quote:Vergrijzing zet door: Nederland heeft nu meer ouderen dan jongeren
Wonen
In Nederland wonen voor het eerst meer ouderen dan jongeren.
Het gaat om zo’n 3,76 miljoen mensen van 65 jaar of ouder, tegenover bijna 3,72 miljoen mensen jonger dan 20.
Dat meldt het CBS, dat de verschuiving vooral ziet door vergrijzing en door migratiebewegingen.
quote:Het statistiekbureau keek ook vooruit.
Als de huidige ontwikkeling doorzet, telt Nederland rond 2070 waarschijnlijk ruim 20,6 miljoen inwoners.
Van hen zijn iets minder dan 5,4 miljoen dan 65 jaar of ouder, terwijl bijna 4,1 miljoen inwoners jonger dan 20 zullen zijn.
Vorig jaar augustus passeerde Nederland de grens van 18 miljoen inwoners.
De groep ouderen groeit niet alleen in aantal, maar wordt ook steeds ouder.
Nu zijn er ruim 900.000 tachtigplussers.
[b]In de komende decennia kan dat oplopen tot zo’n 2,1 miljoen.
Het aantal 99-plussers stijgt naar verwachting van ongeveer 4400 nu naar ruim 38.000[/b
Dankzij AI heeft de oudere straks 24/7 online controle van bloedwaarden ,zuurstof , hart en longen, persoonlijk voedingsadvies en begeleiding in bewegingquote:Op dinsdag 16 december 2025 18:19 schreef MissButterflyy het volgende:
Dit is toch niet verrassend? De vergrijzing gaat nu echt beginnen, iets wat al decennia wordt voorspelt.
Bekijk deze YouTube-videoquote:17 dec 2025
Er zijn vanaf nu meer ouderen dan jongeren in Nederland.
Dat blijkt uit de nieuwe bevolkingsprognose van het CBS. Financieel journalist van de Telegraaf Martin Visser zegt dat de kosten van AOW en de gezondheidszorg een veel groter probleem zijn dan de politiek zich realiseert. Hoe moeten we deze kosten gaan dragen?
Sorry maar je snapt er geen flikker vanquote:Op dinsdag 16 december 2025 18:22 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dankzij AI heeft de oudere straks 24/7 online controle van bloedwaarden ,zuurstof , hart en longen, persoonlijk voedingsadvies en begeleiding in beweging
U begrijpt de ZZP thuiszorg- kosten gaan minstens verdubbelen, tenzij we de ouderenzorg effcient gaan aanpakken
Dat is vaak zoquote:Op woensdag 17 december 2025 20:57 schreef Chadi het volgende:
[..]
Sorry maar je snapt er geen flikker van
vertel deze onwetende, wat is de jusite weg, o wijze persoonquote:Op woensdag 17 december 2025 20:57 schreef Chadi het volgende:
[..]
Sorry maar je snapt er geen flikker van
Er gaan nu bijvoorbeeld mensen dood in hun eigen huis op een onwaardige manier vanwege het ontbreken van de zzpers. Als je voor een werkgever werkt heb je een CAO en je daaraan te houden. Terminale zorg is lastig te geven onder deze voorwaarden. Als je een eigen toko hebt kan je buiten de CAO om je eigen regels bepalen. Dat heeft altijd goed gewerkt tot de zzper de wijk uit werd gejaagd.quote:Op woensdag 17 december 2025 21:24 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
vertel deze onwetende, wat is de jusite weg, o wijze persoon
wat is de waarheid ?
voor het ZZP verhaal ging de oudere die alleen kwam te wonen naar een bejaardenhuis waar een onderbetaalde bejaarden hulp het hele zwikkie onder controle hieldquote:Op woensdag 17 december 2025 21:37 schreef Chadi het volgende:
[..]
Er gaan nu bijvoorbeeld mensen dood in hun eigen huis op een onwaardige manier vanwege het ontbreken van de zzpers. Als je voor een werkgever werkt heb je een CAO en je daaraan te houden. Terminale zorg is lastig te geven onder deze voorwaarden. Als je een eigen toko hebt kan je buiten de CAO om je eigen regels bepalen. Dat heeft altijd goed gewerkt tot de zzper de wijk uit werd gejaagd.
Wat je nu weer ziet in de wijkverpleging is dat de ongecontracteerde zorg tegen wordt gewerkt. Ongecontracteerde zorg levert meestal de (arbotechnisch en verpleegkundig) complexe zorg in de wijk omdat ze het kunnen vanuit hun eigen onderneming en uitgebreide expertise. Als deze verdwijnt dan krijg je dus ook meer verpleeghuis opnames. Ongecontracteerde partijen leven veel op deze zzpers omdat ze daarmee snel kunnen opschalen of afschalen... En raadt eens wat er daarmee is gebeurd.
Je bent als overheid dingen aan het doen die totaal niet goed zijn voor dit land. Je sloopt een goed werkend en goedkoop ecosysteem. Verpleeghuis zorg gaat je veel geld kosten en gecontracteerde partijen kunnen in de wijk deze zorg niet leveren en willen het liever ook niet omdat hun doelmatigheid en hun plafond geraakt worden.
Die tijd is voorbij. De tijd dat huisvrouwtjes even langs kwamen als de kinderen naar school gingen is voorbij. Iedereen werkt volledig of part time in een sector die geld oplevert en past bij het privé leven.quote:Op woensdag 17 december 2025 21:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
voo rhet ZZP verhaal ging de oudere die alelen kwam te wonen naar een bejarden huis waar een onder betaalde bejaarden hulp het hele zwikkie onder controle hield
Die functie van bejaarden hulp werd vaak ingevuld door moeilijk plaatsbare dames , de gezonde ouderne hielpen de slechte ter been zijn de met verplaatsen naar de ontbijtzaal en naar de tuin
Mijn moeder heeft daar met heel veel plezier 22 jaar gewoond , nadta mijn vader was overleden
en ze heeft goddank nooit geweten wat een thuiszorg ZZPer was
nee hoor er wordt weer heel hard aan gewerktquote:Op woensdag 17 december 2025 21:51 schreef Chadi het volgende:
[..]
Die tijd is voorbij. De tijd dat huisvrouwtjes even langs kwamen als de kinderen naar school gingen is voorbij. Iedereen werkt volledig of part time in een sector die geld oplevert en past bij het privé leven.
Vergeet het maar dat dat weer rendabel wordt. Je bent in de jaren 80 blijven hangen toen er geen vergrijzing was ,toen vrouwen veel vanuit huis werkten naast het opvoeden van hun kinderen.
quote:Wil, Joke en Wilma willen nooit meer weg uit de thuisplusflat : 'Dit is de perfecte plek'
Nederland vergrijst, de woningmarkt zit op slot en ouderen willen steeds langer zelfstandig blijven wonen.
Tegen die achtergrond winnen thuisplusflats en andere innovatieve woonvormen steeds meer aan populariteit.
Gijsbert Termaat Algemeen verslaggever 18:01 uur | 29 maart 2025
,,Oh nee, ik ga hier absoluut nooit meer weg.
Het is hier geweldig en vind er alles wat ik nodig heb.
Kan iedere dag mensen ontmoeten, meedoen met activiteiten of ze zelf organiseren en blijf toch helemaal zelfstandig wonen.
Voor mij is dit echt dé ideale plek."
Het is natuurlijk geen voorspelling maar demografie. Dat is verder ook geen mening of visie uiteraard. Het is gewoon wat het is. De gevolgen daarvan staan ook gewoon vast. Dat het geen prettig onderwerp is om te bespreken heeft ervoor gezorgd dat iedereen massaal weggekeken heeft. De olifant in de kamer werd weggepoetst.quote:Op dinsdag 16 december 2025 18:19 schreef MissButterflyy het volgende:
Dit is toch niet verrassend? De vergrijzing gaat nu echt beginnen, iets wat al decennia wordt voorspelt.
men probeert het probleem weg te frommelen , het probleem dat iedere jaar groter en duurder wordtquote:Op woensdag 17 december 2025 22:01 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Het is natuurlijk geen voorspelling maar demografie. Dat is verder ook geen mening of visie uiteraard. Het is gewoon wat het is. De gevolgen daarvan staan ook gewoon vast. Dat het geen prettig onderwerp is om te bespreken heeft ervoor gezorgd dat iedereen massaal weggekeken heeft. De olifant in de kamer werd weggepoetst.
Of de vlucht naar voren typisch Nederlands is denk ik niet maar al die Ruttes hebben het probleem wel versterkt en genegeerd.
Ja het werkt tot de wijk samenstelling verandert. Het gaat op grote schaal niet van de grond afkomen.quote:Op woensdag 17 december 2025 21:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee hoor er wordt weer heel hard aan gewerkt
https://www.telegraaf.nl/(...)e-plek/64052095.html
het is ook bij far de goedkoopste oplossing
het kost namelijk niets
in ieder geval geen of heel weinig thuiszorg, omdat men ook elkaar kan helpen
Dit is het verleden, maar is ook de toekomst
[..]
heeft niets met een wijk te makenquote:Op woensdag 17 december 2025 22:04 schreef Chadi het volgende:
[..]
Ja het werkt tot de wijk samenstelling verandert. Het gaat op grote schaal niet van de grond afkomen.
ook dat zal de trend niet kerenquote:Op woensdag 17 december 2025 22:08 schreef Tengano het volgende:
Wel een goeie zaak dat nu die inflenzua golf hier naartoe komt dus.
quote:AI-overzicht
De trend van bevolkingsveroudering in Nederland is sterk en duidelijk: het aandeel ouderen (65+) groeit, de gemiddelde leeftijd stijgt en er komen meer 80-plussers,
langer leven, wat leidt tot een hogere 'grijze druk' (meer 65+ers per werkende), en dit zet door tot minstens 2040, met grote gevolgen voor zorg en economie.
Kerncijfers en kenmerken
Toename ouderen: Begin 2025 zijn er meer 65-plussers (3,76 miljoen) dan jongeren (<20 jaar), een trend die in de toekomst doorzet. In 2040 zal 25% van de bevolking 65+ zijn.
Stijgende gemiddelde leeftijd: Deze is gestegen van 31 jaar (1950) naar 43 jaar (2023) en blijft stijgen.
Groei 80-plussers: Het aantal 80-plussers verdubbelt rond 2054 naar 2,1 miljoen.
Ik denk dat het verstandig is om een wat effectiever virus in China te laten ontwikkelen.quote:Op woensdag 17 december 2025 22:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ook dat zal de trend niet keren
[..]
Wie doet daar de hulp?quote:Op woensdag 17 december 2025 22:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
heeft niets met een wijk te maken
het gaat over thuisplusflats
https://www.woneninrotterdam.nl/nieuws/thuisplusflat/quote:
Deze kosten meer omdat er vast personeel zit wat sowieso betaald wordt ongeacht zorgaanbod. Als je goed leest zie je dat er ook nog mensen zijn betaald om activiteiten te gaan doen met ze. Dat kost ook een hoop. Dus dat is geen goedkoper alternatief en zeker geen alternatief dat minder inzet van personeel vergt.quote:Op woensdag 17 december 2025 22:22 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
https://www.woneninrotterdam.nl/nieuws/thuisplusflat/
die flats staan ieder onder controle van een organisatie
die zal ook wel flinke rekeningen sturen , dat is tegenwoordig zo , marktwerking heet dat
maar het is wel veeeeeeeel efficienter dan al die adressen af te gaan met een auto, trap op en trap af en er komen
eengezins woningen vrij
A.I. kan en zal in de toekomst de ouderenzorg compleet overnemen , maar dan wel in doelgroepverband, niet prive thuis
daarom zal AI de ouderen zorg in doelgroepverband compleet gaan overnemenquote:Op woensdag 17 december 2025 23:24 schreef Chadi het volgende:
[..]
Deze kosten meer omdat er vast personeel zit wat sowieso betaald wordt ongeacht zorgaanbod. Als je goed leest zie je dat er ook nog mensen zijn betaald om activiteiten te gaan doen met ze.
Dat kost ook een hoop.
Dus dat is geen goedkoper alternatief en zeker geen alternatief dat minder inzet van personeel vergt.
Efficiëntie, doelmatigheid kan je alleen bereiken als de middelen die je inzet zoveel mogelijk alleen ingezet worden wanneer nodig. Dat houdt dus gewoon in dat je af moet kunnen schalen wanneer nodig. Dus dan kom je weer terug op je zzpers die jij zo vervloekt.quote:Op woensdag 17 december 2025 23:28 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
daarom zal AI de ouderen zorg in doelgroepverband compleet gaan overnemen
met 300 personen in een flat kan alles veel efficienter dan al die aparte adressen langs gaan, daarnaast is er ook meer bescherming tegen colporteurs en oplichters
er zal nog wel wat hulp nodig zijn maar nog niet de helft van nu
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |