Het Belgische rechtssysteem is wel echt kapot hoor.quote:Twee Belgische mannen van 25 en 23 jaar zijn maandag veroordeeld voor verkrachting en het filmen daarvan, maar krijgen geen celstraf. De rechtbank heeft onder meer rekening gehouden met hun "jonge leeftijd" en 285 en 100 uur taakstraf opgelegd.
Een jonge vrouw verliet op 3 november 2024 een café in Brugge nadat ze daar haar achttiende verjaardag had gevierd. Onderweg kwam ze de twee mannen tegen.
Een van de mannen tilde haar op en droeg haar over zijn schouder. Ze namen haar mee naar hun auto, waar ze is verkracht door de nu 25-jarige man uit Ichtegem. Zijn vriend heeft alles gefilmd.
De vriend bewerkte het filmpje met een liedje en een filter en stuurde het naar de andere man. Die heeft het filmpje later verder verspreid. De mannen namen de vrouw na de verkrachting in de auto mee naar het huis van een van hen, waar ze opnieuw is verkracht.
Vriendinnen van de vrouw vertrouwden de situatie niet, traceerden haar via de app Find My iPhone en waarschuwden de politie. Agenten vonden de vrouw in het huis.
Verkrachting is bewezen
"Het staat vast dat er seksuele handelingen met penetratie plaatsvonden die mogelijk werden gemaakt door de kwetsbare toestand van de vrouw ten gevolge van alcohol", verklaarde de rechtbank in Brugge.
De verdachte stelde dat alles met wederzijdse toestemming is gebeurd. Maar volgens de rechtbank kon de jonge vrouw geen toestemming meer geven door overmatig alcoholgebruik. De verdachte kon "heel goed weten" dat ze zich in een dergelijke toestand bevond.
De twee mannen zijn ook schuldig aan het verspreiden van het filmpje. Hoewel verkrachting is bewezen, is rekening gehouden met "persoonlijke omstandigheden" van de verdachten. "Waaronder het feit dat zij niet eerder werden veroordeeld wegens gelijkaardige feiten, hun jonge leeftijd en de daarmee gepaard gaande beperkte maturiteit", verklaarde de rechter.
Volgens de rechtbank zal de straf hun resocialisatie en re-integratie ten goede komen. "Aangezien zij bij het verrichten van diensten voor de gemeenschap deel blijven uitmaken van de samenleving en een zinvolle tijdsbesteding leren kennen." De vrouw krijgt een schadevergoeding van 5.600 euro.
Vorige maand kwam ook al een Belgische verkrachtingszaak in het nieuws. Daarbij werden negen jongeren schuldig bevonden aan meerdere groepsverkrachtingen van een tienermeisje. Ze kregen een voorwaardelijke celstraf.
https://www.nu.nl/buitenl(...)-filmen-daarvan.html
Ja precies ze waren gewoon volwassen. Het enige wat ik zou kunnen bedenken dat uit die beelden is gebleken dat ze er in elk geval toen het gebeurde wel voor open stond en consent heeft gegeven.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 17:40 schreef LXIV het volgende:
Hoezo jonge leeftijd? Op die leeftijd weten ze precies waar ze mee bezig zijn. En wat was er gebeurd als de politie niet gekomen was?
Verder hoor je soms van een ‘verkrachting’ waarbij een vrouw dan achteraf aangaf dat ze liever toch niet had dat de derde man waarvoor ze haar benen open deed haar penetreerde en dat wordt dan zwaar bestraft.
Of was dit een verkrachting in het kader van het murw maken van de autochtone bevolking?
Ja wel mee eens.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 17:40 schreef LXIV het volgende:
Hoezo jonge leeftijd? Op die leeftijd weten ze precies waar ze mee bezig zijn. En wat was er gebeurd als de politie niet gekomen was?
Verder hoor je soms van een ‘verkrachting’ waarbij een vrouw dan achteraf aangaf dat ze liever toch niet had dat de derde man waarvoor ze haar benen open deed haar penetreerde en dat wordt dan zwaar bestraft.
Of was dit een verkrachting in het kader van het murw maken van de autochtone bevolking?
Dat krijg je wel met het verruimen van begrippen inderdaad.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 17:52 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ja wel mee eens.
Als ik tegenwoordig het woord verkrachting hoor ga ik eerst even op onderzoek uit wat er precies is gebeurd.
Als het onder dwang is, of ze is zwaar dronken dan is dat inderdaad verkrachting.
Maar na de daad zeggen dat je eigenlijk niet wilde, of er spijt van hebt, tsja.
Je bent een grote meid dus dat achteraf lullen en naar de politie gaan, kappen daar mee.
Zou echter wel een forse straf opgelegd mogen worden, misschien 5 jaar ofzo.quote:De twee mannen zijn ook schuldig aan het verspreiden van het filmpje.
Hoe vaker ik dit lees, hoe meer ik met mijn toetsenbord voor mijn hoofd wil slaan...quote:Hoewel verkrachting is bewezen, is rekening gehouden met "persoonlijke omstandigheden" van de verdachten. "Waaronder het feit dat zij niet eerder werden veroordeeld wegens gelijkaardige feiten, hun jonge leeftijd en de daarmee gepaard gaande beperkte maturiteit", verklaarde de rechter.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Geloven doen we in de kerk.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 18:07 schreef Toine51 het volgende:
Of gelooft die rechter dat het hun 1ste keer was?
Zum kotzenquote:Op dinsdag 9 juni 2026 18:30 schreef Sunshine1982 het volgende:
Dit ook.
Groepsverkrachting 14 jarig meisje. 30 uur taakstraf voor de kinders
https://www.vrt.be/vrtnws(...)tx7fa&newUser=false/
Ja joh... Vrouwen zijn nergens veilig en wanneer wat hun overkomt krijgen de daders een fopstraf. Meermaals slachtoffer van een groepsverkrachting, 30 uurtjes schoffelen. Het is echt ongelooflijk .quote:
Het kan best dat ze de eerste keer betrapt zijn. Dan nog, als verkrachting bewezen is kun je toch geen taakstraf opleggen? De misogynie straalt er van af.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 18:07 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Hoe vaker ik dit lees, hoe meer ik met mijn toetsenbord voor mijn hoofd wil slaan...
Teringjantje zeg...
"Niet eerder veroordeeld"
NEE! Niet eerder betrapt zullen ze bedoelen.
Of gelooft die rechter dat het hun 1ste keer was?
quote:Op dinsdag 9 juni 2026 18:30 schreef Sunshine1982 het volgende:
Dit ook.
Groepsverkrachting 14 jarig meisje. 30 uur taakstraf voor de kinders
https://www.vrt.be/vrtnws(...)tx7fa&newUser=false/
Maar gelukkig krijgen de daders een tweede kansquote:"Het was erg confronterend om alle verdachten terug te zien. Haar dagelijkse leven is totaal verwoest, ze is niet meer dezelfde tiener als toen. Ze is meermaals door de hel gegaan en zal dit trauma levenslang meedragen."
Het gaat politiek gezien om de statistiek. Als de slachtoffers geen aangifte meer doen neemt het aantal verkrachting af.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 18:52 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Ja joh... Vrouwen zijn nergens veilig en wanneer wat hun overkomt krijgen de daders een fopstraf. Meermaals slachtoffer van een groepsverkrachting, 30 uurtjes schoffelen. Het is echt ongelooflijk .
Klopt, een zeer ernstig delict is helemaal gedevalueerd, nu kun je een klungel met een dronken meid verkrachter noemen, nou gefeliciteerd. De groepsverkrachters die uit de bosjes springen moeten dan ook lichtere straffen krijgen en dan kun je straks op de statistieken wijzen en zeggen dat het met die allochtone oververtegenwoordiging wel meevalt.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 17:52 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ja wel mee eens.
Als ik tegenwoordig het woord verkrachting hoor ga ik eerst even op onderzoek uit wat er precies is gebeurd.
Als het onder dwang is, of ze is zwaar dronken dan is dat inderdaad verkrachting.
Maar na de daad zeggen dat je eigenlijk niet wilde, of er spijt van hebt, tsja.
Je bent een grote meid dus dat achteraf lullen en naar de politie gaan, kappen daar mee.
Je kan tegenwoordig beter een vrouw verkrachten dan de overheid frauderen. Levert je minder straf op. België is hiermee wel tot een dieptepunt gezakt.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 17:36 schreef Elan het volgende:
[..]
Het Belgische rechtssysteem is wel echt kapot hoor.
Check ook deze zaak:
https://nos.nl/artikel/26(...)dent-na-verkrachting
Niet de cel in ondanks verkrachting bewezen is omdat het slachtoffer gezopen heeft is natuurlijk walgelijk.
Jonge leeftijd?! Ze zijn 23 en 25quote:Hoewel verkrachting is bewezen, is rekening gehouden met "persoonlijke omstandigheden" van de verdachten. "Waaronder het feit dat zij niet eerder werden veroordeeld wegens gelijkaardige feiten, hun jonge leeftijd en de daarmee gepaard gaande beperkte maturiteit", verklaarde de rechter.
Deze zaak lag wel iets genuanceerder. De korte samenvatting is dat ze beiden dronken waren tijdens het uitgaan, zij het nodige initiatief nam voor intimiteit, ze uiteindelijk seks hebben gehad, en zij pas de volgende dag aangaf dat ze dit niet gewild had, nadat hij haar verteld had wat ze hadden gedaan. Hij was onder de indruk dat alles met wederzijdse instemming had plaatsgevonden en heeft spijt betuigd, maar is voor de wet schuldig aan verkrachting omdat zij te dronken was om toestemming te kunnen geven.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 17:36 schreef Elan het volgende:
Check ook deze zaak:
https://nos.nl/artikel/26(...)dent-na-verkrachting
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |