abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 27 maart 2026 @ 08:29:00 #1
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_220441278
quote:
'Onbegrijpelijk': Frustratie bij gemeente in rechtszaak betaald parkeren Breukelen

Breukelen - Harde woorden klinken in de rechtszaak over betaald parkeren op P+R Breukelen. De provincie wil de slagbomen zo snel mogelijk sluiten. Gemeente Stichtse Vecht vindt dat een succesvolle plek de nek om wordt gedraaid. "Het is onbegrijpelijk."
Het dagtarief van de mensen die donderdagochtend in rechtbank zitten zal heel wat hoger liggen dan het dagtarief voor P+R Breukelen waarover het vandaag gaat. Voor de provincie bepleiten twee advocaten en twee ambtenaren de zaak. Gemeente Stichtse Vecht heeft vijf mensen meegenomen.
De overheden komen er maar niet uit. Wat moeten automobilisten gaan betalen als ze parkeren bij station Breukelen? De provincie wil de eerste dag 2,20 euro vragen. De gemeente wil daar niet aan denken. De eerste dag moet gratis blijven vinden zij.

Station Breukelen
"Shit, willen ze hier betaald parkeren invoeren?" Abdul (25) schrikt ervan. Hij komt altijd met de auto naar het station omdat de bus vaak niet goed aansluit.
Op een regenachtige dag komen veel mensen met de auto naar Station Breukelen. Ook Tobias Tangen (19) uit Loenen. Hij is onderweg naar de Hogeschool Utrecht. "Dit is gewoon ideaal. Ik kan hier gratis parkeren en er is altijd plek." Hij neemt ook wel eens de fiets. "Maar met dit weer niet. Dan ben ik toch een beetje lui."
Germaine Zielsta parkeert er ook altijd. "In Maarssen is de treinverbinding heel slecht en dan moet ik in Breukelen alsnog overstappen en wachten." Eerst met de auto is voor haar het snelst. Of ze ook zou komen als ze moet betalen? "Als het goedkoop is, is dat aanvaardbaar. Maar natuurlijk wil je liever dat het vrij parkeren blijft."

"Het is onduidelijk waarom dit koste wat het kost moet worden ingevoerd." Advocaat Jan Jacobse van gemeente Stichtse Vecht snapt er niks van. Waarom zou je betaald parkeren invoeren? "Welk openbaar belang wordt hier gediend?" Hij denkt dat de provincie met het invoeren van een dagtarief het kind met het badwater weggooit. De gratis parkeerplaatsen zorgen er volgens hem juist voor dat meer mensen met het openbaar vervoer gaan. Iets dat je moet stimuleren.

Jacobs hekelt de volgens hem starre houding van de provincie. "Wij voelen ons niet gehoord. Er is geen overleg geweest, dit moet en het zal." Ook snapt hij niet dat een deel van het onderzoek waarmee de provincie dit beleid beargumenteert zwartgelakt is. "Mogen wij alsjeblieft meekijken waarom dit nodig is?" Hij vindt dat de provincie niet gaat over het parkeerbeleid van een gemeente.
De provincie ziet dat anders. Zij wil met betaald parkeren ervoor zorgen dat mensen eerder de fiets of bus pakken naar het station. "Wij constateren dat het gebruik is toegenomen," legt de advocaat van de provincie uit. Deze maatregel moet ervoor zorgen dat er in de toekomst ook nog plek is. "Je moet handelen vóórdat het vol is." Bovendien is dit besluit democratisch gesloten.
"Wij kijken verder vooruit dan alleen vandaag en zien dat wegen steeds drukker worden." Daarom moet je tijdig maatregelen nemen om de druk op het wegennet af te halen, aldus de advocaten.

Auto of trein
Ondernemersvereniging Stichtse Vecht, ook partij in deze rechtszaak, denkt juist dat betaald parkeren averechts werkt. "Dan gaan mensen met de auto doorrijden naar werk in plaats van met de trein.
Daar is de provincie niet zo bang voor. "Op veel werkplekken kan dat niet of is dat duur." Zij ziet dat een groot deel (zo'n 15 procent) van de parkeerders uit Breukelen komen. "Die kunnen de fiets pakken."

Fiets of bus
Anki van Schaik komt uit Breukelen en parkeert eens in de twee weken bij het station. "In het begin gingen we altijd met de fiets, maar we worden ook een dagje ouder en hier is altijd plek. Dat is heel prettig." Voor haar zou een dagtarief niet zo'n ramp zijn, omdat ze niet zo vaak reist. "Maar voor forenzen die het iedere dag moeten betalen is het natuurlijk heel anders."
Op zo'n 500 euro extra kosten kom je dan uit, als je fulltime werkt. Veel te veel vindt Rijchard van Oord van de ondernemersvereniging. "Zo maak je Breukelen ook onaantrekkelijker. En waarom? De parkeerplaats is nooit vol."


Van Oord denkt dat mensen uit Breukelen wel de fiets kunnen pakken. "Hieromheen ligt een lappendeken van kernen. Vanuit Kockengen, Nieuwersluis of Mijdrecht is fietsen echt te ver." De bus is volgens hem ook geen optie. "Die rijdt sowieso nu heel vaak niet en in het buitengebied is zijn de buslijnen heel matig."
De provincie is wel van plan daarop in te zetten. "Bussen moeten een minder lange wachttijd hebben en de aansluiting moet beter." Waarop de advocaat van de gemeente reageert: "Als je dat nog allemaal voor elkaar moet krijgen, waarom zou je dit dan nu al invoeren?"
René van de Bilt uit Nieuwer ter Aa werkt als loodgieter op Schiphol. Meestal pakt hij voor die 5 kilometer de fiets, maar als het regent de auto. Hij ziet de parkeertarieven niet zitten. "Waardeloos. Iedereen heeft een hekel aan betalen."
De rechtbank gaat eerst kijken of de zwartgelakte stukken van de provincie geheim mogen blijven. Daarna volgt een uitspraak over het betaald parkeren.
https://www.rtvutrecht.nl(...)d-parkeren-breukelen


Wat een kansloos gedoe en dit speelt dus alweer een aantal jaar over de rug van de belastingbetaler. Sowieso zou de provincie zich hier wmb zich niet mee mogen bemoeien. Gemeentelijke aangelegenheid.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_220441578
Mensen die met het OV gaan willen weer eens wat gratis. Abdul (25) schrikt van betalen. Goh.
U MAD?
  vrijdag 27 maart 2026 @ 09:27:51 #3
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_220441643
quote:
7s.gif Op vrijdag 27 maart 2026 09:24 schreef de_boswachter het volgende:
Mensen die met het OV gaan willen weer eens wat gratis. Abdul (25) schrikt van betalen. Goh.
Het is een stuk niemandsland. Je hebt er het station, de McDonalds en het Van der Valk hotel. Gigantische parkeerruimte die ook nooit volstaat en het voorkomt nog meer parkeer- en verkeersoverlast in de binnensteden. Het zal wel een kwestie van steekpenningen zijn van de uitbaters van de parkeergarages op schiphol, zo zie ik die malafide oplichters wel.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
  vrijdag 27 maart 2026 @ 09:32:21 #4
505678 MisterFox
declare(strict_types=1);
pi_220441696
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 maart 2026 09:27 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Het is een stuk niemandsland. Je hebt er het station, de McDonalds en het Van der Valk hotel. Gigantische parkeerruimte die ook nooit volstaat en het voorkomt nog meer parkeer- en verkeersoverlast in de binnensteden. Het zal wel een kwestie van steekpenningen zijn van de uitbaters van de parkeergarages op schiphol, zo zie ik die malafide oplichters wel.
De spijker op z'n kop!
MNy paws caiuse aaS ;lotr of typo'zx 🦊
pi_220441773
quote:
1s.gif Op vrijdag 27 maart 2026 09:27 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
Het is een stuk niemandsland. Je hebt er het station, de McDonalds en het Van der Valk hotel. Gigantische parkeerruimte die ook nooit volstaat en het voorkomt nog meer parkeer- en verkeersoverlast in de binnensteden. Het zal wel een kwestie van steekpenningen zijn van de uitbaters van de parkeergarages op schiphol, zo zie ik die malafide oplichters wel.
OK.
U MAD?
  vrijdag 27 maart 2026 @ 09:50:22 #6
3542 Gia
User under construction
pi_220441853
Ik vind er niks mis mee dat mensen moeten betalen voor het parkeren. Van dat geld kan de parkeerplaats onderhouden worden. Moet natuurlijk niet al te duur zijn, maar 2 euro per dag lijkt me niet teveel gevraagd. Hek erom met slagboom die open gaat als je er een 2 euromunt in gooit. Of achteraf bij een automaat betaalt.

Overlast in de wijk los je op door de omwonenden een parkeervergunning te verstrekken.

Ik woon zelf vlakbij het station en ook hier wordt veel in de straten geparkeerd omdat mensen niet willen betalen voor parkeren. Vind dat belachelijk. Je maakt gebruik van een dienst, maar bent liever anderen tot last dan voor die dienst te betalen.
  vrijdag 27 maart 2026 @ 10:20:56 #7
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_220442113
quote:
0s.gif Op vrijdag 27 maart 2026 09:43 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
OK.
Nee, niet dus. Dit is niet OK. Ik hoop dat het provinciale bestuur even goed doorgelicht gaat worden. Dit riekt naar malafide wanpraktijken.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')