quote:Tja een probleem lijkt mij dan het Zionisme.
Op donderdag 9 oktober 2003 17:39 schreef Graveland het volgende:[..]
Haal het joodse volk daar weg en stop ze ergens waar men ze WEL aardig vind
[Dit bericht is gewijzigd door Nyrem op 09-10-2003 19:27]
Israël eist dat de Verenigde Naties een rapport terugtrekken waarin wordt geconstateerd dat de Palestijnen aan de bedelstaf gebracht zijn door de Israëlische bezetting. De auteur is partijdig, zegt Israël.
Het rapport was opgesteld door de onafhankelijke expert voor het recht op voedsel van de VN, de Zwitserse hoogleraar Jean Ziegler. In een interview met het Franse televisiestation LCI zei Ziegler onlangs lid te zijn van het Alternative Information Center in Tel Aviv, een Palestijns-Israëlische organisatie die onpartijdige informatie wil verspreiden over het conflict in het Midden-Oosten en samenwerking tussen beide zijden wil bevorderen.
De Israëlische ambassadeur in Genève, Yaakov Levy, schreef donderdag een brief aan de voorzitter van de Mensenrechtencommissie van de VN waarin hij eist dat Zieglers rapport wordt aangemerkt als ongeschikt voor publicatie. Ziegler heeft immers zelf toegegeven lid te zijn van een politiek gekleurde organisatie, schrijft Levy.
Ziegler zegt het probleem niet te zien. Hij is naar eigen zeggen al zeker vijftien jaar betrokken bij het AIC, net als veel andere academici. Het doel van het centrum is een doel waar ik volledig achter sta: het in stand houden van de dialoog. Zijn onafhankelijkheid is niet in het geding, zegt hij.
Bij de presentatie van het rapport in juli omschreef Ziegler de humanitaire situatie in de Gazastrook en op de Westoever als catastrofaal. Veel Palestijnse dorpen zijn omsingeld door het Israëlische leger, waardoor de levering van voedsel wordt gehinderd en boeren hun akkers niet kunnen bereiken. Kolonisten en het Israëlische leger nemen vruchtbaar Palestijns land in. Waterleidingen in Palestijnse dorpen zijn veelal vernield of afgesloten.
[Copyright 2003, Novum Nieuws / Associated Press]
quote:Geschiedenis Palestina
Op donderdag 9 oktober 2003 19:17 schreef concac het volgende:[..]
wist je niet dat de palastina die jij bedoeld nooit heeft bestaan?
het was gewoon een onderdeel van Jordanie,Syrie en de gaza was van Egypte, bij de verdeling van land door de Britten hebben die landen palastijns land gewoon ingepikt. Jaren lang hoorde je de palastijnen niet zeiken, maar nadat ze een oorlog die ze zelf zijn begonnen hebben verloren en ook land, willen ze ineens een eigen land.
Negenduizend jaar voor Christus begon men in Palestina met landbouw en men vond er vrede en stabiliteit. Een van de oudste steden in de geschiedenis, namelijk Aricha (Jericho), werd zon 8000 jaar geleden gevestigd in Palestina. Vervolgens werd dit land een voorbeeld, doordat het één van de meest beschaafde en ontwikkelde landen van de Oude wereld was.
Het gebied ten Westen van de Jordaan, heette in ca. 3000 voor Christus Kanaän en werd bewoond door de Kanaänieten. Het volk van Kanaän, die van het Arabische Schiereiland naar Palestina trokken om daar te wonen, vormden zon 4500 jaar geleden de originele inwoners. Zij noemde het Het land van Kanaän en werden samen met enkele andere stammen de voorouders van de huidige Palestijnen.
Na de overheersing door de Perzen en de Macedoniërs kwam Kanaän onder Romeins bestuur (63 voor Christus tot 395 na Christus). De Joden kwamen in opstand tegen de Romeinen, die vervolgens als straf Jeruzalem verwoestten. Hierop volgde een nieuwe Diaspora (verspreiding van de Joden over de gehele wereld).
De Romeinse keizer Hadrianus voerde officieel de naam Palestina in. De naam Palestina is vernoemd naar een zeevolk dat eind 13e eeuw voor Christus Filistea in bezit nam, de kuststrook tussen Jaffa en Gaza. De Filistijnen waren afkomstig uit Cappadocië (Klein Azië) of Kreta. Ze kwamen in conflict met de Israëlieten toen ze verder in Palestina doordrongen en leden rond 1000 voor Christus zulke grote verliezen dat ze van verovering van Palestina afzagen.
Volgens de statistieken van de Ottomanen leefden er in 1888 98% Palestijnen en 2% joden. Er was toen reeds een belangrijke economische activiteit. De Palestijnen exporteerden niet alleen naar de naburige Arabische landen, maar ook naar Europa, o.a. graan, sesamzaad en katoen naar Frankrijk. Sinaasappels, o.a. Jaffa, waren reeds in 1888 een belangrijk exportproduct.
bron
Tja het is maar hoe je het bekijkt.....
quote:Joodse mensen vinden alles dat NIET in hun voordeel is partijdig..
Op donderdag 9 oktober 2003 19:24 schreef Nyrem het volgende:
Israël eist terugtrekking kritisch VN-rapport 09-10-2003
Israël eist dat de Verenigde Naties een rapport terugtrekken waarin wordt geconstateerd dat de Palestijnen aan de bedelstaf gebracht zijn door de Israëlische bezetting. De auteur is partijdig, zegt Israël.Het rapport was opgesteld door de onafhankelijke expert voor het recht op voedsel van de VN, de Zwitserse hoogleraar Jean Ziegler. In een interview met het Franse televisiestation LCI zei Ziegler onlangs lid te zijn van het Alternative Information Center in Tel Aviv, een Palestijns-Israëlische organisatie die onpartijdige informatie wil verspreiden over het conflict in het Midden-Oosten en samenwerking tussen beide zijden wil bevorderen.
De Israëlische ambassadeur in Genève, Yaakov Levy, schreef donderdag een brief aan de voorzitter van de Mensenrechtencommissie van de VN waarin hij eist dat Zieglers rapport wordt aangemerkt als ongeschikt voor publicatie. Ziegler heeft immers zelf toegegeven lid te zijn van een politiek gekleurde organisatie, schrijft Levy.
Ziegler zegt het probleem niet te zien. Hij is naar eigen zeggen al zeker vijftien jaar betrokken bij het AIC, net als veel andere academici. Het doel van het centrum is een doel waar ik volledig achter sta: het in stand houden van de dialoog. Zijn onafhankelijkheid is niet in het geding, zegt hij.
Bij de presentatie van het rapport in juli omschreef Ziegler de humanitaire situatie in de Gazastrook en op de Westoever als catastrofaal. Veel Palestijnse dorpen zijn omsingeld door het Israëlische leger, waardoor de levering van voedsel wordt gehinderd en boeren hun akkers niet kunnen bereiken. Kolonisten en het Israëlische leger nemen vruchtbaar Palestijns land in. Waterleidingen in Palestijnse dorpen zijn veelal vernield of afgesloten.
[Copyright 2003, Novum Nieuws / Associated Press]
quote:dat is waar is maar hoe je bekijkt, zo kan je ook zeggen palastina is van de romeinen of van de turken of britten.
Op donderdag 9 oktober 2003 19:30 schreef Nyrem het volgende:[..]
Geschiedenis Palestina
Tja het is maar hoe je het bekijkt.....
quote:het is nooit van de britten geweest?..
Op donderdag 9 oktober 2003 19:44 schreef concac het volgende:[..]
dat is waar is maar hoe je bekijkt, zo kan je ook zeggen palastina is van de romeinen of van de turken of britten.
quote:Er heeft idd nooit een Palestijnse Staat bestaan, maar toch woonden Palestijnen al eeuwen in dat gebied.Zij hebben dus net zoveel historische rechten op het gebied als de Joden.
Op donderdag 9 oktober 2003 19:17 schreef concac het volgende:[..]
wist je niet dat de palastina die jij bedoeld nooit heeft bestaan?
quote:meer, veel meer
Op donderdag 9 oktober 2003 19:55 schreef schatje het volgende:[..]
Er heeft idd nooit een Palestijnse Staat bestaan, maar toch woonden Palestijnen al eeuwen in dat gebied.Zij hebben dus net zoveel historische rechten op het gebied als de Joden.
quote:wie denk je dat die kaarsrechte grenslijnen in het midden-oosten heefft getekend? het midden -oosten tot India was brits.
Op donderdag 9 oktober 2003 19:45 schreef Graveland het volgende:[..]
het is nooit van de britten geweest?..
het romeinse rijk () heeft Palestina gesticht, en voor die tijd woonden de voorvaderen er al
quote:Christenen, te verwaarlozen dus, en dat is pas na 1600, dus nog meer te verwaarlozen
Op donderdag 9 oktober 2003 19:58 schreef concac het volgende:[..]
wie denk je dat die kaarsrechte grenslijnen in het midden-oosten heefft getekend? het midden -oosten tot India was brits.
quote:Ik vind dit echt domme opmerkingen, net of je elke Jood kent ofzo ..ga lekker op maroc.nl posten
Op donderdag 9 oktober 2003 19:33 schreef Graveland het volgende:[..]
Joodse mensen vinden alles dat NIET in hun voordeel is partijdig..
quote:http://www.time.com/time/world/article/0,8599,516827,00.html
TIME Exclusive: A source inside the compound says that Arafat is believed to be suffering from stomach cancer
quote:liever niet...waar zie je me voor aan?
Op donderdag 9 oktober 2003 20:12 schreef GoldaM het volgende:[..]
Ik vind dit echt domme opmerkingen, net of je elke Jood kent ofzo ..ga lekker op maroc.nl posten
Vreemd dat zijn vrouw er nooit is.. nu sterft hij een eenzame natuurlijke dood, mooi, dan is dat wereld probleem eindelijk opgelost.
quote:het grappige is dat dit soort opmerkingen wel getolereerd worden, en als ik Sharon dood wil ben ik een antisemiet, lollig
Op donderdag 9 oktober 2003 20:29 schreef Koos Voos het volgende:
'TIME Exclusive: A source inside the compound says that Arafat is believed to be suffering from stomach cancer..'Vreemd dat zijn vrouw er nooit is.. nu sterft hij een eenzame natuurlijke dood, mooi, dan is dat wereld probleem eindelijk opgelost.
quote:Klopt, maar het draait hier op dit moment alleen nog maar om Arafat. Niet dat ik veel om Arafat geef, maar het ligt duidelijk niet aan 1 persoon. Zodra je het over terroristen hebt, dan is alles geoorloofd en gaat men geheel buiten de oorzaak om. Citaten over bombardementen van Israël of nederzettingspolitiek worden gezien als dat krijg je er van en pak maar aan de Hamas.
Op donderdag 9 oktober 2003 20:45 schreef Graveland het volgende:
het grappige is dat dit soort opmerkingen wel getolereerd worden, en als ik Sharon dood wil ben ik een antisemiet, lollig
Maar dat maakt niet uit, ieder heeft er zo zijn eigen ideëen over. Feit is dat het hier nu lijkt dat alles allemaal door Arafat komt en als ik het goed begrijp, zijn alle problemen om verder te gaan opgelost als hij is verdwenen (op welke wijze dan ook).
Ondertussen bouwt Israël nieuwe woningen in de nederzettingen en maakt de 1 na de andere actie. Zo gaat dat steeds en zo zal dat ook nog wel een tijdje blijven gaan.
Ontopic verder: ik ben benieuwd wat de mensen in hun hoofd hebben hier mocht Arafat daadwerkelijk het veld ruimen. Ik wil wel eens weten wie dat gat kán opvullen en wie er wél acceptabel zijn voor de Israëliërs. En daarmee denk ik bijvoorbeeld aan de lauwe reactie van Israël bij de aanstelling van Qurei onlangs.
quote:bron
Nog voordat Qurei officieel als premier is aangesteld, dreigt hij alweer met opstappen. Dit melden bronnen rond Arafat.Vandaag zou eigenlijk het noodkabinet van de nieuwe Palestijnse premier Ahmed Qurei aan het parlement worden gepresenteerd. Deze zitting werd eerder deze dag al voor onbepaalde tijd uitgesteld. Gedacht werd dat dit kwam door de slechte gezondheidstoestand van de Palestijnse president. De zieke Arafat had dit kabinet dinsdag al ingezworen.
De aanleiding voor Qurei's beslissing is nog niet geheel duidelijk. Volgens de functionaris had hij ruzie met Arafat over de beoogde minister van Binnenlandse Zaken Nasser Youssef. Arafat zou Youssef, die in zijn functie de controle zou hebben over Palestijnse veiligheidsdiensten, op het laatste moment toch niet willen accepteren. Qurei zou toen hebben gezegd dat hij dan ook geen premier wil zijn.
Wat is dat toch met Arafat en de controle over de Palestijnse veiligheidsdiensten??
quote:dat is allang bekend..Arafat roomt (samen met 'zijn' veiligheidsdiensten) de belastingen op alle ingevoerde produkten.
Op donderdag 9 oktober 2003 21:22 schreef schatje het volgende:
Premier Qurei dreigt met opstappen:
[..]Wat is dat toch met Arafat en de controle over de Palestijnse veiligheidsdiensten??
quote:true,
Op donderdag 9 oktober 2003 21:29 schreef Koos Voos het volgende:[..]
dat is allang bekend..Arafat roomt (samen met 'zijn' veiligheidsdiensten) de belastingen op alle ingevoerde produkten.
Hij staat niet voor niet op de Forbes lijst, zonder die diensten kan hij niet bij zijn gejatte geld.
quote:bron
RAMALLAH (ANP) - De Palestijnse premier Ahmed Qurei blijft zijn noodkabinet leiden tot het eind van deze maand. Dat zijn Qurei en president Yasser Arafat zaterdag overeengekomen. Over de benoeming van de minister van Binnenlandse Zaken zijn zij het niet eens geworden.,,De minister-president en zijn kabinet die eerder door Arafat waren beëdigd, zetten volgens Palestijnse wet hun missie voort tot het eind van deze maand na een akkoord tussen Arafat en Abu Ala'', zei Nabil Abu Rdeinah. Qurei is ook bekend onder de naam Abu Ala.
Volgens een andere Palestijnse zegsman zet Qurei intussen zijn pogingen voort om een breder kabinet te vormen. Ondanks deze schijnbare oplossing blijft het conflict over de beoogde benoeming van generaal Nasser Youssef tot minister van Binnenlandse Zaken sluimeren.
Veiligheidsdiensten
Abu Rdeina zei dat ,,Nasser Youssef zijn missie (als minister van Binnenlandse Zaken) blijft vervullen zolang hij beëdigd is''. Maar volgens een andere bron zal Youssef geen zitting nemen in het kabinet. De generaal is in conflict gekomen met president Arafat.
,,Het ministerie van Binnenlandse Zaken wordt ondergebracht bij de premier tot hij zijn kabinet uitbreidt of iemand anders voor de post vindt'', aldus deze anonieme bron. Het dispuut tussen Qurei en Arafat gaat vooral over de controle van de Palestijnse veiligheidsdiensten.
Wanneer zal Qurei echt vertrekken??
De weigering van Arafat om Abbas te steunen met het uitschakelen van de terreurgroepen is immers ook bepalend geweest voor diens vertrek.
[Dit bericht is gewijzigd door schatje op 12-10-2003 13:15]
quote:Ik dacht al dat er iets niet klopte
Op zondag 12 oktober 2003 13:09 schreef elcastel het volgende:
Abbas
quote:je was me net voor, leuk kapsel overigens
Op zondag 12 oktober 2003 13:09 schreef elcastel het volgende:
Abbas
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |