edit- nee dat doen ze over de ondergoden kennelijk.
[Dit bericht is gewijzigd door speknek op 15-03-2003 00:52]
quote:Nee
Op zaterdag 15 maart 2003 00:43 schreef Schorpioen het volgende:
iemand die hier meer over kan vertellen?
quote:Ja, maar waarom? En wanneer is dit gebeurd?
Op zaterdag 15 maart 2003 00:43 schreef Toffe_Ellende het volgende:
'verzonnen'.. je zegt het zelf al...
Maar in de Nieuwe Bijbelvertaling staat dat God de mens, zijnde de man en de vrouw, naar zijn evenbeeld heeft geschapen. Hierin is God dus tweeslachtig.
omdat een god iets is dat mensen hebben verzonnen om hun leven te kunnen leiden en te controleren.
stel je nu eens voor dat god een geslacht moest kiezen, hoe zou hij dat dan doen? voor vrouwen en mannen zijn evenveel voor- en nadelen te verzinnen, onmogelijke keuze dus.
conclusie: god bestaat niet, omdat zijn filosofie anders te hoog gegrepen zo zijn voor de mens en dus niet gevolgd zou kunnen worden door deze lagere levensvorm.
Ik geloof dat geslacht in het hiernamaals niet meer bestaat zoals we het nu kennen. God is onslachtig denk ik, al temeer omdat God almachtig is, en mannen en vrouwen beiden hun voor- en nadelen hebben, die God dus logischerwijs niet heeft. God zou logischerwijs zowel de ultieme man als de ultieme vrouw zijn, dus lijkt het me dat God onslachtig is.
quote:dan zou je als je het hiernamaals bereikt opeens onslachtig worden, maar zou je dan ook de dingen vergeten die in het leven die jiij als man/vrouw deed, dan zou je onslachtig worden terwijl je gewend bent om te leven als man/vouw, zou dit dan niet erg problematisch worden?
Op zaterdag 15 maart 2003 00:57 schreef Mariel het volgende:
God schiep de mens naar zijn beeld. Man en vrouw schiep hij hen.Ik geloof dat geslacht in het hiernamaals niet meer bestaat zoals we het nu kennen. God is onslachtig denk ik, al temeer omdat God almachtig is, en mannen en vrouwen beiden hun voor- en nadelen hebben, die God dus logischerwijs niet heeft. God zou logischerwijs zowel de ultieme man als de ultieme vrouw zijn, dus lijkt het me dat God onslachtig is.
quote:klein beargumentatie foutje. God geeft zichzelf geen eigenschappen. God is God. De mens heeft eigenschappen van God gekregen.
Op zaterdag 15 maart 2003 00:55 schreef Rexonium het volgende:
stel nou dat god een hoger wezen was, waarom zou hij dan zichzelf menselijke eigenschappen willen hebben
Of God man of vrouw is? Hij heeft beide eigenschappen omdat de mens naar Zijn beeld is gemaakt. Bovendien hoeft God niet één van beiden te zijn ... er is namenlijk maar 1 god.
quote:inderdaad een klein foutje, bedankt dat je me op dit hebt gewezen.
Op zaterdag 15 maart 2003 01:05 schreef Young_David het volgende:[..]
klein beargumentatie foutje. God geeft zichzelf geen eigenschappen. God is God. De mens heeft eigenschappen van God gekregen.
Of God man of vrouw is? Hij heeft beide eigenschappen omdat de mens naar Zijn beeld is gemaakt. Bovendien hoeft God niet één van beiden te zijn ... er is namenlijk maar 1 god.
maar als de mens nu eigenschappen van god heeft gekregen, waarom zou hij dan twee verschillende personen creeëren, waarom niet gewoon een geslachtloos wezen?
maar ik geloof dat we van de discussie afdwalen, God zou in mijn inziens (als ik in god zou geloven) een hogere identiteit zijn die geen geslacht heeft en die twee tegenpolen heeft gecreeeërd zodat ze elkaar toch nodig hebben, het yin yang principe dus
quote:als je het op deze manier uitlegt krijgt ik sterk het gevoel dat mensen god een vrouwelijke of mannelijke vorm geven zodat zij zich meer verbonden voelen bij de god, dit zou een hoop kunnen verklaren, maar voor atheisten zoals ik is het begrip god zowieso moeilijk te bevatten.
Op zaterdag 15 maart 2003 01:20 schreef scanman01 het volgende:
God is een geloof.. iets waar veel mensen zich aan vast houden in moeilijke tijden... iets wat veel mensen van kleins af aan met de paplepel krijgen ingegoten... God is dus een geloof.. een abstract iets... geen persoon. Een bedachte hogere macht zonder gezicht...
quote:Zo is het volgens mij inderdaad. Zoals gezegd is het een geloof... Iets waar mensen behoefte aan hadden in te geloven, puur uit frustratie dat er anders niets meer is na de dood.
Op zaterdag 15 maart 2003 01:27 schreef Rexonium het volgende:
als je het op deze manier uitlegt krijgt ik sterk het gevoel dat mensen god een vrouwelijke of mannelijke vorm geven zodat zij zich meer verbonden voelen bij de god, dit zou een hoop kunnen verklaren
quote:Ik geloof dat het leven een tijdelijke fase is, en ook reincarnatie geloof ik tot op zekere hoogte. Na je sterven wordt je bewust van je werkelijke natuur, die universeel is. Ik moet echter wel zeggen dat ik me ook niet kan voorstellen hoe onslachtigheid is, temeer omdat het een grote rol speelt in mijn leven.
Op zaterdag 15 maart 2003 01:03 schreef Rexonium het volgende:[..]
dan zou je als je het hiernamaals bereikt opeens onslachtig worden, maar zou je dan ook de dingen vergeten die in het leven die jiij als man/vrouw deed, dan zou je onslachtig worden terwijl je gewend bent om te leven als man/vouw, zou dit dan niet erg problematisch worden?
quote:Deze vraag staat nog steeds. Is er een theoloog / classicus in de zaal die hier een antwoord op kan geven? Iemand die iets weet over de originele teksten? Ik ben daar nl echt benieuwd naar...
Op zaterdag 15 maart 2003 01:09 schreef Schorpioen het volgende:
Dit moet dus geen bestaat-god-wel-of-niet discussie worden, of een welk-beeld-heb-jij-van-god topic, ik ben gewoon benieuwd of God ook "de Heere" was in de oorspronkelijke bronteksten... Maw, in hoeverre is de tekst veranderd door de vele vertalingen in de loop der tijd?
quote:Ik ken de brontekst niet, maar op grond van de vertaling kan ik alleen concluderen dat God universeel (onslachtelijk) is.
Op zaterdag 15 maart 2003 02:47 schreef Schorpioen het volgende:[..]
Deze vraag staat nog steeds. Is er een theoloog / classicus in de zaal die hier een antwoord op kan geven? Iemand die iets weet over de originele teksten? Ik ben daar nl echt benieuwd naar...
God is man en vrouw, God is alles.
Zelfde reden trouwens: als God al afgebeeld wordt, is Hij meestal een blanke man zittend op een wolk. Waarom blank?
[Dit bericht is gewijzigd door ChrisJX op 16-03-2003 12:00]
quote:Ik denk dat dit is, omdat men in die tijd nog geen donkere mensen gezien hebben.
Op zondag 16 maart 2003 11:54 schreef ChrisJX het volgende:Zelfde reden trouwens: als God al afgebeeld wordt, is Hij meestal een blanke man zittend op een wolk. Waarom blank?
quote:Afrika was al lang ontdekt hoor... de meeste Israeliers en Egyptenaren waren ook niet bepaald bleekscheten trouwens.
Op zondag 16 maart 2003 12:17 schreef dogo het volgende:[..]
Ik denk dat dit is, omdat men in die tijd nog geen donkere mensen gezien hebben.
Ze hadden nog niet echt de rest van de wereld ontdekt.( Columbus)
Er is in deze geen gesclacht oid het is een vorm van het woord zijn. welke exact.. daar valt over te discussieren.
Voorts,
God wordt ook wel Vader genoemd: Abba of ab (av).. dat is een mannelijke vorm (joh meen je dat nou?)
verder..
koning der koningen (M) Heer de Heren allemaal mannelijke vormen.
God spreekt over zichzelf als Ikben die ikben..
ik moet ff nakijken in welke vorm dat staat... maar zoals al eerder op gemerkt.. GOd staat boven de geslachten
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |