Mij lijkt het juist hartstikke leuk om tante te worden... namelijk wel de lusten, niet de lasten. Gewoon leuk af en toe met zo'n kind naar de dierentuin, paar daagjes logeren en ik vind het toch wel belangrijk een deel uit te maken van het leven van m'n zusje en nichtje. Ik wil zo een tante worden waarvan dat kind dan tegen haar vriendjes zegt: "Ik heb echt een gave tante!".
Als ik erover nadenk, heb ik zelf ook veel beter contact met de tantes in de familie dan met de ooms. Vooral met één tante, de zus van m'n moeder. De ooms hebben eigenlijk, net als mijn vriend, weinig betrokkenheid getoond.
Ervaren mannen het oom worden nou werkelijk anders dan vrouwen het tante worden? Of heb ik het gewoon niet zo getroffen met de ooms...
En maakt het ook of je tante/oom wordt van het kind van je broer of van je zus?
Ikzelf zou het namelijk leuker vinden om tante te worden van m'n zusjes kind, dan van m'n schoonzusje. Ik voel die betrokkenheid veel meer als het om mijn zusje gaat.
[Dit bericht is gewijzigd door Qarinx op 01-05-2003 11:12]
Familie betekend voor mij gewoon niet zo veel. Ik denk dat dat opvoeding-afhankelijk is.
nu wil ik later zelf ook kinderen, zeker weten
Door omstandigheden logeert het nichtje met mams hier en hij vind het geweldig. Ze is nu een paar dagen bij oma en hij zei zelfs tegen me:
"We moeten maar snel zelf een babietje maken, want het is wel stil zonder die kleine"
Dus, om een lang verhaal kort te maken: Hij vind het echt geweldig!!!
en ikke ook....
Zie m'n neefje toch minstens 3 keer per week.. maar m'n zus woont ook dichtbij..
Mijn zus heeft een dochtertje van 9 maanden. Geweldig! Er zit toch verschil in of het van je eigen zus is of van je schoonzus. Daarom vind ik het wel leuk dat mijn schoonzusje het eerst was, dat maakt de band met die jochies ook zo bijzonder. Maar als ik mijn nichtje zie, dan smelt ik gewoon. Je herkent zoveel in haar. Ze lacht bijna altijd en is ook weer zo anders dan de jochies. Ze brabbelt aan 1 stuk door, terwijl de jochies het op die leeftijd hielden op wat kreten en gepruttel. (ik hoop dat jullie begrijpen wat ik ermee bedoel )
Ja, ik ben er gek op mijn neefjes en nichtje. Tante zijn is hartstikke leuk. Logeerpartijtjes zijn compleet slopend, maar iedereen heeft er plezier in. Ik wil ook - en mijn mannetje trouwens ook - een echt 'aanwezig' persoon in hun leven zijn. Iemand waar ze op terug kunnen vallen.
En elke keer als ze geweest zijn, kun je ons bij elkaar rapen. Dan denken we weer: Laten we toch nog maar een paar jaartjes wachten.
quote:Ik op zich ook niet hoor, maar ik zie m'n zusje toch eerder een kind krijgen dan mij. Ik studeer nog wel een tijdje, terwijl zij als het goed is op haar 19e al haar opleiding heeft afgerond en dan gaat werken enzo. Ze zegt zelf ook dat, als ze aan kinderen begin, ze er toch wel redelijk vroeg bij wil zijn. Tegen de tijd dat ik daar over na ga denken, ben ik toch wel 30+.
Op donderdag 1 mei 2003 11:11 schreef morpheus_at_work het volgende:
het lijkt mij persoonlijk best leuk , zoiezo vind ik kinderen leuk , al zie ik het nog niet in de nabijetoekomst gebeuren dat ik oom wordt
Leeftijden: 1 van bijna 16, 1 van 15, 1 van 13, 1 van 12 en 1 van bijna 11.
Bij het neefje van mijn man zijn broer voel ik me wat minder betrokken. Komt omdat ik hem niet helemaal heb zien opgroeien en we hem eigenlijk vrij weinig zien. Maar ik vind het wel een hele lieve jongen en zou best wel een betere band met hem krijgen.
Mijn oudste neefje doet dit jaar examen, hij is ruim een kop groter als mij, maar toch is hij mijn kleine neefje. Het is een geweldig joch. Stil, maar je ziet hem genieten.
Ze hebben allemaal iets aparts, zijn allemaal lief maar hebben ook allemaal hun eigenaardigheden.
Ik vind het in ieder geval geweldig en zou het van de kant van mijn schoonfamilie graag nog een keer meemaken. Mijn zussen kunnen niet meer, schoonzus ook niet meer dus ja... zijn jongste broer moet maar aan de vrouw en gelijk aan een kind
Ik zie ze ongeveer 2X pmnd, gewoon druk met werken.
Maar ik moet zeggen. ER is niets Leukers dan te gaan dansen met je nichtje hoor. Lachen als je dansstapjes voordoet en ze zich dan optrekt aan de box en je na gaat doen.
Ze heeft overigens ook Enorme Blauwe kijkers,
Neefje doet nog niet zoveel meer dan eten, das wel jammer maar over 1 mnd ga ik 'm proberen te leren staan.
Ik vond m'n tante ook altijd leuker dan m'n moeder. Het was gewoon leuke afwisseling en bij je tante kon je toch iets meer maken. Je moeder was altijd iets strenger
quote:Ik heb - helaas - geen broer of zus, dus daar kan ik mijn hoop niet op vestigen...
Op donderdag 1 mei 2003 11:03 schreef Qarinx het volgende:En maakt het ook of je tante/oom wordt van het kind van je broer of van je zus?
quote:En dat gaat over ongeveer een maandje gebeuren!!! (of ja, de vrouw van de broer van mijn vriend)
Ikzelf zou het namelijk leuker vinden om tante te worden van m'n zusjes kind, dan van m'n schoonzusje. Ik voel die betrokkenheid veel meer als het om mijn zusje gaat.
Zelf heb ik nog helemaal geen moedergevoelens oid, maar wie weet...
[Dit bericht is gewijzigd door SpaceAce op 01-05-2003 11:25]
quote:En je broer niet?
Op donderdag 1 mei 2003 11:15 schreef dutchie het volgende:
Mijn schoonzusje heeft 3 jongens van 6, 3 en 1 jaar oud.
(hebben vroeger wel vaker bij me geslapen, maar ja... toen waren ze nog jong en moesten ze nog gewoon op tijd naar bed, ging niet verder dan een disney filmpje en wat chippies)
quote:Mijn zwager.
Op donderdag 1 mei 2003 11:25 schreef Phaedrus het volgende:[..]
En je broer niet?
quote:Ik heb zelf helemaal niets met m'n schoonzusje (zus van vriend) of haar kind, maar ik vind het van m'n vriend wel jammer en soms ook wel egoïstisch. Ik heb namelijk wel het gevoel dat zijn zus het wel graag zou willen dat haar kind met familie opgroeit.
Op donderdag 1 mei 2003 11:20 schreef Kleintje het volgende:
Bij het neefje van mijn man zijn broer voel ik me wat minder betrokken. Komt omdat ik hem niet helemaal heb zien opgroeien en we hem eigenlijk vrij weinig zien. Maar ik vind het wel een hele lieve jongen en zou best wel een betere band met hem krijgen.
Hij heeft de kans om dat kind te zien opgroeien en het allemaal van dichtbij mee te maken, maar het lijkt hem weinig te doen. De ontwikkelingen van het kind hoort hij dan over de telefoon of dan krijgt hij een paar foto's van een paar maanden. Ik voel me dan ook niet echt geroepen om te zeggen, "schenk eens wat meer aandacht aan je nichtje"... maar het zal mij in ieder geval niet gebeuren
quote:Voor mij hetzelfde. Ben nu een paar maanden oom, ben reuzeblij voor broer en schoonzus met wie ik geweldige band heb, ben heel gelukkig voor hen, maar met de kleine heb ik echt helemaal niks. Ook eerlijkgezegd geen interesse in. En wat is er nou voor lol aan om die kleine cadeau's te geven als ie dat nog niet eens beseft?
Op donderdag 1 mei 2003 11:09 schreef DaForZz het volgende:
Ik denk dat het me weinig zou boeien als ik oom werd. Zou het leuk vinden voor me broer/zus (als het een gewilt kind was dan wel), maar dan houdt het ook op.Familie betekend voor mij gewoon niet zo veel. Ik denk dat dat opvoeding-afhankelijk is.
Misschien nog extremer dan bij DaForZz betekent de term 'familie' echt helemaal niks voor mij (heeft met mijn verleden/opvoeding te maken), dus het feit dat die kleine mijn neefje is boeit me totaal nada. Maar als persoon zal ie me in de toekomst mogelijk wel gaan boeien.
Maar ja... ze hebben altijd gezegd dat ze nooit aan de kinderen zouden gaan, dus..... maar ik blijf hoop houden
[Dit bericht is gewijzigd door Brighteyes op 01-05-2003 11:36]
quote:Hoe reageren jouw broer en schoonzus daar dan op, dat je geen interesse toont?
Op donderdag 1 mei 2003 11:33 schreef Feestkabouter het volgende:
Voor mij hetzelfde. Ben nu een paar maanden oom, ben reuzeblij voor broer en schoonzus met wie ik geweldige band heb, ben heel gelukkig voor hen, maar met de kleine heb ik echt helemaal niks. Ook eerlijkgezegd geen interesse in.
Ik had het namelijk bij mijn schoonouders echt compleet gedaan, toen ze merkte dat de zwangerschap van m'n schoonzusje me weinig interesseerde...
Wel leuk was dat mijn schoonbroertje pas 13 jaar was toen de oudste werd geboren. En aangezien hij de enige echte, dus niet aangetrouwde oom, was, werd hij ook meteen peetoom.
Hij was daar best wel trots op.
Maar hoe hij dat zal vinden als hij over een jaar of 5 door zijn petekind in de kroeg geroepen wordt met "ome René", terwijl hij dan pas 28 is en mijn zoon 15.....
Weet het niet. Misschien voelt hij zich dan wel een ouwe lul.
Ik leer 'm wel vieze moppen als 'ie wat ouder is, daar zijn ooms voor.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |