abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 21 augustus 2026 @ 22:07:21 #1
482094 Mikeytt
Zeewiersnack activist
pi_221624407
https://nos.nl/artikel/26(...)russische-propaganda

Oekraïne verbiedt tekenfilmserie 'Masha en de Beer' vanwege Russische propaganda

Oekraïne verbiedt de bekende Russische tekenfilmserie Masha en de Beer. Ook zijn de makers door de Oekraïense regering op een sanctielijst gezet omdat de serie een gevaar voor de nationale veiligheid zou zijn.

Het ministerie van Cultuur wijst onder meer op het grote bereik van de serie: de Oekraïenstalige YouTube-versie werd in 2025 meer dan 800 miljoen keer bekeken.



De sancties zijn ingesteld tegen vier personen en vier organisaties die betrokken zijn bij de productie en verspreiding van de animatieserie, schrijft de Oekraïense minister van Cultuur Tetjana Berezjna op Facebook.

"Voor Russische propaganda is geen plaats op kinderschermen", schrijft Berezjna. Volgens de Oekraïense regering vloeit via advertentie-inkomsten van de serie belasting naar Rusland. Daarmee zouden indirect de Russische oorlogsinspanningen worden gesteund.

Kyiv wil ook platforms als Netflix en YouTube verzoeken de samenwerking met de gesanctioneerde personen en bedrijven te beëindigen en inkomsten uit de serie en de verspreiding ervan te stoppen.



Populair bij Oekraïense kinderen
De Russische serie Masha en de Beer is ondanks de oorlog zeer populair in Oekraïne. De serie gaat over het meisje Masha en een voormalige circusbeer. Het meisje draagt traditionele Russische kleding en de beer communiceert vooral met gebaren en geluiden.

De serie wordt sinds 2009 gemaakt en is in tientallen landen te zien, waaronder Nederland. Ook buiten Oekraïne is kritiek geweest op de serie. In het Verenigd Koninkrijk drongen vorige maand meer dan vijftig parlementsleden uit verschillende partijen er bij de regering op aan te onderzoeken of de serie van Britse televisiezenders kan worden geweerd.

Zij beschuldigden de makers van het verwerken van Russische propaganda en wezen onder meer op afleveringen waarin Masja Sovjetmilitaire kleding en symbolen draagt. Ook de minister van Buitenlandse Zaken van Estland heeft de serie omschreven als onderdeel van de Russische "soft power".

De sancties tegen de makers gelden voorlopig voor tien jaar. Oekraïne roept bondgenoten op om eveneens maatregelen te nemen tegen de verspreiding van de serie.

Kremlin spreekt van 'oorlog tegen tekenfilms'
Het Kremlin heeft het Oekraïense besluit bekritiseerd. Woordvoerder Peskov beschuldigde Kyiv ervan "nu ook een oorlog tegen tekenfilms" te voeren. Volgens Peskov hebben de "personages wereldwijd mensen voor zich gewonnen met hun goedheid".

_________________________________________
Bekijk deze YouTube-video

Oekraïne is werkelijk een parodie op een land :')
"omdat de serie een gevaar voor de nationale veiligheid zou zijn" _O- Straks leren kinderen dat ze beren geen jam moeten voeren. Zorgwekkend.
🇨🇳🇻🇳🇱🇦🇨🇺🇰🇵🇷🇺☭
pi_221624434
Hihi lekker provocatief topic weer, de wat-een-grap-is-Oekraine-toch-act blijft hilarisch.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_221624488
Ok.
Zonder het woord van God is er alleen duisternis.
Als je niet kan relativeren, heb je weinig aan kennis.
pi_221624590
Het Kremlin vindt het niet leuk, goede zet dus van Oekraïne.
  vrijdag 21 augustus 2026 @ 22:41:57 #5
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_221624641
Met die propaganda zal het wel meevallen, maar wel opmerkelijk dat tekenfilms blijkbaar nog steeds niet onder de sancties vallen. Want daarmee heeft Oekraine wel een punt: het draagt natuurlijk -indirect- wel bij aan de kasstromen van Rusland en daarmee aan de oorlog.

Dat je bijvoorbeeld ervoor kiest om graanexport toe te staan vanuit Rusland is een ander verhaal: elders op de wereld breekt hongersnood uit onder mensen die niks met de oorlog te maken hebben als je dit doet. Maar zulke problemen ontstaan niet bij tekenfilms.
The End Times are wild
pi_221624721
We hebben het hier dus over 'volwassen mannen' die legers aanvoeren.

_O- _O- _O-
pi_221624797
Haha de pro Rusland act is hilarisch!
'Correct me if i'm wrong, for I'll be quite thankful for the lesson learned.' - Author unknown, 1987
  vrijdag 21 augustus 2026 @ 23:20:05 #8
65434 Parafernalia
Leuker als je denkt
pi_221624806
Nobody cares
Eindelijk iemand die denkt wat iedereen zegt
pi_221624878
Iemand hier bekend met de gewelddadigheden uit de tekenfilmreeks 'Tom en Jerry'?

Verkapte propaganda voor moordaanslagen?

Bekijk deze YouTube-video

Wikipedia:

quote:
De originele reeks staat berucht om haar erg gewelddadige gags: Jerry snijdt Tom doormidden, houdt zijn hoofd tussen een venster of een deur, stopt zijn staart in een wafelijzer of een stopcontact. Tom gebruikt bijlen, pistolen, dynamiet, knuppels en vergif om Jerry te kunnen vermoorden (om een of andere reden lijkt hij Jerry slechts zelden te willen opeten). Een running gag is dat Jerry Tom pijn doet terwijl hij niet oplet, en Tom deze pijn pas enkele seconden later beseft. Ook neemt Toms lichaam na deze martelingen allerlei bizarre vormen aan. Hij wordt bijvoorbeeld geplet door een zware kast of stoomwals en wordt vervolgens zo plat als een strijkplank, om een paar seconden later weer in de juiste vorm te "ploppen" en woedend achter Jerry aan te gaan.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Tom_en_Jerry
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')