Bizar. Negen jaar geleden ook zelf ingezeten.quote:In de Portugese hoofdstad Lissabon is een van de iconische oude trams ontspoord en de heuvel afgegleden. Volgens Portugese media zijn daarbij zeker drie mensen om het leven gekomen. Twintig mensen raakten gewond, van wie er drie in kritieke toestand zijn.
De kenmerkende gele tram is erg populair onder toeristen. De zogenoemde Glória-kabelbaan brengt passagiers de steile heuvels in de stad op en af. In het voertuig passen tientallen mensen.
Op beelden is te dat de volledige tram gekanteld is en dat de ravage groot is. Hulpdiensten zijn massaal aanwezig op de plek van het ongeluk.
3 weken geleden nog! Komt wel erg dichtbij zoquote:Op woensdag 3 september 2025 20:22 schreef golfer het volgende:
Komt wel heel dichtbij. Vorig jaar nog ingezeten:
[ afbeelding ]
Heb al jaren een vakantiefoto van mij van die Elevador in twee Lonely Planets staan.quote:Op woensdag 3 september 2025 20:23 schreef Aberkullie het volgende:
Ik heb zo’n tram als screensaver op werk. Dit komt me wel erg dichtbij
Datzelfde had ik vorig jaar toen ik er wasquote:Op woensdag 3 september 2025 20:38 schreef NoCigar het volgende:
Oei, ik was daar in mei en toen reed ie niet wegens werkzaamheden. We liepen er wel elke dag langs.
Nee, ik begrijp dat dit diegene is die alleen op- en neer rijdt, een furnicola.quote:Op woensdag 3 september 2025 20:32 schreef BeriBeri het volgende:
Welke is dat, de beroemde tram 28?
Zelf ook paar keer in geweest toen ik in Lissabon woonde
Klopt een funicular. Lissabon heeft er 3.quote:Op woensdag 3 september 2025 20:50 schreef NoCigar het volgende:
[..]
Nee, ik begrijp dat dit diegene is die alleen op- en neer rijdt, een furnicola.
twee keer de helft misschien welquote:Op woensdag 3 september 2025 21:33 schreef Ericr het volgende:
Zo groot is die tram niet, dan is meer dan de helft dood. Heel heftig.
Ze hadden het over 15 doden en 18 gewonden volgens mij net.quote:Op woensdag 3 september 2025 21:33 schreef Ericr het volgende:
Zo groot is die tram niet, dan is meer dan de helft dood. Heel heftig.
Kunnen 42 personen in.quote:Op woensdag 3 september 2025 21:33 schreef Ericr het volgende:
Zo groot is die tram niet, dan is meer dan de helft dood. Heel heftig.
Meer dan ik dacht. Vond het met 25-30 man al krap.quote:
Dat zeiden wij net ook tegen elkaar.quote:Op woensdag 3 september 2025 21:46 schreef Nia het volgende:
Misschien stonden er beneden ook wel veel mensen te wachten in de rij die geraakt zijn door de omlaag tuimelende tram.
De kabeltram ligt niet helemaal beneden, maar wat wel kan is dat mensen die op de stoep liepen geraakt zijn. Lopen best veel voetgangers omdat het vaak sneller is dan wachten.quote:Op woensdag 3 september 2025 21:46 schreef Nia het volgende:
Misschien stonden er beneden ook wel veel mensen te wachten in de rij die geraakt zijn door de omlaag tuimelende tram.
Er rijden in een dergelijke situatie 2 kabeltrams, ieder op een eigen spoor en ze gebruiken elkaar als contragewichtquote:Op woensdag 3 september 2025 21:52 schreef MissButterflyy het volgende:
Het gaat om 2 wagons. Een wagon is helemaal omver gekieperd en de andere niet.
Ziet er toch steviger uit dan diegenen die door de stad rijden zoals lijn 28.quote:Op woensdag 3 september 2025 21:58 schreef ACT-F het volgende:
Is de kabel geknapt dat die met een rotvaart naar beneden gegaan is? Dat is er niet zachtzinnig aan toegegaan![]()
[ afbeelding ]
Hoe doen ze dat?quote:Op woensdag 3 september 2025 21:54 schreef Peterselieman het volgende:Er rijden in een dergelijke situatie 2 kabeltrams, ieder op een eigen spoor en ze gebruiken elkaar als contragewicht
Omg die filmpjesquote:Op woensdag 3 september 2025 22:01 schreef rutger05 het volgende:
Ik lees net dat het dodental al is opgelopen naar 15 doden.
Een bijzonder triest ongeluk en nationale tragedie. Ik wens de nabestaanden veel sterkte toe.
https://www.telegraaf.nl/(...)aar-15/87988349.html
Klopt. Daar passeren ze elkaar.quote:Op woensdag 3 september 2025 22:05 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Hoe doen ze dat?
Als ik op Google Maps kijk, dan zit er een bocht in het traject. En alleen een deel van het traject is tweesporig.
Die kabel zit aan beide trams vast en loopt onder/in de straat en loopt via diverse katrollen. Iedere tram staat op 2 aparte rails, alleen liggen die alleen in het midden ver genoeg uit elkaar om passeren mogelijk te maken. Een dergelijk systeem vergt op deze manier de minste energie om de beweging mogelijk te maken.quote:Op woensdag 3 september 2025 22:05 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Hoe doen ze dat?
Als ik op Google Maps kijk, dan zit er een bocht in het traject. En alleen een deel van het traject is tweesporig.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |