quote:
Op woensdag 20 augustus 2003 11:19 schreef milagro het volgende:
Toen je vader eenmaal wist met wie hij van doen had, liet-ie hem zeker winnen, just in case.. of niet?
Denk wel dat m'n vader ongeveer wist wie hij was. Hoe gek het ook mag klinken, Bruinsma was heel charmant en ontwikkeld, een goede gesprekspartner volgens mijn vader.
Moet wel zeggen dat ik B na het Brilleman verhaal nooit meer bij ons thuis gezien heb. Weet nog als de dag van gisteren dat ie uit het IJ (?) opgevist werd en dat ik dacht 'wat voor soort mensen zijn dat die dit soort dingen doen'. Hele charmante ontwikkelde mensen dus.
Echt wel dat Mabel moet hebben geweten dat B een topcrimineel was, er was al genoeg bekend. Misschien niet dat hij verantwoordelijk was voor de gruwelijke dood van Andre Brilleman maar toch zeker wel dattie een 'major player' was in de hash-handel.
quote:Maar als je omgaat met zo'n rijke invloedrijke man terwijl je studente bent dan moet jij of je medestudenten wel een en ander gehoord hebben op zijn minst.
Op woensdag 20 augustus 2003 11:51 schreef SCH het volgende:
Je weet volgens mij niet waar je over praat als het om Bruinsma gaat - het was een hele lepe scherpe man, het is echt niet zo dat alle alarmbellen gingen rinkelen bij de naam Bruinsma in die tijd. Hij was niet iemand met zo'n bekende naam, ondanks alles wat ie op zijn kerfstok had.
IK kan me niet voorstellen dat een gesprek onderling zo ging.
Hey Mabel, nog plannen voor het weekend?
Ja, ik ga zeilen.
Oh leuk met wie
Klaas Bruinsma
Ow, nou, nooit van gehoord.
Het waren wel studenten
quote:Hij was een prominent/beroemd/berucht crimineel in Amsterdam, en vrijwel iedere Amsterdammer wist wie Bruinsma was.
Op woensdag 20 augustus 2003 11:51 schreef SCH het volgende:
het is echt niet zo dat alle alarmbellen gingen rinkelen bij de naam Bruinsma in die tijd. Hij was niet iemand met zo'n bekende naam, ondanks alles wat ie op zijn kerfstok had.
En zo leep wastie nou ook weer niet, want anders had hij niet jaren in de bak doorgebracht, en zich zeker niet laten afknallen door Martin Hoogland.
quote:Ik gooi geen visjes uit, maar harde feiten.
Op woensdag 20 augustus 2003 11:51 schreef SCH het volgende:[..]
Nee - ik snap jullie speculatieve verhalen niet zo. Jij gooit gewoon was visjes uit, dat is wat anders dan de waarheid Milagro, geef maar toe.Je weet volgens mij niet waar je over praat als het om Bruinsma gaat - het was een hele lepe scherpe man, het is echt niet zo dat alle alarmbellen gingen rinkelen bij de naam Bruinsma in die tijd. Hij was niet iemand met zo'n bekende naam, ondanks alles wat ie op zijn kerfstok had.
Of zij daarvan op de hoogte was of niet, dat weet ik niet, maar het lijkt me dat als ze zo dik was met hem (banden verbreken doe je niet met iemand die je 1 of 2 keer incindenteel ontmoet hebt) dat lijkt me dat een beetje stug.
En als je dan ook nog weet dat ze een andere dubieuze figuur als close friend had, dan ga ik toch denken dat onze Mabel a taste for dangerous men had.
Dan hoeven we deze discussies niet te voeren...
quote:dat weet ik, maar destijds...
Op woensdag 20 augustus 2003 11:49 schreef milagro het volgende:[..]
Wat wie doet?
Bruinsma doet niets meer, hoor
quote:Dat lijkt me geen logische conclusie. Dat is een kwestie van de omschrijving. Ze heeft hem een paar keer ontmoet en toen besloten dat niet meer te doen. De Telegraaf (of de RVD) noemt dat: banden verbreken.
Op woensdag 20 augustus 2003 11:57 schreef milagro het volgende:
(banden verbreken doe je niet met iemand die je 1 of 2 keer incindenteel ontmoet hebt)
quote:Ach , het zal best een zeer aiMABEL geweest zijn, zolang je hem niet dwars zat, dat geloof ik zo.
Op woensdag 20 augustus 2003 11:55 schreef Manono het volgende:[..]
![]()
Denk wel dat m'n vader ongeveer wist wie hij was. Hoe gek het ook mag klinken, Bruinsma was heel charmant en ontwikkeld, een goede gesprekspartner volgens mijn vader.
Moet wel zeggen dat ik B na het Brilleman verhaal nooit meer bij ons thuis gezien heb. Weet nog als de dag van gisteren dat ie uit het IJ (?) opgevist werd en dat ik dacht 'wat voor soort mensen zijn dat die dit soort dingen doen'. Hele charmante ontwikkelde mensen dus.
Echt wel dat Mabel moet hebben geweten dat B een topcrimineel was, er was al genoeg bekend. Misschien niet dat hij verantwoordelijk was voor de gruwelijke dood van Andre Brilleman maar toch zeker wel dattie een 'major player' was in de hash-handel.
quote:Nee, hij deed in witgoed, zoals ik al eerder zei...
Op woensdag 20 augustus 2003 12:00 schreef MikeyMo het volgende:
Misschien dacht ze in eerste instantie met Bakker Bruinsma van dopen te hebben
quote:witbrood én bruinbrood
Op woensdag 20 augustus 2003 12:05 schreef milagro het volgende:[..]
Nee, hij deed in witgoed, zoals ik al eerder zei...
quote:Ik moet zeggen dat ik geen fan ben van de telegraaf maar in dit geval hebben ze wel een punt. Zeker als je weet dat mevrouw een relatie heeft gehad met een hoge functionaris van de VN die betrokken was drughandel. Het lijkt er dus op dat het een behoorlijk fout typje is.
Op woensdag 20 augustus 2003 12:02 schreef SCH het volgende:[..]
Dat lijkt me geen logische conclusie. Dat is een kwestie van de omschrijving. Ze heeft hem een paar keer ontmoet en toen besloten dat niet meer te doen. De Telegraaf (of de RVD) noemt dat: banden verbreken.
En het blijft helemaal verbazingwekkend hoe het koningshuis het iedere keer weer voor elkaar krijgt van die foute types aan te trekken. En dat moet dan het boegbeeld van Nederland zijn.
En ik vraag me helemaal af waarom de echtgenoot van Margarita wel als zwaar fout wordt gezien en Maxima en deze Mabel Wisse Smit niet.
quote:bron
Mabel wist niet dat hij maffiabaas was
Verloofde Friso ging om met Klaas Bruinsma
AMSTERDAM, woensdag
Mabel Wisse Smit, de verloofde van prins Johan Friso, heeft bekend in haar jeugd bevriend te zijn geweest met de maffiabaas Klaas Bruinsma. Toen haar bleek met wie ze omging, heeft ze de contacten naar eigen zeggen onmiddellijk verbroken.
De Rijksvoorlichtingsdienst heeft gisteren tegenover deze krant bevestigd dat Wisse Smit en Bruinsma, de bekendste crimineel van de tweede helft van de jaren tachtig, vijftien jaar geleden kortstondig bekenden van elkaar waren.
Ze kenden elkaar van zeilwedstrijden, bevestigt directeur-generaal E. Brouwers van de RVD.
In het kader van die vriendschap zijn Bruinsma en de toekomstige prinses, die destijds in Amsterdam studeerde, op minimaal één feestje samen gesignaleerd.
Premier
Volgens de RVD heeft Wisse Smit zelf aan de koninklijke familie verteld dat zij in contact heeft gestaan met de maffiabaas, die op 27 juni 1991 voor het Amsterdamse Hiltonhotel op 37-jarige leeftijd werd geliquideerd.
Smit vertelde daarbij ook dat zij een einde heeft gemaakt aan de contacten toen haar bleek met wie zij omging. Ook de premier is hiervan op de hoogte gesteld.
Deze gegevens zijn in de aanloop van de verloving met prins Johan Friso door de Algemene Inlichtingen en Veiligheidsdienst (AIVD) onderzocht.
Mabel
Hoewel de RVD niet wil vertellen wat de uitkomsten van dit onderzoek waren, waren die kennelijk niet dusdanig dat ze een beletsel vormden voor de verloving van Mabel met de tweede zoon van koningin Beatrix.
Geweld
Klaas Bruinsma was de leider van een op maffia-achtige wijze georganiseerde bende, die zich bezighield met drugshandel. Met name eind jaren tachtig trokken zijn criminele activiteiten zoveel aandacht dat ze in de media breed uitgemeten werden. De Belastingdienst schatte zijn jaarinkomen op het hoogtepunt van zijn macht op 25 miljoen gulden. Om zijn belangen te beschermen, schuwde hij geweld niet. Zo wordt de organisatie van Bruinsma onder andere in verband gebracht met de moord op de kickbokser André Brilleman.
Bruinsma was destijds een verwoed watersporter. Zo bezat hij een zeiljacht, maar ook de oude reddingsboot Neeltje Jacoba.
Bruinsma kreeg het eind jaren tachtig steeds moeilijker, toen zijn plan om nog een grote slag te slaan, mislukte. Een partij hasj ter waarde van 400 miljoen gulden, codenaam De Grote Berg, werd bij Leusden onderschept.
Klaas Bruinsma is de tweede kennis van Mabel Wisse Smit die in aanraking is geweest met justitie. Midden jaren negentig onderhield de verloofde van Johan Friso innige contacten met Mohammed Sacirbey, voormalig VN-ambassadeur voor Bosnië Herzegovina Met deze flamboyante ambassadeur van Bosnië bij de VN en latere minister van Buitenlandse Zaken van dat land heeft Mabel jarenlang een relatie gehad. Sacirbey werd een paar maanden geleden opgepakt wegens vermeend gesjoemel met hulpgelden.
Contacten direct verbroken, dus 'niets' aan de hand.
.
quote:Ze heeft bekend 'bevriend' te zijn geweest.
Op woensdag 20 augustus 2003 12:02 schreef SCH het volgende:[..]
Dat lijkt me geen logische conclusie. Dat is een kwestie van de omschrijving. Ze heeft hem een paar keer ontmoet en toen besloten dat niet meer te doen. De Telegraaf (of de RVD) noemt dat: banden verbreken.
quote:Vandaar dat ze het zo goed kon vinden met claus.
Op woensdag 20 augustus 2003 09:07 schreef Kozzmic het volgende:
Ze had in ieder geval wel andere vage contacten...
[..]Ik verplaats dit topic naar OOG, zie de link naar POL niet zo.
Edit: eerst topique doorlezen, IR, je bent minstens de 20e die dit opvalt.
[Dit bericht is gewijzigd door Jernau.Morat.Gurgeh op 20-08-2003 16:23]
Maar ze is een grote steun geweest voor Trix, na Claus' overlijden,
dus ze is vast erg sympathiek, als je haar kent.
Bruinsma was erg over haar te spreken ook, heb ik gehoord
en dat hele koningshuis zit vol halve-criminelen dus och...
quote:Open een topic!
Op woensdag 20 augustus 2003 16:43 schreef Manono het volgende:
Btw, even terzijde: die Andre Brilleman was ook bepaald geen lekkertje. Weet niet of iemand de verhalen kent die over deze meneer de ronde deden maar die zijn ook niet voor de poes.
ik ben wel benieuwd
quote:Er is al een boek
Op woensdag 20 augustus 2003 16:45 schreef milagro het volgende:
Open een topic!
Mijn vader, de dominee en de brillenman!ik ben wel benieuwd
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |