quote:[offtopic] Ach, jij noemt het CDA in eerdere posts van je een stel NSB'ers. Over gebrek aan respect gesproken. Doe dus niet zo schijnheilig.
Op vrijdag 11 april 2003 16:12 schreef SCH het volgende:Jeemig - wat een gebrek aan respect. En wat een onkunde. Jij weet blijkbaar niet hoe belangrijk deze mensen zijn geweest en nog steeds zijn. Aantjes wordt bij veel zaken om advies gevraagd. Dus zo'n fossiel is het niet. Maar serveer de mensen maar af die jou onwelgevallig zijn, als dat de manier is waarop je met elkaar omgaat
En advies/mening vragen is altijd prima natuurlijk. Het houdt alleen op een bepaald moment op. Logisch.
quote:Dat moet je toch niet onderschatten. Het CDA bracht wel de bede terug in de Troonrede.
Op vrijdag 11 april 2003 16:14 schreef DennisMoore het volgende:[..]
Da's dan weer jouw stokpaardje?
CDA is al lang geen 'religieuze partij' meer. De echte diehard christen stemt al jaren ChristenUnie/SGP.
Dat stuk in Trouw waar ik eerder naar verwees laat heel goed zien hoe de religieuze wortels van de huidige CDA bestuurders momenteel de CDA (en dus de Nederlandse) politiek bepalen.
quote:Inderdaad, maar dan wel met Aantjes dwepen - terwijl die lid is geweest van de Germaanse SS. Komt allemaal wat inconsistent op mij over.
Op vrijdag 11 april 2003 16:19 schreef DennisMoore het volgende: Ach, jij noemt het CDA in eerdere posts van je een stel NSB'ers. Over gebrek aan respect gesproken.
[Dit bericht is gewijzigd door rroloff op 11-04-2003 16:54]
quote:als dit nog eens gebeurt dan mag ik hopen dat de sp etc uit de kamer stapt
Op vrijdag 11 april 2003 16:27 schreef toxi het volgende:
Dit wordt CDA-VVD-LPF waarschijnlijk...
quote:Het ging al de hele tijd slecht tussen CDA en PvdA, Er waren grote verschillen tussen de partijen en JP heeft herhaaldelijk gezegt dat het beter was geweest met CDA-VVD meerderheidskabinet. Er zijn een paar verzachtende uitspraken gedaan om de indruk te wekken dat ze vooruitgaan maar met de grootste problemen/zaken konden ze het niet eens worden. Bos zat als altijd weer tegen te werken, hij weet niet wat hij wil, zelfs niet met een oorlogsstandpunt.
Op vrijdag 11 april 2003 01:00 schreef Farzin het volgende:[..]
Je bedoelt dat het daadkrachtig is als je de formatie, na 2,5 maanden onderhandelen opblaast?
conclussie: CDA-VVD-LPF
quote:Mooi, zijn we ook van die tegenwerkers af.
Op vrijdag 11 april 2003 16:40 schreef zwielie het volgende:[..]
als dit nog eens gebeurt dan mag ik hopen dat de sp etc uit de kamer stapt
quote:Tja, ik zie dat eerder als een cultureel iets. En vooral eigenlijk omdat de Troonrede iets is dat de (gelovige) koningin uitspreekt (ook al krijgt 't steeds meer politieke lading). En dan vind ik een 'God bless' wel liev eigenlijk
Op vrijdag 11 april 2003 16:31 schreef rvand het volgende:Dat moet je toch niet onderschatten. Het CDA bracht wel de bede terug in de Troonrede.
quote:Heb ik nog niet gelezen (moet ik me eerst registreren daar). En religieuze wortels kun je iemand niet ontnemen, ook niet door een C uit de naam weg te strepen. Een ander heeft liberale wortels, een ander socialistische etc etc. Da's iemands levensovertuiging/houding.
Dat stuk in Trouw waar ik eerder naar verwees laat heel goed zien hoe de religieuze wortels van de huidige CDA bestuurders momenteel de CDA (en dus de Nederlandse) politiek bepalen.
Het CDA is absoluut een religieuze partij. Dat is juist het bestaansrecht van de partij. Het evangelie en de Here God worden gezien als grondslag voor een samenleving. Het gaat bij het CDA over rentmeesterschap en gerechtigheid, dat zijn woorden die bij uitstek worden gebruikt in een religieuze context.
Het is volens mij juist de kracht van het CDA, dat christelijke aspect. Helaas is de partij er erg verlegen mee en weet ze niet zo goed meer hoe ze het vorm moet geven. Dat gesprek zou gevoerd worden maar toen is Marnix van Rij aan de kant gezet, die zich daar erg mee bezighield. Het CDA zal zich alsnog moeten bezinnen op de christelijke uitgangspunten en duidelijk moeten formuleren waar het precies voor staat. Er ligt veel terrein braak om dat religie en zingeving veel aandacht hebben de laatste jaren. Het CDA kan zich profileren naast de ChristenUnie die een heel andere manier van christen-zijn voor staat.
Maar het is typerend en zorgelijk als een CDA-lid hier al zegt dat het CDA geen christelijke partij is.
quote:Grappig dat je dat beweert. Ik heb namelijk nog nooit meegemaakt dat een CDA-bijeenkomst begonnen wordt met bijbellezing of gebed. Hooguit wordt er een gedachtenbepalend 'spiritueel' getint stukje voorgelezen. Het zal wel verschillen van afdeling tot afdeling, en van bijeenkomst tot bijeenkomst.
Op vrijdag 11 april 2003 16:54 schreef SCH het volgende:
Wat grappig dat je zegt dat het CDA geen religieuze partij is. Daarom wordt er op partij-bijeenkomsten gebeden en worden er bijbelteksten en spirituele teksten voorgedragen. Daarom heeft het CDA een centrum voor religie en zingeving opgericht
quote:Ga eens zoeken op de site en in de officiele stukken naar de woorden 'evangelie' en 'Here God'. Die zul je maar weinig tegenkomen. De bijbelse boodschap wordt vertaald naar 4 genoemde Grondslagen. En van dááruit wordt politiek bedreven. Vandaar ook dat ook atheïsten en moslims (actief) lid kunnen zijn van 't CDA. Zolang je die 4 uitgangspunten maar onderschrijft.
Het CDA is absoluut een religieuze partij. Dat is juist het bestaansrecht van de partij. Het evangelie en de Here God worden gezien als grondslag voor een samenleving. Het gaat bij het CDA over rentmeesterschap en gerechtigheid, dat zijn woorden die bij uitstek worden gebruikt in een religieuze context.
Je lijkt dus niet echt te weten waar je 't over hebt, of je hebt enkel ervaring met een CDA-afdeling op de Veluwe.
quote:Men zou idd nadrukkelijker het beleid mogen toetsen aan de 4 Grondslagen, en dat ook publiekelijk bekend maken. Een partij mag zéker een 'ideologie' hebben.
Het is volens mij juist de kracht van het CDA, dat christelijke aspect. Helaas is de partij er erg verlegen mee en weet ze niet zo goed meer hoe ze het vorm moet geven. Dat gesprek zou gevoerd worden maar toen is Marnix van Rij aan de kant gezet, die zich daar erg mee bezighield. Het CDA zal zich alsnog moeten bezinnen op de christelijke uitgangspunten en duidelijk moeten formuleren waar het precies voor staat. Er ligt veel terrein braak om dat religie en zingeving veel aandacht hebben de laatste jaren. Het CDA kan zich profileren naast de ChristenUnie die een heel andere manier van christen-zijn voor staat.
Wat mij betreft mag het zuiver christelijke politiek bedrijven worden overgelaten aan CU/SGP. Mooi vanaf de zijlijn christelijk staan wezen. Een brede invloedrijke volkspartij (CDA) moet zich niet vervreemden van de kiezers door onnodig religieus te gaan wezen.
quote:Christelijke politiek is m.i. niet werkbaar. Zeker niet wanneer je ook nog veel invloed wil uitoefenen. Ik hou het op politiek gebaseerd op een aantal (Christelijke) Uitgangspunten (rechtvaardigheid, solidariteit, gedeelde verantwoordelijkheid, rentmeesterschap), die ook niet-christenen helemaal kunnen onderschrijven.
Maar het is typerend en zorgelijk als een CDA-lid hier al zegt dat het CDA geen christelijke partij is.
En gezien jouw eerdere scheldkannonades inclusief NSB-verwijten richting het CDA neem ik jouw schijnheilige 'zorgen' mbt het CDA met enkele kilootjes zout. .
quote:Dubbel feest
Op vrijdag 11 april 2003 16:40 schreef zwielie het volgende:[..]
als dit nog eens gebeurt dan mag ik hopen dat de sp etc uit de kamer stapt
quote:Gelukkig weet de koningin wel alle in & outs van deze breuk en baseer jij je op gegevens van het partijtje modderworstelen van gisteravond.
Op vrijdag 11 april 2003 16:02 schreef SCH het volgende:
De koningin zou best eens de bal bij Bos neer kunnen leggen. Dat is destijds bij Kok ook gebeurd.
quote:Veel hangt af van de manier waarop de informateurs zullen rapporteren en daarna komen alle adviseurs ook nog langs. Ik hou het niet voor onmogelijk dat de Koningin een PvdA'er als informateur zal benoemen. Kok is vandaag benoemd tot minister van Staat, dus misschien is het wat voor hem
Op vrijdag 11 april 2003 17:55 schreef RoelerMF het volgende:[..]
Gelukkig weet de koningin wel alle in & outs van deze breuk en baseer jij je op gegevens van het partijtje modderworstelen van gisteravond.
Ik verwacht dat de Trix de wijsheid heeft om het CDA een tweede kans te geven om een formatie te starten.
Ik heb het namelijk wel helemaal gehad na zojuist weer die kop van Bos te hebben gezien en dan op de achtergrond zo een rode roos. Kan er nog subtieler worden bericht in de media
quote:
Peiling: CDA schuldig aan breukHet CDA heeft volgens de kiezers de meeste schuld aan het fiasco in de formatie. Volgens onderzoek van Maurice de Hond geeft 39% van de mensen de partij de schuld. Volgens 22% treft de PvdA alle blaam.
In de peiling komt het CDA uit op 34 zetels, 10 minder dan nu in de Kamer. De afgelopen dagen verloor de partij vier zetels. De PvdA blijft in vergelijking met vorige week stabiel op 34 zetels, acht minder dan nu in de Kamer.
De helft van de ondervraagden verwacht dat er een kabinet komt met CDA, VVD en LPF. 61% denkt dat een nieuw kabinet de hele rit tot 2007 niet zal uitzitten.
bron: Teletekst
quote:
Op vrijdag 11 april 2003 18:26 schreef dwerg het volgende:
Overigens geeft 98% van de Nederlanders de schuld voor de ondergang van Newconomy aan Maurice de Hond, en heeft 78% geen vertrouwen meer in zijn opiniepeilingen.
quote:Flame niet zo man. Het CDA is een belangrijke partij en ik vind het van belang dat zo'n partij een duidelijke koers vaart. Daar is niks schijnheiligs aan lijkt mij.
Op vrijdag 11 april 2003 17:09 schreef DennisMoore het volgende:
Men zou idd nadrukkelijker het beleid mogen toetsen aan de 4 Grondslagen, en dat ook publiekelijk bekend maken. Een partij mag zéker een 'ideologie' hebben.Wat mij betreft mag het zuiver christelijke politiek bedrijven worden overgelaten aan CU/SGP. Mooi vanaf de zijlijn christelijk staan wezen. Een brede invloedrijke volkspartij (CDA) moet zich niet vervreemden van de kiezers door onnodig religieus te gaan wezen.
[..]Christelijke politiek is m.i. niet werkbaar. Zeker niet wanneer je ook nog veel invloed wil uitoefenen. Ik hou het op politiek gebaseerd op een aantal (Christelijke) Uitgangspunten (rechtvaardigheid, solidariteit, gedeelde verantwoordelijkheid, rentmeesterschap), die ook niet-christenen helemaal kunnen onderschrijven.
En gezien jouw eerdere scheldkannonades inclusief NSB-verwijten richting het CDA neem ik jouw schijnheilige 'zorgen' mbt het CDA met enkele kilootjes zout.
.
Die verwijten richting het CDA staan nog steeds, die heb jij ook niet weg kunnen nemen. Het is vandaag alleen maar sterker geworden. Wat een akelig spel heeft het CDA gespeeld, ongekend in de parlementaire geschiedenis van ons land. Het verraden van mensen waar je serieus mee in gesprek lijkt te zijn, verleidde mij gisteren tot die woorden. Die zal ik vandaag niet meer gebruiken omdat de woede wat gezakt is, maar de inhoud blijft het zelfde.
Voor de rest heb je een andere beleving de discussie over religie binnen het CDA. Ik kom nogal eens op een landelijk congres, meestal niet op de Veluwe. En de kamerleden waar ik contact mee heb, zullen dit verhaal beamen. Ze zijn zonder uitzondering gelovig en nemen het evangelie als leidraad voor hun eigen leven en hun politieke handelen. Niet-christenen moeten inderdaad de christelijke grondslagen onderschrijven.
Het CDA wil een duidelijke christelijke partij, een christen-democratische partij. Ik snap niet zo goed waarom je daar een punt van maakt. Daar is niks dogmatisch aan, het is gewoon een visie en uitgangspunt. Als het CDA de bijbel en het evangelie niet als uitgangspunt neemt, wat is dan het bestaansrecht van de partij nog?
quote:
Op vrijdag 11 april 2003 18:26 schreef dwerg het volgende:
Overigens geeft 98% van de Nederlanders de schuld voor de ondergang van Newconomy aan Maurice de Hond, en heeft 78% geen vertrouwen meer in zijn opiniepeilingen.
quote:Ik denk niet dat Kok het zal doen maar iemand als Max van der Stoel of Ed van Thijn misschien wel. Het zou mij ook niet verbazen als de koningin het initiatief bij de PvdA legt. Is ook wel gebruikelijk als een partij (in dit geval het CDA) bij de onderhandelingen is weggelopen. Maar of de PvdA er zo blij mee moet zijn
Op vrijdag 11 april 2003 18:09 schreef Wile_E_Coyote het volgende:[..]
Veel hangt af van de manier waarop de informateurs zullen rapporteren en daarna komen alle adviseurs ook nog langs. Ik hou het niet voor onmogelijk dat de Koningin een PvdA'er als informateur zal benoemen. Kok is vandaag benoemd tot minister van Staat, dus misschien is het wat voor hem
Misschien moet rechts eerst maar uitvogelen wat ze wil en tot een coalitie komen als dat lukt. Al zou ik als VVD-aanhanger ook niet staan te trappelen als de partij opnieuw in het diepe springt.
[Dit bericht is gewijzigd door Kozzmic op 11-04-2003 18:46]
quote:De LPF heeft al laten weten dat ze een lijmpoging wil, dat heeft hun prioriteit. Dus PvdA en CDA opnieuw om de tafel. Ik denk niet dat ze zitten te springen, net als de VVD, ze hebben er relatief veel bij te verliezen.
Op vrijdag 11 april 2003 18:47 schreef DennisMoore het volgende:
'k Ben wel erg benieuwd naar de insteek van VVD en LPF trouwens... of ze eerst nog een spelletje gaan spelen om onderhandelingscredits op te bouwen, of dat ze z.s.m. een nieuwe kabinet willen vormen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |