quote:
Erwin van de Looi keert per direct terug in Nederland
Erwin van de Looi keert als hoofdtrainer terug in Nederland. De 54-jarige oefenmeester gaat aan de slag bij FC Volendam, dat vrijdagavond de komst van Van de Looi wereldkundig maakte.
Van de Looi geldt in het vissersdorp als de opvolger voor de vertrokken Rick Kruys. Kruys en FC Volendam gingen aan het eind van afgelopen seizoen 'in goed overleg' elkaar.
De directe reden achter zijn vertrek was de degradatie van FC Volendam. De club die als nummer zestien eindigde in de Eredivisie ging na strafschoppen uiteindelijk ten onder tegen Willem II.
Zodoende moesten de Volendammers op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Die heeft Het Andere Oranje nu in Van de Looi gevonden. De in Huissen geboren coach was sinds september werkloos.
Bij zijn laatste klus hield Van de Looi het niet lang vol. Na vijf nederlagen in zijn eerste acht wedstrijden bij het Sloveense NK Olimpija werd hij al uit zijn functie ontheven.
Nu keert Van de Looi dus weer terug naar Nederland, waar hij eerder ook FC Groningen, Willem II en Heracles Almelo onder zijn hoede had. Bovendien was hij tussen 2018 en 2023 de bondscoach van Jong Oranje.
Bij FC Groningen boekte Van de Looi zijn grootste clubsucces. In het seizoen 2014/15 leidde hij De Trots van het Noorden naar de KNVB Bekertitel. In de finale was Groningen met 2-0 te sterk voor PEC Zwolle.
https://www.voetbalzone.n(...)/blt97f3ee59f2b3229dLeuk. Het is Erwin uiteraard van harte gegund, maar ik had hem liever weer bij Heracles gezien. Volendam gaat weer promoveren aankomend seizoen!
That's the drugs talking and truth be told, I like what they're saying.