quote:Ja ik vind het ook heel vervelend, maar goed niet mijn zwaktebod in ieder geval. Ik moet nu naar m'n werk, maar zal vanavond wel even op de serieuze reacties hier reageren.
Op donderdag 10 juli 2003 12:01 schreef Lois het volgende:
Qarinx wacht even, ik weet dat dit heel vervelend is maar ik zou het heel erg jammer vinden als je uit deze discussie weg zou lopen.
Kan ik iets doen wat jouw besluit zou veranderen?
De naamsuggesties vind ik geweldig, ik zal ze zo eens op een rijtje zetten allemaal.
Het rijtje namen:
En misschien wel de allerleukste:
Er is vraag naar algemenere topics, topics die uit de persoonlijke sfeer zijn gehaald, over opvoeding en andere kwesties.
Er is vraag naar topics over oudere kinderen en topics voor en door oudere ouders.
Kortom, het forum mag best iets breder worden en er mag meer variatie in de topics komen zodat ook andere users zich hier welkom voelen.
Ik kan echter niet iedereen aan zijn haren naar dit forum slepen maar ik kan wel de al gedane suggesties opschrijven en toevoegen aan mijn to do list .
Ik wil hier best sturen, ik wil ook best andere topics openen maar ik weet ook dat ik het niet iedereen naar de zin kan maken. Dit forum is niet bedoeld als iets waar heel Fok zich bij thuis zou moeten voelen, dat kan ook helemaal niet. Ik hou bijv. niet van computerspelletjes, mij zie je dus ook nooit in Games.
Ik schrijf het allemaal op en gooi het weer in het (dagelijkse) overleg met Karin.
[Dit bericht is gewijzigd door Lois op 10-07-2003 12:29]
Ik heb zelf ook wel eens het gevoel (gehad) dat er niet naar me geluisterd werd, maar weet je: dan heb ik pech gehad. Als iemand mijn kennis niet op waarde schat (om welke reden dan ook) zie ik daar geen reden in om niet te posten. Ik denk dat juist in dit kliekjesforum er toch veel mensen open staan voor anderen. En het is soms best moeilijk en we doen het niet altijd even goed. Ik herinner me nog dat (volgens mij was het Tinkepink) we een keer een newbie-vader veel te weinig aandacht hadden gegeven, wat leidde tot verhitte discussies. Weg vader. Ik merk wel dat mensen iedereen erbij proberen te betrekken: we hebben Catootjes gehad (twee jaar gepost, waarvan de laatste maand met potentieel kindje), Kleintjes, Brighteyes,.....allemaal mensen die geen kinderen (hadden/hebben) en toch welkom waren. En ik denk dat iedereen van het oorspronkelijke topic wel eens het gevoel heeft gehad tegen een muur aan te praten. Ik zweef nog regelmatig over mensen heen waarvan ik later denk: oe, krijgt hij/zij wel genoeg respons, of antwoord op de vraag?
Wat ik probeer te zeggen: het is altijd eng en moeilijk om je bij een kliekje te voegen. Zeker als ze allemaal wat gemeen lijken te hebben, in dit geval zwangerschappen of kids. Maar zoals al eerder gezegd door anderen: Ik zou het heel, heel erg leuk vinden als er meer gevarieerd werd gepost! Ik ben heel benieuwd naar die pubers, naar ooms en tantes etcetera. Een actieve rol van anderen wordt denk ik altijd gewaardeerd! En het speeltuinbankje is ontstaan uit de chronische neiging van de dames om offtopic te gaan
....heeft van oorsprong dus niets te maken met 'wij tegen hun' maar meer met 'ik zou vandaag alleen maar even lurken want ik moet zo met vakantie en nog zoveel te doen en zo weinig energie en mien god hoe red ik dat allemaal in zo'n korte tijd' ....ik ben dus weg!!!!!
quote:Ik heb geen kinderen, zal nooit kinderen krijgen en toch ben ik hier zo welkom als het maar kan.
Op woensdag 9 juli 2003 22:30 schreef Angeles het volgende:
Alleen dat het jammer is dat de sfeer niet wat toegankelijker is voor andere belangstellenden, mensen zonder kinderen.
Ik heb hier nog nooit het gevoel gehad dat iemand niet welkom was. Iedereen werd in de groep opgenomen.
De klacht dat er geen topics zijn over oudere kinderen en opvoedkundige problemen... ik vind dat geen klacht voor de modjes. Het is aan de users zelf om dat op te starten. Als je zelf nog geen oudere kinderen hebt dan slinger je dat niet aan.
Ik bedoel, ik open ook geen topic over vissen als ik er niets mee heb.
Het is een ieder vrij om er een topic over te openen.
(gaat nu weer verder lezen want ik kwam maar tot deze opmerking in het topic!)
En ja, als je bepaalde topics mist hier, dan open je ze toch gewoon zelf? ![]()
Nouja, misschien gek dat ik me er opeens in meng, maar ik ben een trouw lurkster
En wie weet kan ik iets objectiever oordelen omdat ik zelf nooit onderdeel van de discussie ben. Of niet, en dan negeren jullie dit maar
Ik vind het een heel leuk forum. Het is inderdaad wel jammer dat sommige topics snel wegzakken, maar schijnbaar is voor die onderwerpen te weinig interesse.
Veel topics gaan over nieuwe ouders, maar dat lijkt me logisch. Die hebben nog de meeste vragen! Ik vind het wel leuk om daar op te reageren, maar ben soms bang dat ik betweterig overkom, als oudere moeder. Daarom geef ik meestal liever geen advies, maar vertel gewoon hoe ik het destijds deed.
Van mij mag dit Forum in elk geval blijven. Ik lees er bijna dagelijks.
Ik denk dat misschien een mod met oudere kinderen of geen kinderen wel een goede oplossing is. Maar ik pas ervoor om hiervoor een Karin of Lois uit te schakelen. Want die 2 hebben hier een geweldig forum van gemaakt. Je kan het hun niet verwijten dat ze geen topics openen over oudere kinderen. Ze doen het heel goed hier en ik vind dat er verder geen kritiek hun kant op gemaakt kan worden.
Wat betreft die opmerking van Quarinx naar Karin toe en van Karin naar Quarinx in dat topic over kindjes krijgen... je hebt te maken met gevoelige materie. Ook als het geen gevoelige materie is dan krijg je weleens tegengas, iemand die het er niet mee eens is. Is het dan ook zo erg dat iemand het onzin vindt? Volgens mij niet. Maar omdat Karin modje is en het er niet mee eens is dan is het een aanval.
Meningen mogen hier gegeven worden, dat deed Karin. Dat jij het er niet mee eens was kan best... dan mag je dat best aangeven, maar om nou om zo'n iets weg te blijven dat snap ik niet!
quote:Ik denk dat je hier inderdaad de essentie hebt van wat er is gezegd. Wat er is, is ontzettend leuk en op deze manier kan het nog leuker worden!
Op donderdag 10 juli 2003 12:17 schreef Lois het volgende:
Zo ik ben bijgelezen:De naamsuggesties vind ik geweldig, ik zal ze zo eens op een rijtje zetten allemaal.
Het rijtje namen:
- Ontwikkeling en Opvoeding
- Ouders en Kinderen
- Van Embryo tot Puber?
- Gezinszaken
- Het gezin in de breedste zin
- Gezinsperikelen
- Family Affairs
- Gezin & Familie
- familieforum
En misschien wel de allerleukste:
- Ouders, Opvoeding, Kinderen, Gezinssituatie, Begeleiding, Achterkleinkinderen, kleinkinderen.
OOKGBAK.
Spreek uit : ook gebak.
Er is vraag naar algemenere topics, topics die uit de persoonlijke sfeer zijn gehaald, over opvoeding en andere kwesties.Er is vraag naar topics over oudere kinderen en topics voor en door oudere ouders.
Kortom, het forum mag best iets breder worden en er mag meer variatie in de topics komen zodat ook andere users zich hier welkom voelen.
Deze reactie van jou laat trouwens precies wat ik bedoelde toen ik zei dat jij zo goed kunt reageren in dit soort gevallen. Je haalt het ruzieachtige eruit en komt tot de kern. Geen verwijten, geen aanvallen, gewoon kijken naar wat er echt is gezegd en daarmee aan de slag gaan. Heel knap.
quote:Veel. Als ik iets wil posten over een spel ga ik ook naar Games
Op donderdag 10 juli 2003 12:33 schreef Kleintje het volgende:
Ik vind het een topic vol met veel van hetzelfde. Het gaat over de naam... maar kom op mensen... what's in a name????
De naam zegt echt heel veel op een forum, omdat jij hier misschien al een tijdje zit weet je wat hier wel en niet kan maar vooral newbies zullen gewoon 'bang' zijn om hier wat te posten omdat er niet duidelijk aangegeven wordt dat je bijvoorbeeld ook kan praten over pubers.
Vind ik dan.
En ik blijf trouwens bij Van Embryo tot Puber.. dat geeft echt precies aan waar het over gaat. Dingen met gezin (zoals gezinsperikelen) vind ik dan weer te formeel. Maarja, wie ben ik? Een eenzame lurker
.
quote:Het is de bedoeling en de wens dat het iets breeder wordt dan dat, onderwerpen als kinderwens, onvruchtbaarheid ed vallen dan hier weer niet onder.
Op donderdag 10 juli 2003 13:11 schreef BlaatschaaP het volgende:En ik blijf trouwens bij Van Embryo tot Puber.. dat geeft echt precies aan waar het over gaat.
quote:Daar heb je helemaal gelijk in Rewimo, daarom heb ik nu een topic geopend: Welke opvoeding? En werkt het?
Op donderdag 10 juli 2003 11:01 schreef Rewimo het volgende:
Maar iedereen die dat wil kan daar toch een topic over openen? Ik zie het probleem niet. Er roepen hier mensen: open dan een topic over "huppeldepup", maar dat moeten jullie immers zelf doen? Wij users maken dit forum toch met zijn allen!
Al wilde ik alleen suggesties doen voor anderen, maar goed ik kan idd ook zelf een topic openen ![]()
Ik wil nog wel zeggen dat ik het jammer vind, dat de toon een beetje van deze evaluatie veranderd is. Maar ik trek me daar niet van aan. Ik blijf toch wel lezen en zo af en toe posten
.
ik wil wel nog even zeggen dat het mij spijt dat ik je het gevoel heb gegeven dat je niet welkom bent Qarinx met mijn reactie in dat topic over zwanger worden. Ik had op dat moment aan iedereen een soortgelijke opmerking had gemaakt zo'n reactie gegeven. Ik zal er voor de rest inhoudelijk hier niet op in gaan, ik geef heel zelden dit soort reacties en als dan lees dat iemand dat persoonlijk opvat spijt het mij echt zeer.
Qarinx en ik posten hier allebei redelijk regelmatig (okee, niet zo vaak als in R&P of Lifestyle of zo, maar toch...het is niet zo dat we nu voor het eerst posten) en wij zeggen gewoon wat we jammer vinden. Dat is geen aanval en ik heb het gevoel dat het (vooral van haar, op de een of andere manier, wat ik al helemaal niet snap) dus als een soort aanval wordt gezien. Zo is het helemaal niet. Toen dit subforum er kwam dacht ik, hee leuk, iets over opvoeding, interessant. Nu wordt er gevraagd wat iedereen er van vindt en dan posten wij gewoon welk gevoel we er bij hebben. Het is geen verwijt of geen aanval of wat dan ook. Het zijn alleen dingen die aangepast zouden kunnen worden waardoor nog meer mensen het naar hun zin hebben (en misschien is dat een kwestie van geduld, dat weet ik niet). Nogmaals, de sfeer is verder niet vijandig of zo, maar wel een redelijk besloten clubje en ook in de topics die ik interessant vind, vind ik het moeilijk om daar tussen te komen met mijn advies, vooral juist omdat ik niet als een soort wijsneus wil overkomen.
Die opmerking waar Qarinx en ik het steeds over hadden, wat ik daar jammer aan vond was dat de betreffende user er helemaal niet meer op terugkwam, ook toen wij allebei een poging hadden gedaan om het een en ander te nuanceren.
Het is nogmaals helemaal niet onze bedoeling om dit forum af te branden of om users af te branden, wij zeggen alleen wat we jammer vinden en we vertellen ons gevoel bij dit subforum. Het zou niet zo zinvol zijn als iedereen alleen maar post hoe geweldig het is, omdat de mensen met een ontevreden gevoel daar dan mee blijven zitten. En ik weet ook niet zo een twee drie hoe het moet veranderen, maar het verandert in elk geval niet als we onder stoelen of banken steken wat ons gevoel is.
Tot slot wil ik nog zeggen dat rotopmerkingen tegen Qarinx mij ook raken, ik kan toevallig heel goed met haar opschieten, net als dat jullie dat onderling kunnen, en ik vind het niet erg leuk als er achter haar rug om over haar wordt gezeurd in een ander topic.
[Dit bericht is gewijzigd door Angeles op 10-07-2003 17:43]
quote:Dus geef je maar naar een keertje al op?? Jammer.
Op donderdag 10 juli 2003 09:25 schreef Qarinx het volgende:[..]
Dat heb ik wel eens gedaan, maar aangezien ik het idee heb dat er weinig respons naar buitenstaanders is, voelt het naar mijn idee zinloos en nogal geforceerd om een topic te openen.
Kunnen we afspreken dat we de persoonlijke aanvallen naar elkaar staken en weer werken aan dat waar dit topic voor bedoeld is nl: Hoe verbeteren we Ouder(s) zodat meer mensen zich welkom voelen en er een bredere opzet komt?
Ik wil geenzins goedpraten wat er vanmorgen is gebeurd maar ik denk wel dat het verstandig is om die discussie nu verder te laten rusten.
dan ga ik nu eten koken en mijn kindje uitputten voor het naar bed gaan en kijk ik vanavond weer verder
quote:
Op donderdag 10 juli 2003 12:18 schreef Catootje het volgende:
En het is soms best moeilijk en we doen het niet altijd even goed. Ik herinner me nog dat (volgens mij was het Tinkepink) we een keer een newbie-vader veel te weinig aandacht hadden gegeven, wat leidde tot verhitte discussies. Weg vader.
Wel (en nu ga ik weer ontopic) klopt het dat er hier veel kliekjes zijn. Maar dat gevoel heb ik overal op Fok. Als ik me dan in een discussie meng en er wordt niet op me gereageerd maak ik me er niet eens meer druk om. En wat betreft de slowchattopics: daar blijf ik gewoon lekker buiten, hoef ik me ook niet afgewezen te voelen.
Wat betreft de onderwerpskeuze: ik denk dat de onderwerpen waarover in dit forum gesproken worden een goede weergave zijn van het interesseveld van de posters. Als mensen graag over een ander onderwerp willen spreken gerelateerd aan kinderen etc. dan kunnen ze daar toch een topic over openen! Naar mijn idee hoeven tot-op-heden-ongeïnteresseerden hier echt niet aan hun nekvel naar toe gesleept te worden. Als het ouderschap hun gaat interesseren komen ze vanzelf wel!
Persoonlijk kijk ik erg uit naar andere topics, want hoe meer variatie hoe beter! Ik kom eigenlijk bijna alleen nog maar in dit forum, dus hoe meer hoe beter!
quote:En andersom zou het ook zo moeten zijn. Bij wie het onderwerp gevoelig ligt, die moet dat ook niet zo naar zich toe trekken en er gewoon overheen lezen. De TS stelde een gewone vraag, waar geen enkele complicatie als "het wil al 3 jaar niet lukken" naar voren werd
Op donderdag 10 juli 2003 12:18 schreef Catootje het volgende:
Qarinx, ik denk dat je een onderscheid moet maken tussen wat naar jou persoonlijk gezegd wordt, en wat mensen meer in het algemeen frustreert. Omdat na een opmerking van jou de deksel er bij sommigen afschiet, heeft misschien niet met jou te maken.
quote:Ik heb het ook niet persoonlijk opgevat, het is alleen jammer dat je dan in de verdediging moet schieten, omdat jouw post als flauwekul wordt bestempeld.
Op donderdag 10 juli 2003 16:20 schreef Karin het volgende:
ik wil wel nog even zeggen dat het mij spijt dat ik je het gevoel heb gegeven dat je niet welkom bent Qarinx met mijn reactie in dat topic over zwanger worden. Ik had op dat moment aan iedereen een soortgelijke opmerking had gemaakt zo'n reactie gegeven. Ik zal er voor de rest inhoudelijk hier niet op in gaan, ik geef heel zelden dit soort reacties en als dan lees dat iemand dat persoonlijk opvat spijt het mij echt zeer.
Ik zie dat er druk gepost in een aantal nieuwe gevarieerde topics. Leuk, leuk, leuk! ![]()
Misschien wordt de inhoud van dit subforum vanzelf wat breder als deze tendens doorzet!
* Grobbenkuiken gaat verder neuzen
quote:
Op donderdag 10 juli 2003 20:58 schreef Grobbenkuiken het volgende:
Misschien ietwat off-topic, maar even een feedback post.Ik zie dat er druk gepost in een aantal nieuwe gevarieerde topics. Leuk, leuk, leuk!
Misschien wordt de inhoud van dit subforum vanzelf wat breder als deze tendens doorzet!
* Grobbenkuiken gaat verder neuzen
Allereerst, ik ben erg blij met dit forum. Eerlijk gezegd vind ik juist dat sinds er een apart forum is, dat er veel minder kliekvorming is. In lifestyle beperkte het zich toch tot twee centrale topics, die alleen maar waren gericht op jonge kinderen en babies en daar was de kliekvorming en het gevaar van kliekvorming een stuk groter. Zelf post ik nog steeds voornamelijk in deze topics, maar ik lurk graag mee in andere topics. Ik ben ook erg blij dat er mensen zoals Angeles meeposten die zich in hun studie hier mee bezig houden en mensen die via hun werk op scholen of waar dan ook als deskundigen mee praten.
Zo ben ik van veel topics wijzer geworden, ook al heb ik daar zelf niet in meegepost. Bijvoorbeeld het topic over pesten, topic over schoolkeuze en dergelijke.
Ook vind ik het leuk en herkenbaar om te lezen hoe ouders reageren als je het als kind weer te bont hebt gemaakt. Het zijn niet direct topics waar ik zelf veel in zal posten, maar ze maken dit forum wel tot een breed forum.
Ik ben het ermee eens dat de naam zou kunnen veranderen, om het wat toegankelijker te maken en ik ga ervan uit dat na verloop van tijd (2 maanden is nog niet zo lang, hoor) het hele kliekjesbezwaar dan vanzelf tot het verleden gaat horen. Zeker als er zoveel nieuwe topics geopend worden als nu (ga nu snel bijlezen
).
quote:Ik vind het fantastisch al die nieuwe topics!!
Op donderdag 10 juli 2003 20:58 schreef Grobbenkuiken het volgende:
Misschien ietwat off-topic, maar even een feedback post.Ik zie dat er druk gepost in een aantal nieuwe gevarieerde topics. Leuk, leuk, leuk!
Misschien wordt de inhoud van dit subforum vanzelf wat breder als deze tendens doorzet!
* Grobbenkuiken gaat verder neuzen
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |