ROTTERDAM - Nederlandse Marokkanen in psychische nood kunnen deze zomer in Marokko een beroep doen op hulpverleners van Riagg Rotterdam.
Het hulpteam reist de cliënten voor het eerst achterna, bevestigde donderdag een woordvoerder van Riagg Rijnmond noordwest.
Een bezoek aan familie en vrienden blijkt vaak zo emotioneel en stressvol dat migranten een terugval kunnen beleven.
Dat geldt vooral voor Marokkanen die in Nederland als gevolg van migratie worden behandeld voor depressies of angsten.
De hulpverleners willen met hun aanwezigheid voorkomen dat ze na de zomervakantie met hun therapie weer van voren af aan moeten beginnen.
Spreekuur
Het Rift-project is primair bedoeld voor Rotterdamse cliënten en hun gezinnen, tussen de 150 en tweehonderd mensen.
Zij kunnen in juli en augustus in de grote steden een spreekuur bezoeken en medicijnen krijgen.
Andere Marokkanen op vakantie kunnen ook bij de hulpverleners terecht. Als het project succesvol is, wil Riagg de service eveneens aan Turkse migranten aanbieden.
Marokko
De hulpverleners die naar Marokko gaan, zijn een maatschappelijk werker en een sociaal psychiatrisch verpleegkundige van Marokkaanse afkomst.
Ze houden spreekuren in grote steden als Rabat, Casablanca en Tanger, waar veel Nederlandse Marokkanen tijdens hun vakantie verblijven.
De hulpverleners hebben hun cliënten al ingelicht en onder Rotterdamse Marokkanen zijn folders verspreid.
Geen overbodige luxe
Volgens Riagg is het mobiele hulpteam geen overbodige luxe. "Het is al jaren zo dat migranten van een bezoek aan hun geboorteland aardig in de knoop kunnen raken. Het is voor hen emotioneel om familie en vrienden te zien", aldus de woordvoerder.
Fractievoorzitter Ronald Sörensen van Leefbaar Rotterdam reageerde woedend op het initiatief. "Dit is belachelijk.
Typisch de softe sector om die mensen tot in het vliegtuig te verzorgen.
Aan dit soort dingen gaat Nederland kapot.
Die hulpverleners zijn hard nodig in Rotterdam. Daar hebben we gigantische wachtlijsten. Los die eerst eens op."
Sörensen gaat de zaak aan de kaak stellen in de commissie voor veiligheid. "Geen cent van Rotterdam mag er naar dit project gaan.
Zijn die hulpverleners Marokkanen? Nou, dan hebben ze een lekkere vakantie."
Het ministerie van Volksgezondheid en de inspectie gezondheidszorg willen geen oordeel vellen over het Rift-project.
"De behandelmethode valt onder de eigen verantwoordelijkheid van het Rotterdamse Riagg", zegt een woordvoerder van het ministerie.
Sörensen heeft volgens mij gelijk.. dit soort wantoestanden moet aan de kaak worden gesteld.
Misschien moeten die marokkanen maar in eigen land blijven als ze zo graag hun familie zien.
Als ze al psychies in de knoop raken wanneer ze hun familie weer zien hadden ze misschien niet weg moeten gaan daar.
Wat een kut excuus om bij het Riagg te gaan zitten terwijl er veel ergere zaken zijn.
Zijn ze zeker ook nog afgekeurd en vangen ze een arbeidsongeschiktheids uitkering. Bah.
[Dit bericht is gewijzigd door Bloemkool op 26-06-2003 15:31]
quote:Vergelijking van niks.
Op donderdag 26 juni 2003 15:31 schreef Koos Voos het volgende:
Er zijn genoeg autochtonen die bij het riagg lopen en op vakantie gaan....komt er ook een 'steunpunt' in Spanje of Frankrijk ?
De kreten van Sorensen zijn niet zo veelzeggend, typisch Nederlands enzo..........?
quote:Volgens mij zou elke gemeente eens moeten kijken naar de zogenaamde reisjes die mensen maken op kosten van....
Op donderdag 26 juni 2003 15:24 schreef Koos Voos het volgende:
Sörensen gaat de zaak aan de kaak stellen in de commissie voor veiligheid. "Geen cent van Rotterdam mag er naar dit project gaan.
Zijn die hulpverleners Marokkanen? Nou, dan hebben ze een lekkere vakantie."Het ministerie van Volksgezondheid en de inspectie gezondheidszorg willen geen oordeel vellen over het Rift-project.
"De behandelmethode valt onder de eigen verantwoordelijkheid van het Rotterdamse Riagg", zegt een woordvoerder van het ministerie.Sörensen heeft volgens mij gelijk.. dit soort wantoestanden moet aan de kaak worden gesteld.
Scholen waar leraren een golfweekend hebben en dit declareren als ..
Gemeentes die dure feestjes hebben..
Gemeenteraadsleden die hun vriendjes allerlei onderzoekjes toeschuiven om te *monitoren*
Reisjes (vakanties!) uit een potje..
Tis allemaal megatriest en dit verhaaltje staat niet op zichzelf.
quote:Het is *typisch* Nederlands om op kosten van een ander weg te gaan en leuke dingen te ondernemen..
Op donderdag 26 juni 2003 15:35 schreef SCH het volgende:
Kan iemand mij uitleggen wat hier nou precies op tegen is?De kreten van Sorensen zijn niet zo veelzeggend, typisch Nederlands enzo..........?
In dat opzicht verschillen deze ingeburgerde mW-ers niet zoveel van de doorsnee Nederlander, zij passen zich slechts aan en gebruiken ook geld van de overheid ..
100%AB dus.
quote:Ze betalen hun vakantie zelf hoor
Op donderdag 26 juni 2003 16:05 schreef Loedertje het volgende:[..]
Het is *typisch* Nederlands om op kosten van een ander weg te gaan en leuke dingen te ondernemen, in dat opzicht verschillen deze ingebrugerde mW-ers niet zoveel van de doorsnee Nederlander, zij passen zich slechts aan en gebruiken ook geld van de overheid ..
quote:Dan moet je ze als behandelaar gewoon aangeven dat ze er niet heenmogen. En als ze zoveel heimwee hebben, dan kunnen ze er toch ook voor kiezen daar te blijven. Het is niet alsof ze terug moeten, ze zijn hier vrijwillig heengekomen.
Een bezoek aan familie en vrienden blijkt vaak zo emotioneel en stressvol dat migranten een terugval kunnen beleven.
Dat geldt vooral voor Marokkanen die in Nederland als gevolg van migratie worden behandeld voor depressies of angsten.
De hulpverleners willen met hun aanwezigheid voorkomen dat ze na de zomervakantie met hun therapie weer van voren af aan moeten beginnen.
Maar goed, geef maar weer belastingcenten aan labiele allochtonen die zonodig situaties uit moeten lokken. Zaken zoals onderwijs en gezondheidszorg wachten wel weer.
quote:je bent weer lekker genuanceerd bezig. Heb je bronnen voor dit soort verhalen? Alsof het feit dat zoiets 1 keer gebeurt gelijk betekent dat elke school, elke gemeente dit soort dingen uithaalt.
Op donderdag 26 juni 2003 16:03 schreef Loedertje het volgende:[..]
Volgens mij zou elke gemeente eens moeten kijken naar de zogenaamde reisjes die mensen maken op kosten van....
Scholen waar leraren een golfweekend hebben en dit declareren als ..
Gemeentes die dure feestjes hebben..
Gemeenteraadsleden die hun vriendjes allerlei onderzoekjes toeschuiven om te *monitoren*
Reisjes (vakanties!) uit een potje..Tis allemaal megatriest en dit verhaaltje staat niet op zichzelf.
En wat voor jou een 'snoepreisje' mag lijken, kan wel degelijk een toegevoegde waarde hebben.
quote:Ja, maar die kan ik moeilijk gaan overleggen hier hé??
Op donderdag 26 juni 2003 16:09 schreef Wile_E_Coyote het volgende:
je bent weer lekker genuanceerd bezig. Heb je bronnen voor dit soort verhalen? Alsof het feit dat zoiets 1 keer gebeurt gelijk betekent dat elke school, elke gemeente dit soort dingen uithaalt.
quote:Kijk en dat weet je als burger dus helemaal niet..
En wat voor jou een 'snoepreisje' mag lijken, kan wel degelijk een toegevoegde waarde hebben.
quote:De kans dat een Marokkaan die bij het Riagg loopt en professionele hulp nodig heeft bij het jaarlijkse zien van familieleden een baan heeft, lijkt me enigszin nihil.
Op donderdag 26 juni 2003 16:07 schreef SCH het volgende:[..]
Ze betalen hun vakantie zelf hoor
quote:Tja, misschien een werkende vrouw? Ik vind het wel uitlokken als je problemen hebt en tegen advies in toch ze gaat verergeren. Als ik mijn been heb gebroken ga ik toch ook niet parachutespringen?
Op donderdag 26 juni 2003 16:12 schreef qwerty_x het volgende:De kans dat een Marokkaan die bij het Riagg loopt en professionele hulp nodig heeft bij het jaarlijkse zien van familieleden een baan heeft, lijkt me enigszin nihil.
Dus dat 'zelf betalen' is erg relatief ...
quote:Ze betalen de vakantie zelf, zoals jij zegt. Ook een uitkering is je eigen geld en je hoeft geen verantwoording aan rechtse fokkers af te leggen wat je daarmee doet.
Op donderdag 26 juni 2003 16:12 schreef qwerty_x het volgende:[..]
De kans dat een Marokkaan die bij het Riagg loopt en professionele hulp nodig heeft bij het jaarlijkse zien van familieleden een baan heeft, lijkt me enigszin nihil.
Dus dat 'zelf betalen' is erg relatief ...
quote:Wat is dat toch voor een gewoonte van je om alles direkt in het links/rechts hoekje te gooien.
Op donderdag 26 juni 2003 16:21 schreef SCH het volgende:[..]
Ze betalen de vakantie zelf, zoals jij zegt. Ook een uitkering is je eigen geld en je hoeft geen verantwoording aan rechtse fokkers af te leggen wat je daarmee doet.
quote:Als zoon van een wethouder denk ik dat ik er aardig kijk op heb, thank you.
Op donderdag 26 juni 2003 16:12 schreef Loedertje het volgende:Kijk en dat weet je als burger dus helemaal niet..
quote:Dat is een logische conclusie omdat jij ze stigmatiseert en doet alsof deze mensen geen baan hebben en dat ze niet de baas over hun eigen geld beschikken. Hoe moet ik die zienswijze anders typeren? Gewoon als dom?
Op donderdag 26 juni 2003 16:24 schreef qwerty_x het volgende:[..]
Wat is dat toch voor een gewoonte van je om alles direkt in het links/rechts hoekje te gooien.
Conclusies door nuchter nadenken lijken me zinniger.
quote:Neen dan pluk je er alleen de rijpe vruchten van en steek je voor de rest ook je hoofd in het zand.
Op donderdag 26 juni 2003 16:25 schreef Wile_E_Coyote het volgende:[..]
Als zoon van een wethouder denk ik dat ik er aardig kijk op heb, thank you.
quote:Ik stigmatiseer helemaal niet, gezien het profiel lijkt de kans me gewoon heel groot dat we over (langdurig) werkelozen praten.
Op donderdag 26 juni 2003 16:26 schreef SCH het volgende:[..]
Dat is een logische conclusie omdat jij ze stigmatiseert en doet alsof deze mensen geen baan hebben en dat ze niet de baas over hun eigen geld beschikken. Hoe moet ik die zienswijze anders typeren? Gewoon als dom?
quote:Maar naar ik begirjp is het juist de bedoeling om die gg op niveau te houden en beter te maken, in die zin is het wel een begrijpelijk project. Ik denk dat hier de problematiek van deze mensen nogal wordt onderschat. Je zou wel kunnen zeggen dat het wat vreemd is dat ze toch op vakantie gaan, maar misschien is dat juist noodzakelijk om op de been te blijven.
Op donderdag 26 juni 2003 16:27 schreef Halinalle het volgende:
Als de geestelijke gezondheidszorg in Nederland prima in orde zou zijn, dan zou ik er nog niets een zo veel moeite mee hebben.
quote:Dan moet je leren om betere profielen te maken - en om de link hiermee aan te geven. Iemand zonder baan mag toch wel op vakantie?
Op donderdag 26 juni 2003 16:33 schreef qwerty_x het volgende:[..]
Ik stigmatiseer helemaal niet, gezien het profiel lijkt de kans me gewoon heel groot dat we over (langdurig) werkelozen praten.
Dat heeft nix met links, rechts of dom te maken.
quote:Als een hulpverlener aangeeft dat er gevaar is voor de gezondheid als je op vakantie gaat naar die omgeving, en ze gaan toch, dan mogen daar imo sancties aan verbonden worden. Tegen willens en wetens in een situatie veroorzaken wat een langere verzuimduur kan veroorzaken is imo reden genoeg om te korten op uitkering.
Op donderdag 26 juni 2003 16:36 schreef SCH het volgende:[..]
Dan moet je leren om betere profielen te maken - en om de link hiermee aan te geven. Iemand zonder baan mag toch wel op vakantie?
Nogmaals, ik ga ervan uit dat de mensen tegen beter weten in, een voor hun schadelijke situatie opzoeken. Ik vind het prima dat ze daarheen gaan, ipv mensen hierheen halen trouwens.
quote:Het vreemde is dat ook nog dat als je MW-er achter deze (schadelijke??) vakantie staat er fonsjes zijn om deze vakantie te financieren..
Op donderdag 26 juni 2003 16:42 schreef freud het volgende:[..]
Als een hulpverlener aangeeft dat er gevaar is voor de gezondheid als je op vakantie gaat naar die omgeving, en ze gaan toch, dan mogen daar imo sancties aan verbonden worden. Tegen willens en wetens in een situatie veroorzaken wat een langere verzuimduur kan veroorzaken is imo reden genoeg om te korten op uitkering.
Nogmaals, ik ga ervan uit dat de mensen tegen beter weten in, een voor hun schadelijke situatie opzoeken.
quote:Dit leek me toch een duidelijk genoeg profiel:
Op donderdag 26 juni 2003 16:36 schreef SCH het volgende:[..]
Dan moet je leren om betere profielen te maken - en om de link hiermee aan te geven. Iemand zonder baan mag toch wel op vakantie?
En het gaat er niet om of iemand zonder baan op vakantie mag ja/nee. Het gaat erom of de hulpverlening achter hem aan moet hobbelen ja/nee.
quote:Neen.
Op donderdag 26 juni 2003 16:45 schreef qwerty_x het volgende:En het gaat er niet om of iemand zonder baan op vakantie mag ja/nee. Het gaat erom of de hulpverlening achter hem aan moet hobbelen ja/nee.
quote:Is dat zo? Staat dat ergens in de wetgeving of zo? Ik weet wel dat bij bepaalde zaken zoals longaandoeningen, reizen gesubsidieerd worden. Ik heb nog nooit gehoord dat ze geld krijgen om op vakantie te gaan. Ze kunnen wel een premie krijgen als ze weer teruggaan. Waar heb jij deze info vandaan, ben wel geintresseerd naar de bron.
Op donderdag 26 juni 2003 16:44 schreef Loedertje het volgende:[..]
Het vreemde is dat ook nog dat als je MW-er achter deze (schadelijke??) vakantie staat er fonsjes zijn om deze vakantie te financieren..
quote:Waarom niet? Omdat wij het niet zo prettig vinden?
Op donderdag 26 juni 2003 16:45 schreef qwerty_x het volgende:En het gaat er niet om of iemand zonder baan op vakantie mag ja/nee. Het gaat erom of de hulpverlening achter hem aan moet hobbelen ja/nee.
quote:Ik denk dat het de meeste mensen erom gaat dat ze zich afvragen waarom de staat extra kosten moet maken omdat ze zonodig op vakantie willen tegen advies in. Ze hebben problemen die er niet beter op worden door die vakantie, dus moeten ze gewoon niet op vakantie gaan. SIM-PEL
Op donderdag 26 juni 2003 16:50 schreef SCH het volgende:[..]
Waarom niet? Omdat wij het niet zo prettig vinden?
De RIAGG heeft er redenen voor maar wij weten het beter?
quote:Welke redenen kun jij bedenken om dit WEL te doen? Het slaat gewoon nergens op om die lui achterna te hobbelen, TENZIJ je graag een door de staat (door ONS dus!) betaalde, en ook DOORbetaalde vakantie wil hebben in Marokko! Enig idee wat dit geintje ons kost?
Waarom niet? Omdat wij het niet zo prettig vinden?
De RIAGG heeft er redenen voor maar wij weten het beter?
quote:Als het RIAGG het kan betalen van hun budget dan zie ik het probleem niet.
Op donderdag 26 juni 2003 16:57 schreef freud het volgende:[..]
Ik denk dat het de meeste mensen erom gaat dat ze zich afvragen waarom de staat extra kosten moet maken omdat ze zonodig op vakantie willen tegen advies in. Ze hebben problemen die er niet beter op worden door die vakantie, dus moeten ze gewoon niet op vakantie gaan. SIM-PEL
Geld, yeah right. Er wordt nog meer ophef gemaakt over deze plannen dan over de bouwfraude of het gigantisch uit de hand lopen van de kosten van de Betuwelijn.
quote:Voor zover ik weet heeft ook het RIAGG wachtlijsten (mijn buurman die regelmatig op het balkon staat te schreeuwen dat hij er een eind aan maakt wacht al een half jaar op hulp)
Op donderdag 26 juni 2003 17:05 schreef SCH het volgende:[..]
Als het RIAGG het kan betalen van hun budget dan zie ik het probleem niet.
quote:En waarom zou dat niet voor deze situatie gelden?
Op donderdag 26 juni 2003 16:09 schreef Wile_E_Coyote het volgende:En wat voor jou een 'snoepreisje' mag lijken, kan wel degelijk een toegevoegde waarde hebben.
Maar goed, of dit snoepreisje nou wel of geen toegevoegde waarde kan hebben, ik ben er in ieder geval geen voorstander van. Naar mijn weten draaien instanties als het Riagg in eigen land al niet optimaal, dus los eerst die problemen op.
quote:Tja, het lijkt mij dat het geld dringender te besteden is. Als ik al hoor hoeveel kinderen met problemen op de school van mijn vriendin zitten, dan lijken die kids me een beter doel dan een labiele marokkaan met heimwee. Maar goed, iedereen verschilt, dus hun prioriteiten ook.
Op donderdag 26 juni 2003 17:05 schreef SCH het volgende:[..]
Als het RIAGG het kan betalen van hun budget dan zie ik het probleem niet.
quote:Daar wordt ook ophef over gemaakt hoor, alleen niet in dit topic
Op donderdag 26 juni 2003 17:08 schreef Twiggy het volgende:Geld, yeah right. Er wordt nog meer ophef gemaakt over deze plannen dan over de bouwfraude of het gigantisch uit de hand lopen van de kosten van de Betuwelijn.
quote:Ik wel: in mijn woonplaats is de wachtlijst voor een psychiater van het RIAGG iets van 6 tot 8 maanden. Daar zou ook iets aan gedaan kunnen worden.
Op donderdag 26 juni 2003 17:05 schreef SCH het volgende:[..]
Als het RIAGG het kan betalen van hun budget dan zie ik het probleem niet.
quote:Maar dan wel een andere maand, ze zitten nu in Marokko, zakdoekjes uit te delen
Op donderdag 26 juni 2003 17:34 schreef Halinalle het volgende:[..]
Ik wel: in mijn woonplaats is de wachtlijst voor een psychiater van het RIAGG iets van 6 tot 8 maanden. Daar zou ook iets aan gedaan kunnen worden.
Gaan ze mij dan ook helpen,want ik ga komende week naar Antartica en gezien de kou en stilte zou ik weleens lichterlijk gestoord/gestressed kunnen geraken.
quote:Bah, ik word spuugziek van die mensen die alles altijd meteen gooien op het zogenaamde 'alles is discriminatie' of het 'niet mogen discrimineren'
Op donderdag 26 juni 2003 18:23 schreef cigarman het volgende:
Maar wel als andere Nederlanders komen vragen om een minimale bijdrage voor hun levensonderhoud niet thuis geven omdat " ach gut we moeten die arme stressgevoelige Marokkaantjes wel helpen hoor anders konden wij weleens d i s c r i m i n e r e n. en dat willen wij als land niet op ons geweten hebben.."
Die terugval is er ook nog wel als die mensen weer terug zijn uit Marokko, dus het is gewoon een snoepreisje.
quote:Fijn dat je het zo goed weet. Je werkt bij de RIAGG ofzo?
Op donderdag 26 juni 2003 21:56 schreef robh het volgende:
Ik vind dit dus echte flauwekul.Die terugval is er ook nog wel als die mensen weer terug zijn uit Marokko, dus het is gewoon een snoepreisje.
quote:Nee, maar ik baal er wel van dat als ik bij het RIAGG op bezoek zou willen dat niet kan omdat de psychiaters in Marokko zitten te wachten op de terugval van hun andere clienten...
Op donderdag 26 juni 2003 22:08 schreef SCH het volgende:Fijn dat je het zo goed weet. Je werkt bij de RIAGG ofzo?
quote:Oh maar je mag best balen.
Op donderdag 26 juni 2003 22:10 schreef robh het volgende:[..]
Nee, maar ik baal er wel van dat als ik bij het RIAGG op bezoek zou willen dat niet kan omdat de psychiaters in Marokko zitten te wachten op de terugval van hun andere clienten...
Misschien ook niet - maar het verbaast me wel dat zoveel Fokkers meteen weten dat niet goed is.
quote:Ik ben zeer benieuwd naar het kosten-baten plaatje voordat ik er een oordeel over los laat.
Op donderdag 26 juni 2003 15:35 schreef SCH het volgende:
Kan iemand mij uitleggen wat hier nou precies op tegen is?De kreten van Sorensen zijn niet zo veelzeggend, typisch Nederlands enzo..........?
Kunnen we binnenkort ook (Rotterdamse) hulpverlening in Turkije, Iran, Irak, Somalië, Venezuela, Bosnië en Libië en vooral niet te vergeten Suriname en de Nederlandse Antillen verwachten om eens enkele andere gebieden van herkomst te belichten?
Zo'n opmerking: "hier gaat Nederland kapot aan" - dat is toch van de ratten besnuffeld. Je kunt het er niet mee eens zijn, maar Nederland gaat er echt niet aan kapot. Nederland gaat helemaal niet kapot - of het moet zijn aan de hoge zuurgraad van mensen als Sorensen.
quote:Voor mensen die psychisch flink in de knoop zitten is het in de regel helemaal niet zo goed om uitgebreidt op (een verre) vakantie te gaan. Dus waar blijft nou weer die eigen verantwoordelijkheid? Zo blijf je natuurlijk voortdurend achter de feiten aanhobbelen.
Op donderdag 26 juni 2003 22:14 schreef SCH het volgende:[..]
Oh maar je mag best balen.
Maar die wachtlijsten bij het RIAGG komen echt niet door deze actie. Ik heb goed naar de RIAGG-meneer geluisterd en volgens hem bevordert dit juist de doorstroming omdat ze de clienten beter kunnen helpen. Hij zal er toch wel iets van weten, denk ik dan.
quote:We kunnen het natuurlijk ook eens aan Bram Peper vragen. Die heeft als burgemeester van Rotterdam menig buitenlands reisje gemaakt op kosten van de Rotterdamse gemeenschap vanwege die toegevoegde waarde. Hji zou ons iets op weg kunnen helpen met het kweken van begrip voor toegevoegde waarden van verre, door de gemeenschap bekostigde, reizen...
Op donderdag 26 juni 2003 16:25 schreef Wile_E_Coyote het volgende:[..]
Als zoon van een wethouder denk ik dat ik er aardig kijk op heb, thank you.
quote:Nee, alleen de solidariteit is een leeg begrip _en dus kapot_ als op deze manier niemand meer verantwoordelijkheid wenst te nemen.
Op donderdag 26 juni 2003 22:20 schreef SCH het volgende:
Zo'n opmerking: "hier gaat Nederland kapot aan" - dat is toch van de ratten besnuffeld. Je kunt het er niet mee eens zijn, maar Nederland gaat er echt niet aan kapot.
quote:Zo is dat. Er kan gemakkelijk bezuinigd worden op verzorging en vervoer van bejaarden, gehandicapten en zwakzinnigen of op bijstand aan bijstandsmoeders of om- her- en bijscholingstrajecten om deze zonnige experimenten te kunnen bekostigen.
Op donderdag 26 juni 2003 22:20 schreef SCH het volgende:
Ik lees het bericht nog eens door en walg opnieuw van die Sorensen. Die man heeft echt niks om zich mee bezig te houden, gadverdamme - wat een hypocriete leuterkoek. "Hey, het gaat over Marokkanen, daar kan ik mee scoren - ik ben toch overal al boos over, want ik ben boos geboren - dus laat ik hier ook maar boos over worden".Zo'n opmerking: "hier gaat Nederland kapot aan" - dat is toch van de ratten besnuffeld. Je kunt het er niet mee eens zijn, maar Nederland gaat er echt niet aan kapot. Nederland gaat helemaal niet kapot - of het moet zijn aan de hoge zuurgraad van mensen als Sorensen.
quote:Twee mensen die daar gaan werken, het is me wat idd
Op donderdag 26 juni 2003 22:27 schreef sjun het volgende:[..]
Zo is dat. Er kan gemakkelijk bezuinigd worden op verzorging en vervoer van bejaarden, gehandicapten en zwakzinnigen of op bijstand aan bijstandsmoeders of om- her- en bijscholingstrajecten om deze zonnige experimenten te kunnen bekostigen.
quote:Dat hangt er maar vanaf. Die regel die jij stelt, is een zelfgebreide, het is net zo vaak wel goed om een andere omgeving op te zoeken of zoals in dit geval het land van herkomst op te zoeken.
Op donderdag 26 juni 2003 22:20 schreef fokje het volgende:[..]
Voor mensen die psychisch flink in de knoop zitten is het in de regel helemaal niet zo goed om uitgebreidt op (een verre) vakantie te gaan. Dus waar blijft nou weer die eigen verantwoordelijkheid? Zo blijf je natuurlijk voortdurend achter de feiten aanhobbelen.
quote:Nou, deze Marokkanen niet dus.
Op donderdag 26 juni 2003 22:30 schreef SCH het volgende:
Dat hangt er maar vanaf. Die regel die jij stelt, is een zelfgebreide, het is net zo vaak wel goed om een andere omgeving op te zoeken of zoals in dit geval het land van herkomst op te zoeken.
Hij vond het vrij normaal dat met de patienten word meegereisd want Marokkaanse familie leden in Marokko sparen slecht nieuws nogal eens op en als dan de riagg patient al dit 'slechte nieuws' in een keer te horen krijgt dan moet er een hulpverlener in de buurt zijn.
Om het eea wat beter te verantwoorden heeft hij voor 150 mensen alvast afspraken gemaakt in Marokko... dus (lachend), 'het word geen vakantie reisje voor de hulpverleners.', die gaan na de zomervakantie op vakantie.
Op de vraag van de verslaggever of het dan niet beter was dat deze labiele patienten niet naar Marokko op vakantie gaan antwoorde hij.. 'het blijven mensen en we kunnen ze niets verbieden'
Het blijft een vreemde zaak met de lange wachtlijsten voor het riagg in je achterhoofd.. ik hoop dat LR deze belachelijke en onwenselijke richting van 'hulpverlening op locatie' tot de bodem uitzoekt.
Want een verloskundige, tandarts of fysiotherapeut wordt toch ook niet meegestuurd.
[Dit bericht is gewijzigd door Koos Voos op 26-06-2003 22:41]
quote:Probleem zit hem ook meer in de vergoedingen van reis en verblijfskosten. Twee keer vliegtuigticket Marokko tikt aardig aan. Ga vervolgens nog eens ff tellen wat het kost als je voor je werk enkele weken in het buitenland gedetacheerd wordt, dat tikt zeer hard aan op je maandloon. Buiten dat zijn die extra mensen elders hier afwezig.
Op donderdag 26 juni 2003 22:30 schreef SCH het volgende:[..]
Twee mensen die daar gaan werken, het is me wat idd
[..]--knip--
Allemaal extra kosten. Juist daarom wil ik graag weten wat deze kosten zijn en wat het aan verwachte baten oplevert.
quote:Ik persoonlijk vind het meer
Op donderdag 26 juni 2003 22:50 schreef Dr.Nikita het volgende:![]()
![]()
![]()
![]()
Nee, we reizen ze achterna. Stel je voor dat ze een Marokaanse psych moeten bezoeken. Missen ze plots de geitenwollen sokken. Kan ook voor stress zorgen.
quote:Sja, ik vind het hele initiatief zo triest dat ik in een deuk lig.
Op donderdag 26 juni 2003 22:52 schreef qwerty_x het volgende:[..]
Ik persoonlijk vind het meer
quote:weet je om hoeveel mensen het gaat? want dat is denk ik wel doorslaggevend. We lopen allemaal wel te lachen maar als het gaat om een grote groep mensen die zwaar zouden drukken op de wachtlijsten van het RIAGG dan is dit zeker geen slecht plan.
Op donderdag 26 juni 2003 22:59 schreef Dr.Nikita het volgende:[..]
Sja, ik vind het hele initiatief zo triest dat ik in een deuk lig.
quote:
Op donderdag 26 juni 2003 22:23 schreef sjun het volgende:[..]
We kunnen het natuurlijk ook eens aan Bram Peper vragen. Die heeft als burgemeester van Rotterdam menig buitenlands reisje gemaakt op kosten van de Rotterdamse gemeenschap vanwege die toegevoegde waarde. Hji zou ons iets op weg kunnen helpen met het kweken van begrip voor toegevoegde waarden van verre, door de gemeenschap bekostigde, reizen...
quote:Asjeblief zeg, ga soliciteren bij het Riagg
Op vrijdag 27 juni 2003 16:24 schreef Chadi het volgende:[..]
weet je om hoeveel mensen het gaat? want dat is denk ik wel doorslaggevend. We lopen allemaal wel te lachen maar als het gaat om een grote groep mensen die zwaar zouden drukken op de wachtlijsten van het RIAGG dan is dit zeker geen slecht plan.
quote:Hoezo sta je op de wachtlijst?
Op vrijdag 27 juni 2003 17:52 schreef Midioot het volgende:[..]
Asjeblief zeg, ga soliciteren bij het Riagg
quote:ik neem aan dat jij bekend bent met het aantal mensen die het RIAGG daar gaatvolgen? zo niet dan wil ik wel weten waarop je je conclusie basseert.
Op vrijdag 27 juni 2003 17:54 schreef heal_me_ffs het volgende:
Ik zag het op het ochtendnieuws! Wat een onzin is dit.
Pure verspilling van geld en Riagg capaciteit.
quote:Zolang die mensen daar heen gaan omdat de kans aanwezig is dat er een terugval is maakt het mij niet uit.
Op vrijdag 27 juni 2003 18:16 schreef Chadi het volgende:ik neem aan dat jij bekend bent met het aantal mensen die het RIAGG daar gaatvolgen? zo niet dan wil ik wel weten waarop je je conclusie basseert.
quote:Dat is dus een ander argument dan roepen dat het geld kost of de wachtlijsten te lang zijn.
Op vrijdag 27 juni 2003 18:18 schreef robh het volgende:[..]
Zolang die mensen daar heen gaan omdat de kans aanwezig is dat er een terugval is maakt het mij niet uit.
quote:Indirect natuurlijk wel; het gaat in deze ook om in hoeverre hulpverleners eisen kunnen/willen stellen aan hun cliënten teneinde de behandeling zo effectief mogelijk te maken. Uiteraart is er een grens.
Op vrijdag 27 juni 2003 18:20 schreef Chadi het volgende:[..]
Dat is dus een ander argument dan roepen dat het geld kost of de wachtlijsten te lang zijn.
quote:Weet je wel hoeveel mensen met psychische problemen op vakantie gaan naar Spanje en Frankrijk? Gaat daar dan ook een horde hulpverleners dan naar toe? Het is en blijft te belachelijk voor woorden,
Op vrijdag 27 juni 2003 16:24 schreef Chadi het volgende:[..]
weet je om hoeveel mensen het gaat? want dat is denk ik wel doorslaggevend. We lopen allemaal wel te lachen maar als het gaat om een grote groep mensen die zwaar zouden drukken op de wachtlijsten van het RIAGG dan is dit zeker geen slecht plan.
quote:dat zeg je heel goed dat weet jij dus niet dus ben je ook niet in staat om te oordelen of dit wel of geen goed besluit is op die gronden.
Op vrijdag 27 juni 2003 21:22 schreef Dr.Nikita het volgende:[..]
Weet je wel hoeveel mensen met psychische problemen op vakantie gaan naar Spanje en Frankrijk? Gaat daar dan ook een horde hulpverleners dan naar toe? Het is en blijft te belachelijk voor woorden,
quote:probleem met de hulpverlening is dat ze geen eisen kunnen stellen. De effectiviteit van een behandeling is in veel gevallen sterk afhankelijk van de compliantie van een patient.
Op vrijdag 27 juni 2003 21:12 schreef fokje het volgende:[..]
Indirect natuurlijk wel; het gaat in deze ook om in hoeverre hulpverleners eisen kunnen/willen stellen aan hun cliënten teneinde de behandeling zo effectief mogelijk te maken. Uiteraart is er een grens.
quote:Blijkbaar lopen er in Rotterdam een hoop gestoorde Marokkanen rond.. en als overheid reizen wij ze gewoon achterna mochten ze ergens behoefte aan hebben..
Op vrijdag 27 juni 2003 23:57 schreef Chadi het volgende:[..]
probleem met de hulpverlening is dat ze geen eisen kunnen stellen. De effectiviteit van een behandeling is in veel gevallen sterk afhankelijk van de compliantie van een patient.
Doe je dat wel dan is dat je eigen verantwoordelijkheid en houdt wat mij betreft de taak van de behandelend arts op.
quote:Deze mensen worden in Nederland al behandeld voor depressie en voor angsten. Deze mensen moeten imo eerst hun therapie in Nederland zodanig onder controle hebben, voordat zij in het buitenland op vakantie gaan. Als men depressief is, en dan naar Marokko gaat wordt de kans op verergering van deze depressie groter. Want de wetenschap is er dat men weer terug moet. Dus eerst is er een kleine verbetering, die teniet wordt gedaan, zodra de datum dichterbij komt dat zij naar huis moeten. Deze hulpverlening zal dus ook geen nut hebben, omdat deze depressie in Nederland het ergst is, omdat zij dan weer terug in hun eigen leventje zitten.
Op donderdag 26 juni 2003 15:24 schreef Koos Voos het volgende:
Uitgegeven: 26 juni 2003 14:55 bron:nu.nl
Een bezoek aan familie en vrienden blijkt vaak zo emotioneel en stressvol dat migranten een terugval kunnen beleven.
Dat geldt vooral voor Marokkanen die in Nederland als gevolg van migratie worden behandeld voor depressies of angsten.
De hulpverleners willen met hun aanwezigheid voorkomen dat ze na de zomervakantie met hun therapie weer van voren af aan moeten beginnen.
Beter is dan, om eerst de depressie te behandelen, voordat men sterk genoeg is om op vakantie te gaan. Dit is imo dweilen met de kraan open en een leuk snoepreisje voor de medewerkers van het RIAGG.
Verder heeft het RIAGG al hoge werkdruk, dit is niet alleen bij het RIAGG maar in de hele zorgsector. Dan vind ik het sowieso raar, dat er gesneden wordt in hulpverleners in Nederland. Deze mensen kunnen IMO beter eerst de mensen die in Nederland hulp nodig hebben behandelen. Ook kan men dan beter een behandelend arts in Marokko zelf waarschuwen, zodat men eventueel daar geholpen kan worden.
Trouwens, zoals al eerder is gezegd, in Spanje gaan altijd veel Nederlanders op vakantie, maar ik heb nog nooit een hulpverlener van het RIAGG daarnaartoe zien gaan. Dus ik vind het vreemd, dat er dan wel twee naar Marokko gaan.
Bron: www.nu.nlquote:Riagg mag niet naar cliënten in buitenland
Uitgegeven: 11 mei 2004 13:49
Laatst gewijzigd: 11 mei 2004 13:50
DEN HAAG - Het is niet de bedoeling dat instellingen hun patiënten op vakantie nareizen om daar zorg te verlenen op kosten van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Dat heeft minister Hoogervorst (Volksgezondheid) aan de Tweede Kamer geschreven.
Hij wil een streep halen door het project van de Riagg in Rotterdam die patiënten nareist naar Marokko, maar ook door plannen van verzorgingshuizen die dependances in het buitenland willen opzetten. Hoogervorst vreest dat dit te duur wordt.
De minister reageert daarmee op vragen van de Tweede Kamer over hulpverlening van therapeuten van de Riagg in Rotterdam. Deze stuurde vorig jaar zomer twee medewerkers naar Marokko om patiënten tijdens hun vakanties te begeleiden. In totaal hielpen zij 145 personen, begeleidden ze vijftien crisisgevallen zonder dat dit tot opname leidde en gaven ze driehonderd keer telefonisch consult. Het project kostte 20.000 euro.
Hulpverleners
AWBZ-zorg in het buitenland door Nederlandse hulpverleners is momenteel wettelijk mogelijk. Hoogervorst vindt echter dat de Rotterdamse RIAGG zich op een hellend vlak begeeft. Als het Rotterdamse voorbeeld navolging krijgt, kan het bieden van AWBZ-zorg op vakantie tot hoge kosten leiden en bovendien de behandelcapaciteit in Nederland uithollen. De minister zoekt naar een mogelijkheid om het leveren van AWBZ-zorg in bepaalde gevallen te beperken tot Nederland.
J. Lame, directeur Riagg Rijnmond noordwest, stelt dat de argumenten van de minister niets te maken hebben met de kwaliteit van de zorg en vreest dat de klok wordt teruggezet naar 1950. "Mensen blijven tegenwoordig niet altijd op dezelfde plaats, ook autochtone Nederlanders zitten veel in het buitenland. Als ambulante instelling moeten wij daar op inspelen."
Het zogeheten Rif-project krijgt komende zomer een vervolg. "Het zorgkantoor heeft ons gevraagd ermee door te gaan. Bovendien was het een succes. Er is deze zomer niemand opgenomen, alleen dat is al een besparing."
(NOS Teletekst)quote:Riagg wil cliënt in Turkije helpen
HILVERSUM Het Riagg in Rotterdam wil in
de zomer van 2005 ook psychiatrische
hulp verlenen aan cliënten in Turkije.
Dat zegt Riagg-directeur Lamé in het
tv-programma Nova.Of dit doorgaat,hangt
af van de steun van zorgverzekeraars.
Het Rotterdamse Riagg is in de zomer
van vorig jaar al met hulpverlening aan
ongeveer 150 chronische psychiatrische
Marokkaanse patiënten begonnen,tijdens
hun vakantie in het Rifgebergte.
Minister Hoogervorst van VWS vindt dat
de kosten te hoog zijn en dat het Riagg
zich op een hellend vlak begeeft.Hij
gaat na of de AWBZ aangepast kan worden
om dergelijke projecten te verhinderen.
Schatje dan toch! Hoorde zojuist op Nova: Marokkaanse patiënt wordt geplaatd door djinns die met zijn piemeltje spelen.quote:Op maandag 9 augustus 2004 23:19 schreef schatje het volgende:
[..]
(NOS Teletekst)
Ja, dat is natuurlijk van de zotte. Als mensen psychisch niet helemaal in orde zijn moeten ze maar gewoon thuis blijven. Zo voorkom je, heel simpel, het probleem wat als argument wordt gegegeven. Namelijk dat men aldaar stopt met medicatie en dat men zich de weg baant naar alternatieve genezers door toedoen van familie.
Laat ze maar op vakantie gaan wannneer ze echt op eigen benen kunnen staan. Niet door het handje vast te houden.
Natuurlijk hebben zij recht op een behandeling. Echter wel gewoon in Nederland.quote:Op maandag 9 augustus 2004 23:21 schreef BansheeBoy het volgende:
Ook Marokkanen betalen belasting, dus waarom zouden ze er geen recht op hebben ?
Wat heeft dat er nu mee te maken? Jij laat ook geen gelegenheid voor bij gaan om je gediscrimineerd te voelen. Het Riagg is toch Artsen zonder Grenzenachtige organisatie?? Geestelijke gezondsheidzorg in Marokko kan gebeuren door de autoriteiten aldaar, net zoals de geestelijke gezondheidszorg in Oostenrijk ook door de Oostenrijkers gebeurd.quote:Op maandag 9 augustus 2004 23:21 schreef BansheeBoy het volgende:
Ook Marokkanen betalen belasting, dus waarom zouden ze er geen recht op hebben ?
quote:Op maandag 9 augustus 2004 23:29 schreef Tarak het volgende:
Ik vind het pure arrogantie van zo'n RIAGG. Zoals ik in een ander topic net al postte van: "wij zullen jullie - arme en domme 3e wereldlanders - eens laten zien en leren, hoe jullie dingen moeten doen. Zelf kunnen jullie nu eenmaal niets"
Het maakt toch niks uit WAAR je geholpen wordt ? De ANWB werkt toch ook buiten de landsgrenzen ? Maar daar hoor je niemand over omdat niemand dat uitkomtquote:Op maandag 9 augustus 2004 23:25 schreef schatje het volgende:
[..]
Natuurlijk hebben zij recht op een behandeling. Echter wel gewoon in Nederland.
quote:Op maandag 9 augustus 2004 23:33 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het maakt toch niks uit WAAR je geholpen wordt ? De ANWB werkt toch ook buiten de landsgrenzen ? Maar daar hoor je niemand over omdat niemand dat uitkomt
Dus ? Het rode kruis, artsen zonder grenzen, giro555, worden wel allemaal door belastingnotulen betaald, daar hoor je ook niemand over !quote:Op maandag 9 augustus 2004 23:35 schreef Tarak het volgende:
[..]De ANWB wordt toch niet door de belasting gefinancierd.
quote:Op maandag 9 augustus 2004 23:36 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Dus ? Het rode kruis, artsen zonder grenzen, giro555, worden wel allemaal door belastingnotulen betaald, daar hoor je ook niemand over !
Ik begin steeds meer te denken dat de Marokkanen de zondeboek moeten zijn/worden'
Gelukkig kan iedereen hier op Fok! beamen dat ik geen huilie ben die altijd "racisme" of "discriminatie" roept om het minste geringste. Ik weet dus waar ik het over heb
Wie zegt eigenlijk dat die mensen niet dolgraag gewoon alleen zonder begeleiding op vakantie gaanquote:Op maandag 9 augustus 2004 23:19 schreef schatje het volgende:
Laat ze maar op vakantie gaan wannneer ze echt op eigen benen kunnen staan. Niet door het handje vast te houden.
Als je de uitzending zou hebben bekeken had je dit kunnen zien, dat ze dat zeiden.quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 00:01 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Wie zegt eigenlijk dat die mensen niet dolgraag gewoon alleen zonder begeleiding op vakantie gaan
En terrecht , de wachtlijsten zijn enorm , als je zo vaak op vakantie gaat ben je gewoon niet ziek genoeg , voor jou 3 anderen die die plaats wel nodig hebbenquote:Op dinsdag 10 augustus 2004 00:01 schreef HiZ het volgende:
Overigens, het Riagg in Utrecht (Altrecht) gooit mensen die in deeltijd behandeling zitten er zomaar uit als ze te vaak/ te lang met vakantie gaan. A
Novum 10 - 08 - '04: Pieter Idemburg [woordv. Volksgezondh.]: " De plannen van Riagg Rijnmond Noordwest om twee maanden per jaar een vaste plek in Marokko in te richten zijn onwenselijk. Zorg moet zo dicht mogelijk bij de burgers worden georganiseer en dat is in Nederland."quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 11:36 schreef N.icka het volgende:
[..]
En terrecht , de wachtlijsten zijn enorm , als je zo vaak op vakantie gaat ben je gewoon niet ziek genoeg , voor jou 3 anderen die die plaats wel nodig hebben
Wat is het hellend vlak dan? Wat is het probleem als de verzekeringsmaathscappijen er geen probleem mee hebben.quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 14:26 schreef Lemmeb het volgende:
Ik blijf het gewoon te zot voor woorden vinden. Je kunt met nog zoveel argumenten voor komen, feit blijft dat het RIAGG zich op een hellend vlak begeeft. waar houdt dit dan op?
Het probleem is dat die mensen toch wel gaan. Je kan ze niet dwingen om thuis te blijven ook al weet je dat het slecht voor hun gezondheid is als ze daar heen gaan. Wat de verzekeringsmaatschapijen doen is proberen de kosten in te dammen. Ik geef ze gelijk maar ik vind dat als je ziek bent je niet op vakantie moet gaan. Hiermee zadelen dus deze mensen de maatschappij op met hogere kosten.quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 14:29 schreef SCH het volgende:
[..]
Wat is het hellend vlak dan? Wat is het probleem als de verzekeringsmaathscappijen er geen probleem mee hebben.
Het hellend vlak is dat, op het moment dat je hier aan gaat beginnen, je straks de hele wereld wel kunt gaan uitrusten met Nederlandse RIAGGs. Waarom wel in Marokko, maar niet in, bijvoorbeeld, Dubai waar toch ook heel wat Nederlanders zitten?quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 14:29 schreef SCH het volgende:
Wat is het hellend vlak dan?
Wat die verzekeringsmaatschappijen wel of niet willen doet mij niet zoveel. Die hebben het makkelijk, leggen gewoon weer een eurootje bovenop Lemmebs en SCH's ziektekostenpremie en hoppa, weer een RIAGG in 1 of ander exotisch oord.quote:Wat is het probleem als de verzekeringsmaathscappijen er geen probleem mee hebben.
Daar zal het RIAGG wel een reden voor hebben, als ze veel clienten uit Dubai hadden, gingen ze daar wellicht wel naar toe. Ik heb niet gehoord dat ze de hele wereld overwillen maar het beperken tot Marokko en wellicht Turkije. Ik heb er ook wel vraagtekens bij maar ik zie er ook de positieve kanten wel van. Bijvoorbeeld dat artsen ervaring op doen in het land waar een substantieel deel van hun clienten vandaan komt, dat ze meer leren over Djinn en de achtergronden van hun clienten. Verder heeft die RIAGG-directeur een vrij sterk verhaal, heb je dat gehoord?quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 14:46 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Het hellend vlak is dat, op het moment dat je hier aan gaat beginnen, je straks de hele wereld wel kunt gaan uitrusten met Nederlandse RIAGGs. Waarom wel in Marokko, maar niet in, bijvoorbeeld, Dubai waar toch ook heel wat Nederlanders zitten?
Overdrijving is geen erg fijne discussietechniek. Voorlopig gaat het over de genoemde landen.quote:We moeten blijkbaar allemaal op vakantie kunnen, hoe slecht we er geestelijke of lichamelijk ook aan toe zijn. Het maakt allemaal niet uit, de Nederlandse zorgsector neemt je wel aan het handje mee naar je exotische bestemming!
Kun je dat aantonen? Zij zeggen namelijk dat ze het uit kostenbesparing doen.quote:Wat die verzekeringsmaatschappijen wel of niet willen doet mij niet zoveel. Die hebben het makkelijk, leggen gewoon weer een eurootje bovenop Lemmebs en SCH's ziektekostenpremie en hoppa, weer een RIAGG in 1 of ander exotisch oord.
Marktwerking denk ik. Het Riagg biedt, zonder last of ruggenspraakm patiënten tijdens vakantie hulp aan. Kwestie van creëren van aanbod, vraag komt vanzelf.quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 15:23 schreef Flumina het volgende:
Een beetje rare vraag misschien, maar hoe willen ze dat in hemelsnaam uitvoeren. Hebben die mensen nou echt behoefte in hun vakantie even langs RIAGG te gaan?
Van wie niet?quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 18:12 schreef N.icka het volgende:
Als ik ziek ben mag ik niet eens op vakantie
waarschijnlijk van de ARBO nietquote:Op dinsdag 10 augustus 2004 18:13 schreef SCH het volgende:
[..]
Van wie niet?
En daarom moeten die mensen de keuze maken: Op vakantie zonder hulp (dus geen genezing), of thuisblijven en hulp krijgen waardoor de genezing voorspoedig verloopt.quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 18:01 schreef SCH het volgende:
Een psychiatrische aandoening is geen gebroken arm, kopstoot, waar je zomaar even van geneest.
Het hellend vlak zou horizontaal zijn indien er uitsluitend en alleen sprake zou zijn van particuliere verzekering plaats zou zijn. Het gaat echter om AWBZ - dus gemeenschapsgelden.quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 14:29 schreef SCH het volgende:
[..]
Wat is het hellend vlak dan? Wat is het probleem als de verzekeringsmaathscappijen er geen probleem mee hebben.
bronquote:Minister wil einde aan Riagg-reisjes
Het probleem van de met patiënten naar Marokko meereizende Riagg-medewerkers heeft de volle aandacht van minister Hoogervorst (Volksgezondheid). De bewindsman zint op maatregelen om dergelijke praktijken in de toekomst in te perken. De Tweede Kamer en Leefbaar Rotterdam willen dat de minister daar haast mee maakt.
Al in mei dit jaar liet Hoogervorst weten 'niet erg gelukkig te zijn' dat medewerkers van de Riagg Rijnmond in het kader van het zogeheten Rifproject met hun patiënten meereizen naar Marokko als die op vakantie gaan.
Chronisch psychiatrische patiënten kunnen als ze op vakantie gaan naar Marokko een therapeut meekrijgen. Dit is al het tweede jaar dat de Rijnmondse Riagg haar medewerkers meestuurt naar het Rifgebergte.
VVD-Kamerlid Schippers wijst de praktijken van het Riagg vierkant af. "Hoogervorst moet dit probleem vóór volgend jaar opgelost hebben. Dit is maar een klein project, maar we hebben migranten uit Marokko, Turkije en Suriname en nog meer landen en veel ouderen wonen permanent in Spanje of Portugal. Het kan niet zo zijn dat, terwijl de zorg hier wordt uitgekleed en er een tekort aan personeel in de zorg is, we het als onze missie zien om over de hele wereld zorg te verlenen aan inwoners van ons land", fulmineert het VVDKamerlid. "Als het via een private verzekering gaat, prima, maar niet uit de collectieve awbzgelden."
Eenvoudig is het echter niet om paal en perk te stellen aan de praktijken, weet CDA-Kamerlid Joldersma. "Volgens de wet heeft iedereen namelijk recht op zorg in het buitenland als daar een medische noodzaak voor is."
Het argument dat nu gebruikt wordt, is dat de psychiaters in Marokko niet genoeg kennis in huis hebben zodat er een medische noodzaak is om een Riagg-medewerker mee te sturen.
"Medische noodzaak is echter iets anders dan iemand gewoon een psychiater in de achterzak meegeven", vindt Joldersma.
De Rotterdamse wethouder van Volksgezondheid, Marianne van den Anker, kondigde gisteren aan dat zij de maatschappelijk gevoelige kwestie namens het Rotterdamse college van B en W in een gesprek met het Riagg-bestuur gaat aankaarten.
quote:Op woensdag 11 augustus 2004 09:56 schreef N.icka het volgende:
Ik ga denk ik maar bij de riagg werken , vraag dan een client uit Hawai , en zeker te weten dat die op vakantie moet , ga ik wel mee
Noop niet gehoord. Wat waren z´n argumenten dan? Ik las hierboven een soort van argument vóór, 'dat mensen ertegen zijn, komt alleen omdat we dat die Marokkanen niet gunnen', maar dat is geen argument maar goedkope stemmingmakerij.quote:Op dinsdag 10 augustus 2004 15:08 schreef SCH het volgende:
Daar zal het RIAGG wel een reden voor hebben, als ze veel clienten uit Dubai hadden, gingen ze daar wellicht wel naar toe. Ik heb niet gehoord dat ze de hele wereld overwillen maar het beperken tot Marokko en wellicht Turkije. Ik heb er ook wel vraagtekens bij maar ik zie er ook de positieve kanten wel van. Bijvoorbeeld dat artsen ervaring op doen in het land waar een substantieel deel van hun clienten vandaan komt, dat ze meer leren over Djinn en de achtergronden van hun clienten. Verder heeft die RIAGG-directeur een vrij sterk verhaal, heb je dat gehoord?
Overdrijvingquote:Dat gebeurt allang, in Benidorm en adnere oorden.[/quote
Verschil is wel dat het in Benidorm gaat om mensen die ziek worden als ze al op vakantie zijn (wat je dus niet vantevoren kunt weten), terwijl het bij dat RIAGG in veel gevallen gaat om mensen die ziek op vakantie gaan. Bovendien gaat het in Benidorm ook veelal om privéklinieken en zijn al die oudjes in Benidorm particulier verzekerd en draaien ze dus veelal zelf voor de kosten op.
[quote]Overdrijving is geen erg fijne discussietechniek. Voorlopig gaat het over de genoemde landen.
Kunnen zij dat aantonen? Het allergoedkoopste lijkt me nog altijd dat die mensen helemaal niet op vakantie gaan en gewoon thuisblijven en werken aan hun herstel. Zoals ieder verstandig mens zou doen.quote:Kun je dat aantonen? Zij zeggen namelijk dat ze het uit kostenbesparing doen.
Curieus he. Natuurlijk is het goedkoper als ze thuisblijven. Maar als je er sowieso rekening mee houdt dat die patiënten twee maanden in de zomer weggaan, ja dan is het 'goedkoper' om mee te reizen.quote:Op zaterdag 14 augustus 2004 14:41 schreef Lemmeb het volgende:
Kunnen zij dat aantonen? Het allergoedkoopste lijkt me nog altijd dat die mensen helemaal niet op vakantie gaan en gewoon thuisblijven en werken aan hun herstel. Zoals ieder verstandig mens zou doen.
Ja ik geloof dat dat wel de algemene teneur is in Nederland, waar zwakheid en zieligheid de dienst uit lijken te maken. Zieke mensen zijn ook zielig en moet je koesteren, ze betekenen immers zoveel voor de maatschappij. Daarom moeten ze 2 maanden op kosten van de bijzondere bijstand op vakantie kunnen naar hun thuisland. En het RIAGG reist met ze mee voor het geval dat men de confrontatie met de ellende waar men ooit voor is weggevlucht niet trekt.quote:Op zaterdag 14 augustus 2004 15:09 schreef Flumina het volgende:
Curieus he. Natuurlijk is het goedkoper als ze thuisblijven. Maar als je er sowieso rekening mee houdt dat die patiënten twee maanden in de zomer weggaan, ja dan is het 'goedkoper' om mee te reizen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |