abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 14 oktober 2025 @ 23:08:08 #1
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_219017126
Bekijk deze YouTube-video

quote:
Bekladdingen tegen politie en lhbti'ers op Urk, burgemeester betreurt brandstichting en vuurwerk

Naast de ongeregeldheden met brandstichting en zwaar vuurwerk op Urk, zijn er ook meerdere leuzen geverfd die gericht zijn tegen de lhbti-gemeenschap en de politie. Nieuwsblad Het Urkerland heeft een foto van de leuzen gepubliceerd die vermoedelijk maandagavond zijn aangebracht. Onbekenden hebben Fuck LGBTQ en ACAB gespoten op de stoep bij de begraafplaats aan de Holkenkamp. De laatste term staat voor All Cops Are Bastards.

Deze bekladding op tweehonderd meter afstand van De Akkers leek in eerste instantie de enige boodschap die gericht is tegen de lhbti-gemeenschap en de politie.

Dinsdagmiddag blijkt dat ook een informatiebord van Waterschap Zuiderzeeland aan de Westermeerweg in het Urkerbos met leuzen en een hakenkruis is beklad. Ook hier is het woord ACAB te zien naast onder meer Fuck Homo's. In de buurt van het politiebureau zijn geen bekladdingen gemeld, zegt een politiewoordvoerder.



Vuurballen en plastic afval
Maandagavond was het al raak op de welbekende rotonde aan De Akkers, waar een groep van ongeveer dertig jongens brand stichtte, met zwaar vuurwerk gooide en zo zorgde voor gevaarlijke situaties voor het verkeer.
Ook werden er brandbare vloeistoffen in het vuur gegooid, die explosies met grote vuurballen veroorzaakten. Zakken met plastic afval die in de buurt lagen voor een ophaalronde van afvalinzamelaar ROVA gingen massaal op in de vlammen. Ook gooiden de jongeren houten pallets en kliko's in het vuur.

De jongeren gooiden met grote regelmaat zwaar knalvuurwerk dat ontplofte in de buurt van fietsers, auto's en tussen grote groepen met toeschouwers. Later op de avond werd ook vuurwerk vanuit een rijdende auto op straat gegooid.

Burgemeester Bart Jaspers Faijer van Urk heeft een schriftelijke reactie gegeven op de ongeregeldheden.

"De gemeente Urk betreurt de ongeregeldheden die maandagavond hebben plaatsgevonden bij de rotonde op De Akkers. De driehoek heeft besloten om met behulp van de ouderwacht de situatie weer rustig te krijgen. Mede dankzij hun inzet was het rond 23.00 uur weer rustig en zijn de jongeren naar huis gegaan."

De bekladding en de leus aan de Holkenkamp keurt Jaspers Faijer ook af.



De politie hield zich tot iets voor 23.00 uur inderdaad op afstand. De meeste toeschouwers waren toen al afgedropen. Het vuur kon daarna langzaam doven.

De stapel met brandresten, plastic en glas was maandagochtend niet direct opgeruimd. Voor zover bekend is er maandagavond niemand aangehouden voor brandstichting of het gooien met zwaar vuurwerk.
Gemeente onderzoekt aanleiding
De gemeente Urk onderzoek nog de aanleiding voor de ongeregeldheden, maar het relgedrag op de rotonde lijkt te linken aan de aanhouding voor het neerhalen van de regenboogvlag die zaterdag wapperde bij het politiebureau op Urk.

Een 43-jarige Urker verafschuwde de vlag zo dat hij een slijptol ophaalde en de vlag naar beneden haalde. "Duivelse klerezooi", was zijn begeleidende commentaar. De man is zondag aangehouden voor vernieling en na verhoor vrijgelaten.

Maandagavond ging bij de rotonde aan de Akkers echter het gerucht rond dat de man helemaal niet vrij was en nog vast zou zitten. De politie werd dus van leugens beticht. Sommige toeschouwers noemden de bijnaam van de 43-jarige man met de boodschap dat hij bevrijd zou moeten worden.

Geruchten zijn 'complete onzin'
De politie noemt die geruchten dinsdagochtend 'complete onzin' en kwalijk. Als die desinformatie het vuurtje maandagavond letterlijk en figuurlijk verder heeft opgestookt dan heeft de politiewoordvoerder weinig goeds over voor de verspreider van de geruchten.

Of de gemeente en politie de komende dagen verdere maatregelen nemen rondom de Akkers is onbekend. In voorgaande jaren was het gebruikelijk dat er cameratoezicht werd ingezet als preventieve maatregel. Voor nu zegt de burgemeester dat hij en de politie de situatie 'in de gaten houdt'.

Hij besluit met een boodschap voor de inwoners van Urk: "Het is teleurstellend om te zien dat deze mensen zich misdragen en dat er zoveel omstanders, zowel ouders als kinderen, komen kijken. Er is geen plaats voor dit gedrag. Urk is een hechte gemeenschap, en juist daarom moeten we pal staan voor respect en veiligheid."

https://www.omroepflevola(...)tichting-en-vuurwerk
----------------------------------

Triest dat er in Urk weer een stel halve garen denkt stoer te zijn met hakenkruizen ACAB en fuck homo’s op muren te kliederen. Alsof je daarmee iets bereikt behalve laten zien hoe bekrompen je bent. Elk jaar lijkt het daar weer mis te gaan zodra er iets met regenboogkleuren opduikt :') Blijkbaar geldt naastenliefde daar alleen zolang je in hun straatje past.
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_219017138
Urk, één van de woonplaatsen waar je vader tegelijkertijd zowel je vader, je oom, je opa, je zwager en je broer kan zijn.
  dinsdag 14 oktober 2025 @ 23:11:17 #3
505678 MisterFox
declare(strict_types=1);
pi_219017154
Ik geloof dat ik maar beter niet in Urk kan gaan wonen.
MNy paws caiuse aaS ;lotr of typo'zx 🦊
pi_219017166
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 oktober 2025 23:11 schreef MisterFox het volgende:
Ik geloof dat ik maar beter niet in Urk kan gaan wonen.
Die mensen daar wonen ook niet in Urk.
  dinsdag 14 oktober 2025 @ 23:14:09 #5
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_219017186
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 oktober 2025 23:12 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Die mensen daar wonen ook niet in Urk.
Ze zeggen maar op Urk als ze van dat ding weer een afgezonderd eiland maken zonder wegenverbinding naar het vaste land :{w
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
pi_219017225
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 oktober 2025 23:10 schreef TheFreshPrince het volgende:
Urk, één van de woonplaatsen waar je vader tegelijkertijd zowel je vader, je oom, je opa, je zwager en je broer kan zijn.
Wel dan houden ze het wel in de familie :+
pi_219017247
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 oktober 2025 23:12 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
Die mensen daar wonen ook niet in Urk.
Alleen een eiland kan je op wonen.
Een dag zonder vlees is een dag niet geleefd
  dinsdag 14 oktober 2025 @ 23:31:37 #8
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_219017283
Wat een gemoedelijk stadje is dat toch.
  woensdag 15 oktober 2025 @ 04:39:06 #9
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_219017987
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 oktober 2025 23:08 schreef Starhopper het volgende:
...
Blijkbaar geldt naastenliefde daar alleen zolang je in hun straatje past.
Dat is helaas een niet heel zeldzame menselijke trek, en ook nog op een toenemend aantal plekken zo.
Top 2000-suggesties: Vanaf hier ----- 2025-jaarlijst
pi_219018468
Ze voelen zich 'geïntimideerd' door deze vlag vermoed ik.

Dat kunnen vlaggen met je doen.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_219018486
Nou nou wat een heisa, een bekladding en een vuurtje. Poeh heej.
U MAD?
pi_219018517
Tjah.
Alle vlaggen maar verbieden dan?

Bewoners nemen er aanstoot aan, blijkbaar. De reactie is dan om hem weg te halen.

....toch?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219019023
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 oktober 2025 23:10 schreef TheFreshPrince het volgende:
Urk, één van de woonplaatsen waar je vader tegelijkertijd zowel je vader, je oom, je opa, je zwager en je broer kan zijn.
Bekijk deze YouTube-video
pi_219019081
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 oktober 2025 23:22 schreef Fleischmeister het volgende:
Alleen een eiland kan je op wonen.
Scheveningen is geen eiland, maar oorspronkelijke Scheveningers zeggen toch echt dat ze op Scheveningen wonen en niet in Scheveningen.
pi_219019097
Nou en kut _O- _O-

Wat een gast.
Uitvinder van de biersmiley.
pi_219019171
Deze gozer is trouwens ook de uitvinder van de jezusklapper.

https://archive.md/KzNtf
Uitvinder van de biersmiley.
pi_219019178
Volgens mij kunnen we prima criminele Syriers op Urk kwijt, die gaan elkaar helemaal vinden
pi_219019208
Misschien moeten Geert Wilders en Chris Stoffer even komen speechen om de boel te bedaren.
pi_219019326
Daar willen ze die onzin die de rest van Nederland kapot maakt gewoon niet. Ik zou willen dat er een paar Urkers in de Tweede Kamer zaten.
pi_219019662
Wat een gezellige mensen daar in Urk, ik dacht dat God van alle mensen houdt?


Beter gaan ze eens langs om te kijken wat die conservatieve kerken in o.a. Urk allemaal prediken.
pi_219019676
Duivelse rotzooi hahahaha
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  woensdag 15 oktober 2025 @ 11:29:15 #22
3542 Gia
User under construction
pi_219019759
Hier hadden ze ook zo'n achterlijke vlag op het dak van het politiebureau, want 'we willen uitstralen dat we er voor alle mensen in Nederland zijn'. Dan kun je ook gewoon de Nederlandse driekleur ophangen!! Toch!
pi_219019777
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 11:29 schreef Gia het volgende:
Hier hadden ze ook zo'n achterlijke vlag op het dak van het politiebureau, want 'we willen uitstralen dat we er voor alle mensen in Nederland zijn'. Dan kun je ook gewoon de Nederlandse driekleur ophangen!! Toch!
Ik snap werkelijk waar niet waarom die vlag zoveel weerstand op roept. Je moest eens weten hoeveel Feyenoord vlaggen ik buiten zie als ze thuis spelen. Ik heb helemaal niks met voetbal en dus ook niet met Feyenoord. Maak ik hier een probleem van, nee.
pi_219019784
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 11:29 schreef Gia het volgende:
Hier hadden ze ook zo'n achterlijke vlag op het dak van het politiebureau, want 'we willen uitstralen dat we er voor alle mensen in Nederland zijn'. Dan kun je ook gewoon de Nederlandse driekleur ophangen!! Toch!
Ja bij voorkeur ondersteboven!!
pi_219019869
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 11:31 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Ik snap werkelijk waar niet waarom die vlag zoveel weerstand op roept. Je moest eens weten hoeveel Feyenoord vlaggen ik buiten zie als ze thuis spelen. Ik heb helemaal niks met voetbal en dus ook niet met Feyenoord. Maak ik hier een probleem van, nee.
Het zou wel raar zijn als het politiebureau een Feyenoordvlag zou ophangen..
Uitvinder van de biersmiley.
pi_219019909
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 11:31 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]
Ik snap werkelijk waar niet waarom die vlag zoveel weerstand op roept. Je moest eens weten hoeveel Feyenoord vlaggen ik buiten zie als ze thuis spelen. Ik heb helemaal niks met voetbal en dus ook niet met Feyenoord. Maak ik hier een probleem van, nee.
Activisme is geen taak van de politie. Laat daar gewoon de Nederlandse vlag wapperen (of helemaal geen vlag).

Wat mensen thuis ophangen moeten ze zelf weten.
  woensdag 15 oktober 2025 @ 11:42:56 #27
3542 Gia
User under construction
pi_219019912
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 11:31 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik snap werkelijk waar niet waarom die vlag zoveel weerstand op roept. Je moest eens weten hoeveel Feyenoord vlaggen ik buiten zie als ze thuis spelen. Ik heb helemaal niks met voetbal en dus ook niet met Feyenoord. Maak ik hier een probleem van, nee.
Ik heb totaal geen probleem met welke vlag dan ook!! Maar waarom wordt de Nederlandse vlag verboden/ongewenst verklaard op overheidsgebouwen en mag dit wel?

Je mag overal vlaggen van Ajax, Feyenoord, PSV whatever ophangen, of de Marokkaanse, Turkse of <insert land> vlag. Maar hang je de Nederlanse vlag buiten, dan wordt dat gezien als provocatie. Gewoon in Nederland.
pi_219019921
quote:
7s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 11:38 schreef dimmak het volgende:

[..]
Het zou wel raar zijn als het politiebureau een Feyenoordvlag zou ophangen..
Ja ok da's waar. Maar in zijn algemeenheid genomen hebben toch redelijk wat mensen moeite met die vlag, waarom niet met andere vlaggen?

Maar ook: ik vraag me af wat lgbtq gemeenschap van al deze aandacht vindt. Volgens mij hoeft dit van hun allemaal niet.
pi_219019926
Goeie zaak. weg met die gekkigheid
pi_219020055
Ook apart is dat ze blijkbaar op Urk denken dat de regenboogvlag alleen om homo's gaat. Over lesbiennes hoor je ze niet.Vinden ze waarschijnlijk wel geil, 2 vrouwen bij elkaar. Lekker hypocriet.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')