Video in de linkquote:Een buitenlandse vrachtwagenchauffeur heeft zich klemgereden op het fietspad van de Merwedebrug. „Onze weginspecteur en de politie zijn ter plekke om te kijken hoe we dit gaan oplossen”, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
Vrachtwagenchauffeur Tonnie Smits heeft al heel wat gezien als het om de Merwedebrug gaat. De Werkendammer, fan van de Merwedebrug, deelt nieuws over de nieuwbouw en gebeurtenissen op en rond de brug via sociale media. Zelfs hij moest dinsdagmiddag drie keer met zijn ogen knipperen toen een van zijn volgers hem meldde dat een vrachtwagen hem tegemoet kwam rijden over het fietspad tussen Sleeuwijk en Gorinchem.
„Die chauffeur heeft blind op zijn navigatie gereden en dan waarschijnlijk ook nog de instelling voor fietsers gebruikt. Het is eigenlijk gewoon onmogelijk om op het fietspad te komen, zeker niet zonder schade te rijden”, zegt Smits.
‘Dit mag niet’
Rijkswaterstaat is niet blij met de routekeuze van de trucker. „Dit kan niet, dit mag niet en dit willen we niet”, zegt een woordvoerder in een eerste reactie. „Dat fietspad is helemaal niet berekend op zwaar verkeer.”
De Merwedebrug bij Gorinchem is al sinds half juli afgesloten voor zwaar verkeer, omdat de stalen bogen van de brug onvoldoende draagkracht blijken te hebben. Daardoor wordt vrachtverkeer al ver voor de brug omgeleid via andere routes.
Stalen portaal verspert route
De trucker heeft die aanwijzingen genegeerd. Door zijn keuze voor het fietspad heeft hij zich klemgereden, want aan Gorcumse zijde staat een stalen portaal waar zijn vrachtwagen niet onderdoor past. De versperring staat net voor het beweegbare deel van de brug.
De woordvoerder van Rijkswaterstaat weet nog niet wat de oplossing is. De kans is echter groot dat de vrachtwagen achteruit over het fietspad terug moet rijden.
Meekijken met de webcam van Rijkswaterstaat bij de Merwedebrug gaat niet, want de camera staat richting Utrecht gedraaid.
Wel slim, de boete voor het fietspad gebruiken is minder hoog dan de boete voor een geslotenverklaring negeren.quote:
Hier spreekt een kenner.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 15:13 schreef incel het volgende:
[..]
Wel slim, de boete voor het fietspad gebruiken is minder hoog dan de boete voor een geslotenverklaring negeren.
Hij past maar net op de fotoquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 16:34 schreef Tengano het volgende:
Dan heb je nog nauwelijks ruimte over om de deur open te doen en uit te stappen.
[ afbeelding ]
Foto klopt niet.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 16:34 schreef Tengano het volgende:
Dan heb je nog nauwelijks ruimte over om de deur open te doen en uit te stappen.
[ afbeelding ]
Een fotogeniequote:
Dat het niet mag, en dat je het niet wil, okee.quote:„Dit kan niet, dit mag niet en dit willen we niet”
Dat was een camper toch?quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 15:49 schreef Kottnauer het volgende:
Doet me denken aan de auto met caravan die zich op een voetpad van houten vlonders had vastgereden in een natuurpark.
O ja. Prachtig plaatje. De domheid van de mens blijft je verbazen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 17:04 schreef SimonB. het volgende:
[..]
Dat was een camper toch?
[ afbeelding ]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |