abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 18 april 2003 @ 14:45:23 #76
22740 Grijs
en eigenwijs
pi_9860769
quote:
Op vrijdag 18 april 2003 09:15 schreef just me het volgende:

[..]

O leuk!! waar ga je dat doen en door wie georganiseerd?

JustNieuwsgierig


Dat weet ik nog niet, ik denk dat ik eerst maar eens bij de verloskundige informeer (ik heb nog alle tijd, ben nog maar 3 mnd. zwanger).
Maar jij kunt zeker wel iets aanraden? Ik heb eigenlijk helemaal geen idee wat ik bij zo'n cursus kan verwachten.
"Het meeste werk is onbegonnen werk
...eenmaal begonnen wordt het al snel minder"
- [i]Rikkert Zuiderveld[/i]
  † In Memoriam † vrijdag 18 april 2003 @ 15:01:32 #77
675 just me
oldbie DCLXXV
pi_9861064
quote:
Op vrijdag 18 april 2003 14:45 schreef Grijs het volgende:

[..]

Dat weet ik nog niet, ik denk dat ik eerst maar eens bij de verloskundige informeer (ik heb nog alle tijd, ben nog maar 3 mnd. zwanger).
Maar jij kunt zeker wel iets aanraden? Ik heb eigenlijk helemaal geen idee wat ik bij zo'n cursus kan verwachten.


ik kan je niet iets echt aanraden of aanraden. Er zijn 2 borstvoedingsvereniging in Nederland die allebei bestaan uit vrijwilligers met, hoop ik, de nodige know how! Ik denk dat het heel belangrijk is dat je bij iemand terecht komt waar je je prettig bij voelt en waar je met al je vragen terecht kunt! Misschien handig om van te voren op te bellen en dan alvast wat vragen te stellen! Worden die naar jouw tevredenheid beantwoord dan zit je goed Ikzelf ben/was actief binnen Borstvoeding Natuurlijk en eerlijk gezegd zitten daar ook vrouwen waar IK me niet op mijn gemak zou voelen, die mijns inziens te fanatiek zijn en te weinig naar de moeders luisteren!
Godmother of Radio 49
And now I think of my life as vintage wine
How fragile we are
  FOK!fossiel woensdag 7 mei 2003 @ 15:00:33 #78
2628 Karin
pi_10272535
Ik sta zo ontzettend op het punt om dat hele borstvoeden uit het raam te gooien

Het blijft nog steeds een vreselijk drama. En nu niet af en toe, nee bijna elke voeding. Ik heb geprobeerd om als Bram aangelogd is hem even van de borst te halen en dan de toeschietreflex op te vangen in een doekje (trouwens maar een enkele keer dat het eruit spuit). Nou dat werkt niet. Bram wordt zo vreselijk kwaad dat ik eerst rondjes met hem moet lopen om hem kalm te krijgen voordat er uberhaupt weer gedronken kan worden. Alleen 's morgens gaat het wel aardig met voeden, als hij slaperig is. Dit ging een tijdje goed (nouja goed, ik kon ermee leven) totdat hij dit weekend ook na de voedingen bleef huilen. Voorheen was hij tussen de voedingen een happy kereltje maar nu werd het voeden een steeds groter drama wat dus wat langer duurde.
Ik heb gister van pure wanhoop de VBN gebeld voor een nummer van een contactpersoon in de buurt niet dat ik jullie advies allemaal niet vertrouw maar ik moest gewoon er gewoon even over praten, ben niet zo'n goede schrijver. De eerste die ik belde had hier nog nooit van gehoord en kon me niet echt verder helpen. Maar ze was echt vreselijk lief en heeft een telefoonnummer opgezocht van een aantal mensen waarvan zij dacht die mij wel verder zouden kunnen helpen. Een van hun gebeld. Zij had een zoon die ongeveer hetzelfde deed. Ik moet zorgen dat de spiraal doorbroken wordt en hem een tijdje om de 2,5 uur voeden, dus op een moment dat hij nog niet zelf om voeding vraagt en dus nog niet overstuur is al voordat we beginnen. En als hij tijdens het voeding in slaap valt even onder zijn kinnetje of de muis van zijn duim wrijven om hem weer aan het drinken te krijgen. Als dit goed ging kon ik langzaam de tijd uitbouwen.
Dat ging gistermiddag hartstikke goed, hij dronk weer lekker. Gisteravond kwam hij opeens zelf na 2 uur al en toen was het drinken dus weer drama. Daarna was het de hele avond weer helemaal niets, om het uur kwam hij al en zo overstuur dat hij amper kon drinken. Om half 11 laatste voeding en toen kwam hij weer om 3 uur, dat heeft hij al een hele tijd niet meer gedaan, 's nachts ook komen voor voeding. Toen weer om 6 uur en half 8 en half 10. Zo schiet het natuurlijk niet op. Ik heb hem daarna vanmorgen zelf om half 12 gewekt voor het voeden. Hij lag te slapen tijdens het voeden en ik kon wrijven wat ik wou, 2 slokken en meneer sliep weer. Dus toen heb ik hem afgekoppeld, luier verschoond en weer proberen te drinken. 3 slokken en hij sliep weer. Dus ik hem weer geprobeerd wakker te maken, toen was het weer huilen.
Ik word hier zo moedeloos van, of hij huilt of hij slaapt maar drinken ho maar.
Als Peet thuis is helpt hij vaak om hem dat te kalmeren en logt hem in 1 soepele beweging weer aan, dan gaat het vaak weer even goed. Als ik hem namelijk na het kalmeren weer klaarleg om aan te loggen dan begint hij bij voorbaat dus alweer te huilen.
Ik heb hem net een flesje afgekolfde melk gegeven, toch eens kijken of dat wel goed gaat. Nou hij had in 10 minuten 130 cc weggedronken. Ook half slapend maar nu dronk hij tenminste door, dat deed hij aan mijn borst dus niet. En hij lag daarna gewoon lekker verder te slapen. Niets geen rondjes lopen om hem weer een beetje stil te krijgen.
Ik word hier zo onzeker van, ik zit alweer te huilen nu ik dit tik (slaaptekort werkt ook niet echt mee).
Leuk hoor dat borstvoeden, ik ga er bijna zelf aan onderdoor

[Dit bericht is gewijzigd door Karin op 07-05-2003 15:05]

pi_10272882
quote:
Op woensdag 7 mei 2003 15:00 schreef Karin het volgende:
Ik sta zo ontzettend op het punt om dat hele borstvoeden uit het raam te gooien

knip-- verhaal --knip


Kan het niet zo zijn dat de hoeveelheid voeding die Bram binnenkrijgt als hij borstvoeding krijgt gewoon niet voldoende is.
Mijn ex heeft ook borstvoeding gegeven, maar na iets van anderhalve maand kwam wesley om de 2 uur voor een voeding, wij zijn op advies van de dokter overgestapt op flesvoeding....
  FOK!fossiel woensdag 7 mei 2003 @ 15:33:10 #80
2628 Karin
pi_10273354
quote:
Op woensdag 7 mei 2003 15:16 schreef skyhigh het volgende:

[..]

Kan het niet zo zijn dat de hoeveelheid voeding die Bram binnenkrijgt als hij borstvoeding krijgt gewoon niet voldoende is.
Mijn ex heeft ook borstvoeding gegeven, maar na iets van anderhalve maand kwam wesley om de 2 uur voor een voeding, wij zijn op advies van de dokter overgestapt op flesvoeding....


Ik denk dat just me je daar wel het een en ander over kan vertellen maar in mijn geval druipt de borst soms gewoon door terwijl Bram al aan het huilen is, heeft waarschijnlijk weinig met te weinig voeding te maken.
Maar bedankt voor het meedenken.
  woensdag 7 mei 2003 @ 16:09:33 #81
22637 Sweej
TiepMiep
pi_10274395
He Karin,

wat rot zeg.... Kan me voorstellen dat je er ff helemaal doorheen zit. Het lijkt net of er nu niks anders meer is dan voeden, voeden, voeden.
Ik weet niet zo wat het probleem zou kunnen zijn.

Ik heb Jonas tot 4 maanden om de drie uur gevoed. Hij werd sacherijnig en druk en wij dachten dan dat het ventje honger had... maar wat bleek hij was gewoon oververmoeid.
Maar jouw verhaal klinkt heel anders.
Zou hij geen koemelkallergie hebben? (ik gooi er maar wat in hoor) Maar volgens mij had hij er dan al eerder last van moeten hebben.

Onrustig drinken komt ook voor bij spruw. Toen dronk Jonas ook enorm onrustig..

Ik hoop dat er snel een oplossing komt hoor. En als het echt niet gaat... stop er dan mee! Je moet geen borstvoeding geven tegen wil en dank! Je bent al een enorme doorzetter hoor meid! Bv geven kost ook nog eens ontzettend veel energie, zowel geestelijk als lichamelijk!

  † In Memoriam † woensdag 7 mei 2003 @ 16:22:47 #82
675 just me
oldbie DCLXXV
pi_10274782
Karin Karin toch.. Monique heeft mijn nummer. je had me ook mogen bellen hoor

Ik kan me voorstellen daat Bram heel boos wordt als hij eerst aangelegd wordt en dan weer moet loslaten; probeer eens om eerst met de hand af te kolven voordat je Bram aanlegt dan kan hij, als hij aan het drinken is, gewoon doordrinken. Het heeft idd geen zin om een heel boos verdrietig mannetje aan te leggen want hij neemt dan zelf niet de rust om goed te drinken. Als hij boos is is het goed als Peet hem eerst even rustig kan krijgen en dan kun jij zelf ook weer rustig worden

Je hebt genoeg voeding daar kan het niet aan liggen, Bram komt goed aan dus heb er vertrouwen in dat je borstvoeding gewoon goed is!

Ik zeg ook weleens tegen moeders, als je nou flesvoeding zou geven en je kindje huilt, zou je dan twijfelen aan de kwaliteit van flesvoeding? Heel vaak krijg ik dan "nee" als antwoord het is zo jammer dat moeders die borstvoeding geven zich zo ontzettend vaak denken dat het aan het borstvoeden ligt.

Misschien een heel gek idee hoor.. maar ik heb ook wel gehoord dat kindjes last van de oortjes hebben meer last van hun oortjes krijgen op het moment dat ze borstvoeding krijgen omdat ze dan op hun oortje liggen.

Ik heb geen pasklaar antwoord voor je.. was het maar zo en ik vind het hartstikke goed dat je iemand van de VBN gebeld hebt!!

Godmother of Radio 49
And now I think of my life as vintage wine
How fragile we are
  woensdag 7 mei 2003 @ 16:28:23 #83
22637 Sweej
TiepMiep
pi_10274923
quote:
Op woensdag 7 mei 2003 16:22 schreef just me het volgende:

Ik heb geen pasklaar antwoord voor je.. was het maar zo en ik vind het hartstikke goed dat je iemand van de VBN gebeld hebt!!


Inderdaad!
Misschien is het wel een idee om iemand van het VBN langs te laten komen. Elke situatie is toch verschillend. Het is moeilijk om op afstand te beoordelen wat er aan de hand is.
Kun je ook ff lekker je hart luchten!

En net wat Just Me zegt, niet aan je bv twijfelen hoor en zeker niet aan jezelf!

  FOK!fossiel woensdag 7 mei 2003 @ 16:48:34 #84
2628 Karin
pi_10275566
Dankjulliewel Doet me goed dat er zo meegedacht wordt, je voelt je zo alleen op zo'n momenthelemaal niet aan gedacht dat Monique jouw nummer heeft just me, aan de andere kant ik had dat niet zomaar gedurfd zonder dat je dit gezegd hebt

Nee ik twijfel niet aan de hoeveelheid melk, dat zit volgens mij wel goed. Het is meer dat ik wil overstappen op flesjes omdat de fles wat makkelijk zijn mond ingaat dan een borst. Bij een flesje maakt het niet uit dat hij zijn hoofd de verkeerde kant opdraaid, je kan hem er evengoed in stoppen. Bij de borst is dat toch wat moeilijker als hij er niet goed voor wilt gaan liggen en dan is het meteen al brullen. Dat van die oortjes klinkt ook aannemelijk just me.
Het opvangen van die toeschietreflex was ik al mee gestopt maar ik kan natuurlijk proberen af te kolven met de hand voordat hij gaat drinken. Maar maak ik het dan juist niet erger? Wordt er dan niet steeds meer melk aangemaakt?
Van dit gebeuren wordt Bram inderdaad steeds onrustiger en slaapt slechter, het is inderdaad echt een spiraal. Nu is hij net tijdens het flesje amper wakker geworden en slaapt dus al sinds half 12 ongeveer (nu maar hopen dat hij vanacht ook wilt slapen).
Ik ga eerst maar een paar dagen proberen om hem dus om de 2,5 uur te voeden. Ik hoop dus maar dat hij daardoor rustiger wordt en die spiraal doorbroken wordt. Gewoon ook tussendoor goed in de gaten houden dat hij geen honger krijgt zodat ik geen herhaling van gisteravond heb toen hij dus wat eerder kwam en het drama dus weer in gang is gezet. En als het niet beter wordt misschien toch maar even langs de huisarts of hij niet toevallig last heeft van zijn oortjes of van zijn maag (dat denk ik wel eens, als hij namelijk rechtop gehouden wordt is het huilen meestal snel weer over) of iets anders.
Het is ondertussen weer 2,5 uur verder dan zijn flesje. Ik ga de borst maar weer proberen.

  woensdag 7 mei 2003 @ 21:37:13 #85
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_10282859
Karin, is het een idee om misschien even langs de huisarts te gaan?
Ik heb weleens gelezen dat er bij babietjes wat voeding terug kan lopen in de slokdarm en dat doet natuurlijk hartstikke zeer.

Ik vind het hartstikke knap van je dat je de bv volhoudt hoor!

Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
  FOK!fossiel donderdag 8 mei 2003 @ 12:46:45 #86
2628 Karin
pi_10294279
Leah omdat het huilen altijd alleen tijdens het voeden was had ik niet het idee dat hij ergens pijn had. Anders had ik allang bij de huisarts gestaan. Ik heb alleen weinig zin om dit allemaal bij een huisarts uit te leggen, die hebben toch 0,0 verstand van borstvoeding. Zodirect krijg je hetzelfde advies als skyhigh, stoppen met borstvoeden. Tuurlijk als dat echt moet (volgens de boeken die ik gelezen heb komt dat echt heeeeel zelden voor) maar meestal is dat gewoon omdat ze er geen verstand van hebben. Vandaar dat ik de VBN had gebeld. Zelfs de wijkverpleegkundige had van die geweldige adviezen toen ik wat vragen had over borstvoeden toen ze langskwam voor de intake omdat hij heel lang aan de borst hing moest ik maar water bij gaan geven en maar een kwartiertje voeden. Hij bleek gewoon een sterke zuigbehoefte te hebben en met een speentje was dit dus opgelost. Ik zal mijn vragen ook niet meer stellen op het consultatiebureau.
Maar mocht het over een paar dagen nog steeds rottig gaan ga ik zeker even langs om een lichamelijke oorzaak uit te sluiten.
En bedankt voor je compliment! Als ik dit nu een beetje vertel tegen mensen in mijn omgeving krijg ik steenvast te horen "waarom stop je niet gewoon?". Nou lekker motiverend hoor.

Gisteravond ging het hartstikke goed met voeden. Hij kwam wel iets vaker dan om de 2,5 uur maar voor de rest amper huilen dus ik was enorm tevreden. Om half 12 laatste voeding en toen kwam hij weer om 3 uur, 6 uur en 8 uur. Hier ben ik dus minder blij mee, dat had hij een paar dagen geleden dus niet. Nouja misschien is dit gewoon weer even opnieuw ritme vinden. Ik moet gewoon nog even een paar dagen geduld hebben.

  donderdag 8 mei 2003 @ 13:50:47 #87
7554 Spuuglokje
Domestic Goddess
pi_10295955
Karin, kan het echt niet zo zijn dat je hem misschien overvoert? Ik heb zo'n periode met Wouter gehad. Op het consultatiebureau hadden ze gezegd (nadat hij wat weinig aangekomen was): leg 'm maar aan als ie gaat huilen. Nou, toen tankte ik hem dus helemaal overvol, bij iedere keer dat ie huilde kreeg hij bv. Maar hij werd steeds onrustiger. Wist ik veel dat hij VEEL te veel kreeg...:{ Bij het eerstvolgende bezoekje konden ze bijna niet geloven dat hij zoveel gegroeid was. Toen heb ik hem op een strakker schema gezet en ging het beter. Wat ik hiermee wil zeggen: kan het niet zo zijn dat Bram niet huilt om voeding maar om iets anders (een oorontstekinkje, zuigbehoefte, oid). Want met zo vaak aanleggen creeer je dan dus een extra probleem. 2 uur tijd tussen 2 voedingen is namelijk wel heel erg weinig. En zo krijg jij toch veel te weinig rust tussendoor? Misschien voelt Bram dan ook wel een bepaalde onrust bij jou, van: ojee, nu alweer, zal het nu wel lukken etc. en door die onrust wordt hij onrustiger, gaat het drinken minder goed etc.
Karin, ik bedoel dit niet betuttelend of zo hoor, ik heb zelf heel wat 'ellende' met borstvoeding meegemaakt, maar als het gesmeerd loopt is het 't mooiste wat er is! Wouter heb ik (na wat 'aanloopmoeilijkheden') ruim 7 maanden gevoed en moest toen afbouwen omdat ik een week naar Amerika ging. Sterre heb ik 3,5 maand gevoed, maar toen werd het me te zwaar met Wouter die echt erg moest wennen aan een baby'tje dat mama in beslag nam en mama die moest wennen dat ze nou eenmaal niet alles tegelijk kon en dat dat niet erg is . En Tristan geef ik nog steeds borstvoeding + 1 x fles (dus bv, fles, bv, avondeten + Danoontje met opvolgmelk, bv). Sterre is trouwens honderd keer lastiger tijdens het borstvoeding geven aan Tristan dan Wouter toen was bij het borstvoeding geven aan Sterre, maar ik blijf er zelf kalmer onder, daarom blijft Tristan zelf ook rustiger en gaat het goed.
Ik wens je veel succes, en hoop dat je borstvoeding kan blijven geven! Maar niet ten koste van alles natuurlijk.
  FOK!fossiel vrijdag 9 mei 2003 @ 11:34:07 #88
2628 Karin
pi_10315466
Zou ook nog een mogelijkheid zijn Spuuglokje, overvoeren. Maar dat hij om de 2 uur komt is eigenlijk pas sinds ik op aanraden van die mw. van de VBN om de 2,5 uur voed. En natuurlijk als hij zo overstuur was geweest tijdens het voeden dat hij amper wat binnenkreeg, dan kwam hij ook wel eens 2 uur later. Maar over het algemeen zat er wel 3 tot 4 uur tussen.
Gisteravond had ik een etentje en heeft Peet hem 2 flesjes gegeven. Ging hartstikke goed. Ik heb hem zelf om 11 uur zijn laatste voeding gegeven en toen heeft hij geslapen tot 7 uur!! Wat een heerlijkheid!! Heb alleen om 5 uur even zijn speen in zijn mond moeten doen. En zelfs vanmorgen toen hij dus scheurde van de honger heeft hij niet gehuild tijdens het voeden.
Ik ga nu proberen de tijd tussen de voedingen 3 uur te maken, kijken of hij dan nog steeds niet huilt tijdens het eten.
  vrijdag 9 mei 2003 @ 12:11:26 #89
7554 Spuuglokje
Domestic Goddess
pi_10316405
Dit klinkt heel positief, Karin!
Ik hoop dat het zo goed blijft gaan, en fijn he, weer eens een fatsoenlijke nachtrust
  FOK!fossiel vrijdag 9 mei 2003 @ 17:52:12 #90
2628 Karin
pi_10324885
Ben vanmiddag toch maar even naar de huisarts gegaan. Zat me toch niet helemaal lekker. Ze heeft hem helemaal nagekeken (ook in zijn oren) en vond geen afwijkingen gelukkig. Ze was heel lief en vroeg ik het borstvoeden hierdoor al zat was. Nouja eigenlijk bijna wel. Het moet natuurlijk geen drama worden dat borstvoeden maar het was wel beter als ik nog even door zou zetten. En als het echt niet lukt is het jammer, maar er zijn zat kinderen groot geworden door flesvoeding, dan moet ik me niet schuldig gaan voelen. Ze wou me het nummer van de lactatiekundige geven (die had ik al) en ik kon het beste met haar contact opnemen.
Dat was toch beter advies dan ik gedacht heb dat ik zou krijgen. Alhoewel ik dit natuurlijk ook zelf al had verzonnen. Maar ben toch blij dat ik gegaan ben en dat er niets met Bram aan de hand is. Toch weer een stukje geruststelling.
  dinsdag 13 mei 2003 @ 12:56:09 #91
22740 Grijs
en eigenwijs
pi_10396263
Karin, hoe gaat het nu met voeden?
"Het meeste werk is onbegonnen werk
...eenmaal begonnen wordt het al snel minder"
- [i]Rikkert Zuiderveld[/i]
  FOK!fossiel dinsdag 13 mei 2003 @ 13:36:07 #92
2628 Karin
pi_10397581
Dankjewel voor je belangstelling Grijs
Het gaat stukken beter dan een week geleden, alleen valt hij toch af en toe terug in zijn oude patroon. Zaterdagavond waren we bij mijn schoonouders en daar heb ik hem ook gevoed en daar ging het dus helemaal mis. En dan is het meteen ook gebeurd voor de hele avond, tussendoor vaak huilen en bij een volgende voeding ook huilen. Gisteravond was het ook raak. Om 8 uur een compleet drama. Daarna tot een uurtje of half 10 behoorlijk gehuild. We hadden nog wat melk in de koelkast staan dus even opgewarmd, misschien is een flesje dan toch makkelijker. Nou dat wou hij ook niet. En om half 10 dus in slaap gevallen en toen heb ik hem maar om 12 uur gewekt voor een voeding en toen ging het gelukkig vrij goed.

Maar de keren dat het drama is worden steeds minder. En de tijd tussen de voedingen is nu meestal een uurtje of 3, vind ik ook erg lekker. We gaan de goede kant op denk ik

  dinsdag 13 mei 2003 @ 14:26:39 #93
22637 Sweej
TiepMiep
pi_10399013
He Karin, klinkt positief

Het kan ook wel komen omdat je in een andere omgeving bent hoor!
Ik was een keer op een verjaardag en daar ging ik Jonas voeden en daarna was het de bedoeling dat hij zou gaan slapen. Ik probeerde hetzelfde ritueel te volgen. Maar op een of andere manier voelde hij toch dat ik gespannen was en dat hij in een andere omgeving was.

  zondag 18 mei 2003 @ 19:58:53 #94
7554 Spuuglokje
Domestic Goddess
pi_10518222
En Karin, hoe gaat het nu met voeden? Is Bram nu weer wat in een ritme en slaapt hij 's nachts een beetje langer aan 1 stuk door?

Sinds gisteren heb ik de bv van overdag ook laten vallen. Ik had toch het idee dat hij niet meer genoeg kreeg, was weer onrustiger tijdens het drinken en na het drinken. Na weer een poosje voor en na de voeding te wegen, bleek dat hij te weinig kreeg. Ik merk nu al dat hij weer tevreden is (vandaag en gisteren dus die voeding door een fles vervangen). Nu geef ik dus alleen de eerste en laatste voeding van de dag borstvoeding.

  FOK!fossiel maandag 19 mei 2003 @ 12:45:35 #95
2628 Karin
pi_10530525
Vind je het jammer Spuuglokje dat je gedwongen toch moet afbouwen?

Het blijft een beetje hetzelfde het eten van Bram. Af en toe toch wel huilen. En ik merk ook wel beter nu wanneer, als hij echt heel onrustig ligt te drinken. Dus zorgen dat hij niet scheurt van de honger helpt wel. Ik maak hem dus wakker als hij al 3,5 uur niet voor een voeding geweest is. Maar zaterdag waren we aan het winkelen en toen zat er dus 4 uur tussen en toen ging het ook goed. Het is soms ook wel moeilijk te voorspellen. Echt regelmaat hebben we echter nog niet. Maar 's nachts gaat het hartstikke goed. We maken hem 's avonds meestal wakker voor een laatste voeding rond half 12 en dan slaapt hij door tot 6 uur ongeveer (verleden week was het de hele tijd half 6 dus ik hoop dat hij het langzaam uitbouwd). Ik mag wat dat betreft dus absoluut niet klagen.
Ik ben alleen bang voor de tijd dat hij straks naar het kinderdagverblijf gaat. 5 juni gaat hij voor het eerst. Als het namelijk een keertje niet ging is het de rest van de dag gebeurd met het goeie drinken en is hij voor de rest ook wat minder te genieten. Maar volgens een vriendin van me die daar werkt als leidster zullen ze er gerust op letten. Zeker als je uitlegd hoe en wat. Nouja daar gaan we dan maar vanuit.

  maandag 19 mei 2003 @ 13:01:02 #96
7554 Spuuglokje
Domestic Goddess
pi_10530867
Karin, ik vind het inderdaad jammer dat ik nu nog maar 2 keer op een dag borstvoeding geef. Maar hopelijk houd ik dit nog wel een tijd vol!
En goed dat Brammetje zo lekker door kan slapen . Wat zal het wennen zijn, dat hij 5 juni naar het kinderdagverblijf gaat! Lijkt mij heel moeilijk, om m'n kind niet de hele dag bij me te hebben... maar ja, loslaten zal ik ook eens moeten doen.
  maandag 19 mei 2003 @ 14:44:22 #97
22637 Sweej
TiepMiep
pi_10533823
Jammer Spuuglokje. Maar ja, beter zo dan die onrust. Het is wel knap dat je het zo nog volhoudt hoor. Maar misschien vind je het wel reuze gezellig (dat vind ik namelijk wel)

Karin, wat slaapt Bram lekker door zeg...
Hier is het niet echt wat de laatste tijd. Jonas wordt zo tussen 12 en 1 een keer wakker en dan 3/4 uur later weer. Hij wil dan echt niet meer gaan slapen voordat hij even bij mama gedronken heeft. Nu is het natuurlijk alleen maar makkelijk dat ik bv geef. Het is even drinken en hij slaapt weer maar aan de andere kant is hij er ook weer enorm afhankelijk van.

Hij heeft een periode gehad dat hij tussen 7 en 8 zijn laatste voeding kreeg en dan ergens in de nacht kwam hij 1x en dan 's ochtends weer. Dat vond ik eigenlijk prima. Maar nu lijkt het alleen maar meer te worden. Ik weet eigenlijk niet zo goed hoe ik dit moet doorbreken. Hij heeft volgens mij goed door dat hij de borst krijgt als hij 's nachts wakker wordt.
In principe krijgt hij nu drie keer de borst: 's ochtends, tussen de middag en 's avonds voor het naar bed gaan. Maar als het ff een rottige nacht is, is dat gelijk het dubbele. Ik probeer er maar gewoon ontspannen mee om te gaan en gewoon op verzoek te voeden maar ik ben bang dat hij echt te afhankelijk wordt. Wat gebeurt er dan als ik straks stop? Moet ik hem dan flesjes gaan geven?

Volgende week ga ik 2 nachten weg voor het eerst. Ik vind het wel heel erg eng. Ik ga als leiding mee op een kinderkamp dus dat is onwijs druk en vermoeiend. Ik moet daar dan ook kolven maar ik ben wel een beetje bang dat dan niet lukt door de vermoeidheid en de spanning.
(En natuurlijk vind ik het nog enger om twee dagen niet bij mijn kleine mannetje te zijn!)

  maandag 19 mei 2003 @ 15:11:59 #98
22740 Grijs
en eigenwijs
pi_10534629
Sweej, ik heb wel eens gehoord van iemand die ook niet meer 's nachts borstvoeding wilde geven en dan 's nachts een paar slokjes water gaf aan haar kind. Na een paar nachten sliep het kind toen door (ik weet niet of dat toeval is?)
"Het meeste werk is onbegonnen werk
...eenmaal begonnen wordt het al snel minder"
- [i]Rikkert Zuiderveld[/i]
  dinsdag 20 mei 2003 @ 08:10:39 #99
22637 Sweej
TiepMiep
pi_10552602
quote:
Op maandag 19 mei 2003 15:11 schreef Grijs het volgende:
Sweej, ik heb wel eens gehoord van iemand die ook niet meer 's nachts borstvoeding wilde geven en dan 's nachts een paar slokjes water gaf aan haar kind. Na een paar nachten sliep het kind toen door (ik weet niet of dat toeval is?)
Ik had dat al een paar keer geprobeerd maar daarna was het krijsen geblazen! Maar misschien heb ik ook niet zo'n doorzettingsvermogen Ik probeer het vannacht gewoon weer en dan maar kijken hoelang ik het volhou(en hij).
Ik vind 2 nachtvoedingen echt wel een beetje veel...
Vannacht heb ik het dus weer geprobeerd en na drie kwartier krijsen viel hij in slaap..wat een opgave zeg..
  FOK!fossiel zondag 25 mei 2003 @ 15:26:34 #100
2628 Karin
pi_10667572
Hoe is het nu Sweej? Lijkt me vreselijk moeilijk om consequent te zijn als je weet dat als je hem even aan de borst houdt hij (en vooral jij) weer kan slapen.

Hier gaat het nog steeds hetzelfde. Af en toe een rottige voeding maar het lijkt echt wel steeds minder te worden.
In het kader van "papa en mama willen een keertje met zijn tweetjes weg, dus oma mag oppassen" is oma van de week een keertje een flesje komen geven om te oefenen. Nou compleet drama. Na een aantal keer kalmeren en opnieuw proberen heeft Peet uiteindelijk de fles erin weten te krijgen. Hij legt hem dan altijd op zijn schoot, hoofd op zijn knieeen, benen tegen zijn buik en dan maar wiebelen. Dan blijft Bram rustig genoeg om te drinken.
Erg goed voor mijn gemoedsrust Zo durf ik hem natuurlijk wel bij iemand anders achter te laten. En hij moet volgende week al naar het kdv.

abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')