abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_221259570
https://www.bnr.nl/nieuws(...)-gebonden-aan-status

quote:
Opnieuw recordjaar voor Wibra: ‘Het is niet meer gebonden aan status’

Budgetwinkelketen Wibra heeft in 2025 opnieuw een recordjaar neergezet, waarbij het winkelbestand ook verder toenam. De omzet steeg met meer dan een kwart tot 362 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Dat kwam vooral door de 63 nieuwe winkels die Wibra vorig jaar opende. Daarmee het totaal groeide tot 360 vestigingen.



'De cijfers bevestigen dat de investeringen in winkels, logistiek en het verder aanscherpen van de formule aansluiten bij de behoeften van huishoudens in Nederland, België en Frankrijk', aldus Wibra.

‘Trouw blijven’
Daar sluit Kitty Koelemeijer, hoogleraar marketing en retail aan de Nyenrode Business Universiteit, zich bij aan. 'Wat ze heel goed hebben gedaan is trouw blijven aan het publiek met een laag budget, dat wel bij discounters moét kopen en tegelijkertijd je niet vervreemden van nieuwe segmenten in de markt.'

Sowieso hebben discounters al een tijd de wind in de rug, zegt ze. Ook al is Wibra wat minder in de picture dan winkels als Action of Zeeman, het is wel gewoon een discounter. En daarop rust in tegenstelling tot vroeger zeker geen stigma meer. 'Het is niet meer gebonden aan status', zegt Koelemeijer. 'Ook mensen met een hoog inkomen kunnen gewoon bij discount-achtige winkels komen.'

En al is de concurrentie binnen het discountersegment enorm, blijkbaar heeft Wibra daar wel zijn eigen plek veroverd. De propositie is onderscheidend genoeg. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Zeeman hebben ze ook huishoudelijke artikelen en woonaccessoires in het assortiment en in de vergelijking met Action onderscheidt de keten zich weer door de kleding. 'En Action heeft dan weer een veel sterker wisselend assortiment dan Wibra. Ze beconcurreren elkaar natuurlijk, maar blijkbaar zijn ze op bepaalde onderdelen ook complementair.'
Laatst weer eens geweest. Prima winkel indd. De washandjes waren van mindere kwaliteit, maar geen idee waarom het vroeger zo'n slecht imago had.
🇨🇳🇻🇳🇱🇦🇨🇺🇰🇵☭
Let the ruling classes tremble at a communist revolution. The proletarians have nothing to lose but their chains. They have a world to win.
  maandag 6 juli 2026 @ 23:36:40 #2
393893 Hyaenidae
Haaien-idee
pi_221259639
Iedereen komt daar alleen om Dasty te halen, zeker die 'rijke mensen'.
pindazakje
pi_221259685
Wie zijn rijke mensen? Wat een onzintopic, discounters zijn er al decennia. En Dasty is gewoon een goedkope goede vetverwijderaar die kennelijk alleen daar te koop is.
pi_221259713
Ik was er pas nog. Het ruikt raar. Niet mijn winkel.
Action ook alleen voor het hoognodige.
Zeeman zoal nooit.

Voor mij blijft de wibra die winkel voor skeere mensen.
pi_221259721
tjsa je moet wel, de Blokker is niet meer.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')