenen voor wie dit verhaal nieuw is (kan me bijna niet voorstellen, maar goed):
Op een zondagmiddag in 1969 (na de release van Abbey Road) belde een student genaamd Tom naar een radiostation in Detroit met het verhaal dat Paul McCartney dood zou zijn, dat het nieuws in de doofpot zou zijn gestopt, maar dat er op LP-hoezen en in nummers aanwijzingen zouden zijn te vinden. Het verhaal zoals het ontstond is dat McCartney in september 1966 een auto-ongeluk zou hebben gehad met zijn Austin Martin waarbij hij onthoofd werd. Volgens Amerikanen zou het ongeluk trouwens op 9 november hebben plaatsgevonden, vanwege hun afwijkende datumnotitie (eerst maand, dan dag), maar omdat de Beatles Brits zijn houd ik het maar op 11 september. Bovendien zou dat kloppen met de referenties aan een dinsdag-op-woensdagnacht waarin het ongeluk zou hebben plaatsgevonden. McCartney's plaats zou na het ongeluk ingenomen zijn door de winnaar van een lookalike wedstrijd, genaamd William Campbell.
De hoes van Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band stelt een begrafenis-scene voor, waarbij de aanwezigen zich hebben opgesteld rond een graf. Op het graf staan gele bloemen in de vorm van een basgitaar, óf zelfs de vorm van de letter P. Paul is de enige die recht op de foto staat en recht de camera in kijkt.
Op de hoes heeft Paul een hand boven zijn hoofd, hetgeen in sommige culturen een symbool van de dood is. Achter die hand gaat de foto van Stephen Crane schuil, een schrijver die in 1900 overleed op 28-jarige leeftijd. Ook heel jong dus en bovendien komt dit mooi overeen met die '28 if' later op Abbey Road, al is dat dan wel weer heel erg toevallig.
De pop aan de rechterkant van de hoes heeft een autootje met een rood interieur in haar hand, welke de witte Austin Martin van McCartney moet voorstellen, die na het ongeluk onder het bloed zat. Ook zit de pop op schoot bij een figuur met met bloed besmeurde bestuurdershandschoenen aan.
Als je een spiegeltje dwars over de basedrum zet, kun je I ONE I X HE ^ DIE lezen, waarbij het pijltje naar Paul wijst. Bovendien kun je hier de datum 11 september in lezen (de 9 in Romeinse cijfers). Amerikanen lezen hier echter 9 november.
Op de binnenhoes zit Paul ook als enige recht voor de camera en bovendien in lotushouding, wat ook iets met de dood te maken zou hebben. Op zijn mouw heeft hij een badge met de letters 'OPD', wat zou staan voor 'Officially Pronounced Dead'. Cynici zeggen echter dat dit staat voor 'Ontario Police Department', hetgeen volgens anderen weer niet schijnt te bestaan. Wie zal het zeggen?
Op de achterhoes staat Paul met zijn rug naar de camera. Het teken dat hij er niet meer bij is.
George wijst met zijn duim naar een regel uit de tevens op de achterhoes afgedrukte songteksten. De regel waar hij naar wijst is 'Wednesday morning at nine o'clock' uit She's Leaving Home, wat het moment zou zijn geweest dat Paul officieel dood verklaard zou zijn (of van het ongeluk zelf, de verklaringen lopen uiteen).
De 'Billy Shears' uit With A Little Help From My Friends zou een referentie zijn aan William (Billy) Campbell. Bovendien zou het hele nummer erover gaan dat het William wel zou lukken om voor Paul door te gaan, met de hulp van de andere 3.
In Good Morning Good Morning zit de zin 'Nothing to do to save his life', een referentie aan de dood van Paul.
In A Day In The Life wordt ook gerefereerd aan het ongeluk: 'He blew his mind out in a car. He didn't notice that the lights had changed. A crowd of people stood and stared. They'd seen his face before, nobody was really sure if he was from the House of Lords'. M.a.w.: mensen hadden het ongeluk wel gezien, maar hadden niet door dat het de beroemde Beatle was.
In 'Lovely Rita': 'Took her home, I nearly made it'. Hij was bijna thuis toen hij het ongeluk kreeg. Bovendien zou 'Rita' bij hem in de auto gezeten hebben.
In de uitloopgroef van de LP zou ook wat te horen zijn, vooruit dan wel achteruit gedraaid. Ik hoor echter alleen maar 'Fuck you like a superstar'.
Aan het einde van 'Strawberry Fields Forever' hoor je John zeggen 'I buried Paul', maar zelf zei hij altijd dat hij het over 'Cranberry sauce' had, wat net zo'n vreemde uitspraak zou zijn.
Op de hoes van de EP/LP Magical Mystery Tour staat het woord 'Beatles' geschreven in sterren. Hieruit zou een telefoonnummer te lezen zijn, maar de experts zijn het er niet over eens of je de hoes dan in spiegelbeeld zou moeten lezen, op zijn kop houden of alle grote sterren met lijntjes aan elkaar moet verbinden. Anyway, als je dat nummer belde, zou je een aanwijzing krijgen omtrent Paul's dood.
In het bij de EP behorende boekje staat een foto van Paul als officier achter een bureau, met daarop een bordje 'I WAS'.
Op de foto uit het boekje (en ook in het boekje van de cd!) van de scene waarin ze 'I am the walrus' zingen, staat Paul op blote voeten (symbool van de dood) en zie je zijn schoenen bij het drumstel staan. Die schoenen lijken besmeurd te zijn met een rode substantie. Bloed?
In de scene uit de film waar ze 'Your mother should know' zingen, en ook op de foto's, heeft Paul als enige Beatle een zwarte bloem op zijn jasje. Bij de anderen is die bloem rood.
Op de tekening uit het boekje bij de EP behorende bij 'Fool on the hill' is de laatste L doorgetrokken, zodat het Paul's hoofd als het ware splijt.
Ook in het boekje staat een foto van John bij het vertrekpunt van de bus, met een bord waarop staat "The best way to go is by M&D Co." M&D Co. zou een uitvaartcentrum zijn, maar dat is nooit bewezen. Ook staat er op het bord wel een vertrektijd geschreven, maar geen aankomsttijd. Het bewijs dat McCartney nooit op zijn plaats van bestemming was aangekomen.
'Stupid bloody tuesday', 'I'm crying' en 'Waiting for the van to come' in de tekst van 'I am the walrus zouden allemaal verwijzingen zijn naar Paul's dood. 'The eggman' zou verwijzen naar Humpty Dumpty en daarmee naar Paul's hoofdwonden. Bovendien hoor je in het gemompel aan het eind van het nummer dingen als 'Oh, untimely death' en 'Is he dead?'.
In het stukje in de film van 'I am the walrus' zie je politieagenten en artsen. Een verwijzing naar de personen die Paul's leven nog probeerden te redden.
De walrus op de hoes is de enige zwarte (= dode) figuur. Bovendien zou een zwarte walrus een symbool van de dood zijn. En Lennon zingt dan wel 'I am the walrus', maar later zou hij in 'Glass onion' op The White Album toegeven dat het eigenlijk Paul was ('Here's another clue for you all, the walrus was Paul').
In 'Glass onion' wordt ook gezongen over een 'dove tail joint', wat volgens sommigen een term is uit het timmervak waarmee de verbinding tussen de zijkanten van een doodskist wordt bedoeld.
Als je het gemompel aan het einde van 'I'm so tired' op The White Album achterstevoren draait hoor je 'Paul's a dead man, miss him, miss him, miss him'.
De 'broken wings' en 'sunken eyes' uit 'Blackbird' zouden verwijzingen zijn naar Paul's verwondingen en dood.
In 'Don't pass me by' zingt Ringo dat hij op iemand zit te wachten, die maar niet komt. Paul? Bovendien zingt hij 'You were in a car crash, and you lost your hair'. Een duidelijke verwijzing naar Paul's hoofdletsel.
Op de bij The White Album behorende poster staan een aantal vreemde foto's van Paul. Eén waar hij als het ware achterna gezeten lijkt te worden door de armen van een skelet, één waar hij ongeschoren in een bad ligt (als een lijk waarvan de baardgroei na de dood nog doorgaat) en één met een bril en een snor, wat in werkelijkheid een foto van William Campbell zou zijn voordat hij Paul's plaats innam.
Vlak voordat 'Revolution #9' begint hoor je Paul zingen 'Can you take me back where I came from, can you take me back?'. Als het ware een dode Paul die terug wil komen.
Aan het begin van 'Revolution #9' hoor je herhaaldelijk 'Number 9, number 9'. Als je dit achterstevoren draait hoor je 'Turn me on, dead man'.
De collage van geluiden in 'Revolution #9' zit (voor- en achteruit afgespeeld ) vol met geluiden van het vermeende ongeluk, o.a. de passage "he hit a pole. We better get him to see a surgeon. So anyhow he went to a dentist instead. The gave him a pair of teeth that weren't any good at all. So my wings are broken and so is my hair."
De hoesfoto van Abbey Road zou een begrafenis optocht zijn: John is de priester, Ringo de begrafenisondernemer, Paul het lijk (wederom op blote voeten) en George degene (in 'werkkleding') die het graf weer komt dichtgooien.
Paul heeft een sigaret in zijn rechterhand, terwijl de hele wereld weet dat hij linkshandig is.
Paul loopt uit de pas bij de andere Beatles.
Op het nummerbord van de witte volkswagen aan de linkerkant van de straat staat '28 IF', duidend op de leeftijd die McCartney op dat moment zo hebben als hij niet gestorven was. Tenminste... in oosterse landen, waar de 9 maanden tijdens de zwangerschap worden meegeteld bij de leeftijd. Ook zouden de letters 'LMW' staan voor 'Linda McCartney Weeps', wat wel gek zou zijn, aangezien Linda de 'echte' Paul niet gekend zou hebben en op dat moment getrouwd zou zijn met William.
Het zwarte busje aan de rechterkant van de weg zou een verwijzing zijn naar de politieauto's die destijds op het ongeluk afkwamen.
Op de achterkant van de hoes zie je 'Beatles' in tegels op een muur met een scheur door de S. De Beatles zijn niet meer 'gaaf'. Ook staan er een aantal puntjes voor de tegels, die als je ze verbindt het cijfer 3 vormen. 3 Beatles. Bovendien zie je aan de rechterkant van de tegels een schaduw die op een doodshoofd lijkt. En last but nog least zou je in de elleboog van de voorbijlopende vrouw het profiel van McCartney kunnen zien.
In 'Come Together' zingt John 'One and one and one is three' een aanwijzing dat er nog maar 3 Beatles zijn.
Op de hoes van 'Let It Be' heeft de foto van Paul als enige een rode achtergrond.
'The long and winding road' zou wederom een verwijzing zijn naar Paul's laatste autorit.
Het feit dat de verloving tussen Paul en Jane Asher niet lang na het bewuste ongeluk verbroken werd zou een aanwijzing zijn. Jane zat in het complot om de zaak in de doofpot te stoppen en heeft daarom nog een tijdje gedaan alsof.
Iemand heeft ooit een stemanalyse uitgevoerd op 'Yesterday' en 'Hey Jude'. Een stem schijnt nooit te veranderen, maar toch lieten de grafieken van 'Yesterday' (de echte Paul) en 'Hey Jude' (William) grote verschillen zien.Interessante links:
http://uberkinder.5u.com/paul/index.html
(vooral dit deel is interessant: Section 4: The Clues Part 1: Hidden Messages. )http://www.turnmeondeadman.net/IBP/Intro.html
zou t waar zijn
quote:Nou Plae, ik denk het niet. Dit komt aan als een mokerslag.
Op donderdag 30 oktober 2003 10:25 schreef PLAE@ het volgende:
Hebben jullie er ooit wel eens wat over gelezen?
quote:Not again.
Op donderdag 30 oktober 2003 10:25 schreef PLAE@ het volgende:
nou kwam ik dit ergens tegen. Hebben jullie er ooit wel eens wat over gelezen?
[..]
zou t waar zijn
![]()
quote:Gefeliciteerd.
Op donderdag 30 oktober 2003 10:11 schreef SunChaser het volgende:
Paul McCartney [ 61] voor de vierde keer vader
Het bericht op nu.nl stond weer eens vol met fouten (namen en leeftijden van de andere kids).
quote:Ja! En hij is vervangen door een alien...
Op donderdag 30 oktober 2003 10:25 schreef PLAE@ het volgende:
zou t waar zijn![]()
quote:Toll! Waar staat dat nummer ergens?
Op woensdag 29 oktober 2003 21:29 schreef MuadDib het volgende:
m'n cd-versie is trouwens ook genummerd: 0399976
quote:rechtsonder, maar ik heb wel de "30th anniversary limited edition", dus de dubbele klaphoes in cd-formaat, compleet met foto's en tekstvel....
Op donderdag 30 oktober 2003 15:45 schreef Rasing het volgende:[..]
Toll! Waar staat dat nummer ergens?
quote:sorry sunchaser. Ik weet niks van dit onderwerp dacht dat het misschien interessant was voor beatle fans.
Op donderdag 30 oktober 2003 10:27 schreef SunChaser het volgende:[..]
Nou Plae, ik denk het niet. Dit komt aan als een mokerslag.
quote:Vreemde zaak... Het lijkt me toch wel heel sterk dat ik een originele persing uit '68 heb. Dat kan bijna niet. Als je in pak-em-beet 1982 een LP in een gewone platenwinkel haalde, kocht je toch gewoon een nieuw exemplaar. Het was tenslotte voor het cd-tijdperk. Net als dat je tegenwoordig in de FRS ook gewoon nieuwe cd's koopt.
Op donderdag 30 oktober 2003 07:42 schreef Enotris het volgende:Ik twijfelde er niet aan dat je m had. Ben er wel verbaasd over, had nog nooit gehoord van latere persingen met volgnummer. Misschien is het wel een originele 68 persing.
De eerste oplage van de CD had ook een volgnummer (en de 30th anniversary edition ook weer).
Ik heb er dus zelf nooit zo bij stilgestaan. Ik heb me ook nooit zo beziggehouden met welke persing van een plaat ik had, zoals sommige fanaten dat wel doen. Ik las natuurlijk wel in boeken dat alleen de eerste persing genummerd zou zijn, maar ik veronderstelde gewoon dat men op latere versies voor de vorm ook maar een nummertje gezet had, al dan niet 'nep'.
En ik wist dus ook niet dat niet alle White Album cd's genummerd zijn. Die van mij wel, dus heb ik er één uit de eerste oplage, begrijp ik nu. Was ook één van de eerste cd's die ik kocht. Mijn cd-nummer is trouwens 79935.
quote:En vanmiddag hoorde ik op de radio dat het geen zoon maar een dochter zou zijn. Lekkere berichtgeving weer. Nou ja, Paul en Heather, gefeliciteerd met de kleine dan maar. Wat het dan ook is.
Op donderdag 30 oktober 2003 13:53 schreef Enotris het volgende:Paul McCartney [ 61] voor de vierde keer vader
Gefeliciteerd.
Het bericht op nu.nl stond weer eens vol met fouten (namen en leeftijden van de andere kids).
quote:Oh, geeft niet hoor, maar toevallig hebben we het er hier een aantal maanden geleden nog uitgebreid over gehad.
Op donderdag 30 oktober 2003 15:55 schreef PLAE@ het volgende:
Ik weet niks van dit onderwerp dacht dat het misschien interessant was voor beatle fans.
Sorry dat t een oud achterhaald fabeltje is hoor![]()
Het Grote Beatles Topic - Deel 2
En er was ook nog een topic in TRU over. Ik denk dat dit verhaal altijd wel weer de kop op zal steken. En dat geeft ook niet, want het hoort bij het Beatlesverhaal en het is op zich ook wel grappig dat de geruchten zelfs na 35 nog niet verstomd zijn.
quote:En hier wat leuke promotie-'clipjes' voor Let It Be Naked van www.beatles.com
BEATLES VIRUS ALERT ! - Beatle Bug Infects the Planet
Oct 28, 2003 Paul McCartney Press OfficeFollowing an incident at Apple Corps - at which the development of a computer virus was rather stupidly entrusted into the temporary guardianship of an idiot in the Press Office - the easily-predicted has unfortunately happened: a cack-handed Press Officer has accidentally released the virus (or 'Beatles Bug', as it is known) into the ether via the contents of his PC address book. This virus may find its way to your computer. DO NOT PANIC. The virus is NOT malevolent. It will NOT eat either the contents of your computer, nor your secret stash of biscuits. However, as this 'Beatles Bug' was designed by a couple of clever clogs in order to herald the coming of The Beatles' new Let It Be...Naked album, the CD that at last reveals Let It Be as it was meant to be (stripped back to just the bare sound of the band), by opening the file and allowing your ears access to the sound of damn good hand-made music you may damage any appreciation that you may (dubiously) have for the techno-taped, ultra-produced pop which has been so prevalent of late. Should you wish to protect your liking of dinga-donga music, do not open this file. If, however, you want to open your sound system to horizons beyond the limits of the drum machine and performing to playback, in the event of the virus appearing on your screen forward it to your friends. Reality has no visa to the contents of this e-mail
quote:op beatles.com hebben ze het ook over een bonus-CD, Fly on the wall genaamd, van 20 minuten.
Op donderdag 30 oktober 2003 20:43 schreef Jane het volgende:
Van www.macca-central.com:
[..]En hier wat leuke promotie-'clipjes' voor Let It Be Naked van www.beatles.com
quote:Ben inmiddels wel nieuwsgierig geworden. Ik heb daarom net een beetje geGoogled maar kan ook weinig vinden over latere persingen en het al dan niet aanwezig zijn van serienummers. Het blijft dus een mysterie.
Op donderdag 30 oktober 2003 18:54 schreef Jane het volgende:[..]
Vreemde zaak... Het lijkt me toch wel heel sterk dat ik een originele persing uit '68 heb. Dat kan bijna niet. Als je in pak-em-beet 1982 een LP in een gewone platenwinkel haalde, kocht je toch gewoon een nieuw exemplaar. Het was tenslotte voor het cd-tijdperk. Net als dat je tegenwoordig in de FRS ook gewoon nieuwe cd's koopt.
Die winkel had niet eens een tweedehands-afdeling, maar als hij al tweedehands was geweest zou hij toch niet zo puntgaaf zijn geweest als ik hem destijds kocht. En ik kan me al helemaal niet voorstellen dat hij toevallig 15 jaar in het magazijn is blijven liggen. Bovendien zou het dan - als genummerde versie - toen al een collector's item zijn geweest en ik weet zeker dat ik daar toen de prijs niet naar betaald heb. Ik was tenslotte scholier.Ik heb er dus zelf nooit zo bij stilgestaan. Ik heb me ook nooit zo beziggehouden met welke persing van een plaat ik had, zoals sommige fanaten dat wel doen. Ik las natuurlijk wel in boeken dat alleen de eerste persing genummerd zou zijn, maar ik veronderstelde gewoon dat men op latere versies voor de vorm ook maar een nummertje gezet had, al dan niet 'nep'.
En ik wist dus ook niet dat niet alle White Album cd's genummerd zijn.Die van mij wel, dus heb ik er één uit de eerste oplage, begrijp ik nu. Was ook één van de eerste cd's die ik kocht. Mijn cd-nummer is trouwens 79935.
Mijn lp is trouwens ook niet genummerd, ik heb 'm ergens halverwege de jaren 90 nieuw gekocht toen ik op vakantie was in Tsjechie.
quote:De enige echt dure versies van die genummerde zijn de Engelse persingen ("the originals" weet je) Ik denk dat alleen de eerste 100.000 Engelse persingen genummerd zijn.
Op dinsdag 28 oktober 2003 21:14 schreef Jane het volgende:
Volgens mij is The White Album trouwens altijd genummerd. Mijn exemplaar tenminste wel en die is gewoon in de jaren 80 in de winkel gekocht, dus geen originele 60's uitgave of zo. (natuurlijk wél met foto's en poster)
Maar het zou kunnen dat op die latere versies altijd hetzelfde nummer staat of zo. Nooit gecheckt en het zal me ook een worst wezen.
Edit: Ook buitenlands persingen (Duitse etc) hadden op bepaalde momenten nummers, maar die hebben een veel lagere verzamelwaarde.
[Dit bericht is gewijzigd door warpozio op 31-10-2003 13:41]
quote:Ik kwam inderdaad een verhaal tegen over de Amerikaanse persingen. Daar werden in verschillende fabrieken geperst en allemaal zijn ze begonnen met serienummer 1. Soms geschreven als 000001 dan weer als gewoon 1. Er zijn ongeveer 3.200.000 genummerde exemplaren gemaakt in Amerika. Vandaar natuurlijk ook de lagere waarde.
Op vrijdag 31 oktober 2003 11:53 schreef warpozio het volgende:[..]
De enige echt dure versies van die genummerde zijn de Engelse persingen ("the originals" weet je) Ik denk dat alleen de eerste 100.000 Engelse persingen genummerd zijn.
Dan moet je voor de lol eens kijken in Records Collector Price Guide boek, de genummerden 000001 tem 000010 gaan zo'n 10.000 PondEdit: Ook buitenlands persingen (Duitse etc) hadden op bepaalde momenten nummers, maar die hebben een veel lagere verzamelwaarde.
quote:
Op vrijdag 31 oktober 2003 11:53 schreef warpozio het volgende:
Edit: Ook buitenlands persingen (Duitse etc) hadden op bepaalde momenten nummers, maar die hebben een veel lagere verzamelwaarde.
Viel natuurlijk te verwachten dat ik een Duitse zou hebben. Al zit er ook een vleugje Zweeds aan, als ik het goed zie.
In de uitloopgroef-ruimte staat ook nog 'Made in Germany'. Op het label (alleen van kant 2 trouwens) staat dus 'Made in Sweden'. Maar wat is dan made in Sweden? Alleen het label zeker?
Blijft toch een beetje vreemd dat ik begin jaren 80 nog een nieuwe genummerde Duitse versie in de winkel kon kopen. Tenminste, gevoelsmatig dan. Je zou denken dat voordat ik het kocht al zoveel exemplaren over de toonbank waren gegaan dat die genummerde versies op zouden zijn geweest. Maar misschien zijn ze bij die fabriek wel heel lang doorgegaan met nummeren. 'Tis natuurlijk ook een vrij hoog nummer, 969628. Aan de andere kant denk ik dat het afzetgebied van die Duitse versies toch vrij groot is/was, dus dan is een miljoen weer niet zoveel.
Goh, interessant allemaal.
quote:Zat ik ook naar te kijken, maar het is volgens mij gewoon zo bedoeld dat de credits ook voor de daarvoor genoemde (uncredited) nummers gelden.
Op vrijdag 31 oktober 2003 16:41 schreef PimD het volgende:
Ook vreemd dat er op dat label bij een paar nummers wél een credit staat van wie het geschreven heeft, en bij een paar niet.....
quote:Je bedoelt 'witte' stukjes? Ja, die heb ik wel.
En dan waren er ook "banded" en "unbanded" persingen geloof ik -> of er wel of geen markering op het vinyl zit tussen tracks.
Goh, hiervoor heb ik die plaat echt nog nooit zo grondig bestudeerd als nu.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |