Ah, die ventilatieopening kan ook de oorzaak zijn; misschien komt daardoor regenwater langs het opgaande metselwerk, naar beneden en druipt in de spouw en dan ...quote:Op dinsdag 16 september 2025 15:15 schreef boegschroef het volgende:
Het vermoeden is dat de binnenmuur gescheurd is en dat er water in de spouw komt die vervolgens naar binnen loopt. Dit heb ik getest door een half litertje water in de spouw de gieten op de plek waar de lek zit (daar zat ook een spouw ventilatie) En ja, die halve liter komt langzaam door de muur (duurde 24 uur, maar zowat de hele halve liter is er doorheen gekomen.
Iemand hier nog andere goede ideeen?
Het is - spouw - met ou.quote:Op dinsdag 16 september 2025 17:30 schreef embedguy het volgende:
Kun je vinden waar het spauwmuurwater eigenlijk naar buiten zou moeten komen? Zijn die gaten vrij genoeg?
Dan speciaal rond de keldermuur (?)quote:Op dinsdag 16 september 2025 17:43 schreef Chinless het volgende:
Zou beginnen met de hwa te checken ja. Heb daar zelf ook ellende mee gehad.
Auw!quote:Op dinsdag 16 september 2025 18:09 schreef blomke het volgende:
[..]
Het is - spouw - met ou.
Overigens hoort er geen water via de spouw naar buiten te komen (ook niet naar binnen).
Dat bakstenen poreus zijn, wil niet zeggen dat ze waterdoorlatend zijn. Porositeit (d.w.z. holtes bevattende) en waterdoorlatend zijn twee verschillende dingen.quote:Op dinsdag 16 september 2025 18:19 schreef embedguy het volgende:
Vocht kan naar binnen komen via poreuze bakstenen (en bakstenen zijn poreus dus dat gebeurt) en via gaten in de muur (kan bijv. gebeuren bij een muur met slechte voegen).
Dat dus. Water tegen de buitenmuur bij een ventilatieopening, geeft geheid op den duur gelazer.quote:Op dinsdag 16 september 2025 18:53 schreef 215 het volgende:
Behalve het controleren van de HWA zou ik ook eens zien of er bij een bui water naar de muur loopt, mogelijk een gootje maken om het water daar weg te houden.
Als iets poreus is, laat het ook water door.quote:Op dinsdag 16 september 2025 19:03 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat bakstenen poreus zijn, wil niet zeggen dat ze waterdoorlatend zijn. Porositeit (d.w.z. holtes bevattende) en waterdoorlatend zijn twee verschillende dingen.
Dit zijn poreuze stenen. https://www.joostdevree.nl/shtmls/poreuze_baksteen.shtmlquote:Op dinsdag 16 september 2025 19:28 schreef embedguy het volgende:
[..]
Als iets poreus is, laat het ook water door.
Haha, dat zijn extra poreuze stenen. Normale gevelstenen zijn ook poreus.quote:Op dinsdag 16 september 2025 19:32 schreef blomke het volgende:
[..]
Dit zijn poreuze stenen. https://www.joostdevree.nl/shtmls/poreuze_baksteen.shtml
Die worden niet als metselstenen in het buitenmuur gebruikt, tenzij je een knurft van een bouwer hebt.
Voor waterdamp, niet voor water (l.). Zet maar eens een gevelsteen in een laagje water, onderkant drijfnat, bovenkant droog.quote:Op dinsdag 16 september 2025 19:42 schreef embedguy het volgende:
Een buitenmuur hoort poreus te zijn.
Dat bewijst niets? In een buitenmuur hoeft water de zwaartekracht niet te overwinnen. Nog los van dat de bovenkant van de gevelsteen wel degelijk licht vochtig zal worden (als het niet te snel verdampt door wind/zonquote:Op dinsdag 16 september 2025 19:45 schreef blomke het volgende:
[..]
Voor waterdamp, niet voor water (l.). Zet maar eens een gevelsteen in een laagje water, onderkant drijfnat, bovenkant droog.
In de spouw is wat anders dan in de steen. Kan bijv, via lekke voegen in de spouw komen, let wel: via de voeg; niet via de steen.quote:Op dinsdag 16 september 2025 20:25 schreef embedguy het volgende:
Wellicht kunnen we het er wel over eens zijn dat vocht dat in de spouw komt er weer uit moet via de buitenmuur en dat een spouw daar ook op ontworpen is.
Dat rooster is geen ventilatie opening, da's ontwatering met een anti-wespen roostertje.quote:Op woensdag 17 september 2025 08:27 schreef boegschroef het volgende:
De foto's
De plek op de binnenmuur:
[ afbeelding ]
De zichtbare barst na het weghalen van het stucwerk
[ afbeelding ]
De buitenmuur op de plek waar het lekt
[ afbeelding ]
Verdachte nummer 1 hoewel ik me afvraag hoeveel water hier nu echt door naar binnen kan komen:
[ afbeelding ]
Verdachte nummer 2 (terras is verhoogd door de vorige eigenaar waardoor de ontluchting nu op tegel niveau zit) Echter dit is wel een andere muur die 90 graden op de andere muur zit, maar dat maakt misschien niet uit aangezien water gewoon rond stroomt.
[ afbeelding ]
Ik heb de stenen eruit gehaald, de hwa lijkt in orde in de grond, wat ook versterkt wordt doordat het niet via de buitenmuur lijkt te komen, ik heb daar het gat vol water gezet, er lijkt niets binnen te komen via die weg.
Het dak heeft een overstek van 40cm, de dakgoot is schoon en kan onmogelijk in de spouw stromen, water via het dak is zo goed als uitgesloten.
Ik overweeg nu om eerst een binnen of buiten muur steen eruit te halen en een scope camera de spouw in te duwen. Het liefste via de binnenmuur, maar dat is lastig omdat ik bij de locatie van het lek bijna nergens toegang heb. De buitenmuur is lastiger om dat later netjes terug te plaatsen.
Gevelstenen zijn erop getest dat ze tegen vorst kunnen, ook als ze volgezogen zijn met water. Want tja: ze zijn poreus dus dat gebeurt.quote:Op woensdag 17 september 2025 10:07 schreef blomke het volgende:
[..]
In de spouw is wat anders dan in de steen. Kan bijv, via lekke voegen in de spouw komen, let wel: via de voeg; niet via de steen.
Btw wat denk je als een poreuze steen verzadigd is met water en het gaat 'n keer vriezen: klappen alle buitenmuurstenen uit elkaar.
Dat is wel ventilatiequote:Op woensdag 17 september 2025 10:10 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat rooster is geen ventilatie opening, da's ontwatering met een anti-wespen roostertje.
Eerst dat weg-&leeghalen; wellicht is de afvoer verstopt.
Maar wat ik vooral verdenk, is dat kozijn en dan vooral de kier tegen de muur aan!
Zou ook nog een mogelijkheid zijn dat ze bij het verbouwen van de woning de spouwafwatering dicht hebben gezet. Vind ook de ventilatieopening met het bijenbekje verdacht laag zitten. Je zou er voor kunnen kiezen de huidige opening dicht te maken en hem een steen hoger te plaatsen. Ook even nakijken of er niet nog meer op maaiveld hoogte of eronder zitten.quote:Op woensdag 17 september 2025 11:06 schreef embedguy het volgende:
[..]
Dat is wel ventilatie![]()
Er hoort lucht rond te stromen in een spouw (oa om vochtproblemen te voorkomen), daar zijn die roosters voor nodig.
Spouwafwatering zit onder het maaiveld.
Dat is geen ventilatie; een spouwmuurventilatie bestaat uit een aantal brede, open voegen naast elkaar, tussen de stenen.quote:
Spouwmuurventilatie is achterhaald. Onderzoek heeft aangetoond, dat vocht via verdamping, uit de muren en spouw verdwijnt, je weet wel, via poreuze stenen. Ventilatie , d.w.z. via de luchtcirculatie, is van ondergeschikt belang.quote:Op woensdag 17 september 2025 11:06 schreef embedguy het volgende:
Er hoort lucht rond te stromen in een spouw (oa om vochtproblemen te voorkomen), daar zijn die roosters voor nodig.
Ja lekker, dat gaat dicht zitten en dan kan er niks meer uit. Dit is typische een bovengrondse afvoer voor water, afgedekt met een anti-insectenroostertje.quote:Op woensdag 17 september 2025 11:06 schreef embedguy het volgende:
Spouwafwatering zit onder het maaiveld.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |