Zo kennen we de EU weerquote:Hoofdkwartier Europese Commissie schakelde op hoogtepunt hittegolf airco uit, behalve op verdiepingen waar EU-bobo’s werkten
Brussel - Het hoofdkwartier van de Europese Commissie in Brussel heeft vrijdag, tijdens het hoogtepunt van de hittegolf, op de lagere verdiepingen de airconditioning uitgeschakeld. Opvallend: op de hogere verdiepingen, waar de werkplekken van EU-kopstuk Ursula von der Leyen en haar 26 Eurocommissarissen zich bevinden, was er volgens Politico wél verkoeling mogelijk.
Vanwege het extreme zomerweer kregen de duizenden medewerkers van het hoofdkwartier vrijdag een alarm-sms met de boodschap dat de airconditioning niet meer kon functioneren op de eerste tot en met de zevende verdieping.
De mededeling zette kwaad bloed bij de ambtenaren van de lage verdiepingen. Want uitgerekend op de hogere etages zitten de kantoren van de Eurocommissarissen en hun hofhouding en daar kon de airco wel blijven blazen.
Op de dertiende verdieping bevindt zich de werkplek van voorzitter Ursula von der Leyen. De protestantse politica blinkt hier wel uit in zuinigheid. Want ze woont hier op werkdagen in een bescheiden studio, terwijl ze recht heeft op een penthouse-vergoeding.
Feodalisme
Toch valt het onderscheid tussen de EU-bobo’s en ’gewone’ ambtenaren niet goed. „Het is net feodalisme”, sneerde een anonieme ambtenaar van de ’onderkant’ van het hoofdkwartier tegen Politico. Een andere ambtenaar noemt het een „schande”.
Overigens is het voor gewone belastingbetalers opletten geblazen met airco’s. Want de apparaten voor verkoeling kunnen een negatief effect hebben op het EU-energielabel van een woning.
quote:HoOfDkWaRtIeR EuRoPeSe CoMmIsSiE ScHaKeLdE Op HoOgTePuNt HiTtEgOlF AiRcO UiT, BeHaLvE Op VeRdIePiNgEn WaAr EU-BoBo’s UiT hET rAaM kIjKeN eN kOfFiE drInKEn!1!'!!
Echt...quote:terwijl ze recht heeft op een penthouse-vergoeding.
Klopt. Dan begint de EU zoals gewoonlijk bij de 'lagere mensen'.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:10 schreef Kottnauer het volgende:
Overbelasting van het elektriciteitsnetwerk zou een verklaring kunnen zijn. Er moest dan dus een deel worden uitgeschakeld.
Dan is zo'n energielabel toch ook vrij nutteloos lijkt me.quote:Overigens is het voor gewone belastingbetalers opletten geblazen met airco’s. Want de apparaten voor verkoeling kunnen een negatief effect hebben op het EU-energielabel van een woning.
Das heel de grap van dit artikel: we hebben geen idee. Misschien hebben ze beneden wel een ander systeem dat kapot was, misschien was het inderdaad overbelasting en kozen ze voor de verdiepingen waar de meeste mensen werken. Wellicht mochten de ambtenaren ook best boven werken. Kregen ze vrij vanwege de hitte.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:10 schreef Kottnauer het volgende:
Overbelasting van het elektriciteitsnetwerk zou een verklaring kunnen zijn. Er moest dan dus een deel worden uitgeschakeld.
Of Ursula zei "laat dat minderwaardige tuig maar creperen!", maar dan in het Duits.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:28 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Das heel de grap van dit artikel: we hebben geen idee. Misschien hebben ze beneden wel een ander systeem dat kapot was, misschien was het inderdaad overbelasting en kozen ze voor de verdiepingen waar de meeste mensen werken. Wellicht mochten de ambtenaren ook best boven werken. Kregen ze vrij vanwege de hitte.
Geen idee, want de krant van briljant Nederland heeft de chocoladeletter titel.
Sowieso is dat ding een aanfluiting. Hou mij al een tijdje niet meer bezig met warmtenetten, dus misschien dat het de afgelopen paar jaar is veranderd, maar je krijgt dus bijvoorbeeld een beter energielabel als je stadsverwarming hebt. Er werden/worden woningen gebouwd die slecht geïsoleerd zijn, maar wel een goed label krijgen. De hele prijsstructuur van stadsverwarming was "niet duurder dan gas", maar ze vertellen je er niet bij dat je veel meer gas zou moeten gebruiken voor je a label stadsverwarming woning, dan een a label met een cv ketel.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:28 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dan is zo'n energielabel toch ook vrij nutteloos lijkt me.
Overigens:quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:33 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Sowieso is dat ding een aanfluiting. Hou mij al een tijdje niet meer bezig met warmtenetten, dus misschien dat het de afgelopen paar jaar is veranderd, maar je krijgt dus bijvoorbeeld een beter energielabel als je stadsverwarming hebt. Er werden/worden woningen gebouwd die slecht geïsoleerd zijn, maar wel een goed label krijgen. De hele prijsstructuur van stadsverwarming was "niet duurder dan gas", maar ze vertellen je er niet bij dat je veel meer gas zou moeten gebruiken voor je a label stadsverwarming woning, dan een a label met een cv ketel.
Dus dit is waarschijnlijk ook gewoon onzin.quote:Een airconditioning heeft in de meeste gevallen geen direct negatief effect op het officiële energielabel van je woning. Het apparaat wordt gezien als losse apparatuur en telt in Nederland meestal niet mee in de energieprestatieberekening (NTA 8800). Wel beïnvloedt het je energierekening.
Je verwacht het wel bij de telegraaf.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:36 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Overigens:
[..]
Dus dit is waarschijnlijk ook gewoon onzin.
Normaal gezien zijn airco's ook wel erg makkelijk te combineren met zonnepanelen en ze werken ook om te verwarmen (meestal).quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:37 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je verwacht het wel bij de telegraaf.
En dus eerst maar voor de sukkeltjes uitzetten. Logisch toch?quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:10 schreef Kottnauer het volgende:
Overbelasting van het elektriciteitsnetwerk zou een verklaring kunnen zijn. Er moest dan dus een deel worden uitgeschakeld.
Politico ook onzin?quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:37 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je verwacht het wel bij de telegraaf.
Lasst diesen minderwertigen Abschaum einfach vergehen!quote:Op zaterdag 27 juni 2026 16:31 schreef probeer het volgende:
laat dat minderwaardige tuig maar creperen!
De hoeveelheid warmte die een airco uitblaast is verwaarloosbaar in vergelijking met de warmte die de zon brengtquote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:23 schreef Bart2002 het volgende:
Ironisch genoeg maakt al die Airco apparatus de directe omgeving... warmer. Dus het is een gevecht tegen een effect wat de "oplossing" van het probleem zelf mede veroorzaakt zoals zo:
warm->airco->warmer->nog meer airco->nog warmer->airco erbij enz.
Dat zal best. Toch voegt het warmte toe aan de omgeving. Niet die kilowatt per vierkante meter die de zon doet maar toch elke watt die het apparaat verbruikt. Die wordt omgezet in warmte.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:27 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
De hoeveelheid warmte die een airco uitblaast is verwaarloosbaar in vergelijking met de warmte die de zon brengt
Daar zit wel een soort van logica in ....quote:Op zaterdag 27 juni 2026 15:47 schreef Dutchguy het volgende:
https://www.politico.eu/a(...)conditioning-europe/
Als je dit zo leest lijkt het een keuze om hogere etages te koelen en de onderste niet.
Nee, ik heb last van plaatsvervangende schaamte wanneer mensen onzinnige claims uiten. Probleem in steden zijn niet Airco's, maar het gebrek aan groen, bomen.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:32 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Dat zal best. Toch voegt het warmte toe aan de omgeving. Niet die kilowatt per vierkante meter die de zon doet maar toch elke watt die het apparaat verbruikt. Die wordt omgezet in warmte.
Dan kun je zeggen: dat maakt helemaal niks uit maar dat doet het natuurlijk wel.
Ik begrijp dat je een beetje last hebt van airco-schaamte en het effect daarom ontkent. Dat is een bekende reflex.
Parlementariërs die vrijdagochtend de prikklok bezoeken om dan naar huis af te reizen.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:31 schreef Perox het volgende:
Fake News.
Iedereen weet dat overal alle hooggeplaatsten op vrijdag zeker niet aanwezig zijn op kantoor.
En wat doen die bobo's nou werkelijk? We hebben er niets aan.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:39 schreef KreKkeR het volgende:
Beneden is doorgaans stuk koeler dan de bovenverdiepingen, wellicht dat men dit heeft meegenomen in de overwegingen. Maar ik neig ook meer naar bobos prio geven...
Serieus, je vraagt je af wat de EU voor jou gedaan heeft?quote:Op zaterdag 27 juni 2026 18:15 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
En wat doen die bobo's nou werkelijk? We hebben er niets aan.
De chocoladeletters zijn gesmolten.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 15:42 schreef opgebaarde het volgende:
De koppenredactie bij de telegraaf moet vervangen worden. De volgende kop was veel beter geweest:
[..]
Absoluut.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 18:25 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Serieus, je vraagt je af wat de EU voor jou gedaan heeft?
Het zit niet meequote:Op zaterdag 27 juni 2026 18:30 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De chocoladeletters zijn gesmolten.
Goh, nu heb ik dus al van twee mensen gehoord dat ze dat gezegd kan hebben. Wellicht haalt het nu de bewijslast van de Telegraaf wel.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:20 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Lasst diesen minderwertigen Abschaum einfach vergehen!
Zo zal ze het gezegd hebben. En haar adepten zagen dat het goed was.
Natuurlijk hebben de bobo's voorrang. Eigen volk eerst. O wacht, dat mag je natuurlijk niet zeggen.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:39 schreef KreKkeR het volgende:
Beneden is doorgaans stuk koeler dan de bovenverdiepingen, wellicht dat men dit heeft meegenomen in de overwegingen. Maar ik neig ook meer naar bobos prio geven...
Makkelijk te zeggen dat we er niets aan hebben. Geen idee wat hun werkelijk nut is, maar kijk om je heen in de wereld: het kan slechter. Betekent dit dat we nu languit moeten zitten en niet meer kritisch moeten kijken naar onze leiders: absoluut niet, de situatie is extreem complex en verandert elk moment weer.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 18:15 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
En wat doen die bobo's nou werkelijk? We hebben er niets aan.
Prima reactie, maar ik zie de meerwaarde nog steeds niet. Hoe gaat ons leiderschap ons naar een sterker continent leiden?quote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:30 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Makkelijk te zeggen dat we er niets aan hebben. Geen idee wat hun werkelijk nut is, maar kijk om je heen in de wereld: het kan slechter. Betekent dit dat we nu languit moeten zitten en niet meer kritisch moeten kijken naar onze leiders: absoluut niet, de situatie is extreem complex en verandert elk moment weer.
Groen en bomen zijn maar lastig. Wie gaat dat allemaal onderhouden? Je ziet het ook bij mensen en hun tuin: die ligt vaak helemaal vol bestrating, omdat ze te lui zijn om hun handen uit de mouwen te steken voor het onderhoud.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:59 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Nee, ik heb last van plaatsvervangende schaamte wanneer mensen onzinnige claims uiten. Probleem in steden zijn niet Airco's, maar het gebrek aan groen, bomen.
Je kan net zo goed klagen over ventilatoren, televisies, computers, die ook iedere watt die ze verbruiken omzetten in warmte.
Persoonlijk zie ik veel meerwaarde in de EU als tegenwicht mvt VS, China, Rusland. En sommige zaken die de EU regelt, zelfs mbt milieu, consumentenbescherming hebben meerwaarde. Maar men gaat steeds verder in het micromanagen en dat is m.i. een probleem. Manage liever macro en micro alles heel beperktquote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:32 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Prima reactie, maar ik zie de meerwaarde nog steeds niet. Hoe gaat ons leiderschap ons naar een sterker continent leiden?
Langzaam wel die richting. Maar noem eens landen waar het niet die richting gaat? Dan kunnen we daar wellicht van leren.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:54 schreef phpmystyle het volgende:
Eu wordt steeds meer een aristocratie met daarom horigen.
En daar gaan we dus ook op stuk. Micro kan blijkbaar, dus doen we. Macro schijnt onmogelijk te zijn, dus hou je mond maar. Waarom dit continent zichzelf in de etalage heeft gezet.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:36 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Persoonlijk zie ik veel meerwaarde in de EU als tegenwicht mvt VS, China, Rusland. En sommige zaken die de EU regelt, zelfs mbt milieu, consumentenbescherming hebben meerwaarde. Maar men gaat steeds verder in het micromanagen en dat is m.i. een probleem. Manage liever macro en micro alles heel beperkt
Wat micro en macro is, is in onze complexe samenleving natuurlijk heel subjectief geworden... Dus een volledig antwoord heb ik niet
Is het ooit anders geweest?quote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:59 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Langzaam wel die richting. Maar noem eens landen waar het niet die richting gaat? Dan kunnen we daar wellicht van leren.
Het leek een tijdje de "goede" richting op te gaan. Maar wellicht leek dat alleen maar zo omdat ik toen jonger en naïever was... Geen idee.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |