abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 8 juli 2026 @ 18:18:37 #1
512422 Koekoekmakto
mighty, mighty warrior
pi_221276873
Hoe ervaren jullie de veiligheid op sociale media? Ik heb helaas mogen meemaken dat ik mensen achter mij aan kreeg in de mail, die mijn persoonsgegevens hadden bemachtigd en mij gingen uitschelden en bedreigen. Mijn idee is dat er van de 1000 users er misschien 10 actief op zoek gaan naar de persoon achter een pseudoniem. Een paar glurende Gerda's met eventueel een appgroepje, wat Telegram engerds en het platform zelf die zijn boekje te buiten gaat. Hoe ervaren jullie dit? Compleet veilig, misschien een klein beetje onveilig, veel onveiligheid of dit hoort er gewoon bij anno 2026. En wat doen jullie ertegen? Ik heb een VPN, Brave als browser en probeer niets persoonlijks prijs te geven.
"Doe maar gek, want er zijn al genoeg gewone mensen" - Ted Langenbach
pi_221303196
Ik zeg altijd maar: alles wat je niet kunt vinden omdat het niet op internet is gezet, daar kun je iemand ook niet op aanvallen/hacken/stalken/chanteren. Dus gewoon niets delen en misschien heroverwegen of "sociale" media nog wel de moeite waard zijn. En accounts verwijderen kan omslachtig zijn , maar het scheelt wel een hoop als je wordt lastiggevallen.
  maandag 13 juli 2026 @ 12:58:29 #3
169715 Mano_
Manomanoman..
pi_221322279
Waarom zou je in hemelsnaam je gegevens aan een data-broker geven? Als je al om één of andere reden een account moet maken bij zo’n club vul je toch geen echte gegevens in?
pi_221323992
(Cyber)veiligheid en social media zijn elkaars tegenpolen.
Roses are red
Violets are blue
Wololo Wololo
Now violets are red too
pi_221402892
Niet gewoon 10 verschillende identiteiten hebben en deze afwisselen :')

Verder gewoon beetje je shit op prive houden en zo en oppassen met wat je allemaal op internet zet.

Het is voor de meeste mannen niet echt een probleem, zeker als je bent opgegroeid met de opkomst van het internet toen het allemaal nog eng en onbekend was werd je altijd verteld nooit je echte naam etc te gebruiken.

De grootste risicogroep zijn jonge mensen die met internet en social media opgegroeid zijn. Je wil echt niet weten die zetten gewoon alles op internet zonder ook maar na te denken wat voor negatieve gevolgen dit later kan hebben.
pi_221404734
Ik ben er zelf ook een stuk voorzichtiger mee geworden. De meeste mensen zullen geen moeite doen, maar er hoeft er maar eentje tussen te zitten die te ver gaat. Daarom deel ik zo min mogelijk persoonlijke informatie en gebruik ik overal een andere gebruikersnaam.

Je kunt helaas niet alles voorkomen, maar een beetje voorzichtig zijn vind ik tegenwoordig gewoon verstandig.
pi_221407075
quote:
0s.gif Op woensdag 22 juli 2026 12:44 schreef Martijn98 het volgende:
Ik ben er zelf ook een stuk voorzichtiger mee geworden. De meeste mensen zullen geen moeite doen, maar er hoeft er maar eentje tussen te zitten die te ver gaat. Daarom deel ik zo min mogelijk persoonlijke informatie en gebruik ik overal een andere gebruikersnaam.

Je kunt helaas niet alles voorkomen, maar een beetje voorzichtig zijn vind ik tegenwoordig gewoon verstandig.
Ik neem aan dat je geen Martijn heet en niet geboren bent in 1998?
pi_221411667
Nee, hij heet Hans, is geboren op 28 juni 1983 en woont in Veendam.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')