Verwarm jij elektrisch of ben je van pla om dat komende winter voor het eerst te gaan doen?quote:Elektrische kachels, airco's en verwarmingselementen zijn in trek. Uit onderzoek van het RTL Nieuwspanel blijkt dat steeds meer Nederlanders zoeken naar alternatieve manieren om hun huis te verwarmen deze winter.
Van alle ondervraagden van het RTL Nieuwspanel verwarmt 30 procent al langer bij met behulp van een elektrische kachel, verwarming of airco. Nog eens 15 procent geeft aan dat zij na afgelopen winter een elektrische verwarming hebben aangeschaft of dat nu nog van plan zijn te gaan doen. Bijna de helft van panelleden is dus van plan om deze winter volledig of deels elektrisch bij te gaan verwarmen.
De bouwmarkten zien onderling verschillende dingen gebeuren. Zo spreekt Intergamma, de organisatie achter Gamma en Karwei, van een explosieve groei in het aantal verkochte elektrische kachels en verwarmingselementen. Er zijn deze maand tot nu toe 82,4 procent meer elektrische kachels en verwarmingselementen verkocht in hun bouwmarkten ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Aangenaam weer
Andere bouwmarkten merken op dat zij momenteel nog geen noemenswaardige stijgingen zien. Zij zeggen dat dit vooral te maken heeft met het relatief aangename weer voor de tijd van het jaar. "Naarmate het kouder wordt verwachten we dat ook de belangstelling voor deze producten verder toeneemt", laat de Hornbach aan RTL Nieuws weten.
Wel herkennen bijna alle ketens zich in het beeld dat de populariteit van isolatiemateriaal toeneemt. Consumenten kiezen vaker voor isolatie-oplossingen, omdat ze zo op de lange termijn meer kunnen besparen op de energiekosten. De gasprijs in Nederland staat op het hoogste niveau in jaren. De gemiddelde gasprijs is in oktober 2026 gestegen naar 1,77 euro per kuub (m3) gas.
Een deel van de groep, zo'n 13 procent, geeft aan dat zij uit pure noodzaak ervoor kiezen om extra elektrisch te verwarmen. Het lukte deze huishoudens afgelopen winter niet of nauwelijks om het huis goed warm te krijgen.
Bij de ondervraagden die wonen in een sociale huurwoning is dit aandeel zelfs twee keer zo groot. Ruim 26 procent van hen geeft aan dat het verwarmen van hun huis in de winter niet goed mogelijk is.
Dit is ook terug te zien in de groep die minder dan het modale inkomen verdient. Bijna een vierde van deze groep geeft aan dat het verwarmen van het huis niet goed lukt door de hoge gasprijs.
Ter vergelijking: bij de groep ondervraagden die minimaal twee keer modaal verdienen ligt het percentage veel lager, op zo'n 4 procent. Of de aanschaf van een bijzetkacheltje of airco ook echt voordeliger is, verschilt per huishouden.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)-verwarmt-met-stroom
Mooie ideen, maar hoe warm heb/hou je het dan in je huis?quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 08:12 schreef Ama het volgende:
Ik heb wel recent een elektrische deken gekocht voor op de bank.![]()
Oh verwarming staat alsnog aan op 18 dan. Maar dat kan wel frisjes worden als je stil zit.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 08:46 schreef pmponer het volgende:
[..]
Mooie ideen, maar hoe warm heb/hou je het dan in je huis?
Ventilatie en warmte zijn ook belangrijk tegen vocht en/of schimmels bijvoorbeeld.
Een normale elektrische kachel is totaal niet energie zuinig, verwarmen op gas (en stadsverwarming gekoppeld aan de gasprijs) is veel voordeliger.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 08:58 schreef Caland het volgende:
Moet daar nog induiken. Goed geïsoleerd huis met zonnepanelen maar wel verplicht relatief dure stadsverwarming. Wellicht dat in combinatie met de aanstaande terugleverkosten elektrisch verwarmen een stukje voordeliger is
Er zijn wel situaties waarin het wel verstandig is.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:17 schreef Cor_Minderhout het volgende:
[..]
Een normale elektrische kachel is totaal niet energie zuinig, verwarmen op gas (en stadsverwarming gekoppeld aan de gasprijs) is veel voordeliger.
Het overschot wat je met je zonnepanelen hebt in de winter is verwaarloosbaar, tenzij je er 20 hebt liggen, en niet voldoende om elektrisch mee te verwarmen.
Een airco of warmtepomp is een ander verhaal natuurlijk
Thanks, ik heb dus geen idee. Hebben het huis nog niet heel lang en ergens in het voorjaar wordt er pas een airco geplaatst. Vooral de combinatie van stadsverwarming en zonnepanelen is nieuw voor mij dus het leek mij een goedkope optie.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:17 schreef Cor_Minderhout het volgende:
[..]
Een normale elektrische kachel is totaal niet energie zuinig, verwarmen op gas (en stadsverwarming gekoppeld aan de gasprijs) is veel voordeliger.
Het overschot wat je met je zonnepanelen hebt in de winter is verwaarloosbaar, tenzij je er 20 hebt liggen, en niet voldoende om elektrisch mee te verwarmen.
Een airco of warmtepomp is een ander verhaal natuurlijk
Vertel?quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:21 schreef GrumpyFish het volgende:
[..]
Er zijn wel situaties waarin het wel verstandig is.
Airco zo veel mogelijk je huis laten verwarmen en de stadsverwarming wat lager draaienquote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:23 schreef Caland het volgende:
[..]
Thanks, ik heb dus geen idee. Hebben het huis nog niet heel lang en ergens in het voorjaar wordt er pas een airco geplaatst. Vooral de combinatie van stadsverwarming en zonnepanelen is nieuw voor mij dus het leek mij een goedkope optie.
quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:40 schreef RedShoe het volgende:
Ik heb al langer elektrische kacheltjes staan. Als het echt goed koud is gebruik ik ze wel ja.
Als ik alleen thuiswerk, verwarm ik enkel de werkkamer met een infrarood paneeltje ipv benedenverdieping, werkkamer en badkamer met de gasketel op te stoken.quote:
CV ketels vallen niet onder de VVE.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:37 schreef SpecialK het volgende:
Al die gierige huisbazen/VVE's die weigeren de CV ketels en warmtewisselaars te fixen. Die mensen die dan daar wonen gaan een kacheltje voor 80 euro bij de gamma halen om te overleven.
Dat is dus geen teken van een soort interessante technologische verschuiving die terug te zien is in consumentengedrag,
Klopt helemaal.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:52 schreef raptorix het volgende:
[..]
CV ketels vallen niet onder de VVE.
In de post die ik quotequote:Op dinsdag 20 oktober 2026 10:04 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Klopt helemaal.
Waar zeg ik dat dat onder de VVE valt?
En vergeet vooral niet de groene waas die grote delen van de samenleving voor de ogen hebben. En in combinatie met het gebrek aan rekenvaardigheid en kritisch denkvermogen levert dat nogal wat suboptimale oplossingen op.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:37 schreef SpecialK het volgende:
Al die gierige huisbazen/VVE's die weigeren de CV ketels en warmtewisselaars te fixen. Die mensen die dan daar wonen gaan een kacheltje voor 80 euro bij de gamma halen om te overleven.
Dat is dus geen teken van een soort interessante technologische verschuiving die terug te zien is in consumentengedrag,
Dat is ook wel lekker, en goedkoper dan je hele huis verwarmen.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 08:12 schreef Ama het volgende:
Ik heb wel recent een elektrische deken gekocht voor op de bank.![]()
Oh maar lieve jongen toch. ik koppel daar toch niet expliciet CV ketels aan VVE's? ik noem toch huisbazen?quote:
quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 10:38 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Oh maar lieve jongen toch. ik koppel daar toch niet expliciet CV ketels aan VVE's? ik noem toch huisbazen?
quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:37 schreef SpecialK het volgende:
Al die gierige huisbazen/VVE's die weigeren de CV ketels en warmtewisselaars te fixen. Die mensen die dan daar wonen gaan een kacheltje voor 80 euro bij de gamma halen om te overleven.
Dat is dus geen teken van een soort interessante technologische verschuiving die terug te zien is in consumentengedrag,
Ben jij echt zo simpel? oef.quote:
Bij mij wel hoor. Een centraal ketelhuis icm blokverwarming.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:52 schreef raptorix het volgende:
[..]
CV ketels vallen niet onder de VVE.
Dat is niet het type CV ketel waar hij op doelt gok ik zo.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 10:58 schreef Homdeck het volgende:
[..]
Bij mij wel hoor. Een centraal ketelhuis icm blokverwarming.
Leuk maar gas kan je niet zelf opwekken, wattjes wel.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 09:44 schreef Cor_Minderhout het volgende:
[..]
[ link | afbeelding ]
een vergelijk van als je een bepaalde hoeveelheid gas gebruikt, wat dezelfde hoeveelheid warmte kost als je dat vergelijkt met gas
Ik denk eigenlijk dat men jou en je leesvaardigheid niet zo snel zou moeten vertrouwen met de vraag "wat bedoelt iemand nou echt". Gegeven de gebeurtenissen hier.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:02 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is niet het type CV ketel waar hij op doelt gok ik zo.
Weet ik niet, ik verbeter je alleen even.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:02 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is niet het type CV ketel waar hij op doelt gok ik zo.
Op een grauwe dag in januari wek je ook niet veel voor je kacheltje op. Op een zonnige dag trouwens ook niet waarschijnlijk.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:06 schreef xzaz het volgende:
[..]
Leuk maar gas kan je niet zelf opwekken, wattjes wel.
Dit is altijd zo'n bullshit.. denk je dat mensen WILLEN verwarmen met die dingen? Een warmtepomp of airco aanschaf zijn gewoon te hoog en deze kacheltjes heb je al voor 20 euro.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:16 schreef Geschiedkundige het volgende:
Elektrisch verwarmen is voordelig als je een warmtepomp of airco daarvoor gebruikt. Anders is het - meestal - niet rendabel. Tenzij je kiest voor een infraroodpaneel bijvoorbeeld in sommige situaties. Maar zo'n elektrisch kacheltje is vrij rampzalig, die zou ik alleen gebruiken als je ergens tijdelijk wat warmte nodig hebt waar verder niks van warmte te regelen is.
Wij verwarmen/koelen het huis hier via de warmtepomp met vloer- en muurverwarming op alle etages. Huis is daarmee jaarrond 20.5 graden. 's Zomers moeten de airco's soms wel wat bijdraaien voor de warmte. Maar 's winters is het van boven tot beneden gelijke temperatuur, muv onze slaapkamer, die mag wat frisser zijn van mij
Ja ok en dus?quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:17 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Op een grauwe dag in januari wek je ook niet veel voor je kacheltje op. Op een zonnige dag trouwens ook niet waarschijnlijk.
Dat zeg ik toch niet?quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:18 schreef xzaz het volgende:
[..]
Dit is altijd zo'n bullshit.. denk je dat mensen WILLEN verwarmen met die dingen? Een warmtepomp of airco aanschaf zijn gewoon te hoog en deze kacheltjes heb je al voor 20 euro.
Het is zeggen tegen iemand die 90 rijdt in een oude auto... ja maaarr met een nieuwe ferrari kan je veel sneller..
Ja no shit.
Je wekt ook geen/zwaar onvoldoende 'watties' op voor je kacheltje. Dus kun je - in de meeste gevallen - beter op gas stoken dan met zo'n kacheltje met een COP van 1.quote:
Nee dat kan niet. COP 1 aanzetten voor 10 minuten is echt veel minder dan Gas het hele huis te stoken.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:20 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Je wekt ook geen/zwaar onvoldoende 'watties' op voor je kacheltje. Dus kun je beter op gas stoken dan met zo'n kacheltje met een COP van 1.
Omdat de eenheden allemaal door elkaar lopen. Wat is goedkoper dan gas? Welke eenheid?quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:19 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch niet?
Er zijn er trouwens veel die denken dat het goedkoper dan gas is ja.
Waarom zou je een kacheltje voor 10 minuten aanzetten? Zodra je het uitzet is alle warmte alweer verdwenen.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:21 schreef xzaz het volgende:
[..]
Nee dat kan niet. COP 1 aanzetten voor 10 minuten is echt veel minder dan Gas het hele huis te stoken.
Hetzelfde argument geldt voor de CV aanzetten.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:21 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Waarom zou je een kacheltje voor 10 minuten aanzetten? Zodra je het uitzet is alle warmte alweer verdwenen.
Elektrische verwarmingsapparaten met een hoge COP (warmtepomp/airco) zijn doorgaans een pak goedkoper dan gas. Met een lage COP (1) zijn in de meeste gevallen veel ongustiger. Daarmee kun je alleen in specifieke gevallen mee uit.quote:Op dinsdag 20 oktober 2026 11:21 schreef xzaz het volgende:
[..]
Omdat de eenheden allemaal door elkaar lopen. Wat is goedkoper dan gas? Welke eenheid?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |