abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_221645723
Voorspel hier de herfst van 2026

Naast het wekelijkse en maandelijkse voorspellingstopic is hier het topic om de komende herfst te voorspellen. Officieel begint de herfst rond 21 september, maar Meteorologen houden de maanden september, oktober en november aan als zomermaanden.

Het weer in de herfstmaanden kan erg wisselend zijn. Het is een echte overgangsmaand richting de winter waarin het nog aangenaam warm kan zijn, maar ook wisselvallig en in November kan het al winters zijn met vorst en sneeuw.



Temperatuur

De allerhoogste temperatuur in die in ons land in de herfstmaanden is gemeten is 35,1 graden. Deze waarde werd op 15 september 2020 gemeten in het Brabantse Gilze-Rijen. In Woensdrecht werd het die dag 34,4 graden en in Maastricht 34,3 graden. In september 2023 werden zulke hoge waarden niet gemeten, maar kwam het wel tot een recordlange regionale septemberhittegolf van negen dagen in Eindhoven en een recordreeks van acht zomerse dagen in De Bilt.

Het kan in de herfstmaanden natuurlijk ook al flink koud zijn. Op 28 november 1915 werd de laagste maximumtemperatuur in de herfstmaanden genoteerd. In Eelde werd het niet warmer dan -5,5 graden. Dat is ruim 40 graden verschil met het warmterecord van 35,1 graden van 15 september 2020. Op 29 november 1921 werd het in Vlissingen niet warmer dan -5,0 graden en op 21 november 1993 bleef het kwik in Nieuw-Beerta steken bij -4,9 graden.
De nachten zijn vanzelfsprekend nog kouder. Op de voor De Bilt recordkoude 29 november 1921 daalde de temperatuur in de nacht naar -15,0 graden. Op 30 november 1973 daalde de temperatuur in de Friese hoofdstad Leeuwarden naar -14,2 graden. In diezelfde nacht daalde de temperatuur in het Groningse Ten Post (gelegen tussen Groningen en Delfzijl) naar een recordlage waarde van -16,7 graden.

Aantal warme, zomerse en tropische dagen

De herfst met de meeste warme dagen was 1959. In Eindhoven steeg de temperatuur op maar liefst 37 dagen naar 20 graden en meer. In 2005 hadden Ell en Eindhoven 34 warme dagen en in 2006 werden in het Limburgse Arcen 33 warme dagen genoteerd. Het jaar met de meeste zomerse dagen (maximumtemperatuur van 25 graden en meer) was 2018. In het Limburgse Ell steeg de temperatuur op dertien dagen naar zomerse waarden. Maastricht heeft het record van meeste tropische dagen in handen. In de herfst van 1926 steeg de temperatuur op vijf dagen naar 30 graden en meer.

Aantal vorst- en ijsdagen

De herfstmaanden vormen de overgang van zomer naar winter en het komt ook regelmatig tot vorst. De meeste vorstdagen, met een minimumtemperatuur beneden het vriespunt, werden in 1920 genoteerd in Eelde. Op 36 dagen daalde het kwik tot beneden nul. In 1919 werd op 33 dagen een minnetje voor de temperatuur gezien. Het record voor De Bilt staat op 31 dagen en dit was ook in 1920.

Ook overdag blijft het in de herfst weleens vriezen. De laatste keer was in 2010. Het jaar met de meeste ijsdagen (maximumtemperatuur het hele etmaal beneden het vriespunt) was 1919 en 1965. Op meetpunt Eelde werden in beide jaren acht ijsdagen genoteerd. In 1993 noteerden Twenthe en Hupsel zeven ijsdagen. Het record voor De Bilt is vijf ijsdagen en dat was ook in 1993 het geval.

348 uur zon en 247 millimeter neerslag

De zon schijnt gemiddeld over het land 348 uur. In het noordoosten schijnt de zon 327 uur en in het zuidwesten 375 uur. Wat neerslag betreft valt gemiddeld over het land ongeveer 247 millimeter. Veruit de minste neerslag valt in het zuidoosten met minder dan 200 millimeter. In Roermond valt 183 millimeter. In het westen en noordwesten en op de Waddeneilanden valt de meeste neerslag met 275 tot 293 millimeter. Dit komt doordat het zeewater in de herfst relatief warm is. Hierdoor ontstaan vooral langs de kust stevige buien die veel regenwater brengen.

bron

Wat gaan we voorspellen:

quote:
1. Laagste temperatuur (Nederland):
2. Hoogste temperatuur (Nederland):
3. Hoeveelheid neerslag mm (De Bilt):
4. Hoeveelheid zon (De Bilt):
5. Aantal warme dagen (De Bilt):
6. Aantal zomerse dagen (De Bilt):
7: Aantal tropische dagen (De Bilt):
8. Aantal vorstdagen (Nederland)
9: Aantal ijsdagen (Nederland)

Bonusvraag:

Valt er in deze herfst sneeuw ergens in Nederland? Ja/Nee
Komt er deze herfst een storm in Nederland? Ja/nee
Iedereen kan meedoen.Voorspellen kan tot maandag 31 augustus 23.59 uur. *O*
Eventuele verbeteringen of aanvullingen kunnen hier geplaatst worden.
v
pi_221645733
v
pi_221645739
Die zal weer bestaan uit' Uitzonderlijk zacht' opgevolgd door klimaat en opwarming van de aarde. Net zoals elkaar. Daarna een koufront plus Energieleveranciers met de handen in het haar die de aanvoer van energie niet aankunnen waardoor 'de prijzen weer door het dak schieten'.

:+
Ook in moeilijke tijden.
pi_221645744
Ik voorspel veel regen, maar af en toe ook zonneschijn.
pindazakje
pi_221645912
1. Laagste temperatuur (Nederland): −6,8 °C
2. Hoogste temperatuur (Nederland): 31,4 °C
3. Neerslag (De Bilt): 312 mm
4. Zon (De Bilt): 345 uur
5. Warme dagen (De Bilt): 17
6. Zomerse dagen (De Bilt): 3
7. Tropische dagen (De Bilt): 0
8. Vorstdagen (Nederland): 8
9. IJsdagen (Nederland): 0

Bonus: geen sneeuw, hooguit rijp van mist 's morgens en zeker een herfststorm, wellicht 2
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')