De reis begon natuurlijk op schip hol. Zoals gebruiklijk lekker Nederlands weer . Het was trouwens in Januari dat ik vertrok en ik zat nog op het HBO. Ik ging dus mijn afstudeerstage in de USA doen. Was trouwens nog geheel gedoe om een zo'n stage te regelen. Eerst heb ik zo'n 6 maanden lang brieven/emals lopen sturen naar verschillende bedrijven in Amerika. Af en toe een kaartje terug gehad dat ze mij in hun archief hadden opgenomen en mij zouden opbellen als er een positie beschikbaar was...... ok... dus nooit meer van gehoord.
Nou ja.. uiteindelijk ben ik via mijn eerste stage plaats in contact gekomen met een leraar die nogal wat contacten had in de VS. Via hem had ik een grote kans op een stageplaats in Tampa, Florida. Helaas is dat op het laatste moment niet doorgegaan. Uiteindelijk heeft hij in een hele korte tijd toch nog een stageadres gevonden... in het landelijk gelegen Huntsville, Alabama. Ok.. van Alabama had ik ooit wel van gehoord (rassen rellen e.d. ), ook van Huntsville, Texas (deathrow)... maar dus niet van Huntsville, Alabama.
Eigenlijk is een stage plaats vinden in Amerika helemaal niet zo moeilijk... betaald krijgen voor je werk, dat was de moeilijkheid... althans volgens mijn leraar. enfin.... op naar de US.:
Zoals je ziet landde ik dus na zo'n 9 uur vliegen in New York. De reden was dat ik via een Amerikaanse Universiteit als exchange student werkte. Natuurlijk kon dat niet de UAH (university of Alabama) gelegen in Huntsville zijn.... dat zou te veel naast de deur zijn. Dus daarom moest ik effe naar Rhode Island om even wat inschrijvingsformulieren in te vullen. Leuk tochtje trouwens.. Je komt aan op JFK, neemt de airpotbus naar Penn Station in het hartje van New York, en vervolgens ga je met de trein naar Kingston, Rhode Island. (een tochtje van ong. 4 uur). De Amerikaanse treinen zijn erg relaxed. Rijden op tijd. Ik kwam aan in Kingston zo rond 7 uur en moest toen nog zo'n 3 uur wachten op mijn leraar die wat moeilijkheden had met het starten van z'n auto.
De volgende dag gelijk naar de Universiteit gegaan om de hele papier winkel te regelen... Ik was nogal teleurgesteld dat het precies om 1 papiertje ging.....
Wel een hele mooie campus,. Vergelijk dat maar eens met een Nederlandse HBO....
De library:
De dag er op weer terug naar New York gegaan. Het vliegtuig gepakt naar Atlanta en daar overgestapt naar Huntsville. Ik werd opgehaald door iemand van het bedrijf. Zij reden mij naar een apartement die ik hun had laten reserveren. De volgende dag ontmoette ik gelijk de contact persoon uit het bedrijf (een Nederlander). Zij lieten mij een beetje de omgeving zien.
Het weer was ook al een stuk beter dan in Rhode Island. Geen sneeuw, en aan een dun zomer jasje had je genoeg:
Sinds ik nog geen rijbewijs had, heb ik op Amerikaanse manier gelesd. Eerst haal je theorie ($25). Als je die haalt krijg je een learners permit en mag je met begeleider auto rijden. Mijn Nederlandse collega heeft leren autorijden en na ong. een week heb ik mijn praktijk gehaald (rondje van +/- 4 minuten ).
Nu moest ik dus nog aan een auto zien te komen. In goed amerikaans gebruik begin je natuurlijk met een enorme boot:
In elk geval. 2001 was een behoorlijk enerverend jaar. Vooral met 11 September. In novermber ging ik weer terug naar Nederland.Na een korte periode Nederland was ik in April 2002 weer terug in de states omdat het bedrijf zo leuk was om mij vast aan te nemen
* Alvast sorry voor mijn slechte taal gebruik, belabberde zinsopbouw etc...
quote:Dat ligt er aan hoe populair het topic word
Op vrijdag 27 juni 2003 05:32 schreef Tomaz het volgende:
Beter naar Travel verhuizen dit verhaal!Erg interessant om te lezen! Komt er nog meer?
ik dacht dat je daar minstens een soort genie voor moest zijn met een PhD op zak etc.... niet dat jij geen genie bent natuurlijk
heb je al een beetje een accent opgepakt?
quote:Ik heb momenteel geen greencard, maar een H1B. een werkvergunning voor specialisten uit het buitenland gesponsord door het bedrijf. Is 6 jaar geldig.
Op vrijdag 27 juni 2003 06:04 schreef BAZZA het volgende:
Wat een pimpbak zegwas het niet moeilijk om een greencard te krijgen met "slechts" HBO en redelijk weinig werkervaring?
ik dacht dat je daar minstens een soort genie voor moest zijn met een PhD op zak etc.... niet dat jij geen genie bent natuurlijk
![]()
![]()
heb je al een beetje een accent opgepakt?
Oh jah.... ik ben al een tijdje "y'all" aan het oefenen
quote:Leuk topic
Op vrijdag 27 juni 2003 06:04 schreef BAZZA het volgende:
Wat een pimpbak zegwas het niet moeilijk om een greencard te krijgen met "slechts" HBO en redelijk weinig werkervaring?
ik dacht dat je daar minstens een soort genie voor moest zijn met een PhD op zak etc.... niet dat jij geen genie bent natuurlijk
![]()
![]()
heb je al een beetje een accent opgepakt?
Ik heb met Vicz aan de telefoon gehangen toen ik net hier was. Zat een beetje een accent aanvast... ik heb nog steeds een brabo accent met af en toe een vreemde uitspraak (half Amerikaans) erdoorheen.
We moeten echt eens een complete FOK! USA meeting houden.... en dan komt BAZZA ook even langs
quote:Jouw idee
Op vrijdag 27 juni 2003 06:11 schreef Vampier het volgende:[..]
Leuk topic
quote:
Ik heb met Vicz aan de telefoon gehangen toen ik net hier was. Zat een beetje een accent aanvast...
Binnenkort maar weer eens effe bellen, Vampier
quote:Ergens neutraal graag..... Texas of zo..
We moeten echt eens een complete FOK! USA meeting houden.... en dan komt BAZZA ook even langs
quote:Vicz..ff een vraagje..bij welk bedrijf werk je in Huntsville???
Op vrijdag 27 juni 2003 05:13 schreef vicz het volgende:
...leuk verhaal.....
.Na een korte periode Nederland was ik in April 2002 weer terug in de states omdat het bedrijf zo leuk was om mij vast aan te nemen* Alvast sorry voor mijn slechte taal gebruik, belabberde zinsopbouw etc...
Lijkt me ook leuk om als student ofzo naar de US te gaan
quote:CFD Research Corp. ( www.cfdrc.com )
Op vrijdag 27 juni 2003 10:54 schreef --HOOLIE-- het volgende:[..]
Vicz..ff een vraagje..bij welk bedrijf werk je in Huntsville???
quote:Klopt... je zit vast aan 1 werkgever.
Op vrijdag 27 juni 2003 07:15 schreef 11101101 het volgende:
Ten eerste; Coole topic!
Echter een vraagje...zo'n h1b is toch afhankelijk van je werkgever; maw, je mag alleen in de States blijven, zolang je bij dat bedrijf blijft? Of zijn de regels sinds kort anders?
quote:Tja zonder H1B (dus zonder een bedrijf die jouw sponsord) is het toch vrij moeilijk om in de US binnen te komen.... Ja ik heb best wel veel geluk gehad.
Ik heb er zelf een paar jaar geleden over gedacht om op een h1b te gaan werken, maar destijds had ik er geen behoefte aan om afhankelijk te zijn van mensen die ik nog nooit ontmoet had(dit itt jouw situatie).
De omstandigheden hebben je iig niet tegenegewerkt.
quote:
Op vrijdag 27 juni 2003 06:11 schreef Vampier het volgende:[..]
We moeten echt eens een complete FOK! USA meeting houden....
Beter van niet, ik wil niks met die vreselijke amerikanen te maken hebben.
quote:Nou ja... je hoeft niet te komen hoor... we kunnen ook wel lol hebben zonder!
Op vrijdag 27 juni 2003 15:05 schreef Scepsis het volgende:[..]
![]()
Beter van niet, ik wil niks met die vreselijke amerikanen te maken hebben.
quote:inderdaad je moet pooier worden
Op vrijdag 27 juni 2003 15:09 schreef Posdnous het volgende:
Vicz, je auto roeleert![]()
quote:Doen joh, hartstikke leuk om te zien waar onze buitenlandse nederlandse fokkers wonen
Op vrijdag 27 juni 2003 05:34 schreef vicz het volgende:[..]
Dat ligt er aan hoe populair het topic word
.... In elk geval nog een tour door Huntsville en waarschijnlijk New Orleans.
quote:Vind ik nou ook... er is te veel garbage hier op FOK...paar leuke reisverhalen maakt het al een stuk beter.
Op vrijdag 27 juni 2003 18:05 schreef teknomist het volgende:
Ik schrok even toen ik de Twin Towers zag op de foto.... gelukkig is dit 2 jaar geledenLeuk die reisverslagen, die moeten er vaker komen!
Die auto is wel toppie hoor! Ik denk dat de Lincoln Towncar van mijn schoonmoeder NOG groter is
Kom je BBQ-en zondag?
quote:Ja natuurlijk........ ik kom virtueel wel effe een stukkie meat eten...
Op zaterdag 28 juni 2003 06:26 schreef maartena het volgende:
Woei Vicz! Nog een "op stap met...." topic
![]()
Die auto is wel toppie hoor! Ik denk dat de Lincoln Towncar van mijn schoonmoeder NOG groter is
Kom je BBQ-en zondag?
quote:Meeste stemmen gelden
Op vrijdag 27 juni 2003 06:16 schreef vicz het volgende:
Ergens neutraal graag..... Texas of zo..
quote:Tjah... had Bush ook niet nodig om President te worden... dus waarom nu wel?
Op zaterdag 28 juni 2003 06:29 schreef maartena het volgende:[..]
Meeste stemmen gelden
hehe
quote:OK...ik vroeg dit omdat ons hoofdkantoor ook in Huntsville zit.
Op vrijdag 27 juni 2003 14:42 schreef vicz het volgende:[..]
CFD Research Corp. ( www.cfdrc.com )
Mijn droom om ook in America te gaan werken wordt steeds groter, nu ik al jullie topics heb gelezen.
WOOHOO, de Twin Towers (helemaal links onderin)
[edit] typo [edit]
quote:Yup.. Bij ons werken veel ex-intergraphers trouwens.... geloof ook dat intergraph niet meer zo groot is als het ooit was.
Op zaterdag 28 juni 2003 10:00 schreef --HOOLIE-- het volgende:[..]
OK...ik vroeg dit omdat ons hoofdkantoor ook in Huntsville zit.
Intergraph www.intergraph.com
quote:Als het in Austin is ben ik van de partij, echt een geweldige stad en ik ben er deze zomer dus dan is het nog geweldiger
Op vrijdag 27 juni 2003 06:16 schreef vicz het volgende:
Ergens neutraal graag..... Texas of zo..
quote:Jah... helaas... ga dit jaar al 2 weekjes naar Florida!
Op zaterdag 28 juni 2003 17:02 schreef BAZZA het volgende:[..]
Als het in Austin is ben ik van de partij, echt een geweldige stad en ik ben er deze zomer dus dan is het nog geweldiger
![]()
quote:*meldt
Op zaterdag 28 juni 2003 10:00 schreef Webcrowler het volgende:
Mijn droom om ook in America te gaan werken wordt steeds groter, nu ik al jullie topics heb gelezen.
.
ik vind het altijd heel leuk om zulke reisverhalen te lezen en vooral als er zulke mooie foto's bij zitten
quote:maar natuurlijk.... waar in Kentucky?
Op dinsdag 1 juli 2003 23:09 schreef DutchPatriot het volgende:
Wil je de groeten aan m'n familie doen als je in Kentucky, Arizona of New York bent?
quote:hmmm laat ik eens rond die tijd naar Nederland gaan
Op woensdag 2 juli 2003 08:08 schreef ThE_ED het volgende:
Misschien als ik een keer wat reisgeld gespaard heb ga ik volgend jaar maar eens naar Amerika. Alabama ofzo.
quote:
Op woensdag 2 juli 2003 08:10 schreef vicz het volgende:[..]
hmmm laat ik eens rond die tijd naar Nederland gaan
Nee hoor... zou leuk zijn als je langs komt!
in North Carolina had je die echt veel best grappige mensen en gastvrij
quote:Geloof het of niet, maar Huntsville staat in de top 10 van US cities waar het beste is om te wonen (ze kijken oa. naar cost of living en werkgelegenheid etc).
Op woensdag 2 juli 2003 09:23 schreef BAZZA het volgende:
Huntsville is toch een beetje een "redelijk welvarende" stad?
quote:Ja... we hebben hier eeen overvloed aan Rednecks...
heb je daar ook van die rednecks die ieder weekend op hogs gaan jagen met de honden?![]()
in North Carolina had je die echt veelbest grappige mensen en gastvrij
Anders gezegd, is het interessant/aantrekkelijk om met je hbo in amerika te gaan werken? Met welk papiertje en welke functie ben jij eigenlijk daar begonnen?
quote:Hij heeft zijn HBO stage daar gedaan en is er zo ingerold. Ik dacht iets met proggen aan vliegtuigsimulatie dingen. Iets wat ie op het HBO ook deed als ik het goed heb.
Op woensdag 2 juli 2003 15:26 schreef CoReTeX het volgende:
Met welk papiertje en welke functie ben jij eigenlijk daar begonnen?
quote:Zoiets ja... alleen dan zonder vliegtuigen...
Op woensdag 2 juli 2003 15:45 schreef ThE_ED het volgende:[..]
Hij heeft zijn HBO stage daar gedaan en is er zo ingerold. Ik dacht iets met proggen aan vliegtuigsimulatie dingen. Iets wat ie op het HBO ook deed als ik het goed heb.
quote:Boten?
Op donderdag 3 juli 2003 02:26 schreef vicz het volgende:[..]
Zoiets ja... alleen dan zonder vliegtuigen...
quote:neee meer dit: http://www.cfdrc.com/products/ace/
Op donderdag 3 juli 2003 13:03 schreef Witchfynder het volgende:[..]
Boten?
quote:details,
Op donderdag 3 juli 2003 02:26 schreef vicz het volgende:[..]
Zoiets ja... alleen dan zonder vliegtuigen...
Wij in Europa letten daar niet zo op
quote:Rare jongens die Europeanen....
Op donderdag 3 juli 2003 16:53 schreef ThE_ED het volgende:[..]
details,
Wij in Europa letten daar niet zo op
In nl ga je met auto of trein
Jullie gaan hoogstwaarschijnlijk met vliegtuig (als het te ver is)
Jeff Foxworthy - NASA & Alabama & Fishing Shows.mp3
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |