Ik heb zelf een kleine maand geleden mijn eigen hond moeten laten inslapen doet nog altijd pijn... denk er wel aan dat je het nooit meer kunt terugkeren, klinkt dom maar als het eenmaal gebeurd is zie je hem ook nooit meer terug.
-edit-
ik heb de hond pas laten inslapen nadat bleek dat hij nog niet meer de kracht had om naar zijn voederbak te lopen zelf. Voor de rest had hij exact dezelfde symptomen als jij beschrijft, maar die had hij al 2 jaar! dus pas op voor je te gehaast reageert.
heel erg veel sterkte, ik weet hoe het is.
[Dit bericht is gewijzigd door jdmorpheus op 20-05-2003 12:46]
quote:Wij hebben er ook zo eentje, alleen dan dik
Op dinsdag 20 mei 2003 12:39 schreef sabyne het volgende:
Ik heb een lief klein hondje van ruim 17 jaar.Hij is oud dus heeft ook die verschijnsels:Bijna blind,hij is heel dun,stink uit zijn mondje,slaapt zowat altijd en is gewoon heel lelijk geworden.Volgens mij heeft ie geen pijn maar sommige mensen vinden het zo zielig dat ie zo oud is met zijn gebrekken daarvan dat ik hem moet laten inslapen,maar ik denk dat dat pas echt hoeft als ie pijn gaat lijden.Ik ben echt dol op em en zou het liefst willen dat ie 100 word,maar wil hem ook niet laten lijden.Wat zou jij doen?
quote:Ik vond toevallig gister een foto van em toen ie nog jong,fris en fruitig was....klinkt meschien raar maar als je toen in zijn ogen keek of nu....alle levenlust lijkt er uit te zijn,het is verschrikkelijk ik heb em vanaf mijn 9jaar en ben nu 26....die hond heeft alles met mij meegemaakt......ik begin al te janken bij de gedachten!!!
Op dinsdag 20 mei 2003 12:43 schreef emingee het volgende:
Als je denkt dat hij ongelukkig is zou ik het doen.
quote:Het lijkt me verschrikkelijk om uiteindelijk afscheid van hem te moeten nemen, bijna net zo erg als van een familielid of goede vriend.
Op dinsdag 20 mei 2003 12:47 schreef sabyne het volgende:[..]
Ik vond toevallig gister een foto van em toen ie nog jong,fris en fruitig was....klinkt meschien raar maar als je toen in zijn ogen keek of nu....alle levenlust lijkt er uit te zijn,het is verschrikkelijk ik heb em vanaf mijn 9jaar en ben nu 26....die hond heeft alles met mij meegemaakt......ik begin al te janken bij de gedachten!!!
In ieder geval heel veel sterkte
Succes met je beslissing!
Ik denk dat als ik duidelijk merk dat ze pijn lijdt , of problemen krijgt met lopen (door de achterpoten zakken e.d) , dat het dan wel tijd is voor d'r om te gaan , want ik denk niet dat ze het dan nog naar d'r zin heeft.
Gelukkig is onze hond pas 3.5 jaar oud, dus we mogen nog een poosje van d'r genieten maar het is wel algemeen bekend dat zodra ze pijn gaat lijden , die keus gemaakt gaat worden.
We hebben de hond gekocht om plezier van te hebben , en 't beestje een goed huis te geven , waar ze zich veilig en geliefd voelt , en ze zal zo lang mogelijk bij ons blijven.... maar als 't echt niet meer gaat , dan krijgt ze een spuitje. Dan moet je ook gewoon eerlijk zijn tegenover jezelf EN het beest , ze gaan nou eenmaal niet zo lang mee als een mens, dat weet je als je aan honden/katten begint.
Voor de TS , 17 jaar , dat is een heel respectabele leeftijd , ik denk dat je het beste nog een tijdje aan kan zien , als hij/zei nog gewoon happy is als ze wakker is (dat oudere dieren langer slapen is algemeen bekend) , dan is er niet zo heel veel aan de hand (behalve dan de oudheidsverschijnselen) , hou 'm gewoon goed in de gaten , en als het blijkt dat ie pijn heeft/krijgt , dan zou ik 'm wel laten inslapen. het is niet eerlijk tegenover jezelf EN de hond om het nog 2 jaar te rekken , met veel pijn en moeite , omdat je niet van 'm af wilt , ik neem aan dat ie 17 jaar een goed leven gehad heeft , wil je dat afsluiten met een tijd ellende , voor jou en het beestje? , ik zou het niet doen.
Een oudere hond word nu eenmaal wat langzamer, dat geeft niet, zolang ik maar het idee heb dat hij het leven nog prettig vind mag hij van mij lekker doorslomen....
Ouderdom komt nu eenmaal met gebreken en voor gewone ouderdomskwaaltjes die voor de hond helemaal zo erg niet zijn ga ik zeker mijn beste maatjes niet voor in laten slapen....
Nu kun je je er alvast op voorbereiden en een waardig afscheid nemen, want het zal waarschijnlijk niet lang meer duren. Hopelijk sterft ie een natuurlijke dood ipv bij de dierenarts, maar dat soort dingen komen altijd onverwachts.
Er zijn zat honden die staar hebben en verder blij zijn? als een hond ouder wordt gaat hij meer uit zijn mond stinken en word leijker..
zoiets heet dan ook ouderdom..
jij kent die hond het beste, als hij nou pijn heeft dan kan je er informatie over in gaan winnen maar niet als hij tekenen van ouderdom heeft..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |