Die wegenbelasting is zo hoog omdat diesel, toen dit werd vastgesteld, veel goedkoper was dan benzine, waardoor te weinig accijnsen binnenkwamen. Het gevolg was dat, al in die tijd, diesel eigenlijk alleen loonde als je veel kilometers reed. Met de gestegen diesel-prijzen is het kilometrage waarbij de hogere wegenbelasting terugverdiend wordt met de lagere brandstofkosten alleen maar gestegen. Alleen dat al zou je moeten doen twijfelen over de aanschaf van een diesel.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:39 schreef junkiesietze het volgende:
probleem met diesels is dat je veeeel meer wegenbelasting betaald, zoek maar eens op hoeveel je voor die volvo gaat betalen. in amsterdam notabene. Tenzij je een rijke stinkerd ben, lekker doen.
Als je kijkt wat de huren daar zijn en wat men normaal lijkt te vinden kan een paar bankies MRB er ook wel af.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:39 schreef junkiesietze het volgende:
probleem met diesels is dat je veeeel meer wegenbelasting betaald, zoek maar eens op hoeveel je voor die volvo gaat betalen. in amsterdam notabene. Tenzij je een rijke stinkerd ben, lekker doen.
Ik wil niet specifiek een Diesel, maar deze auto kwam op mijn pad en het feit dat het een Diesel is, is juist wat mij doet twijfelen aan de aankoop..quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:07 schreef Watmoetjenou het volgende:
Waarom specifiek een Diesel? Hoeveel verwacht je te rijden per jaar?
Maar hoeveel kilometer is dat woon-werkverkeer?quote:Op vrijdag 12 december 2025 12:53 schreef Alaianaya het volgende:
[..]
Ik wil niet specifiek een Diesel, maar deze auto kwam op mijn pad en het feit dat het een Diesel is, is juist wat mij doet twijfelen aan de aankoop..
Rijden zal vooral woon- werkverkeer zijn, dus qua belasting is het ook niet heel voordelig met zo'n zware auto![]()
Gaat om 80 km per dag, 2 keer per week en verder wat kleinere uitstapjes in de weekenden. Van wat ik begrijp is het dus om meerdere redenen niet heel ideaal in deze situatie om voor een Diesel te gaan. Reden waarom ik het overwoog is omdat het een automaat is (wat wegens medische problemen voor mij fijn is) en deze auto's - eigenlijk Duitse auto's over het algemeen - meestal niet binnen mijn budget passen voor een eerste auto.quote:Op vrijdag 12 december 2025 12:59 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Maar hoeveel kilometer is dat woon-werkverkeer?
Geen idee op hoeveel kilometer het omslagpunt ligt voor diesel tegenwoordig, maar als je sowieso verwacht niet gek veel kilometers te maken, is een diesel niet aan te raden.
En is het oude V40, van de eerste generatie (eind jaren 90 tot halverwege de zero's) of een latere?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |