abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 16 februari 2026 @ 15:43:38 #1
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_220117135
Grote ontslagrondes bij banken, maar dat komt niet alleen door AI
© https://www.rtl.nl/nieuws(...)onrust-bij-personeel

Goedemiddag,

Dat het zakenleven op diverse vlakken en in verschillende branches in de regel welig tiert :s) :s) :s) en niet in de laatste plaats omwille van winsten ten behoeve van een samenleving waarvan ook u deel uitmaakt ;), kan voor de meesten van u geen verrassing meer zijn. ^O^
Het spreekt daarbij voor zich dat mensen als wij *) die hun vak verstaan uiteraard een zeer hoog salaris verdienen en regelmatig genieten van een heerlijke borrel. B:)B :Y)



Wij, als werkzaam zijnde professionals binnen de grote organisatie in het pand op locatie Amsterdam Zuid, evenals kleine locatie Haarlem waar ikzelf één dag in de week kantoor houd *) en het goed toeven is met in de middagpause een broodje bij 'n nabijgelegen heerlijke bakkerszaak :Y) in de historische binnenstad :9 :9, zijn geruime tijd op de hoogte van deze minder gunstige ontwikkeling voor personeel bij genoemde nabijgelegen banken of andere ondernemingen. :7--

Enfin, meerderen van ons voortvarend, maar bovenal economisch gezind en daarbij uiterst werkzaam team *), kunnen zich goed voorstellen dat ontslagrondes bij banken, maar ook andere grote bedrijven als onder andere Tata Steel 8}, soms pijn doet bij vooral werknemers die decennialang in dienst zijn/waren. ;( :'( Het is dan gelukkig geen uitvaart, maar we leven toch met hen mede. Bijvoorbeeld een bloemetje , of andere warme manieren O+ om medeleven te tonen jegens ontslagenen, is zelfs bij ons niet helemaal vreemd want heel soms vallen er ook hier ontslagen! :'(
Immers bekommert men op beschaafde locatie Amsterdam en Haarlem :Y) zich in breedste zin van het woord om haar medemens. *)

Als goedgeluimd functionarissen en professionals in onze economische en maatschappelijke taak, die dagelijks in goed contact staan met diverse banken, klein-, midden- en grote bedrijven, de overheid et cetera *), weten wij intussen wat dit zoal betekent voor meerdere ontslagen werknemers en hen die alsnog ontslag staat te wachten. :{
Naast het voor 'n handjevol ex-werknemers best een onzekere tot soms zware tijd was :|W, is het lang niet allemaal kommer en kwel. :N Tenminste, als ik zo vrij mag zijn over deze ontwikkelingen *), want dat laatste neemt absoluut niet weg dat velen uiteindelijk weer op hun spreekwoordelijk pootjes terechtkomen. En zo hoor ik het gaarne! :7--

Wat u? Verreweg de meesten van hen vinden vast weer snel een andere functie. Vaak is dat sneller dan gedacht, en meerdere oud-bankmedewerkers of diverse voormalige bekleders van een andere goede functie laten ons dit ook weten. :) Dat vergaren van winsten in de regel een significante rol speelt bij het geheel valt nimmer te ontkennen. *) Maar het zij zo, en wij zouden het ook niet anders willen! :N
Wellicht is een (fors) uitbreidende automatisering inherent aan deze ontwikkeling voor vele medewerkers, maar helaas ook de nodige bezuinigingen nopen derhalve tot noodgedwongen ontslagrondes over reeds genoemde tijd bij het nabijgelegen ABN AMRO, waar ING het vooralsnog wat rustiger aan lijkt te doen. :lijstje:

Goed, net als velen wachten wij alle ontwikkelingen hieromtrent af! ;)

Scjvb

====

quote:
RTL Z · Gisteren · Aangepast: 16 uur geleden

Bij Nederlandse banken verdwijnen de komende jaren duizenden banen. Volgens vakbond CNV leidt dit tot onrust bij werknemers in de financiële sector. Kunstmatige Intelligentie (AI) wordt door banken vaak genoemd als belangrijke reden voor de bezuinigingen, maar dat is niet het hele verhaal.

ABN AMRO is één van de banken waar banen verdwijnen.

Zo gaan er bij ABN AMRO tussen 2024 en 2028 meer dan 5.000 mensen uit. ING schrapt tot eind 2026 bijna 1.000 banen. Dit geldt ook voor ASN, al speelt daar de samenvoeging tot één bank (SNS, RegioBank en BLG Wonen tot ASN) ook mee.

De Nederlandsche Bank (DNB) wil ook een stuk minder uitgeven. Er wordt de komende jaren maar liefst 10 procent bespaard. Hoeveel banen er verdwijnen, is nog niet duidelijk. Dat het om een groot aantal gaat wel. Kunstmatige intelligentie werd door DNB overigens niet genoemd bij de bekendmaking van deze bezuinigingen.

Kostenbesparing

Bij ING, ABN en Triodos (dat ook snoeit in het personeelsbestand) wel. De eerste twee banken maakten onlangs wel bekend dat ze vorig jaar een miljardenwinst boekten.

Arbeidsmarktadviseur Frank Eskes van uitkeringsinstantie UWV zegt dat het simpelweg draait om het omlaag brengen van de kosten. En hoe minder personeel, hoe minder kosten. "Iedere reorganisatie heeft zijn eigen aanleiding, maar de belangrijkste overeenkomst is dat de banken inzetten op kostenbesparing."

Ontslagrondes zijn inherent aan de bankensector, zegt Eskes. Bij eerdere reorganisaties gooiden banken het volgens hem ook op automatisering. Omdat AI nu in zwang is, wordt AI vaak genoemd.

Dit wil overigens niet zeggen dat AI slechts een excuus is. "De banken zetten sterk in op AI en automatisering om deze kostenbesparing waar te kunnen maken. AI kan mogelijk taken uitoefenen van mensen op ondersteunende afdelingen zoals bij het klantcontact en bij antiwitwas-afdelingen."

Het is volgens hem de ook maar de vraag of AI daadwerkelijk in staat is om mensen te vervangen. Het UWV ziet wel dat het aantal mensen met een WW-uitkering vanuit de gehele financiële sector sneller toeneemt dan gemiddeld. "Voor een aantal specifieke beroepen zoals CDD-analist en medewerker klantcontact stijgt het WW-cijfer nog harder."

De verwachting van het UWV is dat de snellere toename van het aantal mensen met een WW-uitkering vanuit de financiële sector zal aanhouden. Er komen bij banken ook banen bij, bijvoorbeeld bij IT. Maar per saldo staat de groei van de werkgelegenheid in de financiële sector de komende jaren onder druk door de reorganisaties, aldus Eskes.

Nervositeit bij werknemers

De grote reorganisaties in de financiële sector zorgen volgens vakbond CNV voor nervositeit onder werknemers. "Werknemers zien links en rechts duizenden banen in de financiële sector verdwijnen. Vrijwel overal wordt gereorganiseerd of zitten er nog reorganisaties aan te komen", zegt Erik Maas van CNV.

Maas noemt grote banken, maar ook verzekeraar Achmea en pensioenuitvoerder APG als plekken waar personele klappen vallen. "Het houdt niet op en is nog lang niet voorbij vrezen we. Het houdt de gemoederen flink bezig."

CNV ziet na een enquête dat meerdere werknemers zich zorgen maken over hun baan. Sommigen denken dat ze de financiële sector zullen moeten verlaten.

"Wat we in de reacties heel sterk terugzien, is de dubbele agenda rond de inzet van AI. Werknemers zeggen: het wordt nu door het management gepresenteerd als een hulpmiddel om ons werk beter en sneller te kunnen doen, maar het uiteindelijke doel is vooral kosten besparen en banen schrappen. We helpen onze eigen banen om zeep", aldus Maas.

Overstap niet makkelijk

Oriënteren op een baan buiten de financiële sector kan volgens Maas geen kwaad. "Probleem is wel dat een overstap naar een baan buiten de financiële sector voor veel werknemers in de praktijk niet eenvoudig zal zijn. Het vraagt om een omscholing en het betekent ook het inleveren van huidige goede arbeidsvoorwaarden."

Er liggen door de tekorten in bepaalde sectoren wel mogelijkheden, zegt hij. "Maar we zullen wel moeten zorgen voor een zachte landing, zodat het voor mensen in de praktijk ook echt haalbaar is. Denk aan een goede vrijwillige vertrekregeling en individuele begeleiding." Eskes nuanceert de uitspraken van Maas. Hij zegt dat er ook weer nieuwe banen kunnen ontstaan, onder meer door AI.

Bekijk ook de opname Journalist Jeroen Smit, die een bestseller schreef over ABN AMRO, over de ambities van de bank:
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')