quote:ook hier weer mijn vraag.. wat voor studies? wat voor onderzoeken, ik vraag dat niet om te zeuren of zo maar ook ik kan nog dingen leren op bv gebied
Op vrijdag 10 oktober 2003 07:39 schreef Bright het volgende:.
Phileine: we maken ons niet gek hoor, maar het ligt er maar net aan welke studies je bekijkt om na te gaan of BV wel of niet goed is; er zijn zelfs studies waarbij 'bewezen' is dat BV-kinderen later juist meer last van astma ed. hebben.
ook mijn kind heeft langdurig bv gehad en heeft/had last van astma dus ik weet dat bv niet zaligmakend is
quote:mee eens; studies (bronvermelding) is altijd belangrijk...
Op vrijdag 10 oktober 2003 13:43 schreef just me het volgende:[..]
ook hier weer mijn vraag.. wat voor studies? wat voor onderzoeken, ik vraag dat niet om te zeuren of zo maar ook ik kan nog dingen leren op bv gebied
ook mijn kind heeft langdurig bv gehad en heeft/had last van astma dus ik weet dat bv niet zaligmakend is
Hier iets wat aangeeft dat BV minimaal 4 maanden moet worden gegeven:
Conclusion A significant reduction in the risk of childhood asthma at age 6 years occurs if exclusive breast feeding is continued for at least the 4 months after birth. These findings are important for our understanding of the cause of childhood asthma and suggest that public health interventions to optimise breast feeding may help to reduce the community burden of childhood asthma and its associated traits.
Hier echter een studie waarin het verband niet kon worden aangetoond (de studie kan ik niet helemaal lezen...)
De titel: 2003 Study Finds No Asthma Protection From Breast-Feeding or Pets
En hier wordt het veolgende geconcludeerd:
In fact, researchers found that of the more than 1,000 children they followed to age 26, those who were breast-fed for at least 4 weeks were more likely to develop asthma or various types of allergies.
Dit is gewoon via AltaVista opgezocht. Zoek gewoon naar 'breast feeding asthma' en je vindt genoeg artikelen, de 1 positief, de ander negatief over BV. Zelfs in de medische wereld schijnt men het niet met elkaar eens te zijn.
De belangrijkste tip blijft dus gelden: Doe wat je zelf denkt wat goed is.
Heb jij ondertussen misschien nog een tip voor die vriendin van mij met de "voorkeursborst" (heb een stukje terug daar iets over gepost). Ze begint nu altijd met de "moeilijke" borst bij het voeden, maar er komt nog steeds niet zoveel uit en die andere is nog steeds een stuk groter. Kindje is inmiddels 3 weken oud.
MUUS: is de tepel ook verplaatst? In dat geval is namelijk meestal de verbinding niet meer intact dacht ik. En het kan inderdaad moeilijker zijn als er veel melkklierweefsel is weggehaald. Je kunt het natuurlijk altijd proberen.
Phil ik zal vanavond even nalezen en proberen antwoord te geven!
quote:Yup, is ook helemaal verplaatst/verkleind/veranderd/blabla. Ik heb geen idee wat ze precies hebben weggehaald.
Op vrijdag 10 oktober 2003 14:34 schreef phileine het volgende:MUUS: is de tepel ook verplaatst? In dat geval is namelijk meestal de verbinding niet meer intact dacht ik. En het kan inderdaad moeilijker zijn als er veel melkklierweefsel is weggehaald. Je kunt het natuurlijk altijd proberen.
Tja, ik kan het gewoon proberen, maar ik ben zo bang dat het een grote teleurstelling wordt. Ik had bij Isabel al een heel groot schuldgevoel. Slaat nergens op natuurlijk, maar overal wordt er over bv gesproken alsof het heilig is.
Wel eens op een blik flesvoeding of op de verpakking van een speen voor de fles gekeken? "Borstvoeding is het beste voor een kind"
.
Werkt ook lekker als je al een schuldgevoel hebt.
.
Ach, mijn kraamverzorgster zei dat ze het belangrijkste kreeg : vitamine L.
.
quote:
Op vrijdag 10 oktober 2003 16:21 schreef MUUS het volgende:
Ach, mijn kraamverzorgster zei dat ze het belangrijkste kreeg : vitamine L..
quote:I know, maar als je in je kraamtijd zit ben je zo emotioneel en onzeker hè?
Op vrijdag 10 oktober 2003 16:22 schreef just me het volgende:[..]
en daar kunnen ze nooit genoeg van krijgen!
Ik schot ZO vol toen de kraamverzorgster dat tegen me zei! En nog word ik er huilerig van. Zo stom.
.
quote:zo moeder-zijn
Op vrijdag 10 oktober 2003 16:29 schreef MUUS het volgende:Ik schot ZO vol toen de kraamverzorgster dat tegen me zei! En nog word ik er huilerig van. Zo stom.
.
quote:Ja, ik had je berichtje gelezen, dat was echt een ogenopener voor me, ik ben toen even wat alerter met de toestand om gegaan. Het was idd geen spruw meer, het leek idd op een verstopt melkkanaaltje wat ik nooit niet had opgemerkt. Dit kan overslaan in een ontsteking.
Op maandag 13 oktober 2003 22:27 schreef bixister het volgende:
melonovy, wat vervelend zeg! (en had je mijn bericht van afgelopen vrijdag wel gelezen? daarin vertelde ik dat 'n vriendin van mij 'tzelfde heeft gehad). hopelijk ben je er nu snel van af. gelukkig kun je kennelijk zelfs met 1 borst genoeg melk voor Chiara produceren! (*jaloers is*)
Als het goed is, dan kunnen we het zaterdag ophalen! Instructies etc. krijgen we dan. Dus ervaringen zijn welkom tot zaterdag
quote:Ik had er eentje gehuurd bij Babyrent 38 euro voor 9 maanden, wat betalen jullie dan voor de huur ???
Op woensdag 15 oktober 2003 08:53 schreef Bright het volgende:
We huren nu een borstkolfapparaat, maar de prijs om dat te huren voor een half jaar is zo ongeveer gelijk aan een mooie 'Traveller', een soort backpack die op batterijen en op het lichtnet werkt. Er zit een koeltas met koelelement in en is zowel in kracht als in snelheid instelbaar. Het is bijna geruisloos. Het kolft ook 2 borsten tegelijk af.
Heeft nog iemand ervaring met deze?Als het goed is, dan kunnen we het zaterdag ophalen! Instructies etc. krijgen we dan. Dus ervaringen zijn welkom tot zaterdag
(was een medela electric, voor 2 borsten tegelijk, zonder koeldinges en tas)
quote:idd erg cool!
Op woensdag 15 oktober 2003 12:44 schreef Lois het volgende:
ene borst had, en de kolf aan de ander kreeg ik eindelijk het tsr.
Er ligt nu een ijsklontjeshouder met 3 klontjes in de vriezer en ik vind het zo stoer!!!
Zonder gekheid, lekker voor je dat het begin er is, hopelijk gaat het goedkomen!
Hier lijkt het ook weer beter te gaan, ik klim hard uit het BV-dalletje. Geen pijn meer en een kind dat weer goed en regelmatig wil drinken, echt, alsof er niets aan de hand is geweest...
Zo wil ik wel weer doorgaan met de BV, ik zat al echt te bedenken wanneer en hoe ik zou gaan afbouwen...
quote:Ik dacht ook een medela electric, voor 1.60 euro per dag. Uitgerekend is dat voor een half jaar dus al bijna 300 euro. Nu dacht ik wel dat de volgende maanden iets goedkoper waren, maar je eigen spullen kun je ook voor een tweede kind weer gebruiken (Goh, heb ik het nu al over de 2e?
Op woensdag 15 oktober 2003 22:03 schreef Dinus het volgende:[..]
Ik had er eentje gehuurd bij Babyrent 38 euro voor 9 maanden, wat betalen jullie dan voor de huur ???
(was een medela electric, voor 2 borsten tegelijk, zonder koeldinges en tas)
edit: even wat weggehaald wat in zwangerschap thuishoort
[Dit bericht is gewijzigd door Lewis.de.boxer op 16-10-2003 09:11]
quote:Is ook een idee, maar dat zien we dan eigenlijk wel weer. We zijn er wel over uit dat huren of kopen niet bar veel scheelt. Dan heb ik toch echt liever kopen, want dan heb je nog wat na afloop (wat je inderdaad zou kunnen verkopen)
Op donderdag 16 oktober 2003 09:03 schreef Lewis.de.boxer het volgende:
Bright, dat is wel een verschrikkelijk dure bezigheid zeg om zo'n apparaat te huren. Ik zou er dan volgens mij nog eens over nadenken of zelf eentje kopen die je dan vervolgens weer verkoopt zodra je hem niet meer nodig hebt. Dat is volgens mij nog veel goedkoper.edit: even wat weggehaald wat in zwangerschap thuishoort
quote:Ik ben het met je eens, maar 'call me stupid', we hebben toch liever nieuw (Zal wel iets spiegisch zijn
Op donderdag 16 oktober 2003 13:21 schreef bixister het volgende:
bright, kijk ook eens op marktplaats.nl, daar worden regelmatig goede kolf-apparaten aangeboden voor relatief weinig geld. vaak zijn ze maar kort gebruikt of helemaal niet, en je kunt de onderdelen uitkoken, zodat je niet bang hoeft te zijn dat 't niet schoon is. ik heb op die manier een prima medela-mini-electric-plus (of hoe heet dat ding waar Dinus 't ook over had) gekocht, voor de helft van de nieuwprijs. en er zijn ook prima koeltassen los te koop.
Trouwens, ik heb wel even gekeken, maar daar staan ook dingen tussen... ![]()
Een handkolf voor 50 euro!
Nee, eigenlijk niets bijzonders gezien daar. (Alleen herriemakers, handkolven, of de (eenvoudige) electrische kolf die wij ook al thuis hebben) Maar natuurlijk wel bedankt voor het meedenken. Kan ook een tip zijn voor anderen
we hebben een minipoesje gekregen, verstoten van de mama en krijgt nu kittenmelk van de dierenarts, maar hir zouden minder antistoffen in zitten dan de eigenlijke moedermelk. Die antistoffen geven het beestje weerstand natuurlijk en dat kan hij best wel goed gebruiken. Je raadt al waar ik heen wil, heeft dat beestje iets aan mijn melk ?? Kan ik me op die manier nog nuttig maken met mijn melk als bijvoeding ?
Ik ga morgen hier ook nog wel eventjes mee in conclaaf met wat dierenartsen, maar wie weet zit hier iemand die het weet, of ervaring mee heeft.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |