Vorige week barste de vulkaan weer uit net als afgelopen weekend. Ook toen werd het vliegverkeer op Catania tijdelijk stil gelegd. Vrijdag stroomde de lava uit een nieuwe scheur in de Etna. Ook vandaag is de vulkaan actief en is het vliegverkeer gehinderd.
quote:
Aankomende vluchten op luchthaven van Catania opgeschort door as- en rookwolk van EtnaOp de luchthaven van Catania op het Italiaanse eiland Sicilië zijn zaterdag alle aankomende vluchten opgeschort doordat de Etna weer as en rook uitspuwt. Tot 12 uur konden er geen vluchten landen, meldt de luchthaven. Vertrekkende vluchten verliepen wel normaal.
Het vliegverkeer in Catania wordt vaker verstoord door de vulkaan. Begin juli barstte de Etna ook al uit. Het vliegverkeer was urenlang verstoord. Eind juli volgde een nieuwe uitbarsting, maar toen ondervond de luchthaven geen hinder.
Het Nationale Instituut voor Geofysica en Vulkanologie (INGV) volgt de activiteit van de Etna via webcambeelden op zijn website. Met 3.324 meter is de Etna de hoogste actieve vulkaan van Europa.
Voor de liefhebbers: Livestream en Webcams van de EtnaBekijk deze YouTube-videohttps://www.skylinewebcam(...)ulcano-etna-sud.htmlMeer weten over alle vulkanen in de wereld? Kijk dan ook eens hier -->WKN / [Vulkanen] The Ring of Fire #9: Activiteit in de vulkaanwereld