Tilburg en omstreken
Vorige topics
Mensen uit Tilburg hier....
Tilburg @ Random Deel II
Tilburg Meldt Willekeurig Deel 3
Tilburg Meldt met Kaart 4
Tilburg Twoism 5
Tilburg 6 Balance of The Force
Tilburg 6 enduring freedom deel 2
[Dit bericht is gewijzigd door Rulin op 25-02-2003 00:24]
dan denk ik aan textiel
quote:Ik denk aan die prachtige straten en de hartelijke menschen
Op dinsdag 25 februari 2003 00:23 schreef TheWilliedockSaints het volgende:
Tilburg,dan denk ik aan textiel
quote:city of drugs...
Op dinsdag 25 februari 2003 00:25 schreef Rulin het volgende:[..]
Ik denk aan die prachtige straten en de hartelijkenschen
moorden
[Dit bericht is gewijzigd door TheWilliedockSaints op 25-02-2003 00:28]
quote:Ja dat ook wel de laatste tijd..
Op dinsdag 25 februari 2003 00:26 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
city of drugs...
moorden
quote:2 zielen 1 gedachte
Op dinsdag 25 februari 2003 00:27 schreef Rulin het volgende:[..]
Ja dat ook wel de laatste tijd..
Tilburg en Hellmond 2 handen op een buik
quote:Wilhelminapark @ random
Op dinsdag 25 februari 2003 00:30 schreef ilona-scuderia het volgende:
Bij Tilburg denk ik aan duiventillen en zachte G's...
zachte g
quote:ik ook niet
Op dinsdag 25 februari 2003 00:34 schreef Rulin het volgende:
Bij Tilburg denk ik niet direct aan een moderne industriestad
Gedurende de periode dat de loge in oprichting was werd er met raad en daad broederlijke steun geboden vanuit naburige loges. Met hun initiatief en gesterkt door de hun geboden steun, begonnen zo acht broeders aan een avontuur met ongewisse afloop, want het had natuurlijk zo zijn redenen, dat er in de achtste stad van nederland tot 1982 geen vrijmetselaarsloge was gevestigd. Mogelijkerwijs kwam dat omdat het geestelijk klimaat vanouds af nogal gesloten en naar binnen gekeerd was.
Zou de jonge loge zich in dit milieu wel kunnen handhaven? Of zou het pas ontstoken vuur een strovuurtje blijken, kortstondig knetteren en weer snel gedoofd? Een haalbaarheidsstudie werd niet verricht. Echter geleid door hun innerlijke overtuiging stelden de oprichters hun daad en brachten zij het offer door hun eigen vertrouwde loges te verlaten om in den vreemde pioniersarbeid te verrichten, en zetten zich persoonlijk in en gaven het beste waarover zij beschikten.
Loge de Drie verlichte torens was een lentekind en bleek levensvatbaar. Zijn sprankelende levenslust overwon de natuurlijke hindernissen en zijn jeugd straalde groei, rijping en zelfvertrouwen uit. Voor een genootschap met een zo lange geschiedenis als de vrijmetselarij, is een periode van 16 jaar niet lang, en vergeleken met andere loges is dit een zeer jonge Loge. Daarom waren de eerste 10 jaar voor de Loge van existentiele betekenis, en het is daarom goed om bij deze periode even stil te staan.
Uit de archieven blijkt dat momenteel het ledental tot 40 leden is gestegen. Een tiental buitenleden geeft de werkplaats extra steun, en wij mogen ons verheugen met het feit dat wij een drietal broeders van het eerste uur onze Meesters van Eer mogen noemen.
Ook mag gesteld worden dat, gezien de groei in het ledental, de arbeid binnen de loge haar vruchten heeft afgeworpen, en dat nog steeds doet. Een terugblik werpend op deze periode houdt uiteraard in, een reflectie op de vraag of de arbeid verricht in deze werkplaats ook in relatie staat tot de omgeving, in de eerste plaats tot andere loges.
In dit verband moet de bijzondere band met de twee bredase loges genoemd worden. Loge "Het Vrij Geweeten" en Loge "Geef Uzelf", omdat nl. uit deze twee loges, Loge De Drie Verlichte Torens is geboren. Samen zijn zij haar moeder. Toen deze loge nog niet op eigen benen kon staan, waren zij het die in de zo noodzakelijke geestelijke en materiele steun voorzagen, zonder welke de loge het niet zou hebben gered. Deze bijzondere, en in zekere zin familiaire, verhouding kwam tot uiting in de ongeschreven regel bij het bezoeken over en weer niet met elkaar om te gaan overeenkomstig de etiquêtte voor visiteuren, maar elkaar te beschouwen als broeders van een logegemeenschap. Maar kleintjes worden groot en naarmate het aantal nieuwe broeders in eigen loge toenam, werd dit aanvankelijk natuurlijk gedrag niet meer als passend ervaren. En vandaag worden ook deze geliefde broeders uit de Bredase Loges ontvangen met de gebruikelijke maconnieke beleefdheidsvormen die uitdrukking geven aan de gevoelens van respect en gastvrijheid jegens visiteuren, zoals omgekeerd ook het geval is.
Ook met de buren aan de andere kant, te weten de Broeders van Loge "De Gezellen van St. Jan" uit het Oosten 's Hertogenbosch worden goede betrekkingen onderhouden. Zo wordt er wederzijdse steun gevonden in de gezamelijke rituele arbeid, en is het inmiddels een dierbare en jaarlijks terugkerende traditie geworden, om gezamelijk het arbeidsjaar te openen. In dit verband is het goed om ook de bijzondere contacten die er met andere Loges worden onderhouden te memoreren.
In 1986 heeft de Loge broeders van loge "De Vriendschap" uit 's-Gravenhage met hun dames in Oisterwijk ontvangen, en een daaraan verbonden Brabantse koffietafel legde de basis voor hartelijke betrekkingen over en weer. Een tegenbezoek in het kader van de Sylvesterviering in het Ordegebouw versterkte het contact. Onze broederlijke contacten hebben zich ook over de landsgrenzen uitgebreid. Tweemaal werd er een uittocht gehouden naar de loge "De Oude Pligten" in Antwerpen, alwaar de broeders buitengewoon gastvrij werden ontvangen, en de prettige herinneringen aan onze Belgische medebroeders gekoesterd worden. Regelmatig mag de loge dan ook rekenen op het bezoek van broeders van deze Belgische loge.
Ook was het een voordeel om in april 1988 enkele dagen gastheer te kunnen zijn van een bezending broeders van loge "St Enoch" no. 1288 uit Tannochside, Schotland. Voor een dezer broeders is het weerzien met Tilburg van bijzondere betekenis, omdat hij nl. in 1944 in het Schotse Regiument "The Camerions" als soldaat meewerkte aan de bevrijding van Tilburg.
De viering van het Zomer St Jan in 1992 was tesamen met een aantal broeders van de loge "Maseryk" werkende onder het Grootoosten van Tsjechoslowakije. Omdat het licht in zijn geboorteland onder druk van het voormalig communistische regime was gedoofd, spant een van onze broeders zich in om het licht daar weer te verspreiden. In januari 1993 heeft een delegatie van loge "De Drie Verlichte Torens" een wederbezoek gebracht aan loge "Masaryk".
Zeker mag hier niet vergeten worden, de zeer vriendschappelijke en broederlijke banden die er met de Einhovense Loges nl. loge "Het Derde Licht" en loge "Licht en Vrijheid" alsmede "l'Union Royale" zijn. De regelmatige bezoeken over en weer bevestigen en versterken deze banden.
Voor wat betreft de relatie met de profane wereld ofwel de gemeente Tilburg en omstreken, kan worden volstaan naar een verwijzing naar het op 25 maart 1992 in de Katholieke Universiteit Brabant gehouden gehouden symposium "Vrijmetselarij in dialoog met andere geestelijke stromingen". Op zeer waardige wijze heeft de loge zich aan de Tilburgse gemeenschap en ook daar buiten doen kennen.
Tevens kunnen wij u ook vermelden dat er per 19 mei 1999 a.s. een electronische uitgave van de Symposiumbundel in de vorm van van een CD-ROM zal worden uitgegeven, waarop tevens enige historische achtergronden, waaronder ook dit document en andere voorlichtingsbulletins geplaatst zijn.
Tot zover een summiere samenvatting van het nog zo korte curriculum van deze werkplaats, waarbij er zeker met een mate van trots mag worden teruggekeken op deze hoogtepunten. De geschiedenis van deze loge is er immers een van groei en zelfvertrouwen. Het klinkt als muziek in de oren. Maar als de laatste klanken zijn verwaaid, wordt het weer stil, om dan komt het ogenblik, al is het maar even, waarop de vraag gesteld wordt, waartoe dit alles eigenlijk diende.
ZAT DE STAD TILBURG NU ECHT OP EEN LOGE TE WACHTEN?
Had deze stad, waar talloze verenigingen met de meest uiteenlopende doelstellingen floreren, nu echt behoefte aan nog een vereniging erbij? Gesteld mag worden van niet.
Het lijkt misschien wel naief dat wij onszelf fêteren met zelf ontworpen juwelen en cordons, en onszelf wijsmaken dat hiermede een nuttig doel gediend zou zijn. Het feest vieren om een in schitterend cadeaupapier verpakte lege doos, met opgewarmde lucht?
De waarheid ligt gelukkig heel anders, want achter de zichtbare versierselen van de buitenkant, gaat een onzichtbare bron van inspiratie schuil.
De in de Grondbeginselen van de Orde verwoorde idealen deed een ieder, uit innerlijke drang, aankloppen aan de poort van de loge, om zijn steentje bij te dragen aan de arbeid in de werkplaats, "De bouw aan de zinnebeeldige tempel van Salomo is ware vrijmetselaarsarbeid", hetgeen tijdens de inwijding verder wordt uitgelegd door de redenaar. En deze bouw vindt in stilte plaats.
De hoeksteen die uitgangspunt was voor de historische bouw, en die de gehele bouw zou schragen, werd gelegd op de dorsvloer van Arouna, een plaats waar vrede, liefde en eensgezindheid wonen. Zo hadden de drie leiders van de bouw van de tempel van Salomo destijds besloten. En zo hadden de acht leiders van de bouw in Tilburg het ook bedoeld, toen zij de hoeksteen plaatsten in het noordoosten van deze werkplaats, een plaats waar vrede, liefde en eensgezindheid zouden wonen.
Zo ligt ook de hoeksteen van een ieders tempel in zijn hart, de plaats waar vrede en liefde wonen. De vrede die uitstraalt op de omgeving en de liefde die niet zichzelf zoekt, maar als bron van wijsheid, kracht en schoonheid de mens richt en een ieder in staat stelt de offers te brengen die leiden tot de schone voleinding van die bouw. De tempel als woonstede voor de naam van het Allerhoogste.
Aldus een samenvatting uit en een aanvulling op het bouwstuk ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan samengesteld door ons Br\ B. de Keizer.
Indien u meer informatie wenst te verkrijgen over de vrijmetselarij in het algemeen, of over de Loge "De Drie Verlichte Torens" in het bijzonder, dan kunt u zich wenden tot het secretariaat van de Loge
--------------------------------------------------------------------------------
quote:flinke lap hey!
Op dinsdag 25 februari 2003 00:40 schreef Rulin het volgende:
Voor het eerst in de Tilburgse geschiedenis was er in Tilburg een werkplaats waar vrijmetselaren hun maçonnieke arbeid konden verrichten. Het wapen van de stad Tilburg siert het loge juweel, en de kleuren van het draaglint komen overeen met de wapenkleuren van de Hertogen van Bourgondie, waardoor op deze wijze loge "De Drie Verlichte Torens" ook qua kleur en beeltenis zeer nauw verbonden is met de stad Tilburg.Gedurende de periode dat de loge in oprichting was werd er met raad en daad broederlijke steun geboden vanuit naburige loges. Met hun initiatief en gesterkt door de hun geboden steun, begonnen zo acht broeders aan een avontuur met ongewisse afloop, want het had natuurlijk zo zijn redenen, dat er in de achtste stad van nederland tot 1982 geen vrijmetselaarsloge was gevestigd. Mogelijkerwijs kwam dat omdat het geestelijk klimaat vanouds af nogal gesloten en naar binnen gekeerd was.
Zou de jonge loge zich in dit milieu wel kunnen handhaven? Of zou het pas ontstoken vuur een strovuurtje blijken, kortstondig knetteren en weer snel gedoofd? Een haalbaarheidsstudie werd niet verricht. Echter geleid door hun innerlijke overtuiging stelden de oprichters hun daad en brachten zij het offer door hun eigen vertrouwde loges te verlaten om in den vreemde pioniersarbeid te verrichten, en zetten zich persoonlijk in en gaven het beste waarover zij beschikten.
Loge de Drie verlichte torens was een lentekind en bleek levensvatbaar. Zijn sprankelende levenslust overwon de natuurlijke hindernissen en zijn jeugd straalde groei, rijping en zelfvertrouwen uit. Voor een genootschap met een zo lange geschiedenis als de vrijmetselarij, is een periode van 16 jaar niet lang, en vergeleken met andere loges is dit een zeer jonge Loge. Daarom waren de eerste 10 jaar voor de Loge van existentiele betekenis, en het is daarom goed om bij deze periode even stil te staan.
Uit de archieven blijkt dat momenteel het ledental tot 40 leden is gestegen. Een tiental buitenleden geeft de werkplaats extra steun, en wij mogen ons verheugen met het feit dat wij een drietal broeders van het eerste uur onze Meesters van Eer mogen noemen.
Ook mag gesteld worden dat, gezien de groei in het ledental, de arbeid binnen de loge haar vruchten heeft afgeworpen, en dat nog steeds doet. Een terugblik werpend op deze periode houdt uiteraard in, een reflectie op de vraag of de arbeid verricht in deze werkplaats ook in relatie staat tot de omgeving, in de eerste plaats tot andere loges.
In dit verband moet de bijzondere band met de twee bredase loges genoemd worden. Loge "Het Vrij Geweeten" en Loge "Geef Uzelf", omdat nl. uit deze twee loges, Loge De Drie Verlichte Torens is geboren. Samen zijn zij haar moeder. Toen deze loge nog niet op eigen benen kon staan, waren zij het die in de zo noodzakelijke geestelijke en materiele steun voorzagen, zonder welke de loge het niet zou hebben gered. Deze bijzondere, en in zekere zin familiaire, verhouding kwam tot uiting in de ongeschreven regel bij het bezoeken over en weer niet met elkaar om te gaan overeenkomstig de etiquêtte voor visiteuren, maar elkaar te beschouwen als broeders van een logegemeenschap. Maar kleintjes worden groot en naarmate het aantal nieuwe broeders in eigen loge toenam, werd dit aanvankelijk natuurlijk gedrag niet meer als passend ervaren. En vandaag worden ook deze geliefde broeders uit de Bredase Loges ontvangen met de gebruikelijke maconnieke beleefdheidsvormen die uitdrukking geven aan de gevoelens van respect en gastvrijheid jegens visiteuren, zoals omgekeerd ook het geval is.
Ook met de buren aan de andere kant, te weten de Broeders van Loge "De Gezellen van St. Jan" uit het Oosten 's Hertogenbosch worden goede betrekkingen onderhouden. Zo wordt er wederzijdse steun gevonden in de gezamelijke rituele arbeid, en is het inmiddels een dierbare en jaarlijks terugkerende traditie geworden, om gezamelijk het arbeidsjaar te openen. In dit verband is het goed om ook de bijzondere contacten die er met andere Loges worden onderhouden te memoreren.
In 1986 heeft de Loge broeders van loge "De Vriendschap" uit 's-Gravenhage met hun dames in Oisterwijk ontvangen, en een daaraan verbonden Brabantse koffietafel legde de basis voor hartelijke betrekkingen over en weer. Een tegenbezoek in het kader van de Sylvesterviering in het Ordegebouw versterkte het contact. Onze broederlijke contacten hebben zich ook over de landsgrenzen uitgebreid. Tweemaal werd er een uittocht gehouden naar de loge "De Oude Pligten" in Antwerpen, alwaar de broeders buitengewoon gastvrij werden ontvangen, en de prettige herinneringen aan onze Belgische medebroeders gekoesterd worden. Regelmatig mag de loge dan ook rekenen op het bezoek van broeders van deze Belgische loge.
Ook was het een voordeel om in april 1988 enkele dagen gastheer te kunnen zijn van een bezending broeders van loge "St Enoch" no. 1288 uit Tannochside, Schotland. Voor een dezer broeders is het weerzien met Tilburg van bijzondere betekenis, omdat hij nl. in 1944 in het Schotse Regiument "The Camerions" als soldaat meewerkte aan de bevrijding van Tilburg.
De viering van het Zomer St Jan in 1992 was tesamen met een aantal broeders van de loge "Maseryk" werkende onder het Grootoosten van Tsjechoslowakije. Omdat het licht in zijn geboorteland onder druk van het voormalig communistische regime was gedoofd, spant een van onze broeders zich in om het licht daar weer te verspreiden. In januari 1993 heeft een delegatie van loge "De Drie Verlichte Torens" een wederbezoek gebracht aan loge "Masaryk".
Zeker mag hier niet vergeten worden, de zeer vriendschappelijke en broederlijke banden die er met de Einhovense Loges nl. loge "Het Derde Licht" en loge "Licht en Vrijheid" alsmede "l'Union Royale" zijn. De regelmatige bezoeken over en weer bevestigen en versterken deze banden.
Voor wat betreft de relatie met de profane wereld ofwel de gemeente Tilburg en omstreken, kan worden volstaan naar een verwijzing naar het op 25 maart 1992 in de Katholieke Universiteit Brabant gehouden gehouden symposium "Vrijmetselarij in dialoog met andere geestelijke stromingen". Op zeer waardige wijze heeft de loge zich aan de Tilburgse gemeenschap en ook daar buiten doen kennen.
Tevens kunnen wij u ook vermelden dat er per 19 mei 1999 a.s. een electronische uitgave van de Symposiumbundel in de vorm van van een CD-ROM zal worden uitgegeven, waarop tevens enige historische achtergronden, waaronder ook dit document en andere voorlichtingsbulletins geplaatst zijn.
Tot zover een summiere samenvatting van het nog zo korte curriculum van deze werkplaats, waarbij er zeker met een mate van trots mag worden teruggekeken op deze hoogtepunten. De geschiedenis van deze loge is er immers een van groei en zelfvertrouwen. Het klinkt als muziek in de oren. Maar als de laatste klanken zijn verwaaid, wordt het weer stil, om dan komt het ogenblik, al is het maar even, waarop de vraag gesteld wordt, waartoe dit alles eigenlijk diende.
ZAT DE STAD TILBURG NU ECHT OP EEN LOGE TE WACHTEN?
Had deze stad, waar talloze verenigingen met de meest uiteenlopende doelstellingen floreren, nu echt behoefte aan nog een vereniging erbij? Gesteld mag worden van niet.
Het lijkt misschien wel naief dat wij onszelf fêteren met zelf ontworpen juwelen en cordons, en onszelf wijsmaken dat hiermede een nuttig doel gediend zou zijn. Het feest vieren om een in schitterend cadeaupapier verpakte lege doos, met opgewarmde lucht?
De waarheid ligt gelukkig heel anders, want achter de zichtbare versierselen van de buitenkant, gaat een onzichtbare bron van inspiratie schuil.
De in de Grondbeginselen van de Orde verwoorde idealen deed een ieder, uit innerlijke drang, aankloppen aan de poort van de loge, om zijn steentje bij te dragen aan de arbeid in de werkplaats, "De bouw aan de zinnebeeldige tempel van Salomo is ware vrijmetselaarsarbeid", hetgeen tijdens de inwijding verder wordt uitgelegd door de redenaar. En deze bouw vindt in stilte plaats.
De hoeksteen die uitgangspunt was voor de historische bouw, en die de gehele bouw zou schragen, werd gelegd op de dorsvloer van Arouna, een plaats waar vrede, liefde en eensgezindheid wonen. Zo hadden de drie leiders van de bouw van de tempel van Salomo destijds besloten. En zo hadden de acht leiders van de bouw in Tilburg het ook bedoeld, toen zij de hoeksteen plaatsten in het noordoosten van deze werkplaats, een plaats waar vrede, liefde en eensgezindheid zouden wonen.
Zo ligt ook de hoeksteen van een ieders tempel in zijn hart, de plaats waar vrede en liefde wonen. De vrede die uitstraalt op de omgeving en de liefde die niet zichzelf zoekt, maar als bron van wijsheid, kracht en schoonheid de mens richt en een ieder in staat stelt de offers te brengen die leiden tot de schone voleinding van die bouw. De tempel als woonstede voor de naam van het Allerhoogste.
Aldus een samenvatting uit en een aanvulling op het bouwstuk ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan samengesteld door ons Br\ B. de Keizer.
Indien u meer informatie wenst te verkrijgen over de vrijmetselarij in het algemeen, of over de Loge "De Drie Verlichte Torens" in het bijzonder, dan kunt u zich wenden tot het secretariaat van de Loge
--------------------------------------------------------------------------------
quote:We eindigen in F&F hoor
Op dinsdag 25 februari 2003 00:43 schreef NoSigar het volgende:
Hmm, zo wordt het meer iets voor de Truth.
quote:nee oud-korte schijf
Op dinsdag 25 februari 2003 00:49 schreef NoSigar het volgende:
Het ruikt hier naar, snif, een niet zeldzame combinatie van afgunst en Korvel.
Goed idee voor een topic trouwens, straten.
quote:hier is al een topic over
Op dinsdag 25 februari 2003 00:54 schreef NoSigar het volgende:
Ah, heb zelf zeldzaam lang op de Noordstraat gezeten.Goed idee voor een topic trouwens, straten.
quote:
Op dinsdag 25 februari 2003 01:10 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
hier is al een topic over
Tilburg Straat Topic
[Dit bericht is gewijzigd door NoSigar op 25-02-2003 02:59]
heuvelstraat, dikke tweeverdiepingen met schoonmaakster boven de etos, vet hoor ouwe!
quote:hee haghorstman..
Op dinsdag 25 februari 2003 01:39 schreef LARO het volgende:
je kan mij ook bij het kaartje opnoteren hoor...heuvelstraat, dikke tweeverdiepingen met schoonmaakster boven de etos, vet hoor ouwe!
niet in Haghorst dus
quote:die tijd is voorbij man...
Op dinsdag 25 februari 2003 01:40 schreef Rulin het volgende:[..]
hee haghorstman..
niet in Haghorst dus
aan de ene kant relaxed, aan de andere kant mis je het wel eens... zo is het leven, toch? nu trouwens even in groningen aan het koekeloeren... ter info.
quote:
Op dinsdag 25 februari 2003 01:40 schreef Rulin het volgende:[..]
hee haghorstman..
niet in Haghorst dus
quote:Groningen is net de Haghorst, alleen wat meer straten
Op dinsdag 25 februari 2003 01:44 schreef LARO het volgende:[..]
die tijd is voorbij man...
aan de ene kant relaxed, aan de andere kant mis je het wel eens... zo is het leven, toch? nu trouwens even in groningen aan het koekeloeren... ter info.
quote:
Op dinsdag 25 februari 2003 02:38 schreef existenz het volgende:[..]
Groningen is net de Haghorst, alleen wat meer straten
quote:Allebei in de middle of nowhere
Op dinsdag 25 februari 2003 02:39 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
[Dit bericht is gewijzigd door existenz op 25-02-2003 02:43]
quote:* TheWilliedockSaints woont in hartje tilburg
Op dinsdag 25 februari 2003 02:43 schreef existenz het volgende:[..]
Allebei in de middle of nowhere
bijna dan
quote:bij leypark?
Op dinsdag 25 februari 2003 02:44 schreef existenz het volgende:
Ik ook over 7 jaar als ze dei bouw plannen bij het leypark door zetten. Hoop het wel, Is nu een puinhoop dat gebied
quote:In het park? Verder is het daar toch aardig vol.
Op dinsdag 25 februari 2003 02:45 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
bij leypark?
waar dan?
quote:
Op dinsdag 25 februari 2003 00:40 schreef Rulin het volgende:
Voor het eerst in de Tilburgse geschiedenis was er in Tilburg een werkplaats waar vrijmetselaren hun maçonnieke arbeid konden verrichten. Het wapen van de stad Tilburg siert het loge juweel, en de kleuren van het draaglint komen overeen met de wapenkleuren van de Hertogen van Bourgondie, waardoor op deze wijze loge "De Drie Verlichte Torens" ook qua kleur en beeltenis zeer nauw verbonden is met de stad Tilburg.Gedurende de periode dat de loge in oprichting was werd er met raad en daad broederlijke steun geboden vanuit naburige loges. Met hun initiatief en gesterkt door de hun geboden steun, begonnen zo acht broeders aan een avontuur met ongewisse afloop, want het had natuurlijk zo zijn redenen, dat er in de achtste stad van nederland tot 1982 geen vrijmetselaarsloge was gevestigd. Mogelijkerwijs kwam dat omdat het geestelijk klimaat vanouds af nogal gesloten en naar binnen gekeerd was.
Zou de jonge loge zich in dit milieu wel kunnen handhaven? Of zou het pas ontstoken vuur een strovuurtje blijken, kortstondig knetteren en weer snel gedoofd? Een haalbaarheidsstudie werd niet verricht. Echter geleid door hun innerlijke overtuiging stelden de oprichters hun daad en brachten zij het offer door hun eigen vertrouwde loges te verlaten om in den vreemde pioniersarbeid te verrichten, en zetten zich persoonlijk in en gaven het beste waarover zij beschikten.
Loge de Drie verlichte torens was een lentekind en bleek levensvatbaar. Zijn sprankelende levenslust overwon de natuurlijke hindernissen en zijn jeugd straalde groei, rijping en zelfvertrouwen uit. Voor een genootschap met een zo lange geschiedenis als de vrijmetselarij, is een periode van 16 jaar niet lang, en vergeleken met andere loges is dit een zeer jonge Loge. Daarom waren de eerste 10 jaar voor de Loge van existentiele betekenis, en het is daarom goed om bij deze periode even stil te staan.
Uit de archieven blijkt dat momenteel het ledental tot 40 leden is gestegen. Een tiental buitenleden geeft de werkplaats extra steun, en wij mogen ons verheugen met het feit dat wij een drietal broeders van het eerste uur onze Meesters van Eer mogen noemen.
Ook mag gesteld worden dat, gezien de groei in het ledental, de arbeid binnen de loge haar vruchten heeft afgeworpen, en dat nog steeds doet. Een terugblik werpend op deze periode houdt uiteraard in, een reflectie op de vraag of de arbeid verricht in deze werkplaats ook in relatie staat tot de omgeving, in de eerste plaats tot andere loges.
In dit verband moet de bijzondere band met de twee bredase loges genoemd worden. Loge "Het Vrij Geweeten" en Loge "Geef Uzelf", omdat nl. uit deze twee loges, Loge De Drie Verlichte Torens is geboren. Samen zijn zij haar moeder. Toen deze loge nog niet op eigen benen kon staan, waren zij het die in de zo noodzakelijke geestelijke en materiele steun voorzagen, zonder welke de loge het niet zou hebben gered. Deze bijzondere, en in zekere zin familiaire, verhouding kwam tot uiting in de ongeschreven regel bij het bezoeken over en weer niet met elkaar om te gaan overeenkomstig de etiquêtte voor visiteuren, maar elkaar te beschouwen als broeders van een logegemeenschap. Maar kleintjes worden groot en naarmate het aantal nieuwe broeders in eigen loge toenam, werd dit aanvankelijk natuurlijk gedrag niet meer als passend ervaren. En vandaag worden ook deze geliefde broeders uit de Bredase Loges ontvangen met de gebruikelijke maconnieke beleefdheidsvormen die uitdrukking geven aan de gevoelens van respect en gastvrijheid jegens visiteuren, zoals omgekeerd ook het geval is.
Ook met de buren aan de andere kant, te weten de Broeders van Loge "De Gezellen van St. Jan" uit het Oosten 's Hertogenbosch worden goede betrekkingen onderhouden. Zo wordt er wederzijdse steun gevonden in de gezamelijke rituele arbeid, en is het inmiddels een dierbare en jaarlijks terugkerende traditie geworden, om gezamelijk het arbeidsjaar te openen. In dit verband is het goed om ook de bijzondere contacten die er met andere Loges worden onderhouden te memoreren.
In 1986 heeft de Loge broeders van loge "De Vriendschap" uit 's-Gravenhage met hun dames in Oisterwijk ontvangen, en een daaraan verbonden Brabantse koffietafel legde de basis voor hartelijke betrekkingen over en weer. Een tegenbezoek in het kader van de Sylvesterviering in het Ordegebouw versterkte het contact. Onze broederlijke contacten hebben zich ook over de landsgrenzen uitgebreid. Tweemaal werd er een uittocht gehouden naar de loge "De Oude Pligten" in Antwerpen, alwaar de broeders buitengewoon gastvrij werden ontvangen, en de prettige herinneringen aan onze Belgische medebroeders gekoesterd worden. Regelmatig mag de loge dan ook rekenen op het bezoek van broeders van deze Belgische loge.
Ook was het een voordeel om in april 1988 enkele dagen gastheer te kunnen zijn van een bezending broeders van loge "St Enoch" no. 1288 uit Tannochside, Schotland. Voor een dezer broeders is het weerzien met Tilburg van bijzondere betekenis, omdat hij nl. in 1944 in het Schotse Regiument "The Camerions" als soldaat meewerkte aan de bevrijding van Tilburg.
De viering van het Zomer St Jan in 1992 was tesamen met een aantal broeders van de loge "Maseryk" werkende onder het Grootoosten van Tsjechoslowakije. Omdat het licht in zijn geboorteland onder druk van het voormalig communistische regime was gedoofd, spant een van onze broeders zich in om het licht daar weer te verspreiden. In januari 1993 heeft een delegatie van loge "De Drie Verlichte Torens" een wederbezoek gebracht aan loge "Masaryk".
Zeker mag hier niet vergeten worden, de zeer vriendschappelijke en broederlijke banden die er met de Einhovense Loges nl. loge "Het Derde Licht" en loge "Licht en Vrijheid" alsmede "l'Union Royale" zijn. De regelmatige bezoeken over en weer bevestigen en versterken deze banden.
Voor wat betreft de relatie met de profane wereld ofwel de gemeente Tilburg en omstreken, kan worden volstaan naar een verwijzing naar het op 25 maart 1992 in de Katholieke Universiteit Brabant gehouden gehouden symposium "Vrijmetselarij in dialoog met andere geestelijke stromingen". Op zeer waardige wijze heeft de loge zich aan de Tilburgse gemeenschap en ook daar buiten doen kennen.
Tevens kunnen wij u ook vermelden dat er per 19 mei 1999 a.s. een electronische uitgave van de Symposiumbundel in de vorm van van een CD-ROM zal worden uitgegeven, waarop tevens enige historische achtergronden, waaronder ook dit document en andere voorlichtingsbulletins geplaatst zijn.
Tot zover een summiere samenvatting van het nog zo korte curriculum van deze werkplaats, waarbij er zeker met een mate van trots mag worden teruggekeken op deze hoogtepunten. De geschiedenis van deze loge is er immers een van groei en zelfvertrouwen. Het klinkt als muziek in de oren. Maar als de laatste klanken zijn verwaaid, wordt het weer stil, om dan komt het ogenblik, al is het maar even, waarop de vraag gesteld wordt, waartoe dit alles eigenlijk diende.
ZAT DE STAD TILBURG NU ECHT OP EEN LOGE TE WACHTEN?
Had deze stad, waar talloze verenigingen met de meest uiteenlopende doelstellingen floreren, nu echt behoefte aan nog een vereniging erbij? Gesteld mag worden van niet.
Het lijkt misschien wel naief dat wij onszelf fêteren met zelf ontworpen juwelen en cordons, en onszelf wijsmaken dat hiermede een nuttig doel gediend zou zijn. Het feest vieren om een in schitterend cadeaupapier verpakte lege doos, met opgewarmde lucht?
De waarheid ligt gelukkig heel anders, want achter de zichtbare versierselen van de buitenkant, gaat een onzichtbare bron van inspiratie schuil.
De in de Grondbeginselen van de Orde verwoorde idealen deed een ieder, uit innerlijke drang, aankloppen aan de poort van de loge, om zijn steentje bij te dragen aan de arbeid in de werkplaats, "De bouw aan de zinnebeeldige tempel van Salomo is ware vrijmetselaarsarbeid", hetgeen tijdens de inwijding verder wordt uitgelegd door de redenaar. En deze bouw vindt in stilte plaats.
De hoeksteen die uitgangspunt was voor de historische bouw, en die de gehele bouw zou schragen, werd gelegd op de dorsvloer van Arouna, een plaats waar vrede, liefde en eensgezindheid wonen. Zo hadden de drie leiders van de bouw van de tempel van Salomo destijds besloten. En zo hadden de acht leiders van de bouw in Tilburg het ook bedoeld, toen zij de hoeksteen plaatsten in het noordoosten van deze werkplaats, een plaats waar vrede, liefde en eensgezindheid zouden wonen.
Zo ligt ook de hoeksteen van een ieders tempel in zijn hart, de plaats waar vrede en liefde wonen. De vrede die uitstraalt op de omgeving en de liefde die niet zichzelf zoekt, maar als bron van wijsheid, kracht en schoonheid de mens richt en een ieder in staat stelt de offers te brengen die leiden tot de schone voleinding van die bouw. De tempel als woonstede voor de naam van het Allerhoogste.
Aldus een samenvatting uit en een aanvulling op het bouwstuk ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan samengesteld door ons Br\ B. de Keizer.
Indien u meer informatie wenst te verkrijgen over de vrijmetselarij in het algemeen, of over de Loge "De Drie Verlichte Torens" in het bijzonder, dan kunt u zich wenden tot het secretariaat van de Loge
--------------------------------------------------------------------------------
Daarbij denk ik aan mijn eigen huisje waar ik vandaag ziek ga liggen te zijn
quote:Nou, beterschap dan maar
Op dinsdag 25 februari 2003 06:47 schreef TallMan het volgende:
Tilburg,Daarbij denk ik aan mijn eigen huisje waar ik vandaag ziek ga liggen te zijn
quote:danku, gelukkig had ik nog dubbeldrank in huis, gehaald bij een supermarkt in Tilburg
Op dinsdag 25 februari 2003 06:49 schreef Conflict het volgende:[..]
Nou, beterschap dan maar
quote:Dat is lekker ontopic
Op dinsdag 25 februari 2003 06:52 schreef TallMan het volgende:[..]
danku, gelukkig had ik nog dubbeldrank in huis, gehaald bij een supermarkt in Tilburg
Ik heb zin om te slapen, ook in Tilburg
quote:ik lig momenteel in bed, gekocht bij een winkel in Tilburg, ik kan echter niet slapen
Op dinsdag 25 februari 2003 06:55 schreef Conflict het volgende:[..]
Dat is lekker ontopic
Ik heb zin om te slapen, ook in Tilburg
Tilburg, it's fantastic
quote:Ik heb net gewerkt, in Goirle, dat is een dorpje bij Tilburg...
Op dinsdag 25 februari 2003 06:57 schreef TallMan het volgende:[..]
ik lig momenteel in bed, gekocht bij een winkel in Tilburg, ik kan echter niet slapen
Tilburg, it's fantastic
quote:Heb je de supergoolnoar FlyingFox nog gezien, of is hij weggevlucht bij de aanblik van zo'n echte Tilburger ?
Op dinsdag 25 februari 2003 06:58 schreef Conflict het volgende:[..]
Ik heb net gewerkt, in Goirle, dat is een dorpje bij Tilburg...
quote:Niet gezien nee
Op dinsdag 25 februari 2003 06:59 schreef TallMan het volgende:[..]
Heb je de supergoolnoar FlyingFox nog gezien, of is hij weggevlucht bij de aanblik van zo'n echte Tilburger ?
quote:Beterschap in je huisje in Tilburg.
Op dinsdag 25 februari 2003 06:47 schreef TallMan het volgende:
Tilburg,Daarbij denk ik aan mijn eigen huisje waar ik vandaag ziek ga liggen te zijn
Vannacht heb ik geslapen onder een dekbedhoes uit Tilburg.
quote:Dan heb je ongetwijfeld beter geslapen dan ik onder het dekbed uit denemarken. En dankjewel.
Op dinsdag 25 februari 2003 08:11 schreef YPPY het volgende:[..]
Beterschap in je huisje in Tilburg.
Vannacht heb ik geslapen onder een dekbedhoes uit Tilburg.
Ik kan niet meer slapen
quote:Er achter, tussen de snelweg en het leypark in en waar nu HACAS zit gevestigd willen ze gaan bouwen
Op dinsdag 25 februari 2003 02:45 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
bij leypark?
waar dan?
quote:TallMan is here
Op dinsdag 25 februari 2003 13:22 schreef Rulin het volgende:
Do not fear
mmmm.... eindelijk wakker, eens kijken wat voor een weer het is (in Tilburg)
quote:Stralend blauw, gezien vanuit me bed
Op dinsdag 25 februari 2003 14:22 schreef Conflict het volgende:
Goedemoregen (ook de mensen buiten Tilburg)mmmm.... eindelijk wakker, eens kijken wat voor een weer het is (in Tilburg)
quote:waaah... www.samenvatting.nl
Op dinsdag 25 februari 2003 00:40 schreef Rulin het volgende:
Voor het eerst in de Tilburgse geschiedenis was er in Tilburg een werkplaats waar vrijmetselaren hun maçonnieke arbeid konden verrichten. Het wapen van de stad Tilburg siert het loge juweel, en de kleuren van het draaglint komen overeen met de wapenkleuren van de Hertogen van Bourgondie, waardoor op deze wijze loge "De Drie Verlichte Torens" ook qua kleur en beeltenis zeer nauw verbonden is met de stad Tilburg.Gedurende de periode dat de loge in oprichting was werd er met raad en daad broederlijke steun geboden vanuit naburige loges. Met hun initiatief en gesterkt door de hun geboden steun, begonnen zo acht broeders aan een avontuur met ongewisse afloop, want het had natuurlijk zo zijn redenen, dat er in de achtste stad van nederland tot 1982 geen vrijmetselaarsloge was gevestigd. Mogelijkerwijs kwam dat omdat het geestelijk klimaat vanouds af nogal gesloten en naar binnen gekeerd was.
Zou de jonge loge zich in dit milieu wel kunnen handhaven? Of zou het pas ontstoken vuur een strovuurtje blijken, kortstondig knetteren en weer snel gedoofd? Een haalbaarheidsstudie werd niet verricht. Echter geleid door hun innerlijke overtuiging stelden de oprichters hun daad en brachten zij het offer door hun eigen vertrouwde loges te verlaten om in den vreemde pioniersarbeid te verrichten, en zetten zich persoonlijk in en gaven het beste waarover zij beschikten.
Loge de Drie verlichte torens was een lentekind en bleek levensvatbaar. Zijn sprankelende levenslust overwon de natuurlijke hindernissen en zijn jeugd straalde groei, rijping en zelfvertrouwen uit. Voor een
--------------------------------------------------------------------------------
quote:jan van de LAar! Vj laro. Ook op het feest van joris en rudi in Haghorst (offcourse he's a local) ?? gij zijt het toch?? ik ken nl. geen andere in Haghorst
Op dinsdag 25 februari 2003 01:44 schreef LARO het volgende:[..]
die tijd is voorbij man...
aan de ene kant relaxed, aan de andere kant mis je het wel eens... zo is het leven, toch? nu trouwens even in groningen aan het koekeloeren... ter info.
quote:jep..voetballen in interpolispark..de eerste zonnige dag van het joar
Op dinsdag 25 februari 2003 14:35 schreef _Thorwald_ het volgende:
tering tis inderdaad weer heerlijk weer... ik zag net een spleetje zonlicht door mijn gesloten rolluik.. in de LEOXIIIstraat..
quote:don't remind me
Op dinsdag 25 februari 2003 17:57 schreef Rulin het volgende:[..]
jep..voetballen in interpolispark..de eerste zonnige dag van het joar
quote:*ziek is*
Op dinsdag 25 februari 2003 18:00 schreef Rulin het volgende:
as in, niet genieten kan
dus niet
quote:Ook al
Op dinsdag 25 februari 2003 18:00 schreef TallMan het volgende:[..]
*ziek is*
as in, niet genieten kan
dus niet
ben net beter..nog steeds niet gerookt..barst van de enrgie
quote:
Op dinsdag 25 februari 2003 18:01 schreef Rulin het volgende:[..]
Ook al
ben net beter..nog steeds niet gerookt..barst van de enrgie
Je mag eten voor me maken
quote:geen smiley post
Op dinsdag 25 februari 2003 18:04 schreef TallMan het volgende:[..]
Je mag eten voor me maken
quote:Stond meer dan alleen een smiley
Op dinsdag 25 februari 2003 18:04 schreef Rulin het volgende:[..]
geen smiley post
quote:En het nadeel is dat je je kutdie heb ik geen niet lekker voelt.
Op dinsdag 25 februari 2003 18:05 schreef Rulin het volgende:
maar het voordeel van ziek zijn is dat je ziek bent en dus ook niet veel kan uitvoeren..
quote:het wiel is wel vaker uitgevonden
Op dinsdag 25 februari 2003 18:07 schreef TallMan het volgende:[..]
En het nadeel is dat je je kutdie heb ik geen niet lekker voelt.
quote:klopt, gisteren nog 3 keer gedaan....
Op dinsdag 25 februari 2003 18:08 schreef Rulin het volgende:
het wiel is wel vaker uitgevonden
quote:zie daar
Op dinsdag 25 februari 2003 18:10 schreef TallMan het volgende:[..]
klopt, gisteren nog 3 keer gedaan....
maar goed dat de zon weer komt..zijn winterdepressies ook weer afgelopen
quote:Burgerijpad, daar heeft onze hond gisteren nog zitten scheiten
Op dinsdag 25 februari 2003 01:32 schreef NoSigar het volgende:
Heb ik net een A-viertje volgeschreven met mijn gedachten over het Burgerijpad kan ik ineens niet meer posten omdat een onverlaat het gesloten heeft. Ik ben ontstemd.
quote:Ja, maar niet te lang
Op dinsdag 25 februari 2003 21:59 schreef MrWilliams het volgende:
zzeg, is het goed als ik zo ff jullie kant op kom?
quote:Als je je maar netjes aan de aanwijzingen van de tilburgers houdt
Op dinsdag 25 februari 2003 21:59 schreef MrWilliams het volgende:
zzeg, is het goed als ik zo ff jullie kant op kom?
quote:Neem je bier mee?
Op dinsdag 25 februari 2003 22:35 schreef MrWilliams het volgende:
nounou, dan laat maar hoor
quote:Ik ben vandaag zelfs niet naar eindhoven geweest om in tilburg te blijven (ziek weliswaar)... je mag wel komen naar ons wonderschone stadje, maar niet misdragen...
Op dinsdag 25 februari 2003 22:35 schreef MrWilliams het volgende:
nounou, dan laat maar hoor
quote:Eindhoven is veel leuker
Op dinsdag 25 februari 2003 22:36 schreef TallMan het volgende:[..]
Ik ben vandaag zelfs niet naar eindhoven geweest om in tilburg te blijven (ziek weliswaar)... je mag wel komen naar ons wonderschone stadje, maar niet misdragen...
quote:*oneens is*
Op dinsdag 25 februari 2003 22:39 schreef Conflict het volgende:[..]
Eindhoven is veel leuker
quote:Ik kom ook uit Eindhoven maar ben per ongeluk naar Tilburg verhuisd
Op dinsdag 25 februari 2003 22:41 schreef TallMan het volgende:[..]
*oneens is*
ik WERK er
Ik ben ook van plan weer terug te gaan
[Dit bericht is gewijzigd door Conflict op 25-02-2003 22:46]
quote:Ach, ik heb zo weinig te zoeken in Eindhoven... Woon waar je wil wonen zou ik zeggen
Op dinsdag 25 februari 2003 22:44 schreef Conflict het volgende:
Ik kom ook uit Eindhoven maar ben per ongeluk naar Tilburg verhuisdIk ben ook van plan weer terug te gaan
quote:Zeg, waarom sta jij nog steeds niet op het eindhoven-kaartje?
Op dinsdag 25 februari 2003 22:44 schreef mamamiep het volgende:
Oeh, morgen eens een dagje niet naar Tilburg. Lekker vrij
![]()
.
quote:Moet je niet aan mij vragen, ik doe verscheidene pogingen, maar blijkbaar komen ze niet door of zo
Op dinsdag 25 februari 2003 22:46 schreef MrWilliams het volgende:[..]
Zeg, waarom sta jij nog steeds niet op het eindhoven-kaartje?
quote:welke stad
Op dinsdag 25 februari 2003 22:52 schreef mamamiep het volgende:[..]
Moet je niet aan mij vragen, ik doe verscheidene pogingen, maar blijkbaar komen ze niet door of zo
quote:Heb je 2 topics terug ook al gevraagd, bij Strijp, Gestel en Centrum, maar dan in Strijp
Op dinsdag 25 februari 2003 22:53 schreef MrWilliams het volgende:[..]
welke stad
en straat? dan sta je er morgen zeker op (mits je binnen de grenzen van het kaartje valt
Maar zie mijn post in Eindhoven-topic .
quote:Qonflict
Op dinsdag 25 februari 2003 23:32 schreef Conflict het volgende:[..]
quote:neuh, ziek thuisgelegen.
Op dinsdag 25 februari 2003 23:38 schreef Herda het volgende:
Mensen nog wat leuks meegemaakt vandaag de dag?
quote:Welkom terug
Op woensdag 26 februari 2003 00:18 schreef Intronic het volgende:
Hmm..deze tilburger is weer terug op fok!.
Ben ff weggeweest, en nu kent niemand me meer of wel?.
quote:jazekers, u ook
Op woensdag 26 februari 2003 11:18 schreef Conflict het volgende:
mogguh
quote:mja... detz mi...
Op dinsdag 25 februari 2003 14:38 schreef _Thorwald_ het volgende:[..]
jan van de LAar! Vj laro. Ook op het feest van joris en rudi in Haghorst (offcourse he's a local) ?? gij zijt het toch?? ik ken nl. geen andere in Haghorst
![]()
![]()
quote:Ben ik blij dat ik binnen was, hoeveel doden ?
Op woensdag 26 februari 2003 15:51 schreef Conflict het volgende:
Halleee* Conflict is net terug van eerste rijles
quote:0
Op woensdag 26 februari 2003 15:57 schreef TallMan het volgende:[..]
Ben ik blij dat ik binnen was, hoeveel doden ?
quote:heu nachtbroaker
Op woensdag 26 februari 2003 00:18 schreef Intronic het volgende:
Hmm..deze tilburger is weer terug op fok!.
Ben ff weggeweest, en nu kent niemand me meer of wel?.
quote:
Op woensdag 26 februari 2003 17:05 schreef Conflict het volgende:![]()
![]()
quote:*meedoet*
Op woensdag 26 februari 2003 18:40 schreef Rulin het volgende:[..]
niet gaat
quote:*nog even wacht
Op woensdag 26 februari 2003 22:23 schreef TallMan het volgende:[..]
*meedoet*
quote:Waarop ?
Op woensdag 26 februari 2003 23:20 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
*nog even wacht
quote:goei middag
Op donderdag 27 februari 2003 15:56 schreef Conflict het volgende:
Halleee, goedemorgen Tilburg
ik ga boodschappen doen
quote:nee hoor, grote snelweg tussen die het goede in het noorden van het kwade in het zuiden scheid... waarom denk je dat ie speciaal langs tilburg 3 banen per richting heeft ?
Op donderdag 27 februari 2003 16:55 schreef FlyingFox het volgende:
ik zie net op de kaart, dat ik gevaarlijk dicht bij tallman woon
quote:sterkte
Op donderdag 27 februari 2003 16:55 schreef FlyingFox het volgende:
ik zie net op de kaart, dat ik gevaarlijk dicht bij tallman woon
quote:Mietjuh!
Op donderdag 27 februari 2003 20:02 schreef Conflict het volgende:
quote:halleeeeee!
Op vrijdag 28 februari 2003 04:53 schreef Rulin het volgende:[..]
quote:U treft mij op een goed moment
Op vrijdag 28 februari 2003 05:07 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
halleeeeee!
![]()
quote:en doorzichtig
Op vrijdag 28 februari 2003 05:12 schreef Rulin het volgende:[..]
U treft mij op een goed moment
quote:jep
Op vrijdag 28 februari 2003 08:03 schreef FlyingFox het volgende:[..]
om 8:02
Kom net uit de nachtdienst, lekker pilsje na het werk.... Of doe jij dat nooit?
quote:ik drink niet
Op vrijdag 28 februari 2003 08:04 schreef Conflict het volgende:[..]
Kom net uit de nachtdienst, lekker pilsje na het werk.... Of doe jij dat nooit?
quote:Ja maar het is carnaval
Op vrijdag 28 februari 2003 08:05 schreef FlyingFox het volgende:[..]
ik drink niet
en al helemaal niet om 8 uur sméreges!
quote:....dan mag het...!!
Op vrijdag 28 februari 2003 08:06 schreef Conflict het volgende:[..]
Ja maar het is carnaval
doe ik overgens ook niet aan, kga alleen efkes noar d'n opstoet kijken!
quote:Alaaf
Op vrijdag 28 februari 2003 08:08 schreef FlyingFox het volgende:[..]
....dan mag het...!!
doe ik overgens ook niet aan, kga alleen efkes noar d'n opstoet kijken!
quote:Local clash
Op vrijdag 28 februari 2003 08:08 schreef FlyingFox het volgende:[..]
....dan mag het...!!
doe ik overgens ook niet aan, kga alleen efkes noar d'n opstoet kijken!
quote:roquefort
Op vrijdag 28 februari 2003 16:51 schreef Rulin het volgende:[..]
Hall
quote:ontopic
Op vrijdag 28 februari 2003 17:34 schreef Rulin het volgende:
Festival Mundial Meeting
quote:Uiterwaarden
Op vrijdag 28 februari 2003 17:36 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
ontopic
quote:
Op vrijdag 28 februari 2003 17:34 schreef Rulin het volgende:
Festival Mundial Meeting
quote:Verzoek van huishoudelijke aard aan Conflict: aub delete me van je msn lijst, danku.
Op vrijdag 28 februari 2003 18:50 schreef Conflict het volgende:[..]
quote:hoe kom je daar op
Op vrijdag 28 februari 2003 21:18 schreef TallMan het volgende:[..]
Verzoek van huishoudelijke aard aan Conflict: aub delete me van je msn lijst, danku.
quote:weetikut, ik kom alleen ineens in vreemde groepsgesprekken op msn, en de zijn me te moeilijk, krijg ik allemaal complexen van.
Op vrijdag 28 februari 2003 21:18 schreef Conflict het volgende:[..]
hoe kom je daar op
quote:ohhh, dat heb ik ook, als wij dan in hetzelfde gesprek zitten sta je automatisch in mijn lijst
Op vrijdag 28 februari 2003 21:19 schreef TallMan het volgende:[..]
weetikut, ik kom alleen ineens in vreemde groepsgesprekken op msn, en de zijn me te moeilijk, krijg ik allemaal complexen van.
quote:Ik heb echter ineens een helehoop mensen gezien die ik nooit me msn heb gegeven en daar hebbik dus weinig zin in.
Op vrijdag 28 februari 2003 21:20 schreef Conflict het volgende:[..]
ohhh, dat heb ik ook, als wij dan in hetzelfde gesprek zitten sta je automatisch in mijn lijst
quote:[capslock on]
Op vrijdag 28 februari 2003 21:21 schreef Conflict het volgende:
je staat er bij mij niet op hoor
quote:Heb de gesprekken heel hard genegeerd en niemand toegevoegd had er helehoop kunnen toevoegen overigens
Op vrijdag 28 februari 2003 21:26 schreef Conflict het volgende:
Komen we automatisch bij de volgende vraag....Wil jij mij dan van je msn halen?
quote:Wil je op de kaart ?
Op vrijdag 28 februari 2003 21:39 schreef RJ het volgende:
"Zuid-Tilburger" meldt zich. Goirle ligt er tegenaan gebouwd..
iemand de kaartbeheerder nog es gezien de laatste tijd ?
quote:Nope
Op vrijdag 28 februari 2003 22:48 schreef TallMan het volgende:[..]
Wil je op de kaart ?
iemand de kaartbeheerder nog es gezien de laatste tijd ?
quote:Blij dat ik gemist word
Op zaterdag 1 maart 2003 11:25 schreef existenz het volgende:[..]
Nope
quote:It's alive!
Op zaterdag 1 maart 2003 17:05 schreef Herda het volgende:[..]
Blij dat ik gemist word
quote:
Op zaterdag 1 maart 2003 17:06 schreef existenz het volgende:[..]
It's alive!
quote:ik kom je niet halen, maak je geen zorgen.
Op zondag 2 maart 2003 14:20 schreef G-Plek het volgende:
Laat mij thuis zitten.....
quote:Maak je geen zorgen, je hoeft me geneens te halen
Op zondag 2 maart 2003 15:22 schreef TallMan het volgende:[..]
ik kom je niet halen, maak je geen zorgen.
quote:is lekker niet geweest, dus heb ook NIETS gemist...
Op zondag 2 maart 2003 19:37 schreef existenz het volgende:
Opstoet viel tegen dit jaar
quote:Dat zal ik ook zeker niet doen
Op zondag 2 maart 2003 15:53 schreef G-Plek het volgende:[..]
Maak je geen zorgen, je hoeft me geneens te halen
quote:Halleee, moet je niet feesten ?
Op zondag 2 maart 2003 21:17 schreef Conflict het volgende:
Halleee
quote:
Op zondag 2 maart 2003 21:23 schreef TallMan het volgende:[..]
Halleee, moet je niet feesten ?
quote:Veel plezier en drink er ene voor mij
Op zondag 2 maart 2003 21:37 schreef TheWilliedockSaints het volgende:[..]
quote:Ey vliegend vosje, hoe istie ?
Op zondag 2 maart 2003 22:04 schreef FlyingFox het volgende:
*paraat
quote:Nee,
Op zondag 2 maart 2003 21:23 schreef TallMan het volgende:[..]
Halleee, moet je niet feesten ?
quote:Owz, je hebt al gefeest en bent nu brak van het bier
Op zondag 2 maart 2003 22:06 schreef Conflict het volgende:[..]
Nee,
quote:Nee
Op zondag 2 maart 2003 22:07 schreef TallMan het volgende:[..]
Owz, je hebt al gefeest en bent nu brak van het bier
quote:Owz, geen carnaval fan ?
Op zondag 2 maart 2003 22:08 schreef Conflict het volgende:[..]
Nee
quote:ow...ja stillekes...en in de Blaak daaro?
Op zondag 2 maart 2003 22:05 schreef TallMan het volgende:[..]
Ey vliegend vosje, hoe istie ?
quote:Ook nogal rustig, lekker binnen gebleven vandaag
Op zondag 2 maart 2003 22:09 schreef FlyingFox het volgende:[..]
ow...ja stillekes...en in de Blaak daaro?
quote:Ben ik daar eens met je over eens
Op zondag 2 maart 2003 22:09 schreef Conflict het volgende:[..]
nee
quote:Lekker veilig
Op zondag 2 maart 2003 22:10 schreef TallMan het volgende:[..]
Ook nogal rustig, lekker binnen gebleven vandaag
quote:Mooi
Op zondag 2 maart 2003 22:10 schreef TallMan het volgende:[..]
Ben ik daar eens met je over eens
quote:heeft dat nog een speciale reden?
Op zondag 2 maart 2003 22:10 schreef Conflict het volgende:[..]
nee
quote:Nee
Op zondag 2 maart 2003 22:11 schreef Rulin het volgende:[..]
heeft dat nog een speciale reden?
quote:colaatje ? carnavalskleding verboden
Op zondag 2 maart 2003 22:11 schreef Conflict het volgende:[..]
Mooi
quote:En droger
Op zondag 2 maart 2003 22:11 schreef Conflict het volgende:[..]
Lekker veilig
quote:nee
Op zondag 2 maart 2003 22:12 schreef TallMan het volgende:[..]
colaatje ? carnavalskleding verboden
quote:iets anders ?
Op zondag 2 maart 2003 22:12 schreef Rulin het volgende:[..]
nee
quote:Die heeft vandaag ook 2 wasjes gedraaid
Op zondag 2 maart 2003 22:13 schreef Conflict het volgende:[..]
Wasmachine
quote:Hebbik niet veel
Op zondag 2 maart 2003 22:13 schreef Conflict het volgende:[..]
Bier
quote:Mooi
Op zondag 2 maart 2003 22:13 schreef TallMan het volgende:[..]
Die heeft vandaag ook 2 wasjes gedraaid
quote:Schoon zelfs
Op zondag 2 maart 2003 22:14 schreef Conflict het volgende:[..]
Mooi
quote:kon er niet door
Op zondag 2 maart 2003 22:14 schreef FlyingFox het volgende:
wie heeter d'n opstoet in Tilburg gezien vandoag !?
quote:Nee
Op zondag 2 maart 2003 22:16 schreef Conflict het volgende:
Ik belandde gisteren tijdens mijn marathon rijles in een opstoet
quote:moet zelfs daarvoor kijken of ze er wel staan.
Op zondag 2 maart 2003 22:14 schreef Conflict het volgende:[..]
2 is genoeg
quote:doe maar ff dan
Op zondag 2 maart 2003 22:17 schreef TallMan het volgende:[..]
moet zelfs daarvoor kijken of ze er wel staan.
quote:En als ze er staan kom je langs ?
Op zondag 2 maart 2003 22:18 schreef Conflict het volgende:[..]
doe maar ff dan
quote:nee
Op zondag 2 maart 2003 22:18 schreef TallMan het volgende:[..]
En als ze er staan kom je langs ?
quote:Wrom moet ik dan controleren ?
Op zondag 2 maart 2003 22:19 schreef Conflict het volgende:[..]
nee
quote:jij wel ?
Op zondag 2 maart 2003 22:20 schreef Rulin het volgende:[..]
Niet?
quote:ihhi
Op zondag 2 maart 2003 22:20 schreef TallMan het volgende:[..]
Wrom moet ik dan controleren ?
quote:Uploaden
Op zondag 2 maart 2003 22:20 schreef TallMan het volgende:[..]
Wrom moet ik dan controleren ?
quote:me cablemodem is nog zo'n com21, die zijn niet bierproof
Op zondag 2 maart 2003 22:21 schreef Conflict het volgende:[..]
Uploaden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |