abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_218897513
quote:
Duitse crisis verslechterd onder Merz: ‘Te veel beloofd, te weinig geleverd’
Auteur: Lotte van Coevorden | 29-9-2025

De economische crisis in Duitsland is nog steeds niet opgelost, terwijl bondskanselier Friedrich Merz bij zijn aantreden beloofde dat wel te doen. Sterker nog: de situatie is alleen maar verslechterd en zijn opties drogen langzaam op, schrijft Politico in een uitgebreide analyse. ‘Hij heeft te veel beloofd en te weinig geleverd’, zegt Carsten Brzeski, hoofdeconoom van ING Duitsland.



Volgens hem zijn er vooral veel woorden en nog weinig daden. 'Merz wil heel graag, en het zijn niet alleen maar veel woorden, het zijn vaak ook grootse woorden. Maar als je kijkt naar de echte daden, is dat nog best weinig.'

Merz heeft grote toezeggingen gedaan, zoals 500 miljard euro investeren in infrastructuur en defensie, mede in het kader van de NAVO-afspraken. Toch duurt het even voordat de economie daarvan profiteert. 'Dat krediet moet je hem ook geven, alleen merk je dat mensen ongeduldig worden', aldus Brzeski.

Hij wijst erop dat veel van Merz' aankondigingen bovendien nog ver weg liggen. 'De verlaging van de vennootschapsbelasting komt bijvoorbeeld pas in 2028. En het onderliggende probleem van te hoge energieprijzen en de concurrentie uit China? Daar komen heel weinig antwoorden op.'

‘Herfst van hervormingen’ stelt teleur
Merz sprak eerder van een 'herfst van hervormingen', maar daar is volgens Brzeski nog weinig van terechtgekomen. 'Hij heeft te veel beloofd en te weinig geleverd. Zelfs de fractievoorzitter van zijn eigen partij zei al dat we niet te veel moeten verwachten.' Maar er zijn maatregelen die je direct kunt nemen, zoals het verhogen van de pensioengerechtigde leeftijd of snijden in het sociale stelsel, benadrukt Brzeski.

Volgens de hoofdeconoom zou Merz die hervormingen ook kúnnen doorvoeren. 'Hij is financieel onafhankelijk, hoeft niet direct aan herverkiezing te denken. Je zou verwachten dat hij nu ingrijpende maatregelen neemt. Iedereen weet: in het eerste jaar moet je dat doen, daarna gebeurt het niet meer.'

Gevolgen voor Europa
De situatie heeft ook gevolgen voor Europa, benadrukt hij. Frankrijk functioneert slecht, maar Duitsland dus ook, en ze zijn ook nog elkaars concurrent. 'Dat is een race to the bottom, en geen goed nieuws voor Europa', aldus Brzeski.

Duitsland heeft momenteel nog diepe zakken en dus begrotingsruimte, maar die investeringen moeten wel gecombineerd worden met hervormingen. 'Anders dreigt Duitsland over een paar jaar op Frankrijk te lijken: een land met schuldgefinancierde groei, maar zonder structurele verbetering.'
https://www.bnr.nl/nieuws(...)d-te-weinig-geleverd

ik begin wel een beetje bang te worden. europa veroudert in rap tempo, in de VS hebben ze veel immigratie maar zij krijgen juist de slimme mensen die daar ook de vrijheid hebben om economisch veel bij te dragen. terwijl europa vooral veel derdewerelders krijgt die dan miljarden aan belastinggeld kosten. in china veroudert de bevolking ook maar er zijn steeds meer chinezen die aan het terugkeren zijn (thousand talents plan). en zij zetten massaal in op robotica en geautomatiseerde fabrieken. in een veel sneller tempo en met vele hogere bedragen dan europa, terwijl juist europa deze technologische ontwikkeling zo hard nodig heeft

frankrijk ziet er niet goed uit, duitsland gaat ook bergafwaarts, en nederland loopt niet zo ver achter hen aan

de toekomst ziet er echt somber uit. en daarmee bedoel ik niet dat ik bang ben voor china, maar voor de zelfgenoegzaamheid en neiging naar middelmatigheid in europa
Bekijk deze YouTube-video
pi_218897553
Nooit anders geweest
pi_218897591
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2025 11:48 schreef gwn_een_user het volgende:

in de VS hebben ze veel immigratie maar zij krijgen juist de slimme mensen

Hoe denk je dat? Zijn daar cijfers over?
"Pools are perfect for holding water"
pi_218897721
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2025 12:04 schreef probeer het volgende:

[..]
Hoe denk je dat? Zijn daar cijfers over?
laat ik het zo zeggen: zelfs met de recente drama rondom H-1B, ontvangt het USCIS (VS burgerschap en immigratie dienst) nog altijd zoveel registraties (honderdduizenden) dat ze loterijen moeten houden om te bepalen wie een kans krijgt een visum aan te vragen, want het limiet is 85.000 visa per jaar.
https://www.americanimmig(...)-program-fact-sheet/
voor FY2026 is het aantal registraties weliswaar sterk gedaald met bijna 27%, maar dat is het resultaat van een 'schoonmaak' door de USCIS's anti-fraude maatregelen die ze nemen, niet een afgenomen vraag

de VS blijft zo'n ongelooflijk populaire bestemming voor geschoolde arbeiders, terwijl europa juist met een massaal tekort kampt, een tekort dat alsmaar blijft groeien
https://www.stemcoalition(...)-stem-professionals/

landen in europa rollen de rode loper uit voor hoogbegaafde immigranten, maar de meesten zeggen blijkbaar "nah thanks im cool brah" :W
pi_218897848
Politiek kan niks. Goh.
  maandag 29 september 2025 @ 13:10:36 #6
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_218897872
Misschien de obsessie met Rusland daarom nog maar wat verdiepen en kijken of er niet nog meer asielmigratie naar Duitsland gehaald kan worden.
"If the nation is not capable of preserving itself and reproducing, if it loses it vital bearings and ideals, then it doesn't need foreign enemies - it will fall apart on its own."
[Written by Vladimir Vladimirovich Putin]
pi_218897960
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2025 12:04 schreef probeer het volgende:

[..]
Hoe denk je dat? Zijn daar cijfers over?
Heel lichtjes.



https://www.perplexity.ai(...)aSSnz_SEuaQiJ83QintQ
Destroy the spineless; show me it's real
L’État, c’est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde.
pi_218903140
quote:
7s.gif Op dinsdag 30 september 2025 08:44 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Werk je zelf 40 + uur?
Veel meer nog. :P
Vakman pur sang
  dinsdag 30 september 2025 @ 12:02:33 #9
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_218903418
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2025 11:10 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Veel meer nog. :P
Dan houd jij het systeem in stand
The End Times are wild
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 30 september 2025 @ 12:04:59 #10
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_218903429
quote:
0s.gif Op maandag 29 september 2025 11:48 schreef gwn_een_user het volgende:
in de VS hebben ze veel immigratie maar zij krijgen juist de slimme mensen die daar ook de vrijheid hebben om economisch veel bij te dragen.
Dat probleem wordt bijzonder efficiënt opgelost, komt goed.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  dinsdag 30 september 2025 @ 13:33:41 #11
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_218903902
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2025 11:10 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Veel meer nog. :P
Prima. Ik hoop dat je daar goed voor betaald wordt.
Maar in een ontwikkelt land zou niemand 40 plus moeten werken die dat niet wil.
"If the nation is not capable of preserving itself and reproducing, if it loses it vital bearings and ideals, then it doesn't need foreign enemies - it will fall apart on its own."
[Written by Vladimir Vladimirovich Putin]
pi_218903968
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2025 11:56 schreef Weird- het volgende:

[..]
What the actual fuck
In Amerika heeft extreem rechts de fantasie van "the day of the rope". Dan kunnen ze eindelijk afrekenen met alle mensen die ze stom vinden en na afloop is iedereen onvrij en armer. Toch geilen ze erop.

In Europa is overgenomen Amerikaanse cultuur zoals altijd een slap aftreksel, maar ook hier zijn het haatdragende trieste mannetjes die liever iets slopen wat de ander heeft, dan zelf wat te maken.
pi_218903977
Naïeve gedachten om te denken dat politici problemen op willen lossen.
pi_218904015
quote:
1s.gif Op dinsdag 30 september 2025 11:10 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Veel meer nog. :P
Meer werken als werkgever telt niet. Dat is heel anders dan als werknemer.
pi_218904281
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2025 13:45 schreef torentje het volgende:

[..]
De meeste mensen willen wel werken, maar er zijn een paar onoverkomelijke problemen waardoor zij niet kunnen werken, o.a. geen vervoer naar de plek waar het werk te doen is of erger lichamelijk gehandicapt.
Dat is ook prima
Vakman pur sang
pi_218904290
quote:
7s.gif Op dinsdag 30 september 2025 13:33 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Prima. Ik hoop dat je daar goed voor betaald wordt.
Maar in een ontwikkelt land zou niemand 40 plus moeten werken die dat niet wil.
Puur omdat ik het leuk vind en zelf wil en ideeën heb die ik wil uitwerken.
Maar ook in loondienst deed ik 40u itt bijna al mijn collega’s

Maar van 40 naar 32 is heel makkelijk, andersom daarentegen extreem lastig.
Vakman pur sang
  dinsdag 30 september 2025 @ 14:47:21 #17
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_218904322
Waarom zou je nog hard of veel gaan werken wanneer hiermee je levensstandaard niet of nauwelijks verbeterd? Ik snap de bijstandtrekkers en parttime prinsesjes ergens wel
Graag op anoniem
  dinsdag 30 september 2025 @ 14:59:53 #18
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_218904368
Bij een regering die er pas een paar maanden zit is het ook wat snel om economische wonderen te verwachten.
pi_218904375
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2025 14:47 schreef Twiitch het volgende:
Waarom zou je nog hard of veel gaan werken wanneer hiermee je levensstandaard niet of nauwelijks verbeterd? Ik snap de bijstandtrekkers en parttime prinsesjes ergens wel
Dat fenomeen is met het huidige Burgergeld systeem in Dl nog erger dan het hier al is.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
Wees nutteloos, want zodra je nuttig bent wordt je gebruikt
pi_218904538
Die man zit net 4 maanden op zijn positie en de zomervakantie zat ertussen. Dus dan zijn alle ministers en ambtenaren op vakantie. Is het niet een beetje vroeg om nu al te oordelen?
pi_218904564
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2025 15:33 schreef Jojoke het volgende:
Die man zit net 4 maanden op zijn positie en de zomervakantie zat ertussen. Dus dan zijn alle ministers en ambtenaren op vakantie. Is het niet een beetje vroeg om nu al te oordelen?
Oppositie geluideb
Vakman pur sang
pi_218904665
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 september 2025 15:33 schreef Jojoke het volgende:
Die man zit net 4 maanden op zijn positie en de zomervakantie zat ertussen. Dus dan zijn alle ministers en ambtenaren op vakantie. Is het niet een beetje vroeg om nu al te oordelen?
merz moet zsm aggressieve hervormingen doorvoeren om de onderliggende problemen van de duitse economie aan te pakken, (hoge energiekosten, tekort aan geschoold personeel, etc) nu het nog kan. de wittebroodsweken lopen snel af in de politieke wereld.

zodra een leider aantreedt, heeft hij/zij een fris mandaat van de kiezer en een maximum aan politiek kapitaal. de oppositie is nog aan het reorganiseren en de publieke stemming is nog redelijk positief

hoe verder je in je termijn komt hoe meer dat momentum afneemt.

hij wil pas in 2028 de vennootschapsbelasting beginnen te verlagen, dan is de stemming allang al omgeslagen

het is een trend die je in europa ziet, stabiele langdurige regeringen worden steeds zeldzamer. regeringswisselingen en -crises komen steeds vaker voor en dus breekt de continuïteit af. dit is een grote zwakte van europa. de politieke fragmentatie neemt toe, het populisme viert hoogtij, crisis na crisis stapelt zich op, sociale media versnellen de publieke opinie (vooral boosheid)

er is helemaal geen tijd voor zomervakantie.

[ Bericht 1% gewijzigd door gwn_een_user op 30-09-2025 18:18:08 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')