quote:
“Een maand met Oumi over nagedacht”: Remco Evenepoel pakt na zege in Québec uit met nieuwe (en unieke) viering
Remco Evenepoel (26) haakte de telefoon niet in na zijn zege in Québec. Hij pakte immers uit met een nieuw zegegebaar, na een maand ‘brainstormen’ met echtgenote Oumi werd deze ochtend de knoop doorgehakt. “Hopelijk zag het er wat goed uit.”
Zijn overwinning in de GP van Québec is ook de geboorte van een nieuw zegegebaar. Na dat stevige sprintje bootste Remco Evenepoel met de rechterhand een verrekijker na. Met links wees hij in de verte.
“Ik wilde iets nieuws”, lichtte Evenepoel wat later toe. “Want dat telefoontje is iets wat ik heb gekopieerd. Ik moest op zoek naar een gebaar dat van míj is.”
Met “dat telefoontje” doelt hij op de manier waarop hij onder meer vierde bij zijn olympische titel in Parijs, waarbij hij fictief de hoorn opnam en weer inhaakte. Een zegegebaar gebaseerd op de viering van tennisser Ben Shelton - de man die vannacht de finale bereikte op de US Open. Evenepoel zag die viering en bootste die de afgelopen jaren dus na.
Maar nu heeft hij zijn unieke gebaar. “Ik heb er een maand over nagedacht, samen met Oumi (zijn vrouw, red.). Deze ochtend is de knoop na een telefoontje doorgehakt. Ik heb nu al eens kunnen oefenen, hopelijk wordt het mijn ‘signature celebration’. (lacht) Al weet ik niet of het er goed uitzag.”
Een betekenis heeft het gebaar voorlopig nog niet. “Daar moet ik nog eens goed over nadenken. Ik heb het kunnen uitvoeren, dat is het voornaamste.”