Rijkswaterstaat roept weggebruikers op om woensdagmiddag en -avond goed voorbereid de weg op te gaan. Tijdens de avondspits kunnen lokaal onweersbuien met windstoten en hagel voorkomen. ‘Ga goed voorbereid de weg op en check de actuele weers- en verkeersinformatie’, schrijft de dienst op X.![autos-rijden-langzaam-op-de-snelweg-door-hevige-regenval]()
Voor woensdagavond heeft het KNMI voor de provincies Overijssel, Gelderland en Limburg code oranje afgekondigd vanwege zware onweersbuien en mogelijke hagel. Rijkswaterstaat vraagt weggebruikers daar rekening mee te houden voordat ze de weg opgaan.
Ook de ANWB waarschuwt voor het slechte weer. ‘Het verkeer moet tijdens de avondspits rekening houden met (onweers)buien. In het oosten van het land is ook kans op hagel’, schrijft de organisatie.
Overigens verwacht Rijkswaterstaat niets meer dan een normale avondspits. „Een gemiddelde woensdagavondspits laat doorgaans zelden een spitspiek boven de 350 kilometer zien. Straks verwachten we hetzelfde beeld.”
Ook de ANWB kan niet zeggen hoeveel en waar files worden verwacht. „Wel is het zo dat waar de zware buien vallen logischerwijs vertraging te verwachten is.”
Wat kun je ter voorbereiding doen met je auto en wat moet je doen als je tijdens zo’n bui wordt verrast: mag je bijvoorbeeld stilstaan langs de weg en hoe zit het met je verzekering?
De weerwaarschuwing geldt van 15.00 tot 19.00 uur voor Limburg en van 16.00 tot 20.00 uur voor Overijssel en Gelderland. In Noord-Brabant, Limburg en Gelderland blijft code oranje woensdagmiddag van kracht vanwege de extreme hitte.
Vooral in de grensregio’s kan later op de dag veel neerslag vallen, zegt een woordvoerder van het KNMI. Daar kunnen zware windstoten voorkomen met snelheden tussen 75 en 100 kilometer per uur en er kan veel regen vallen in korte tijd. Die buien kunnen zich snel ontwikkelen. Ook kunnen er hagelstenen ter grootte van 3 centimeter vallen, waarschuwt het KNMI. Volgens een woordvoerder is dat ‘zo groot als een pingpongbal’.
https://www.ad.nl/binnenl(...)avondspits~a06de6a5/Wat een contrast zal dat zijn.
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !