Allemaal verveelde oncologen, apothekers en huisartsen die narigheid gaan uithalen. Heeft niks met cultuur te maken.quote:Syrische jongeren veroorzaken steeds meer overlast, steden zoeken oplossing
Meerdere steden hebben te maken met overlast van tientallen Syrische jongeren. De jongeren zorgen op straat voor intimidatie en zijn onder meer betrokken bij vechtpartijen en diefstal.
Burgemeesters proberen een oplossing te vinden voor het probleem. Jack Mikkers, burgemeester van Den Bosch, legde bijvoorbeeld een gebiedsverbod op voor de hele groep.
"Zo'n maatregel voor zo'n grote groep is nog nooit voorgekomen in onze stad. Dus het is een groot besluit." In Den Bosch gaat het om 27 Syrische jongeren met een tijdelijke verblijfsstatus.
Onacceptabel gedrag
De burgemeester voelt zich gedwongen om maatregelen te nemen omdat het nog wachten is op hulp van de landelijke overheid. Er is wel overleg geweest tussen het ministerie van Asiel en Migratie, vijftien gemeenten en diverse andere instanties, zoals het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en Nidos, de voogdij- en opvangorganisatie voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen. Maar daar zijn nog geen concrete acties uit voortgekomen.
"Deze groep heeft zich in twee, drie weken heel snel ontwikkeld", aldus Mikkers. "Sommigen verblijven zelfs op een uur reizen van de stad. Ze vertonen onacceptabel gedrag. Met het gebiedsverbod proberen we nu groepsvorming tegen te gaan. Daarnaast kunnen het OM en de politie gelijk handelen als er een overtreding begaan wordt en komen ze in een strafrechtelijk traject."
Sommigen van de jongeren zijn al meermaals opgepakt, maar kort daarna weer vrijgelaten, omdat ze minderjarig zijn en dan niet lang zonder begeleiding mogen worden vastgehouden.
Steeds uitzichtlozer
Eerder al sloegen de burgemeesters van Arnhem, Utrecht en Groningen alarm over de groep overlast veroorzakende Syrische jongeren. Alle gemeenten zeggen nauwelijks grip te krijgen op hen.
Veel Syrische minderjarige asielzoekers ervaren hun situatie als uitzichtloos. Tot ze achttien zijn hebben ze recht op opvang. Veel van hen wachten al lang op een verblijfsvergunning. Sommigen van hen wachten al ruim twee jaar op een beslissing of op de start van de asielprocedure.
De procedures hebben lange tijd stilgelegen vanwege een besluit- en vertrekmoratorium van ex-minister Faber dat vanaf half december 2024 inging. Veel van deze jongeren wachtten daarvoor al lange tijd op de behandeling van hun asielverzoek. Voor jongeren uit Syrië werd de wachttijd nog langer door het moratorium.
Bovendien hebben de procedures voor Syriërs langere tijd stilgelegen vanwege de val van dictator Assad. In juni concludeerde demissionair minister Van Weel dat Syrië voor veel meer Syriërs veilig verklaard kan worden. Daarmee wordt de kans van de jongeren op een verblijfsvergunning steeds kleiner en hun situatie steeds uitzichtlozer. Ze gaan niet naar school en kunnen ook niet aan het werk.
Intensieve begeleiding
Alleenstaande minderjarige vluchtelingen kunnen bij "aanhoudend overlastgevend gedrag" worden overgeplaatst naar gespecialiseerde, kleinschalige opvang. In speciale locaties van het Nidos worden jongeren opgevangen die ernstige overlast hebben veroorzaakt, schreef verantwoordelijk demissionair minister Keijzer (BBB) vorige maand aan de Tweede Kamer.
"Zij krijgen in een aangepaste setting intensieve begeleiding." Keijzer wil de capaciteit van deze opvanglocatie "op korte termijn" uitbreiden.
https://nos.nl/artikel/25(...)den-zoeken-oplossing
quote:De Syrische jongeren zorgen op straat voor intimidatie en zijn onder meer betrokken bij vechtpartijen en diefstal.
Dat is toch juist prachtig nieuws, dat het weer veilig is in hun eigen land? Waarom gaan ze niet terug?quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 17:56 schreef RamboDirk het volgende:
In juni concludeerde demissionair minister Van Weel dat Syrië voor veel meer Syriërs veilig verklaard kan worden. Daarmee wordt de kans van de jongeren op een verblijfsvergunning steeds kleiner en hun situatie steeds uitzichtlozer. Ze gaan niet naar school en kunnen ook niet aan het werk.
Omdat ze alle meisjes betasten.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 18:04 schreef BlaZ het volgende:
Waarom zijn er geen stageplekken voor deze jongeren?
Maar dat is cultuur en moet je respecteren.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 18:05 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Omdat ze alle meisjes betasten.
Nee hoor ook de figuren die gewoon naar school gaan en alle kansen krijgen. Lopen met wapens rond, breken in persen meisjes af.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 19:47 schreef Shotty het volgende:
Minderjarigen zonder iets te doen trappen rotzooi.
Geen school, geen werk, geen uitzicht op verandering.
Niet heel gek dat er dan rotzooi getrapt wordt. Dat gebeurt met elke groep jongeren die zich kapot verveelt denk ik.
Ingepikt door AI.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 18:04 schreef BlaZ het volgende:
Waarom zijn er geen stageplekken voor deze jongeren?
Daar krijgen ze meteen een nekschot. Hier mag alles zonder consequentiesquote:Op vrijdag 29 augustus 2025 19:58 schreef -Sigaartje het volgende:
Ik vraag me af hoe het in die woestijnlanden gaat. Of dat daar gewoon normaal gedrag is en als ze hier komen en ze er over worden aangesproken en dan reageren met "Huh, wat gebeurt hier?"
Is dat zo? Ik denk dat daar de verhouding man-vrouw een klein beetje anders ligt dan hier. Ik heb het sterke vermoeden dat als je daar een hand op de borst van een vrouw legt, dat het daar gewoon doodnormaal is. Dus als je het hier in Nederland doet en je krijgt gelijk een aanklacht aan je broek, dan snappen die moslims totaal niet waar het over gaat.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 20:14 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Daar krijgen ze meteen een nekschot. Hier mag alles zonder consequenties
Hou ze ff lekker vastquote:Op vrijdag 29 augustus 2025 19:27 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Is dit de kracht en rijkdom waar Timmermans op doelde?
In Syrië zijn de straffen van een andere orde, daar kon je hand geamputeerd worden voor diefstal.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 19:58 schreef -Sigaartje het volgende:
Ik vraag me af hoe het in die woestijnlanden gaat. Of dat daar gewoon normaal gedrag is en als ze hier komen en ze er over worden aangesproken en dan reageren met "Huh, wat gebeurt hier?"
Hoe krijg je het uit je strotquote:Op vrijdag 29 augustus 2025 19:47 schreef Shotty het volgende:
Minderjarigen zonder iets te doen trappen rotzooi.
Geen school, geen werk, geen uitzicht op verandering.
Niet heel gek dat er dan rotzooi getrapt wordt. Dat gebeurt met elke groep jongeren die zich kapot verveelt denk ik.
In veel landen in het midden oosten kon je trouwen met het slachtoffer van de verkrachting om zo je straf te ontlopen. Bijvoorbeeld in Jordanië is dit sinds 2019 niet langer mogelijk. Verkrachting binnen het huwelijk is meestal ook niet strafbaar.quote:Op vrijdag 29 augustus 2025 20:16 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Is dat zo? Ik denk dat daar de verhouding man-vrouw een klein beetje anders ligt dan hier. Ik heb het sterke vermoeden dat als je daar een hand op de borst van een vrouw legt, dat het daar gewoon doodnormaal is. Dus als je het hier in Nederland doet en je krijgt gelijk een aanklacht aan je broek, dan snappen die moslims totaal niet waar het over gaat.
Dat is mijn vermoeden een beetje.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |