abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 18 februari 2026 @ 13:53:15 #251
470661 maxi-mus
are you not entertained?
pi_220133014
De Teepee leverde als leuke rubriek weer ontzettend, tot over 4 jaar!
pi_220133018
Hiet is allemaal niet zo schrikbarend, we hebben gewoon even (zeker door het wegvallen van Roest) geen goede 5/10k generatie en ook geen 1500m rijder die een 3000m goed aankan, dan krijg je dit soort problemen. Daar kan geen met elkaar trainen tegenop.

Het is natuurlijk ook een beetje een gekke afstand bij de mannen, bij de vrouwen is het wat dat betreft makkelijker dat je gewoon een team moet maken van je 1500/3000m rijders en dan halen we eigenlijk altijd wel een medaille met of zonder veel trainen.

quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2026 13:20 schreef Idisrom het volgende:
Ik snap niet dat iedereen zo gemakkelijk maar denkt dat Nederland dit onderdeel kan winnen. Er zijn heus wel meer landen met meerdere goede schaatsers (m/v).
Het heel veel waarde aan dit onderdeel hechten zou ons ook gewoon individuele medailles kosten zelfs als we een goed team zouden hebben, wij hebben niet de 'luxe' van andere landen dat je plaatsen hebt om hier een team voor op te stellen. Onze doelstelling/gemiddelde ligt gewoon een stuk hoger dan 1 plak voor 3 plekken.
  woensdag 18 februari 2026 @ 14:37:27 #253
473584 Gretzl
Bij nader inzien altijd 8eraf
pi_220133334
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2026 13:27 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Verkeerde nummer, je zocht natuurlijk naar de Hunekop
Net voor de medailleceremonie draaide de dj van dienst Carly Rae, zoek maar terug ;)

Véél leuker nummer dan Wy kam fram Fryslân en van Canadese makelij *G*
Bloodbuzz Ohio: Gretzl wilde heel graag The National éindelijk in de Top 2000 hebben | Concert stats | Last.fm
Do whatever the TV tells us
Stay inside our rosy-minded fuzz
So worry not, all things are well
  woensdag 18 februari 2026 @ 16:14:54 #254
473584 Gretzl
Bij nader inzien altijd 8eraf
pi_220134286
Bloodbuzz Ohio: Gretzl wilde heel graag The National éindelijk in de Top 2000 hebben | Concert stats | Last.fm
Do whatever the TV tells us
Stay inside our rosy-minded fuzz
So worry not, all things are well
  donderdag 19 februari 2026 @ 06:41:09 #255
473584 Gretzl
Bij nader inzien altijd 8eraf
pi_220139444
twitter
Bloodbuzz Ohio: Gretzl wilde heel graag The National éindelijk in de Top 2000 hebben | Concert stats | Last.fm
Do whatever the TV tells us
Stay inside our rosy-minded fuzz
So worry not, all things are well
  vrijdag 20 februari 2026 @ 23:29:24 #256
482080 AgnesGru
Ach Djurmeen
pi_220161312
quote:
Jillert Anema laat zich uit over veelbesproken ploegenachtervolging op Winterspelen: 'Dat vind ik schandalig'

Jillert Anema is al jarenlang een van de meest besproken coaches uit de Nederlandse schaatswereld en dat zal na deze Winterspelen ook wel zo blijven. Hij hielp Merel Conijn aan zilver en Jorrit Bergsma aan brons, maar zorgde ook voor de nodige gespreksstof met uitspraken over de ploegenachtervolging. Daar ging hij een paar dagen na de vierde plaats bij de mannen en het zilver bij de vrouwen wat dieper op in.

Met een kwinkslag wordt gevraagd aan Anema, die te gast is in de podcast Clubhuis Milaan, wie de 'echte bondscoach van de ploegenachtervolging is'. De echte bondscoach Rintje Ritsma of Anema. "Dat is Ritsma, dat ben ik zeker niet." Die vraag kwam niet uit het niets, want over de rol van Anema was de voorbije dagen onderwerp van gesprek. Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt vormden het drietal bij de kwalificatie, maar tijdens de Spelen sprak Anema na het brons van Bergsma op de 10 kilometer openlijk uit dat de medaillewinnaar een veel betere keuze zou zijn. In de halve finale en troostfinale nam de 40-jarige uit het team van Anema na een beslissing van Ritsma de plek van Bosker in.

Kritiek uit schaatswereld
De uitspraken van Anema na de bronzen race maakten het nodige los in de schaatswereld. Onder meer NOS-analist en oud-topschaatser Erben Wennemars kon het selecteren van Bergsma niet los zien van Anema's woorden. Ook Mark Tuitert vond de harde kritiek 'jammer'. De ervaren coach zelf vindt dat nonsens en stelt dat hij alleen maar kennis heeft aangedragen voor de ploegenachtervolging. "Ik heb er totaal geen belangstelling om een sporter van mij in een verliezend team te hebben." Volgens Anema heeft hij tegen Ritsma alleen gezegd dat volgens hem Bergsma op de tweede positie de snelst mogelijke optie is. Zeker als Stijn van de Bunt ook meeschaatst, dat zou het meest gunstig zijn voor de luchtweerstand.

Jillert Anema baalt van vierde plaats
De uitslag is bekend: de Nederlandse mannen werden vierde. In de troostfinale was de ploeg van Ritsma nét iets trager dan China. Anema had er de pest in.[b] "Ik haat alleen maar meedoen. Wat denk je van die negenhonderdste van een seconde hoe ik daar de griep van in heb? Ik had liever dat Bosker er reed, dan had ik dat gevoel niet gehad. Dat snijdt als een mes door je ziel heen."

Volgens Anema valt er bij de ploegenachtervolging een hoop te verbeteren, zowel bij de mannen als vrouwen. Zeker als het om de voorbereiding gaat, want volgens de markante schaatscoach is er nog een wereld te winnen. "Erg veel trainingen worden afgezegd omdat een sporter een rustdag heeft, dat vind ik schandalig." En als ze dan op het ijs staan, zijn de oefeningen volgens Anema niet goed genoeg. "We schaatsen achter elkaar, maar dat is geen training. Voor een team pursuit kun je gaan trainen, of je rijdt gewoon achter elkaar en kijkt dan wat het snelste is. Dat is wat anders.

Goud en brons gemist, volgens Anema
Äl met al is Anema niet bepaald content met de gang van zaken. Naar eigen zeggen vindt hij het vreselijk dat het in Nederland maar niet lukt om bij de mannen als de vrouwen een geoliede machine van de ploegenachtervolging te maken. "Het grijpt me bij de ballen. Ik denk dat we goud gemist hebben (bij de vrouwen, red.) en brons bij de heren."
https://sportnieuws.nl/sc(...)2026021909172682074/

Jillert graag als bondscoach bitte _O_
Op donderdag 22 april 2021 18:05 schreef letmehearyouscream het volgende:
Ik heb natuurlijk in principe geen principes, want ik zit hier op SHO.
  Moderator zaterdag 21 februari 2026 @ 00:28:55 #257
375570 crew  Cyan9
pi_220161545
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2026 23:29 schreef AgnesGru het volgende:

[..]
https://sportnieuws.nl/sc(...)2026021909172682074/

Jillert graag als bondscoach bitte _O_
Doe maar niet. Liever helemaal exit.
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
pi_220167677
quote:
86s.gif Op zaterdag 21 februari 2026 00:28 schreef Cyan9 het volgende:

[..]
Doe maar niet. Liever helemaal exit.
Anema levert wel _O_
Op donderdag 22 april 2021 18:05 schreef letmehearyouscream het volgende:
Ik heb natuurlijk in principe geen principes, want ik zit hier op SHO.
pi_220167901
Als Groenewoud goud pakt, maar Lollobrigida het zilver, dan kan Nederland sowieso geen 3e meer worden in de spiegel. Als die hooguit 3e wordt kan het nog wel voor Nederland.
Een probleem is pas een probleem als je er een probleem van maakt. Dus denk niet in problemen maar in oplossingen en uitdagingen. Just find a way to fix it!
pi_220168268
quote:
1s.gif Op zaterdag 21 februari 2026 17:12 schreef Forumtijger het volgende:
Als Groenewoud goud pakt, maar Lollobrigida het zilver, dan kan Nederland sowieso geen 3e meer worden in de spiegel. Als die hooguit 3e wordt kan het nog wel voor Nederland.
Afgevinkt.
  Moderator zaterdag 21 februari 2026 @ 17:35:41 #261
375570 crew  Cyan9
pi_220168391
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 februari 2026 16:56 schreef AgnesGru het volgende:

[..]
Anema levert wel _O_
Dat wel, maar hij is ook heel irritant. :P
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')