In principe is constitutioneel eczeem een te hoge reactie van je immuumsysteem in je lichaam. Sinds kort is er protopic, een nieuwe zalf die (als ik het goed heb begrepen) die het immuumsysteem afbreekt of omzeilt, zodat je huid kan genezen.
Ik gebruik het nu ongeveer 2 maanden en het werkt dus echt. Na mijn hele leven enorm last te hebben over mijn hele lichaam gaat het dus beter. Mijn huid voelt beter aan en het gaat steeds beter. Aangezien je huid het grootste orgaan is van je lichaam kun je je misschien voorstellen dat je slecht functioneert als je er last van hebt.
Het enige nadeel is, het wordt NIET automatisch vergoed door het ziekenfonds en een tube kost 75 euro. Denk je dit ook te kunnen gebruiken dan moet je je huisarts of specialist een brief laten schrijven naar je zorgverzekeraar. Ik krijg het inmiddels vergoed, in februari moet ik een nieuwe aanvraag indienen.
quote:en dat wordt alleen maar moeilijker met het kabinet wat nu gaat zitten
Op donderdag 8 mei 2003 09:19 schreef Isabeau het volgende:
Hey, te gek joh! Eindelijk iets wat wel werkt. Maar zoals zovaak werken de ziektekostenverzekeraars nogal langzaam met doorkrijgen dat iets werkt en met het toevoegen aan het pakket.
ontopic: Tof voor je dat je nu iets hebt dat echt werkt!
De spanning op je huid neemt ook af waardoor je je meer kunt ontspannen.
En ik slik geen celestone meer dus, ook erg belangrijk. Dat medicijn maakt je trouwens ook dik, vervelende bijwerking.
Nee, eczeem is geen pretje....
Binnenkort mijn huisarts maar een ff polsen om te kijken of hij het al kan voorschrijven! Het is voornamelijk bedoeld voor plaatsen waar de huid al dunner is, zoals de nek, en dat is precies waar ik altijd last van heb. Klinkt veelbelovend!
Oja, als je in zonlicht staat brandt het, alsof je onder een vergrootglas zit.
Wat ik wel dagelijks gebruik zijn de producten van Balneum Intensive van Hermal (gewoon uit de winkel, bij de grote Etos-filialen te koop): dagcrème, bodylotion en douche-olie. Ik gebruik die spullen nu een paar maanden en ik heb er zo ontzettend veel baat bij. Eerlijk waar, mijn huid is er zo ontzettend van opgeknapt. Heel af en toe heb ik nog wel een beetje irritatie, maar nog geen fractie van wat ik eerder heb doorgemaakt. Het heeft gewoon zo veel goeds gedaan en dat voor een heel gewoon product van de drogist.
Ik wilde dat product ook even noemen, ik ben voor ontzettend veel producten allergisch, ook voor al die zogenaamd hypoallergene producten, maar hier reageer ik prima op. Ik ben er van overtuigd dat het ook met dat product te maken heeft dat ik bijna geen medicijnzalfjes meer nodig heb. Absoluut het proberen waard dus, duur is het ook niet.
quote:Het is een zalf zonder hormonen, ik gebruik het zelf ook sinds een maand. Heb de kleine tube: ¤42. Veel geld, maar bij mij was al mijn eczeem binnen 2 weken weg!
Op donderdag 8 mei 2003 14:29 schreef marsterretje het volgende:
Maar is dat dan ook een middel dat geen gebruik maakt van corticosteroidenhormomen?
Want dat is vaak het probleem: die zalven maken je huid dun en schaden je bijnieren.
Zelf gebruik ik nu Elocon, wat goed helpt, maar ik ben ook nog steeds op zoek naar een minder rigoureus medicijn. En als het je lichaam niet meer zo schaad, dan heb ik de 75 euro er wel voor over.Nee, eczeem is geen pretje....
Het enige nadeel is inderdaad de rooie kop die je krijgt als je alcohol drinkt, maar bij mij alleen na het eerste glas.
quote:Ik heb het opgestuurd naar mijn zorgverzekeraar (amicon) maar krijg niks vergoed
Op dinsdag 20 mei 2003 22:37 schreef Stormvogel het volgende:
Gewoon de rekening opsturen naar je ziektekostenverzekeraar.
waar ben jij verzekerd?
quote:Unive.
Op dinsdag 20 mei 2003 22:38 schreef CrashOne het volgende:
waar ben jij verzekerd?
Dat jullie het even weten!
[Dit bericht is gewijzigd door CrashOne op 13-06-2003 11:14]
quote:Protoppie
Op vrijdag 13 juni 2003 11:09 schreef CrashOne het volgende:
Vanaf 1 juli wordt Protopic vergoed voor iedereen ouder dan 16 jaar.
ik heb al 23 jaar eczeem, nu heel erg.
Ik zit er helemaal onder en ik heb een formulier ingevuld en naar de apotheek gebracht voor Protopic, maar nog steeds nix gekregen.
Ik wacht maar ff tot 1 juli.
Te gek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
quote:Ik zou een gratis proefmonster krijgen als ik een formulier voor 30 mei zou invullen.
Op vrijdag 13 juni 2003 17:31 schreef SunChaser het volgende:
Formulier invullen? Het gaat op doktersrecept volgens mij.
Ik heb al 23 jaar eczeem en nu op dit moment heel erg, nog nooit zo erg gehad.
Zelfs Elocon helpt nu niet.
Nix helpt, en ik kan het weten.
Maar Protopic wil ik graag proberen.
Ik weet waar ik over praat.
P.s. ik loop al 21 jaar bij de dermatoloog, huidarts voor degenen die het niet weten.
En zelfs hij zit met zijn handen in het haar.
Wil me weer een teer behandeling doen, maar ik weet dat dat toch niet helpt en een ziekenhuis opname zie ik nu niet meer zitten, al gedaan en het hielp allemaal nix.
Dieet ook niet.
Je moet alleen niet te lang in de zon lopen en zeker niet liggen, want dan verbrandt je. Maar er zitten geen hormomen in.
Wow, teer, dat is voor mij heeeeeeeeel lang geleden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |