*Japanse hoornaar entered the chat 😱quote:
Ze laten je met rust...totdat jij gaat bbq-en.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 06:36 schreef SebbeSwensje het volgende:
Ik heb nu dus een wespennest in mijn schuur en weet niet zo goed of ik ze lekker moet laten zitten of het toch weg moet (laten) halen. Ze laten mij in principe met rust namelijk als ik de schuur in ga. Ze vliegen me wel tegemoet en een paar tegen me aan, maar ze steken verder niet ofzo.
Volgens mij killen de wespen muggen juist en zijn ze dus mijn vriendjes. Ben toch niet van plan om te gaan bbq'en op de patio.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:33 schreef DjVero het volgende:
[..]
Ze laten je met rust...totdat jij gaat bbq-en.
Had vorig jaar last van een nest; ze zaten in de overkapping boven onze voordeur. Meteen uitgeroeid met een of ander Bosnisch goedje (wat helaas op is).
Wespen...nergens goed voor. Net als muggen.
Zwakke kinderenquote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:01 schreef Marsenal het volgende:
Dit kan mij niks uitmaken. Ik haat wespen. Ik haat alles aan wespen. Ik ben deze week twee keer geprikt zonder ze lastig te vallen. Soms zijn wespen gewoon onvervalste teringlijers. De regel 'als je ze niet lastig valt doen ze niks' gaat ook bij mensen niet altijd op.
'Ja maar ze pakken de muggen'
Ik heb geen last van muggen. Ik heb wel eens een kind op school met een epipen geprikt zien worden omdat die bijna doodging van een enkele wespensteek.
Dood aan alle wespen.
De trip die zij hadden was van korte duur; een aantal kwam uit kiertjes gekropen en viel pardoes dood neer op de grond.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:38 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Volgens mij killen de wespen muggen juist en zijn ze dus mijn vriendjes. Ben toch niet van plan om te gaan bbq'en op de patio.
Ben wel benieuwd naar dat Bosnische goedje (mits je er lekker op kunt trippen).
Ik vind muggen cooler dan wespen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:14 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Zwakke kinderen
Wespen zijn cool. Sluipwespen al helemaal, ook ontzettend nuttig in de (biologische) teelt.
De Japanse reuzenhoornaar. Wat een mooie beestje zijn datquote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:51 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
*Japanse hoornaar entered the chat 😱
[ afbeelding ]
Voor zulke units zou ik een airstrike regelen
Heb er ook ooit een in mijn schuur gehad. Dat nest was al zo groot als een opgeblazen ballon. Meteen een verdelger gebeld en die spoot er een chemisch goedje in en plop...de koningin kwam er zo uit kukelen. Dan is het wel meteen klaar.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 06:36 schreef SebbeSwensje het volgende:
Ik heb nu dus een wespennest in mijn schuur en weet niet zo goed of ik ze lekker moet laten zitten of het toch weg moet (laten) halen. Ze laten mij in principe met rust namelijk als ik de schuur in ga. Ze vliegen me wel tegemoet en een paar tegen me aan, maar ze steken verder niet ofzo.
Ja leuk, maar ze zijn wel hyper agressief, daar wil je echt niet door gestoken worden.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:21 schreef Starhopper het volgende:
[..]
De Japanse reuzenhoornaar. Wat een mooie beestje zijn dat![]()
![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Mep ze dan dood want zo'n val is echt gemeenquote:Op dinsdag 12 augustus 2025 16:47 schreef Red_85 het volgende:
Dan mep ik ze ook niet dood.
Ik maak een wespenval van een oude drankfles en daar gaan ze vanzelf in.
Daarbij verjaag ik ze met aangestoken goedkope ranzige koffie. Pleuren ze ook op.
Nog even verder gezocht op Duitse websites, en het klopt wel dat de mogelijkheid van een boete geldt voor alle soorten wespen. Wel afhankelijk van de situatie en een uitzondering bij noodzaak zoals een allergie.quote:Op dinsdag 12 augustus 2025 19:54 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Even het ad.nl artikel gelezen, maar ook daar niets over het soort wesp.
Wel dat het er voor sommige soorten een boete van wel 65.000 euro mogelijk is.
Dat mag natuurlijk.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:18 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Ik vind muggen cooler dan wespen.
DDT, Verbotenquote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:38 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Volgens mij killen de wespen muggen juist en zijn ze dus mijn vriendjes. Ben toch niet van plan om te gaan bbq'en op de patio.
Ben wel benieuwd naar dat Bosnische goedje (mits je er lekker op kunt trippen).
Dat valt best mee. Net als de hoornaar die hier voorkomt verdedigen ze hun territorium. Dus zolang je niet te dicht bij ze in de buurt komt is er niets aan de hand. En waarschuwen ook eerst. Ze vallen niet zomaar aan.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:23 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ja leuk, maar ze zijn wel hyper agressief, daar wil je echt niet door gestoken worden.
Je had het nest ook kunnen laten verplaatsen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:22 schreef Hathor het volgende:
[..]
Heb er ook ooit een in mijn schuur gehad. Dat nest was al zo groot als een opgeblazen ballon. Meteen een verdelger gebeld en die spoot er een chemisch goedje in en plop...de koningin kwam er zo uit kukelen. Dan is het wel meteen klaar.
Nou, mijn zwart-gele rakkers mogen nog even onderdeel zijn van de storyline. ITT anderenquote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:22 schreef Hathor het volgende:
[..]
Heb er ook ooit een in mijn schuur gehad. Dat nest was al zo groot als een opgeblazen ballon. Meteen een verdelger gebeld en die spoot er een chemisch goedje in en plop...de koningin kwam er zo uit kukelen. Dan is het wel meteen klaar.
Nu trek ik me daar doorgaans weinig van aan, maar ik zie geen reden om het nest te (laten) verdelgen.quote:
Kutbeesten die bijen en hommels in grote getalen vreten.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:21 schreef Starhopper het volgende:
[..]
De Japanse reuzenhoornaar. Wat een mooie beestje zijn dat![]()
![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dat wist ik niet.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:29 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Je had het nest ook kunnen laten verplaatsen.
https://wespenstichting.nl/
Dit is wel van een tijd geleden (2013) maar om toch maar even aan te geven dat je ze niet mag onderschatten.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:28 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dat valt best mee. Net als de hoornaar die hier voorkomt verdedigen ze hun territorium. Dus zolang je niet te dicht bij ze in de buurt komt is er niets aan de hand. En waarschuwen ook eerst. Ze vallen niet zomaar aan.
Dat mag je dus niet.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:25 schreef yvonne het volgende:
[..]
Mep ze dan dood want zo'n val is echt gemeen
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |