quote:
De minister van Landbouw krijgt een paar jaar langer de tijd om een oplossing te zoeken voor de veehouders die, buiten hun schuld om, geen natuurvergunning hebben. Maar demissionair minister Wiersma moet wel snel - voor 1 mei 2026 - een pakket aan maatregelen klaar hebben om de stikstofuitstoot van deze PAS-melders te beperken of op andere plekken te compenseren.
De Tweede Kamer ging vandaag met lange tanden akkoord met het voorstel van Wiersma om tot en met februari 2028 de tijd te nemen om een oplossing te zoeken voor deze boeren, die in feite illegaal zijn. De oplossing had er eigenlijk op 1 maart van dit jaar al moeten liggen, maar is nog niet gevonden.
De PAS-melders blijven door het tijdrekken nog langer in onzekerheid over de rechtmatigheid van hun bedrijf. Een ruime Kamermeerderheid vreest dat het voorstel geen stand houdt voor de rechter, zolang er geen stikstofruimte is gevonden. Dat betekent dat er dan handhavers naar het erf van deze boeren gestuurd kunnen worden, met alle gevolgen van dien.
'Schijnoplossing'
De Kamer heeft de afgelopen weken vaak met Wiersma over het voorstel gedebatteerd en daarbij vielen harde woorden. Zonder stikstofmaatregelen was haar voorstel niets waard, werd er gezegd. Het was "een schijnoplossing" voor de boeren die het betreft. Maar het niet aannemen kon ook niet. Dat zou de status van de PAS-houders nog onduidelijker maken.
Daarom zijn er vanmiddag verschillende wijzigingen aangenomen, waaronder die van de Kamerleden Grinwis (ChristenUnie) en Vedder (CDA) met een "afdwingbare deadline" voor het stikstofpakket, dat tot nu toe keer op keer werd uitgesteld.
Op 29 oktober zijn er Tweede Kamerverkiezingen en daarna begint de formatie van een nieuw kabinet. De opvolger van Wiersma zal verder met de stikstofaanpak en de legalisering van de PAS-melders aan de slag moet en.
https://nos.nl/artikel/25(...)voor-illegale-boerenEen rechtse regering is akkoord gegaan met nieuwe regels waar we niet aan kunnen voldoen. Meerdere rechtse regeringen hebben vervolgens geen poot uitgestoken om het land aan de wet te laten voldoen. Moet jij eens proberen met het interpreteren van belastingregels als optioneel. Vervolgens was er een nieuwe rechtse regering die het land op slot heeft gezet. Nu is er een speciale boeren rechtse regering die na jaren aanklooien
8!!! van de 3500 boeren heeft geholpen.
Mijn voorspelling is dat de volgende rechtse regering weer geen kloot gaat betekenen en een rechter voor het aflopen van de 3 jaar handhaving gaat afdwingen waardoor we een keiharde sanering van de boeren gaan meemaken. Net zoals in Trumpland zullen er maar weinig zijn die enige spijt betuigen van hun stem op BBB. We krijgen wel veel gejank over rechters en partijen die wel een plan hadden.