Door te sjoemelen met je uren.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:47 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik werk zelf in de zorg en doe het ook, dus….
Ik sjoemel helemaal niet met m’n uren, ik werk niet in de thuiszorg, wat ben je toch aan het lullen vent.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:50 schreef Elan het volgende:
[..]
Door te sjoemelen met je uren.
Vervolgens gaan mensen als TS steen en been klagen als er ZZP'ers moeten worden ingezet om de gaten in het rooster op te vullen omdat dat afbreuk doet aan de herkenbaarheid.
wel een VOG en DigID en BSNquote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:54 schreef oblo het volgende:
Moet je in NL een diploma hebben om een bejaarde te begeleiden? Boodschappen doen, samen hondje uitlaten, helpen bij douchen en wc etc?
quote:Een bewijs van goed gedrag en zeden is in Nederland bekend als een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG). Een VOG is een officieel document dat aantoont dat uw justitiële verleden geen bezwaar vormt voor een specifieke functie of taak.
Het wordt vaak gevraagd door werkgevers, organisaties of overheden, bijvoorbeeld bij banen in de zorg, het onderwijs of de financiële sector.
Is het beter vanuit menselijk oogpunt, ja 100%.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
is het niet beter om dan te zorgen dat men die kletspraatjes tegen elkaar kan doen, net als vroeger?
mensen zijn geen potten appelmoes
laat ouderen naar elkaar om kijken , hoezo hangt daar een kostenplaatje aanquote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:59 schreef Elan het volgende:
[..]
Zoals bejaardenhuizen terug.
Tegenwoordig worden mensen makkelijk 85 of 90 en in de toekomst misschien nog wel ouder door verbeterde leef en werkomstandigheden en veel betere gezondheidszorg.
Dat brengt een enorm kostenplaatje met zich mee.
quote:Toch waarschuwt BDO dat dit financiële succes niet moet afleiden van de structurele problemen.
De investeringen in vernieuwing blijven achter.
Veel instellingen beperken zich tot vervanging van bestaande middelen in plaats van te investeren in technologie of toekomstbestendig vastgoed.
Veel instellingen beperken zich tot vervanging van bestaande middelen in plaats van te investeren in technologie of toekomstbestendig vastgoed.
Investeringen zijn broodnodig om de ouderenzorg toekomstbestendig te maken zegt Tagage.
Denk daarbij aan toekomstige woonconcepten voor ouderen in de vorm van communities en technologie
Als je overal blijft hangen voor een lulpraatje dan kan dat niet anders.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:53 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik sjoemel helemaal niet met m’n uren, ik werk niet in de thuiszorg, wat ben je toch aan het lullen vent.
Als je hier een ZZP structureel overschrijdt moet je proberen die op te hogen, meestal lukt dat ook wel.
Je kunt beter je mond houden want je snapt er helemaal niks van.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 13:02 schreef Elan het volgende:
[..]
Als je overal blijft hangen voor een lulpraatje dan kan dat niet anders.
Of je houdt je keurig aan de geïndiceerde tijden maar dan ben je hypocriet.
Laat ouderen naar elkaar omkijken.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 13:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
laat ouderen naar elkaar om kijken , hoezo hangt daar een kostenplaatje aan
die hoef je niet te betalen
En dat is ook wat geadviseerd wordt in de Topic door BDO
[..]
en technologie
quote:Op vrijdag 4 juli 2025 13:04 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Je kunt beter je mond houden want je snapt er helemaal niks van.
o ja en wie gaat dat organiseren dan ?quote:Op vrijdag 4 juli 2025 13:05 schreef Elan het volgende:
[..]
Laat ouderen naar elkaar omkijken.
En waarom doen ze dat nu dan niet???
Je kunt ook op wijkniveau zoiets opzetten vanuit je rijtjeshuis, je hoeft niet met elkaar in een flat te wonen.
We wonen hier in een democratie, blijkbaar wilde de meerderheid dat zo. De kans om rijk te worden en zelfredzaamheid en zo.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:14 schreef Elan het volgende:
[..]
Waar ze vooral zelf de vruchten van hebben geplukt bedoel je.
Veel van de vrijheden die hun destijds genoten hebben zijn voor de jongere generatie niet weggelegd. Op 1 salaris een woning kopen waardoor er tijd over blijft om gezellig een bakkie te doen bij je ouders buren om maar eens iets te noemen.
Ja, dat krijg je als je ze allemaal in hun sop gaar laat komen. Voor sociaal gedrag heb je wel andere mensen nodig. Als je die nooit ziet, is het na een tijdje allemaal shit.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:22 schreef Elan het volgende:
[..]
Mijn vrouw werkt 25+ jaar in de thuiszorg dus ik baseer me op haar verhalen. Daarnaast heb ik 2 jaar lang vrijwillig busje gereden, bejaarden naar de bingo rijden. Je wil niet weten hoe vals die waren. Roddelen, steken onder water. En o wee als je 3 minuten te laat kwam.
Je schetst een veel te rooskleurig beeld van de gemiddelde oudere zijnde een schattig opa of omaatje. Een aanzienlijk deel is verzuurd, depressief en wil zelf niks meer.
kunnen die cliënten dan niet bij elkaar gaan zitten ??quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:52 schreef Elan het volgende:
Natuurlijk zou het mooi zijn dat je zoals vroeger je dagen min of meer zelf kon indelen en her en der een uurtje bij een cliëntje kan zitten die er helemaal door heen zit.
Maar dat is toch gewoon allang niet meer de realiteit met alle personele tekorten?
Vroeger kon het ook. Toen hadden we nog niet alles geprivatiseerd en er een berg verdienmodellen ingestopt. In plaats van dingen collectief te doen, mag je nou overal zelf voor betalen. Je huis, bijvoorbeeld. En alles moeten ze komen brengen. Je eten, bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:59 schreef Elan het volgende:
[..]
Is het beter vanuit menselijk oogpunt, ja 100%.
Is het haalbaar? Nee, niet zolang er geen extra personeel bij komt.
Behalve het romantiseren van je eigen gedachtegoed zie ik ook geen structurele oplossingen voor dat probleem uit jouw toetsenbord rollen.
Jij wil dus van alles wat helemaal niet meer haalbaar is. Zoals bejaardenhuizen terug. Waar ouderen na hun pensioen 5-10 jaar doorbrachten en dan dood gingen op hun 70e omdat ze lichamelijk op waren.
Tegenwoordig worden mensen makkelijk 85 of 90 en in de toekomst misschien nog wel ouder door verbeterde leef en werkomstandigheden en veel betere gezondheidszorg.
Dat brengt een enorm kostenplaatje met zich mee.
maar je bent er dus op tegen dat ouderen elkaar naar de eetzaal of de gymnastiek duwen ,maar je wilt wel dat ze allemaal prive thuiszorg krijgen op hun prive adres en schoonmaak prive van de WMO gemeente ?/quote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:59 schreef Elan het volgende:
[..]
Tegenwoordig worden mensen makkelijk 85 of 90 en in de toekomst misschien nog wel ouder door verbeterde leef en werkomstandigheden en veel betere gezondheidszorg.
Dat brengt een enorm kostenplaatje met zich mee.
Klopt sociaal is uit , praatje maken kost geldquote:Op vrijdag 4 juli 2025 13:29 schreef SymbolicFrank het volgende:
En inderdaad, het sociale stukje hebben we wegbezuinigd. "Een praatje maken" klinkt als weggegooid geld.
Jijzelf?quote:Op vrijdag 4 juli 2025 13:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
o ja en wie gaat dat organiseren dan ?
is wel veel makkelijker als men in het zelfde gebouw woont , niet?
Om nu savonds drie straten te gaan lopen om meneer Jansen te duwen naar de eetzaal is niet handig
Hoe kut privatisering ook is in de praktijk denk ik dat je ergens blij mag zijn dat die weg is ingeslagen.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 13:29 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Vroeger kon het ook. Toen hadden we nog niet alles geprivatiseerd en er een berg verdienmodellen ingestopt. In plaats van dingen collectief te doen, mag je nou overal zelf voor betalen. Je huis, bijvoorbeeld. En alles moeten ze komen brengen. Je eten, bijvoorbeeld.
Dat persoonsgebonden budget was niet bedoeld om iedereen een persoonlijke ondersteuning te geven, maar om er veel meer aan te kunnen verdienen. Dat kun je tegenwoordig toch ook aan alles zien?
En inderdaad, het sociale stukje hebben we wegbezuinigd. "Een praatje maken" klinkt als weggegooid geld.
samenwonen dat doen ouderen niet, want dan krijgen ze een korting van 450 euro netto per maand op de AOW per persoon, vraag maar aan je oudersquote:Op vrijdag 4 juli 2025 14:00 schreef Elan het volgende:
[..]
Jijzelf?
Je geeft aan een riant huis te hebben dat veel te groot is voor jou alleen. Waarom splits je de boel dan niet op, maak het toekomstbestendig en ga er lekker samenwonen met een (gelijkgestemde en gelijk opgeleide) oudere?
Maar nee, we gaan lekker zitten kniesoren dat alles kut is en wachten tot de overheid met een oplossing komt.
quote:Ouderenzorginstellingen moeten hun personeelsbeleid daarom dit jaar ingrijpend veranderen, waarschuwt Mike Tagage, partner bij BDO.
Anders dreigen forse boetes
De sector heeft een enorme kluif; aan het afbouwen van deze kosten in 2025, verwacht Tagage.
Daarnaast daalt het beschikbare aantal zorgmedewerkers, terwijl vraag naar ouderenzorg verder stijgt
Als zorginstelling moet je aan de slag om dat anders te gaan organiseren.
Wij kunnen ze vertellen dat er veel meer mogelijk is zegt loopbaancoach Marjolijn van Tol.
Investeringen zijn broodnodig om de ouderenzorg toekomstbestendig te maken zegt Tagage.
Denk daarbij aan toekomstige woonconcepten voor ouderen in de vorm van communities en technologie.
Nee joh, jij hebt nog helemaal geen vrouw, jij bent nog studentquote:Op vrijdag 4 juli 2025 12:22 schreef Elan het volgende:
[..]
Mijn vrouw werkt 25+ jaar in de thuiszorg dus ik baseer me op haar verhalen. Daarnaast heb ik 2 jaar lang vrijwillig busje gereden, bejaarden naar de bingo rijden. Je wil niet weten hoe vals die waren. Roddelen, steken onder water. En o wee als je 3 minuten te laat kwam.
Je schetst een veel te rooskleurig beeld van de gemiddelde oudere zijnde een schattig opa of omaatje. Een aanzienlijk deel is verzuurd, depressief en wil zelf niks meer.
mijn broer die wil wel dood , maar dat is niet zo makkelijk als je denktquote:Op vrijdag 4 juli 2025 14:58 schreef yvonne het volgende:
[..]
Nee joh, jij hebt nog helemaal geen vrouw, jij bent nog student
Maar dat onderste heb ik hierboven ook al gezegd. Niet ieder oudje is een leuk oudje.
Je hoeft mij later echt niet in een of andere woonvorm te zetten.
Ik wil een keuzeoptie wanneer Ik er uit wil. Er zijn óók zat ouwetjes die gewoon dood willen. Investeer in iets humaans.
Dat was het verkooppraatje om alles te privatiseren, zodat ze het vol konden stoppen met verdienmodellen. In plaats van salarissen te betalen, gaat dat geld nu naar bedrijven.quote:Op vrijdag 4 juli 2025 14:07 schreef Elan het volgende:
[..]
Hoe kut privatisering ook is in de praktijk denk ik dat je ergens blij mag zijn dat die weg is ingeslagen.
Alles wat de overheid organiseert is eigenlijk zonder uitzondering inefficiënt, veel te duur en onpraktisch.
Los daarvan ouderen moeten voor zichzelf initiatieven opzetten om zaken als eenzaamheid tegen te gaan dat is geen overheidstaak. In elk geval geen haalbare taak.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |