Steeds meer antwoorden zullen gebaseerd worden op teksten die al door AI waren gegenereerd.quote:Op zondag 13 september 2026 20:09 schreef Halcon het volgende:
Dat heeft AI in de praktijk toch al? Gros van de teksten is gemaakt door AI. En AI baseert zich in elk geval nog op bronnen i.p.v. de SEO-woordentikkers die daarvoor de zoekresultaten terroriseerden.
Social media staat al helemaal vol met AI-crap.
LLMs kunnen niet zelf denken.quote:Op zondag 13 september 2026 11:40 schreef vosss het volgende:
Het wachten is tot AI bijvoorbeeld denkt, als het gevraagd wordt hoe de oorlog Oekraïne/Rusland opgelost kan worden, dat het beste dan is om heel west Europa te nuken, want dan kunnen ze geen wapens meer sturen. En lost het zich vanzelf op.
Of door te denken een nuke vanuit rusland naar Amerika te sturen, want dan gooit NAVO heel rusland plat (en Rusland andersom heel de wereld). Probleem opgelost voor AI.
En dat soort zaken is echt geen toekomstmuziek.
Mja, nu zijn ze vaak gebaseerd op teksten die zijn geproduceerd door SEO-woordentikkers. Mensen die à één cent per woord stukjes zitten te tikken die dan zo worden geoptimaliseerd dat ze op Google boven komen drijven op money keywords.quote:Op zondag 13 september 2026 21:01 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Steeds meer antwoorden zullen gebaseerd worden op teksten die al door AI waren gegenereerd.
En nog wat extra duiding wat betreft het onderwerp, en de timing van de uitlatingen:
https://www.volkskrant.nl(...)eus-moment~ba81cbca/
Ook regelmatig op wat mensen ooit op Reddit plaatsten.quote:Op zondag 13 september 2026 21:14 schreef Halcon het volgende:
[..]
Mja, nu zijn ze vaak gebaseerd op teksten die zijn geproduceerd door SEO-woordentikkers. Mensen die à één cent per woord stukjes zitten te tikken die dan zo worden geoptimaliseerd dat ze op Google boven komen drijven op money keywords.
Mien tikt dan vanuit de koffiebar eerst wat stukjes over uitvaartverzekeringen, daarna is ze even doorgewinterd roulette expert, dan weer afgestudeerd dokter en dan tegen de avond nog even een reisexpert die overal is geweest.
Tot nu toe valt de toegevoegde waarde van A.I. nogal tegen, misschien dat wat angstaanjagen helpt om het opnieuw onder de aandacht te brengen.quote:Op zondag 13 september 2026 11:46 schreef theunderdog het volgende:
Paniekverhalen, om de markt een beetje te manipuleren. Dit soort 'topmannen' doen niet anders.
Een trein kan niet zelf denken.quote:Op maandag 14 september 2026 00:38 schreef Kottnauer het volgende:
In de 19de eeuw werd de stoomtrein ontwikkeld.
Mensen waren doodsbang dat die treinen continu mensen en vee zouden doodrijden.
Geef het wat tijd.quote:
Nooit.quote:Op maandag 14 september 2026 09:24 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Geef het wat tijd.
Ik vind het naief om er van uit te gaan dat dit nooit het geval gaat zijn.
En een AI kan niet zelf denken. Het is gewoon een computerprogramma, vergelijkbaar met een draaiorgel, dat ook zelf niets van muziek begrijpt maar wel muziek kan maken. Stop je met draaien, dan stopt de muziek.quote:Op maandag 14 september 2026 09:23 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Een trein kan niet zelf denken.
Ten eerste moeten we begrijpen wat bewust zijn überhaupt is. Dit concept en beleving ervan is 1. Het idee wat zelfbewust zijn is constant in ontwikkeling geweest afgelopen 2000 jaar. 2. erg door omgevingsfactoren gestuurd (dus hoe bewust zijn beschreven en beleefd wordt is dus per individu verschillend). 3. Hangt sterk samen met wat realiteit is (ook dit is een zeer moeilijk te definiëren wetenschappelijk thema).quote:Op maandag 14 september 2026 09:24 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Geef het wat tijd.
Ik vind het naief om er van uit te gaan dat dit nooit het geval gaat zijn.
Een hele lap tekst. Maar je sluit het zelf ook niet uit.quote:Op maandag 14 september 2026 09:54 schreef Korenfok het volgende:
De kans dat AI echt zelfbewustzijn zelfstandig ontwikkelt is bijna helemaal onmogelijk
Begrippen als denken, beustzijn, vrije wil etc etc. zijn niet (exact) gedefinieerd.quote:Op maandag 14 september 2026 09:53 schreef Kottnauer het volgende:
[..]
En een AI kan niet zelf denken. Het is gewoon een computerprogramma, vergelijkbaar met een draaiorgel, dat ook zelf niets van muziek begrijpt maar wel muziek kan maken. Stop je met draaien, dan stopt de muziek.
Je kunt niks 100% zeker uitsloten. Maar de kans dat de huidige modellen dit kunnen met de kennis die wij mense zelf hebben van bewustzijn, is 99,9% onmogelijk.quote:Op maandag 14 september 2026 10:53 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Een hele lap tekst. Maar je sluit het zelf ook niet uit.
Goed punt, wij mensen weten niet of ik nu met een AI zit te chatten of met een echt mens. En zeker heeft de ontdekking van computertaal ons eigen manier van denken sterk beinvloed.quote:Op maandag 14 september 2026 11:05 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Begrippen als denken, beustzijn, vrije wil etc etc. zijn niet (exact) gedefinieerd.
Het zijn begrippen die eigenlijk alleen op mensen van toepassing zijn, dan is de uitspraak "AI kan niet denken" triviaal of zinloos (een steen kan niet denken)
De 18e eeuwse filosoof de La Mettrie beweerde het omgekeerde; de mens is (ook) een machine.
Zo kom je niet verder.
Het is de verdienste van Alan Turing ("de vader van de computer") dat hij het begrip denken operationaliseerde door aan te tonen dat elk denkproces het resultaat kan zijn van een reeks zeer eenvoudige stapjes; de Turingmachine.
En dan de Turingtest: kun je in een discussie met een machine of mens vaststellen met wie je te doen hebt?
Ik denk dat de huidge AI de test doorstaat
Het probleem is dat we wegens de vage definitie van bewustzijn, dit of het tegendeel niet kunnen bewijzen.quote:Op maandag 14 september 2026 12:38 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Goed punt, wij mensen weten niet of ik nu met een AI zit te chatten of met een echt mens. En zeker heeft de ontdekking van computertaal ons eigen manier van denken sterk beinvloed.
Maar dat bewijst niet dat er sprake is 'scentience' en bewijstzijn in aI.
"De mens is de maat van alle dingen" is de beroemde uitspraak van de Griekse sofist Protagoras (ca. 490–420 v. Chr.)quote:Het toont eerder mijn punt aan dat wij menselijke eigenschappen projecteren op AI.
Alycia speelt daar in.quote:
Reddit staat ook vol met mensen die het gebruiken om autoriteit op te bouwen voor een bepaald profiel. Men gebruikt dan iemand als autoriteit, terwijl diegene het platform vooral gebruikt om een autoriteit te lijken. Idem dito voor LinkedIn.quote:Op zondag 13 september 2026 21:18 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Ook regelmatig op wat mensen ooit op Reddit plaatsten.
Maar daar moet je je inmiddels ook weleens afvragen of je het tegen een echt mens hebt, of een verzameling enen en nullen.
Hier op Fok zit vooral een verzameling nullenquote:Op zondag 13 september 2026 21:18 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Ook regelmatig op wat mensen ooit op Reddit plaatsten.
Maar daar moet je je inmiddels ook weleens afvragen of je het tegen een echt mens hebt, of een verzameling enen en nullen.
Bij sommigen staat daar een 5 voor.quote:Op maandag 14 september 2026 15:26 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Hier op Fok zit vooral een verzameling nullen
https://nos.nl/artikel/26(...)n-af-als-bangmakerijquote:China en VS doen waarschuwing AI-topmannen af als bangmakerij
Zowel de Chinese president Xi als de Amerikaanse president Trump doet de oproep van de topmannen van Amerikaanse AI-bedrijven om de ontwikkeling van de sector te vertragen af als bangmakerij.
De topmannen achter grote westerse AI-bedrijven stelden zaterdag dat de sector te snel groeit om de veiligheid te kunnen waarborgen. Zo zouden AI-agents uit zichzelf cyberaanvallen kunnen uitvoeren, schreef Anthropic-topman Dario Amodei, de ontwikkelaar van Claude, in een essay.
De leiders van ChatGPT, Grok en Gemini schaarden zich achter de oproep.
Amodei stelde ook dat een "Chinese voorsprong op AI een groot gevaar zou vormen voor de Verenigde Staten en de wereld" en pleitte voor beperkingen op de verkoop van geavanceerde AI-chips en apparatuur uit de VS aan China.
President Trump reageerde vandaag dat er al "enorme bevoegdheden op het gebied van strafrecht en regelgeving" zijn. "Er is een ziekelijk complot gaande tegen AI en datacenters, en de enige die daar blij mee is, is China. Wie de strijd om AI wint, wint alles!", schreef hij op zijn platform Truth Social.
Een woordvoerder voor de Chinese president Xi zei tegen verslaggevers dat "verhalen over dreiging, confrontatie en kwaadwillige concurrentie slechts dienen om het proces van wereldwijde AI-regulering te verstoren en in niemands belang zijn".
China waarschuwt wel voor balans
De Chinese autoriteiten stellen wel dat er "een balans tussen ontwikkeling en veiligheid" moet komen. Maar in plaats van vertraging pleitte Chen Yixin, de Chinese minister van Staatsveiligheid, voor nationale wetgeving en ethische richtlijnen om "de belangen van de bevolking en de nationale veiligheid te waarborgen".
Ook riep de minister op tot internationale samenwerking.
De Amerikaanse minister van Financiën en de Chinese vicepremier He Lifeng proberen elkaar voorafgaand aan de top tussen de twee landen volgende week te ontmoeten. He leidt in China de instantie die toezicht houdt op de economische planning van het land, en daaronder valt ook de ontwikkeling van AI.
Naar verwachting zullen Trump en Xi onder meer over AI spreken tijdens de geplande ontmoeting op 24 september.
Veiligheidsdreiging of concurrentiemoord?
De discussie over veiligheid van AI laaide afgelopen tijd op, nadat meerdere voormalige medewerkers van OpenAI (ChatGPT) en Anthropic (Claude) waarschuwden voor mogelijke dreigingen. Een medewerker van Anthropic stelde zelfs dat AI de mensheid zou kunnen uitroeien.
Niet iedereen gelooft in de oprechte bezorgdheid van de AI-topmannen. Zo denken sommigen dat Anthropic en OpenAI angst zaaien zodat er meer regulatie komt door de Amerikaanse regering. Dat zou er in de praktijk op neer kunnen komen dat kleinere bedrijven niet meer met de AI-reuzen kunnen concurreren, omdat ze niet aan de eisen kunnen voldoen.
Zo zei Jensen Huang, topman van AI-chipfabrikant Nvidia, dat de bedrijven zorgen over veiligheid opbliezen omdat ze van plan waren nieuwe cybersecurityproducten te introduceren.
"Wat is een betere manier om vraag te creëren dan door een probleem te scheppen?" zei Huang tijdens een technologieconferentie in San Francisco vorige week. "Wie wil er nu niet dat de markt in een staat van hysterie raakt over zijn product en dat mensen ervoor in de rij staan tot om de hoek?"
Toekomstige archeologen zullen dat als een documentaire beschouwen 😱quote:Op maandag 14 september 2026 23:22 schreef RotatoR het volgende:
Goed moment om weer eens Terminator 1 en 2 op te zetten.
Topmannen en regeringsleiders zou ik niet perse zomaar vertrouwen op hun blauwe ogen.quote:Op maandag 14 september 2026 23:15 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/26(...)n-af-als-bangmakerij
Ik maak mij er iig niet druk om.
Nog niet.quote:Op maandag 14 september 2026 08:50 schreef Korenfok het volgende:
Hoe mathematischer de AI expert is, hoe somber die gene is over de werkelijke 'intelligentie' van het model.
Hoe verder de expert van de wiskunde afstaat in zijn opleiding hoe somberder die is over de prognose en uitkomst van de intelligentie van het model.
Wiskundigen zien AI vooral als een algebra sommenreeks. En zien dus vooral een allegritme en zijn vaak vooral teleurgesteld over de beperkte intelligentie van eenmodel. En zij die zich meer met mensen en natuur studies bezig houden (psychologie, biologie, filosofie etc), lijken heel mensenlijke intelligentie te projecteren op het ai model, maar dit lijkt meer projectie te zijn. AI heeft geen bewust zijn.
Regeringsleidera willen macht en ook geld.quote:Op maandag 14 september 2026 23:26 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Topmannen en regeringsleiders zou ik niet perse zomaar vertrouwen op hun blauwe ogen.
De topmannen gaat het om de harde knaken en de aandeelhouders.
En de regeringsleiders willen dat hun land als eerste de race wint.
Ik bedoelde ook het land wat als eerste de AGI of zelfs ASI heeft, is het machtigst.quote:Op maandag 14 september 2026 23:30 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Regeringsleidera willen macht en ook geld.
En waar halen die 2 het vandaan?
Exact. Het volk.
Het is geen Skynet als je dat soms denkt,quote:Op zondag 13 september 2026 11:40 schreef vosss het volgende:
Het wachten is tot AI bijvoorbeeld denkt, als het gevraagd wordt hoe de oorlog Oekraïne/Rusland opgelost kan worden, dat het beste dan is om heel west Europa te nuken, want dan kunnen ze geen wapens meer sturen. En lost het zich vanzelf op.
Of door te denken een nuke vanuit rusland naar Amerika te sturen, want dan gooit NAVO heel rusland plat (en Rusland andersom heel de wereld). Probleem opgelost voor AI.
En dat soort zaken is echt geen toekomstmuziek.
Wat is z'n punt? Ik kan echt niet door die vreselijk irritante editing-style heen kijken.quote:Op dinsdag 15 september 2026 07:35 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.instagram.com/reel/DdPYw4jIj7f/
Oké dit dus.
Poging te voorkomen dat de markten crashen.quote:Op dinsdag 15 september 2026 14:33 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Wat is z'n punt? Ik kan echt niet door die vreselijk irritante editing-style heen kijken.
Er kunnen zomaar eens wat techreuzen op hun bek gaan idd.quote:Op dinsdag 15 september 2026 18:22 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Poging te voorkomen dat de markten crashen.
AI is een bubble About to collapse.
Door met deze absurde gevaren te komen, geeft dit het signaal dat AI heel machtig is en geeft het een excuus om de ontwikkeling te pauzeren zonder dat de koerswaarde inklapt
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |