Ik kan me de Elfstedentocht van 97 nog behoorlijk goed herinneren, de jaren 90 waren nog normale leuke tijden. Maar wees maar blij dat die er nu niet meer komt. In deze tijden zou het alleen maar complete chaos geven. Eindeloze files, ruzies over de ijsdikte, gezeik over wie wel of niet mee mag en natuurlijk een paar duizend boze tweets erbovenop. Sommige tradities mag je met liefde in het archief laten liggen.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 21:12 schreef Dr8gonOfLife het volgende:
In 1904 was de cold blob al aanwezig, het AMOC-geneuzel klopt dus van geen kant. Denk dat we kunnen fluiten naar de strengere winters, helaas. Ik had een Elfstedentocht wel leuk gevonden.
Plus wat zou dan de oorzaak zijn van die eventuele situatie in 1904?quote:Op dinsdag 9 juni 2026 21:59 schreef AntiekeKennis het volgende:
Is dit je bron?
[ x ]
Even los ervan dat daar helemaal geen context aan vast zit en de bron van de data ook niet vermeld is zijn er helemaal geen directe metingen uit 1904.
Lijkt mij wel betrouwbaar, zal vast op basis van analyses zijn.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 21:59 schreef AntiekeKennis het volgende:
Is dit je bron?
[ x ]
Even los ervan dat daar helemaal geen context aan vast zit en de bron van de data ook niet vermeld is zijn er helemaal geen directe metingen uit 1904.
Er is zoveel mis met die grafiekjes, op basis hiervan kan dit nooit betrouwbaar zijn.quote:Op woensdag 10 juni 2026 17:42 schreef Dr8gonOfLife het volgende:
[..]
Lijkt mij wel betrouwbaar, zal vast op basis van analyses zijn.
- Gaat voorbij aan het punt dat er nu een cold blob bestaat in een verder almaar opwarmende oceaanquote:Op woensdag 10 juni 2026 20:22 schreef AntiekeKennis het volgende:
[..]
Er is zoveel mis met die grafiekjes, op basis hiervan kan dit nooit betrouwbaar zijn.
- Geen inzicht in de bron van de data
- Geen inzicht in de methodiek
- Niet verifieerbaar
- Doet uitspraken over 1904, waarvan we weten dat er geen (directe) metingen zijn
Ik wil nog even benadrukken hoe essentieel dit punt is, kan het niet laten. Je ziet in het plaatje in de OP, over 1904, dat er allerlei plekken blauw of blauwig zijn. Dit zijn kleuren tov een gemiddelde tussen 1950-1990, oftewel een periode waarin de wereld al warmer is geworden. Dus zelfs als we doen alsof de 'data' vergelijken een zuivere bezigheid is, gaat de vlieger van TS niet op.quote:Op woensdag 10 juni 2026 22:14 schreef viagraap het volgende:
[..]
- Gaat voorbij aan het punt dat er nu een cold blob bestaat in een verder almaar opwarmende oceaan
Klopt helemaal. Een oceaan is ook niet hetzelfde als klimaat.quote:Op zondag 14 juni 2026 17:43 schreef Felagund het volgende:
Weer is niet hetzelfde als het klimaat, dat geldt ook voor de oceaan.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |