quote:WEST BETUWE - Negen kerken uit West Betuwe verzetten zich tegen het regenboogzebrapad bij het gemeentehuis in Geldermalsen. Ze noemen mensen uit de lhbtiq+-gemeenschap 'mensen die het moeilijk hebben' en vinden het regenboogsymbool misbruik van een christelijk teken. Niet alle kerken zijn het daarmee eens.
De brief is een reactie op een motie die de gemeenteraad in maart met een nipte meerderheid aannam (15 voor, 14 tegen). Het voorstel, ingediend door onder andere Verenigd West Betuwe, vraagt om een regenboogzebrapad als zichtbaar teken van inclusie en steun aan de lhbtiq+-gemeenschap.
'Plan is polariserend'
Volgens de kerken is het plan polariserend. Ze schrijven dat het voorstel volgens hen weinig steun krijgt en dat 'veel inwoners zich eraan ergeren'. Ze wijzen seksuele diversiteit af op basis van hun uitleg van de Bijbel: "Het is geen natuurlijke zaak. God heeft man en vrouw geschapen."
Ook stellen ze dat het regenboogsymbool 'druk legt op de samenleving' en dat het 'het traditionele beeld van man en vrouw' ondermijnt.
Fractieleider Bert van Erkom (VWB) zei in de raadsvergadering dat acceptatie van de lhbtiq+-gemeenschap in West Betuwe nog ver weg is. Hij verwees naar een geweldsincident waarbij een homoseksuele inwoner werd mishandeld. "Juist daarom is zo’n zichtbaar teken van steun belangrijk", zei hij.
Geen unanieme steun
Niet alle kerken zijn het eens met de bezwaren. De Gereformeerde Emmakerk uit Geldermalsen steunt het initiatief in een eigen brief aan de raad. "Wij hebben geen enkel bezwaar. Het is een blijk van steun aan een gemeenschap die het soms moeilijk heeft. Ieder mag delen in Gods liefde."
Het gemeentebestuur heeft nog niet op de brief gereageerd. Het regenboogzebrapad ligt er volgens planning uiterlijk op 12 december.
Als er iets polariserend is, dan is het wel een geloof of godheidquote:Volgens de kerken is het plan polariserend. Ze schrijven dat het voorstel volgens hen weinig steun krijgt en dat 'veel inwoners zich eraan ergeren'. Ze wijzen seksuele diversiteit af op basis van hun uitleg van de Bijbel: "Het is geen natuurlijke zaak. God heeft man en vrouw geschapen."
Dit soort motivaties zou ik trouwens eerder nogal aanmatigend dan sterkend vinden.quote:Hij verwees naar een geweldsincident waarbij een homoseksuele inwoner werd mishandeld. "Juist daarom is zo’n zichtbaar teken van steun belangrijk", zei hij.
Inderdaad, verkeersborden en dergelijke openbare zaken, zouden vrij moeten zijn van politieke statements.quote:Op donderdag 26 juni 2025 14:49 schreef OmniRocket het volgende:
Het is maar waar je je druk om maakt.
Ik zou mij drukker maken dat je gevaarlijke situaties in de hand werkt met een regenboogzebrapad omdat dit volgens de huidige wetgeving geen voorrang geeft aan de voetgangers als er geen witte strepen gebruikt worden.
quote:Op donderdag 26 juni 2025 14:50 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Allerlei vervelende bemoeials die iets menen te moeten vinden van zaken die ze niets aangaan.
[..]
Dit soort motivaties zou ik trouwens eerder nogal aanmatigend dan sterkend vinden.
Ach, bent u in elkaar geslagen? Hier, een zebrapad in vrolijke kleuren! Sterkte ermee!
Laten we God vragen wat die er van vindt. Bij geen antwoord binnen 3 werkdagen komt dat toch al volledig democratisch besloten ding er gewoon op de openbare plek waar overigens geen enkele religie enig recht of invloed op heeft en kunnen we weer lekker door met onze rechtsstaat waar geen enkele geloof ook maar iets te zoeken heeft.quote:Op donderdag 26 juni 2025 14:51 schreef Gibson88 het volgende:
Hoever terug in de tijd leeft men daarJe zal het er maar druk mee hebben.
Steun, of een constante pijnlijke herinnering aan een traumatische ervaring terwijl dat zebrapad de boel nou niet magisch beter gemaakt heeft, en je daar dus nog steeds met de nek aangekeken wordt.quote:Op donderdag 26 juni 2025 14:50 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Allerlei vervelende bemoeials die iets menen te moeten vinden van zaken die ze niets aangaan.
[..]
Dit soort motivaties zou ik trouwens eerder nogal aanmatigend dan sterkend vinden.
Ach, bent u in elkaar geslagen? Hier, een zebrapad in vrolijke kleuren! Sterkte ermee!
Och heden. Ze ergeren zich eraan. Ja nee dat moeten we toch niet hebben zeg. Stel je voor. Ach ach.quote:Volgens de kerken is het plan polariserend. Ze schrijven dat het voorstel volgens hen weinig steun krijgt en dat 'veel inwoners zich eraan ergeren'.
Daar hebben ze natuurlijk wel een puntje iig alleen al wat betreft de regenboog, maar om je daar nu druk over te maken.quote:. Ze noemen mensen uit de lhbtiq+-gemeenschap 'mensen die het moeilijk hebben' en vinden het regenboogsymbool misbruik van een christelijk teken.
Liev!quote:De Gereformeerde Emmakerk uit Geldermalsen steunt het initiatief in een eigen brief aan de raad. "Wij hebben geen enkel bezwaar. Het is een blijk van steun aan een gemeenschap die het soms moeilijk heeft. Ieder mag delen in Gods liefde."
En dan ook een nieuwe datingapp voor religieuze LGBTQI+ mensen, genaamd Hoop.quote:Op donderdag 26 juni 2025 15:06 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Er was ooit een evangelisatiecampagne onder de titel "Er Is Hoop" die ook de regenboog als symbool gebruikte. Als dat regenboogpad er toch komt, dan zouden de kerkgenootschappen die ertegen zijn, een ludieke actie kunnen houden en er de woorden Er Is Hoop bij schilderen.
quote:Op donderdag 26 juni 2025 15:29 schreef GGMM het volgende:
Mooi zo, een zeebrapad (of hoe heet zo'n ding) hoort wit te zijn. Waarom verwarring en ongelukken veroorzaken omdat de LBQT community het zo lastig heeft?
Dit heeft natuurlijk niks meer met een zebra te maken op deze manierquote:Op donderdag 26 juni 2025 15:33 schreef OmniRocket het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Hier een "regenboog"zebrapad waar het zebrapad zelf wit is.
wel met een gaybraquote:Op donderdag 26 juni 2025 15:35 schreef GGMM het volgende:
[..]
Dit heeft natuurlijk niks meer met een zebra te maken op deze manier
https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR645350quote:Het zebrapad wordt in de verkeerswetgeving een voetgangersoversteekplaats (VOP) genoemd, maar omdat in de praktijk deze term bijna niet gebruikt wordt, wordt in dit beleid de term zebrapad aangehouden. Het zebrapad heeft een juridische status, bestuurder van motorvoertuigen en fietsers moeten voetgangers en bestuurders van gehandicaptenvoertuigen verplicht voorrang geven.
Het zebrapad bestaat uit dwars op de weg aangebrachte witte strepen over de volle breedte van de rijbaan. De witte markering strepen zijn 0,5 meter breed, net als de tussenliggende afstand tussen de witte markering. De breedte van het zebrapad is ten minste 4 meter zodat het zebrapad goed zichtbaar is voor de verkeersdeelnemers. Het zebrapad moet zo gesitueerd worden dat de oversteeklengte zo klein mogelijk is. Bij het zebrapad moet verlichting aangebracht worden en het verkeersbord L2 geplaatst worden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |